2PKELUK Hema opent haar deuren met fikse kortingen klant Tuincentrum Hagels houdt grondtestdag Hair bij Henkjan: nieuwe naam en andere winkel Likeur proever ij Gall Gall HVINIMI KI I Kl HE TT Overzicht van zakelijk bekekens an aooa uit West Twente he' Holter,s nieuwsblad HOLTEN - De nieuwe ves tiging van de HEMA aan het Zwarte Pad in Holten opent woensdag 11 juni haar deu ren voor de klanten. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 uur van harte welkom in de ruim opgezette fleuri ge zaak. Die dag krijgen kinderen gratis een suiker spin en wanneer zij iets ko pen in de nieuwe winkel, krijgen ze nog wat lekkers extra. Op deze dag wordt tevens 15 procent korting gegeven op de gehele collectie en op donderdag 12 tot en met za terdag 14 juni 10 procent korting. Eigenaar de heer A. Schui ten die al een vestiging in Rijssen heeft, is heel blij dat hij in Holten, in samenwer king met de gemeente, een winkel mocht beginnen. Gezien de reacties van de inwoners van Holten zal de zaak goed worden bezocht. Het is immers algemeen be kend dat de producten van de HEMA handig, leuk, De Hcma in Holten gaat vanaf woensdag 11 juni open FOTO: SANDER SCHEPERMAN praktisch en van goede kwa liteit zijn. "Het assortiment is ruim zo als men kent van andere vestigingen alleen verkopen we hier geen versproducten. Wel is er onder meer een fo tokiosk met een direct klaar service, ook telefoonkaarten voor mobiel bellen zijn hier verkrijgbaar. Tevens kunnen mensen op internet artikelen bestellen die hier vervolgens afge haald kunnen worden. We hebben er met ons team veel zin in om deze nieuwe uit daging aan te gaan en in Holten zal Iris Koenderink de eindverantwoording op zich nemen", aldus Schui ten. De zaak is goed toegan kelijk, ook voor rolstoelers en rollators. Bosschage rondom het pand is verwijderd en er liggen nieuwe tegels in. Bovendien is er een hellingbaan. De openingstijden van de HEMA zijn: op maandag, dinsdag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 18.00 uur, op donderdag van 9.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. RIJSSEN - Bij Groengilde en Tuincentrum Hagels, gevestigd aan de Holterstraatweg/ Bui- tenrot 1 in Rijssen (vanuit Rijs sen richting Holten na 1 kilo meter rechts en vanuit Holten richting Rijssen na 3,5 kilome ter links: bij de Indiaan) wordt zaterdag 25 oktober een open dag en grondtestdag gehouden. Belangstellenden kunnen tus sen 8.00 en 17.00 uur een kijk je komen nemen en profiteren van allerlei aanbiedingen. "We hebben tevens per uur een an dere aanbieding waarop wij 10 procent korting geven", aldus Martin Hagels die het bedrijf samen met zijn vrouw Ina runt. Daarnaast vindt de grondtest plaats. Dit houdt in dat klanten die dag kunnen komen met een pot aarde uit eigen tuin. Daar van worden dan monsters ge nomen waarna Hagels een be mestingsadvies kan geven voor de desbetreffende tuin waaruit de aarde gehaald is. De grond kan bijvoorbeeld te weinig voe dingsstoffen bevatten of de zuurgraad kan te hoog zijn. "Wanneer mensen hier dan te vens de benodigde meststoffen kopen voor hun tuin, is de Laat de grond uit eigen tuin testen bij Hagels. FOTO: SANDER SCHEPERMAN grondtest gratis. Zo niet, dan kost dit vijf euro want we zijn toch gauw een kwartier per klant bezig met het nemen van zo'n monster". Hagels is in middels al 26 jaar gevestigd op deze plek en is bij velen al zeer bekend. Bij dit ruim opgezette tuincentrum, waar mensen heerlijk even kunnen rondstrui nen en waar klantvriendelijk heid voorop staat, is men ge specialiseerd in de verkoop van tuinplanten en aanverwante ar tikelen. Naast diverse soorten bomen en struiken zijn er vele soorten planten, bloemen, bloembollen, buitenpotterie, potgrond, mestsstoffen, vijver producten, bestratingsmateri aal. natuursteen, houtproducten zoals schuttingen en pergola's, tuingereedschap en vogelvoer te koop. En wanneer een klant iets wenst dat niet op voorraad is. kan dit op korte termijn be steld worden. Tevens kan men bij Hagels terefcht voor tuinaan leg en -onderhoud. Hagels is aangesloten bij de welbekende organisatie Groengilde. natuur lijk goed. De openingstijden zijn: van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zater