Holtens Nieuwsblad 3 Start cursussen SV Bato Carbid schieten op Radio 350 Medische diensten Strijden om de Bort Koelewijn Trofee Workshop scrappen met foto's Actiegroep rondweg Agenda Column OPEN HOOLTER KAMPIOENSCHAP Ta baandag 29 december 2008 HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Met het oog op Holten zal woensdag 31 december van 15.00 tot 17.00 uur live verslag doen van het Open Holtens Kampioenschap Carbid Schie ten. Dit wordt gehouden op het weiland Beusebergerweg - Kroepinsweg. Natuurlijk zal ook het weerbe richt voorbijkomen. Het programma is te vinden op 93.2 FM en op de kabel op 104.1 FM. Wie informatie naar het pro gramma wil sturen, kan dit via e mail doen: oogopholten@ra- dio350.nl. Ook kunnen vereni gen in de studio komen om wat te vertellen. Dit kan live of even tueel via opname. Wie een uitzending heeft gemist of foto's van Holtense evene menten wil bekijken, kan te recht op: www.fototeamhol- ten.nl. HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisart senpost Salland, 0570-501777. TANDARTS - 31 dec. A.J. Boerman, in Rijs- sen. Tel. 0548 512535.1 jan. R.G. ten Bolscher in Rijssen. Tel. 0548 518405. Zat. 3 en zon. 4 jan. T. van Noort in Goor. Tel. 0547 275317. Bellen voor afspraak. Carbid schieten Het Open Holtens Kampioenschap Carbidschieten is voor iedereen toegankelijk. Dit jaar wordt voor het eerst om de Bort Koelewijn Trofee gestreden. foto: iohan bolink BEUSEBERG - Voor het eerst zal tijdens het Open Holtens Kam pioenschap Carbidschieten, worden geschoten om de Bur gemeester Bort Koelewijn Tro fee. Degene die het verst schiet, krijgt deze wisseltrofee over handigd. Daarbij maakt het niet uit in welke klasse de deelnemer zit: jeugd, dames of heren. "De locatie van het pieren is De bakker löpp zich het gat uut'n noad Het joar 2008 löpp op zien ei- ne. De midd'nstaand maakt oaveruur'n en vuural de bak kers lóópt zich het gat uut'n noad. Zelfs Broer van de bak ker mött disse daag'n nèèrig an bakk'n. Det kriej met al die prieze. Gefilstèèrt. War'n het vuurige wekke de karsstoll'n, noe bint ze volop gangs urn de ölliekrapp'n kloar te krieg'n. De mèèns'n maakt't zich tèèg'nswoorig makkelijk. Zie haalt een paar buule in huus en kloar bint ze der met. Vrogger was det aans. Bienoa iedereene bakk'n zelf öllie krapp'n. Oaveral rökk ie die baklöch. Bie ööns was't n'ee- nigsten dag, det vaa in de kökk'n was te vind'n. Twei keulse pötte vol, wörd'n der alle joar e bakk'n. Vaa maak'n het beslag. Krint'n en re- zien'n der. in, een betje suka- desnippers en nog wat aan- der grei. Dan gis der bie en'n thèèdook der oaver. Een paar uur möi wach'n en a dan ge luk hadd'n, kwamm'n thèè dook noar boam'n. Moo had ööndertuss'n de öllie in de sjeupanne op temperatuur. Met twei grööte leppels wörd'n de kloet'ns beslag, sissend in de panne mikt. Een tiedje later kói dan an de eer ste ölliekrapp'n. Zie war'n neet zö röónd, as vandaage an'n dag. N'éént lekk op ne kikker met ne wrarre an'n kop en n'aandem op ne katte met drei stette. Honderden wörd'n der zóó re bakk'n. Tut vèèr in januari at ie ölliekrap p'n. Op't less'n köi ze neet mèèr zeen. Een aander ge- bruuk, bie ööns, was het joar- lijkse knie-ne slach'n. Het hèèle joar had öönz'n eum ze e vöört. Vlaamse reuz'n. Grööte joekels. Ie könn'n der, met een grööt gezin, good van ett'n. Ók de buurman namm der alle joar eene of. Ie mönn'n nem geslacht anlèè- ver'n. Gen nóód, opa had nog e slacht vuur 'n ööld'n Abra ham Pachrach. Één kèèr in't joar namme zien öölde be roep wier op. Hij zett'n het mes an op zien stoal, veul'n offe der de heure met van'n arm of kón haal'n en dan be- gunne. An't einne van't versje möch ie dan met twei em mers kniè noar de buurman. Het lekk wal