Hector Goor wint Nacht van Blauw Wit Holtens Nieuwsblad 19 Sportraad voelt zich gepasseerd inzake zwemtarieven Geitje 'Wonder' tijdens kerstavond bij familie Barvelink Beemd- en Bergtoer afgelast Met het oog op Holten ATB-tocht Ül- Kersttoernooi zaalvoetbal Dinsdag 6 januari 2009 Verhoging onvermijdelijk HOLTEN - De Sportraad Rijs- sen-Holten voelt zich gepas seerd in de kwestie over de ver hoging van de zwemtarieven in de gemeente. Dat de gemeente raad het voorstel van de Sport raad aangaande de sporttarie- ven heeft gedwarsboomd stuit Luit Meijer, de voorzitter van de Sportraad, tegen de borst. "We proberen een a-politiek advies orgaan te zijn bestaande uit kundige mensen. Als men ons advies dan niet overneemt, dan voelen wij ons wel een beetje gepasseerd, ja", aldus Meijer die net als Geurt Leppink niet blij is met de verhoging van de zwemtarieven, maar er wel be grip voor kan opbrengen. "De tarieven zijn vergeleken met die in de omliggende gemeenten. De tarieven voor de buitenspor ten zijn gelijk, die voor de zaal sporten zijn bij ons iets lager en de zwemtarieven zijn bij ons beduidend lager", zegt Meijer die als voorbeeld de kosten voor een zwemles in Wierden en een zwemles in Rijssen en Holten opvoert. "In Wierden kost een zwemles 6 euro, bij ons 2 euro. In overleg met de zwembadbe heerders hebben we besloten eerst de zwemtarieven gelijk te trekken, voordat er een eventu ele algehele stijging van de sporttarieven komt. Wij gaan uit van het principe 'gelijke monniken, gelijke kappen'. Ie dereen in de gemeente moet kunnen sporten. Het mag niet zo zijn dat als je gaat zwemmen je veel minder hoeft te betalen dan als je gaat voetballen. We willen eerst nivelleren, dan mag er pas gesproken worden over een algehele verhoging." Dat er een algehele verhoging aan zit te komen lijkt voor Me ijer onvermijdelijk. "Al is het natuurlijk wel zo dat we als Sportraad tegen welke verho ging dan ook zijn. Sporten is belangrijk en zeker in tijden waarin overgewicht aan de or de van de dag is, is het kwalijk om de drempel om te gaan sporten te gaan verhogen", al dus Meijer die de verhoging van de zwemtarieven het liefst in twee stappen had ingevoerd, maar dat plan werd in de raad afgeschoten door de SGP, met HOLTEN - De Beemd- en Berg toer, de grote veldtoertocht rond Holten op zondag 4 januari, werd afgelast vanwege de zeer gevaar lijke toestand van het parcours en de kans op nog meer verslech tering. Deze verslechtering kwam er ook, want zondagmor gen was het parcours ook nog bedekt met een dunne ijzellaag. Niet iedereen had op de website van de Wielervereniging Holten gekeken en waren niet op de hoogte van de afgelasting, want er kwamen toch nog honderd twintig fietsers vergeefs naar Hol ten. Niet alleen mensen uit de re gio maar ook uit Limburg, Am sterdam, Leusden en Hooge- veen. Er komt geen vervangende datum en de volgende veldtoer tocht van de Wielervereniging Holten wordt georganiseerd op zondag 20 september. HOLTEN - In het Radio 350-pro- gramma Met Het Oog Op Holten wordt aandacht besteed aan het buscarbidschieten in de Beuse- berg. Verder met Anton van Beek van Natuurdiorama, het weerbe richt, de Holtense agenda en de Overijsselse artiest. Wie informa tie heeft, kan dit mailen naar oog- opholten@radio350.nl. Wie een uitzending heeft gemist en op zoek is naar foto's, kan terecht op www.fototeamholten.nl. Het programma wordt woensdags van 18.00 tot 19.00 uur uitgezon den op 93.2 FM en op de kabel: 104.1 FM. NIEUW-HEETEN - De activitei tencommissie van sportvereni- HOLTEN - Op kerstavond, als veel mensen de betekenis van kerst nog eens overpeinzen, of als om 23.00 uur veel mensen de gang ging Nieuw-Heeten houdt in