dag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0548-512669. RUSSEN - De kappers zaak van Henkjan Veens- tra is verhuisd van Bouw- straat 48 naar nummer 46. De naam 'Hair bij Henkjan' is veranderd in 'Henkjan Veenstra Inter- coiffure'. Na een flinke verbouwing binnenin het oude pand, is het geheel omgetoverd tot een modem ingerichte kapsalon waarbij het ou de sfeertje onder meer be houden is door de hoge ramen, de schuine kant en de mooie achtertuin. Het geheel is nu meer in hoekjes ingericht. Bij binnenkomst kan men links meteen plaatsnemen aan de grote tafel om eventueel iets te lezen tij dens het wachten. Wie verder loopt, ziet de ge zellige kappersruimte «r Henkjan Veenstra Intereoiffure gaat de nieuwe kapperszaak van Henkjan Veenstra heten. FOTO: harry BROEZE met daarnaast het was- en spoelgedeelte. Op de bo venverdieping bevindt zich de kantine voor het personeel en wat berg ruimte. Henkjan is aangesloten bij Intereoiffure, een we reldwijde club van kap pers, waarvoor hij on langs gevraagd is. Wat in de nieuwe zaak ook veranderd is, is dat men nu alleen op af spraak werkt en er kan nu ook online een afspraak worden gemaakt via www.hjvi.nl. "Deze ma nier staat in ons land nog in de kinderschoenen maar is zeker de toe komst. Veel jongeren maar ook wel ouderen vinden dit de ideale manier van af spraak maken. In de toe komst worden we denk ik nauwelijks meer gebeld", aldus Veenstra. HOLTEN - Aaldrik Vos van de Gall Gall aan de Dorpsstraat in Holten houdt woensdagavond 8 ok tober een speciale likeurproeverij. Vos is van plan de liefhebbers te trakteren op acht tot tien likeuren. De avond wordt gehouden in, de kantine van de Albert Heijn. "We laten de mensen verschillende li keuren proeven en we geven wat uitleg over de achtergrond van de drankjes. Ook laten we zien wat je er mee kunt doen, bijvoorbeeld in de mix. naast ijs of in de koffie. Ie dereen heeft wel gehoord van Bail eys, maar er is echt nog wel meer. Als je een slijterij binnenkomt neem je meestal niet snel een likeur mee van acht euro als je 'm niet kent. Dit is een mooie gelegenheid om wat meer van likeuren te weten te komen." De likeurproeverij begint om half acht met een kopje koffie en wat lekkers en duurt tot ongeveer half tien. "Maar dat hangt er ook van af hoe gezellig het is", aldus Vos. Met de likeurproeverij heeft de slij ter van Gall Gall een primeur. Eerder hield Vos met succes al twee whiskyproeverijen en een wijnproeverij. De eerste whisky- proeverij werd in restaurant d'Oale Toone gehouden. "Dat was een iets te volle bak. Daarom hebben we de tweede proeverij verdeeld over twee loca ties, een in de kantine van de Albert Aaldrik Vos van de Gall Gall in Holten gaal een likeurproeverij houden. De voorgaande whisky- en wijnproeverij werden zeer goed bezocht. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Heijn en een in de Beyaardier in Rijssen." Na de zomer hield Vos nog een proeverij in de AH-kantine die ge richt was op Amerikaanse whis key's. "Dat sprak misschien iets minder aan. maar een aantal men sen heeft toch een geweldige whis key ontdekt." De kantine van de AH is inmiddels gerenoveerd en gezellig ingericht door personeelsvereniging van de grootsuper. Vos verwacht zo'n twintig belangstellenden voor de li keurproeverij. Merrys. een witte chocoladelikeur, is een van de li keuren die op de avond gepresen teerd zal worden. Een nieuwe likeur is Guana met li- me. "Een paarse likeur", weet Vos. "Het is net nieuw en het is van Pi sang Ambon. Het smaakt apart, maar wel lekker, vooral met 7-Up." Andere likeuren die op de proever ij aan bod komen, zijn Amarullo, gemaakt van een Zuid-Amerikaan se vrucht en After, een koffielikeur. Na de likeurproeverij houdt Vos eind deze maand nog een wijnproe verij waarbij verschillende wijnen kunnen worden ontdekt. Op 12 no vember staat een speciale jenever- proeverij op het programma. Een deskundige van destilleerderij Rut- te Zn. zal dan uitleg geven. Bij de andere proeverijen komt de uit leg van Vos zelf. "Ik vertel gewoon wat ik ervan weet en dan loopt het vanzelf. Het is echt leuk om te doen.

Holtens Nieuwsblad | 2009 | | pagina 13