öi een kalf e slacht hadd'n, zö vet. In n'één'n emmer zat het knien'nvleis en in n'aandem het vet. Het kniè wörd'n in zien eeg'n vet gaar e broad'n. Dan hai ööldejoarsoamd. Koll'n en sloff n in de kachel en kniè op toafel. Machtig lekker ett'n. Ik preuvet noe nog. Zöó gunge wie, met het lief op de lèèz'n, het nieje joar in. Amoal volle geluk en zèèg'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop naar de andere kant van de weg verschoven", vertelt mede-ini tiatiefnemer Gert Jansen. "We zitten nu weer op de oude plek. Hier hebben we tot 1999 met carbid geschoten." Het jaar erop werd Jansen geko zen tot Prins Carnaval, waarna het carbid schieten grootser werd aangepakt en op het ter rein van Menum werd gehou den. Met de bekende Pleerhut- te. Gert: "De Pleerhutte werd ei genlijk alleen maar gebruikt om de muziek en de drank onder te brengen. Daarvoor kunnen we wel een andere oplossing vin den." De reden dat het carbid schieten om het Open Holtens Kampioenschap is verplaatst, heeft te maken met de komst van een paardenpension bij de Menums. "Hierom willen ze lie ver geen harde knallen naast de deur hebben." Het evenement is daarom verhuisd naar de wei van zijn schoonzuster, op de hoek Beusebergerweg - Kroe pinsweg. "Vroeger pleerden we altijd op dat weiland", zegt Gert. "Mensen kwamen dan met drank en hapjes naar de plek, om zo met elkaar het jaar uit te pieren. Dat was altijd erg gezel lig." Doordat Gert werd gekozen tot Prins Carnaval wilde hij het pieren ook grootser aanpakken en werd het evenement open baar. Sindsdien mag iedereen komen kijken én meedoen. En dat allemaal onder het genot van een hapje en een drankje. Allemaal gratis, maar wel staat er een grote ton voor een vrije gift. Bort Koelewijn won vorig jaar het kampioenschap. Hij kon zelf niet bij de uitreiking zijn, wegens andere verplichtin gen. Gert: "Ik kreeg in januari Het Open Hoolter Kampioen schap Carbid Schieten wordt woensdag 31 december van 15.00 tot 17.00 uur gehouden in het weiland öp de kruising Beusebergerweg - Kroepins- weg. Deelname is gratis. Net als de aangeboden drank en hapjes. Wel staat er een ton voor een vrije gift. ledereen vanaf 6 jaar kan mee- een mailtje van hem dat hij wel erg verbaasd was, toen wethou der Willem ter Schure hem in het gemeentehuis de wisseltro fee kwam brengen. Maar dat het wel tijd werd voor een nieuw exemplaar en dat hij die wel wilde kopen. De beker wordt namelijk al sinds het be gin gebruikt en heeft in die jaren wel eens een deukje opgelo pen." Gert kwam echter met een beter idee en vroeg aan Koelewijn of hij zijn naam niet aan de Trofee zou willen verbin den. Dan zorgde hij wel voor een nieuwe beker. De burge meester vond dat een goed idee, zodat er nu voor het eerst kan worden gestreden om de Bort Koelewijn Trofee. En de nieuwe beker is inmiddels bijna klaar. "Het is een 10 liter melk bus geworden", geeft Gert aan. "Deze ligt nu bij Anton Stukker om te worden geschilderd." Het schieten tijdens het evene ment gebeurt volgens de officië le gemeentelijke regels en is dus volkomen legaal. Daarnaast worden de deelnemers begeleid door professionele schutters, die precies weten hoe er ge- HOLTEN - Bij alle cursussen van SV Bato kan worden inge stapt aan het begin van het nieuwe jaar in de week van 5 tot en met 9 januari 2009. Voor de jeugd zijn er instroommogelijk- dance en Jazz-dance, Street- dance en Judo (goed voor mo toriek en ontwikkeling zelfver trouwen; mogelijkheden al van af 3 jaar op de dinsdagmiddag). Voor nadere inlichtingen tele- doen aan het evenement. Neem eventueel gehoorbe- schermers mee, want de bus sen kunnen behoorlijk knallen. Effe Dimmen zorgt voor de muziek en Freddie Paalman zal aanwezig zijn om voor