sa- naar de kerk maken voor een kerstnachtdienst gebeurt er bij Wim en Evelien Barvelink aan de Kappertsweg 3 in Holten ook een menwerking met Wrbikes op za- 'wonder'. terdag 31 januari een ATB-toer- Rond de klok van 23.00 uur wordt bij hen op de Borkeld een heel klein geitje geboren buiten in een hokje. Dit is een hele verrassing, tocht vanaf sportcomplex De Ze is erg klein en buiten heel koud met de vorst in de grond. Voor haar leven wordt even gevreesd. Dus ze maken binnen in een Belte in Nieuw-Heeten. schuur een lekker hoekje van hooi en een warme kruik voor moeder en dochter. Start en inschrijving tussen 9.00 De kinderen van Wim en Evelien, Thomas en Annefleur, zijn ook erg onder de indruk en gaan meteen aan de slag om een mooie te en 10.00 uur. Jeugd: onder bege- kening te maken voor het kleine geitje en bedenken de mooie naam Roosje voor haar. leiding (met voorrijder) start 9.30 Een aantal keren op de dag wordt er even geknuffeld en een warme kruik bij Roosje neergelegd en ze doet het heel goed. UUr. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - In een goed gevulde sporthal 't Morssink is SV Hector uit Goor woensdag 31 december winnaar geworden van de dertig ste nacht van Blauw Wit. In de fi nale werd plaatsgenoot W Twenthe verslagen, dat er daar door niet in slaagde driemaal op rij de wisselbeker te veroveren. Nadat deCl en C2 van Blauw Wit een onderling toernooi hadden afgewerkt begon de nacht van Blauw Wit om 20.00 uur met de wedstrijd tussen de organiseren de vereniging en sportclub Mar- kelo. Markelo kwam in deze wedstrijd al vrij snel op voor sprong. Blauw Wit moest hier door aanvallen maar slaagde er niet in tot scoren te komen, Mar kelo bouwde via een paar snel uitgevoerde tegenaanvallen de score uit tot 3-0. In dezelfde pou le liet v.v. Holten van zich horen door G.F.C. met 4-0 te verslaan. In poule B verweerde nieuwko mer Witkampers zich goed tegen titelverdediger WTwenthe maar moest toch een 3-1 nederlaag in casseren. De andere wedstrijd in deze poule tussen SV Hector en FOTO: IOHAN BOLINK sportclub Rijssen leverde winst op voor de ploeg uit Goor. Nadat Markelo en G.F.C. gelijk hadden gespeeld stond de wed strijd tussen W Holten en Blauw Wit op het programma. Het lukte Blauw Wit in deze wedstrijd niet om lekker in het spel te komen en het goed spelende Holten won dan ook verdiend met 4-1. In de laatste wedstrijd van de poulefa se speelde Blauw Wit alle frustra ties over die verliespartij van zich af door met maar liefst 8-0 van G.F.C. te winnen. In de laatste wedstrijd tussen Markelo en Hol ten moest alleen nog bepaald worden wie één en twee werd in de poule. Met een 2-2 gelijkspel eindigde Holten uiteindelijk als koploper in poule A Nadat Twenthe en Hector beide ook hun tweede wedstrijd had den gewonnen moesten zij on derling gaan uitmaken wie pou lewinnaar zou worden. Hector begon sterk en kwam al snel op een 2-0 voorsprong. Halverwege de wedstrijd kwam Twenthe te rug en leek het Hector alsnog moeilijk te gaan maken, maar te rugspeelbal terwijl de keeper breed stond om mee te doen in de opbouw belandde in het doel en zorgde voor de 3-1 overwin ning voor Hector. In de eerste halve finale stonden Holten en Twenthe hierdoor te genover elkaar. De wedstrijd ging behoorlijk gelijk op, maar voor het doel kwam Holten steeds net een stapje tekort om doeltreffend te kunnen afronden. Twenthe kende dit probleem niet en liep in het tweede deel van de wed strijd uit naar een 3-0 overwin ning. De tweede halve finale ging tus sen Hector en Markelo. In deze wedstrijd bleek Hector dat steeds beter ging spelen duidelijk de be tere en won uiteindelijk met 5-0. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Holten en Markelo eindigde in 1-1 waarna Holten via de penalty serie beslag wist te leggen op de derde plaats. De finale was tussen Hector en Twenthe was een herhaling van de eerder gespeelde poulewed strijd. Beide ploegen waren ge brand op de winst en gingen op het scherpst van de snede de strijd met elkaar aan. Hector kwam als eerste op voorsprong, maar Twenthe wist weer gelijk te maken. Al snel kwam Hector we derom op voorsprong, en na even later zelfs een 3-1 voor sprong. Twenthe zette hierna al les op alles en was diverse keren dicht bij de aansluitingstreffer, maar omdat deze niet viel kwam de winst voor Hector niet meer in gevaar. Hector werd hiermee winnaar van de wisselbeker die na twee jaar Twenthe opnieuw in Goor terecht komt, maar geen definitieve plaats krijgt in de kantine van W Twenthe. Door de wedstrijdleiding werd sportclub Markelo aangewezen als sportiefste ploeg van het toernooi. Mark Alink van SV Hector werd uitgeroepen tot speler van het toernooi. steun van de Christenunie en GemeenteBelangen. Meijer: "Maar we houden vast aan ons voorstel en dan brengt het col lege het opnieuw in de raad." Dat de verhoging van de zwemtarieven vooral op het conto komt van de 65-plussers vindt Meijer spijtig. "Maar het betekent ook dat ze jarenlang tegen een laag tarief hebben kunnen zwemmen. De ge meente wil elk jaar 35.000 euro bezuinigen op de sporttarie ven. Dat geld zal toch ergens vandaan moeten komen." HOLTEN - Tweede Kerstdag werd in sporthal 't Mossink tra ditiegetrouw het zaalvoetbal toernooi van W Holten ge speeld. Spelers uit alle teams van de club worden dan in een grote pot gegooid en zo eerlijk mogelijk ingedeeld in de ver schillende teams. Ook voor oud-leden is dit een jaarlijks te rugkerend ritueel. Spelers die Holten al jaren geleden hebben verlaten worden van achter de kalkoen weggelokt om op de ochtend van Tweede Kerstdag de kilo's er weer af te trainen. Er waren twee poules van vier ploegen, ploegen die luisterden naar de namen van ploegen uit de Nederlandse Eredivisie. Om kwart voor tien werd er afge trapt door Ajax en FC Gronin gen. Er waren naast toernooi winst ook prijzen te winnen voor de eerste kopgoal, de eerst scorende keeper, de mooiste outfit en het mooiste doelpunt van het toernooi. Doordat er met een zogenaamde 'plofbal' gespeeld werd, die stuitert min der hard in de zaal, viel er tij dens het hele toernooi geen doelpunt met het hoofd. Ook was er geen scorende keeper te bejubelen ondanks verwoede pogingen van keeper Scheper man. Hierdoor gingen deze twee prijzen verloren, maar het mooiste doelpunt en shirt wer den wel bekroond. De mooiste goal werd gemaakt door Lau rens Dekker, speciaal overgeko men uit Engeland, hij rondde fraai af na een schitterende combinatie met Arno Knapen. Winnaar van de mooiste outfit trofee werd Peter Bloemendal. Hij speelde het merendeel van zijn wedstrijden in een tijdloos mouwloos shirt waarmee hij de massaal toegestroomde vrou wenharten op hol liet slaan. Na de poulewedstrijden bleken Feyenoord, PSV, AZ en De Graafschap de vier sterkste ploegen te zijn. Tijdens de eer ste halve finale was het Rik Deijk alias Stanley the Killer die zijn ploeg Groningen erdoorheen sleepte in de penaltyreeks tegen AZ. De andere halve finale werd gewonnen door een sterk ver dedigend De Graafschap. De fi nale had dus een verrassend af fiche: De Graafschap-FC Gro ningen. Deze partij ging lang ge lijk op, waarbij Groningen vlak voor tijd toch nog langszij kwam. De Graafschap leek rijp voor de slacht, maar in de laat ste seconden was 'Skoftie', die namens de superboeren de winnende treffer liet aanteke-

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 19