Radio 350 live verslag te doen. Prins Sausmouse de Grote en zijn Adjudant Gigantisch ope nen het evenement met de eerste twee schoten. schoten moet worden. Deelname is gratis en kan in de categorieën jeugd, dames en heren. Naast het oude ver trouwde bier en de kruidenbit ter, zal er ook dit jaar weer glüh wein te krijgen zijn. "Dit hebben we vorig jaar voor het eerst ge daan en is vooral bij de dames goed bevallen. Daarom willen we er nu een traditie van ma ken." HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt woensdag avond 21 januari een workshop scrappen gehouden. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Het scrappen heeft in korte tijd de markt veroverd en deze cre atieve techniek kan de concur rentie met de digitale fotoboe ken ruimschoots aan. Deze avond wordt een labelflagbook gemaakt: een prachtig snel te maken cadeautje. Tijdens deze avond neemt men zelf eigen fa voriete fotootjes mee en samen met de docente Gera Gervedink Nijhuis gaat men aan de slag. De kosten voor deze workshop zijn 6 euro exclusief materiaal. Heeft men interesse dan kan men zich voor opgave wenden tot de Stichting voor sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, te- DECEMBER Kunstexpositie over december maand, Diessenplas, maandag 1 december 2008 - woensdag 31 december 2008 Foto-expositie Voetsporen, Boschkamp, vrijdag 12 december 2008 - donderdag 29 januari 2009 Inschrijving Triathlon Holten: www.ectriathlon2009.eu, Holten, maandag 15 december 2008 - donderdag 15 januari 2009 Foto-expositie Eten en gegeten worden, Natuurdiorama Holter- berg, zaterdag 20 december 2008 - zondag 1 februari 2009 Filmhuis Holten: film Earth, Boschkamp, dinsdag 30 decem ber 2008, 14:00 Filmhuis Holten: film Hollands Licht, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 16:00 Filmhuis Holten: film To See If I'm Smiling, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 19:30 Holtens Kampioenschap Car bidschieten, Beusebergerweg Holten, woensdag 31 december 2008, 14:00 - 17:00 JANUARI Nieuwjaarsreceptie VV Hol ten, Meermanskamp Holten, za terdag 3 januari 2009, 20:00 Passage Holten: Nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, dinsdag 6 januari 2009, 14:00 Bejaardensoos: nieuwjaarsbij eenkomst, Irene, dinsdag 6 janu ari 2009, 14:30 Brunch ouderen (opgave vanaf 17 dec.), Boschkamp, zondag 11 januari 2009, 11:30 - 14:00 Goochelshow Magie john, Boschkamp, woensdag 14 januari 2009, 14:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 14 januari 2009 - vrij dag 16 januari 2009 Première toneelstuk OCH, Holten, vrijdag 16 januari 2009 Koffieochtend: presentatie Brandwonden Stichting, Bosch kamp, vrijdag 16 januari 2009, 9:45 - 11:45 VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Deze rondweg is be doeld om de verkeersveiligheid en de omgevingskwaliteit in het centrum van Holten te verbete ren. Sinds de jaren '60 van de vorige eeuw is de verkeersstruc- tuur van Holten niet meer signi ficant gewijzigd. Het doorgaan de verkeer wordt momenteel nog door het centrum van Hol ten geleid, hetgeen tot overlast leidt. In de nieuwe situatie wordt het doorgaande verkeer komende vanaf de N350 vanuit Rijssen via de nieuwe rondweg oostelijk van Holten en via het bedrijventerrein De Kol en het NS-station, om het centrum, naar de Al of richting Raalte/ Zwolle geleid.' Jansen: "De raad heeft inder daad het bestemmingsplan vastgesteld. Dat is waar, maar daar houdt het hele verhaal ook zo ongeveer wel op. Want het Zilverzandtracé is geen rond weg en niet nodig voor maatre gelen in het centrum. De weg gaat ook niet over een bedrij venterrein, maar over een toe komstige woonwijk en de pro blemen die voor het station, in de Stationsstraat en in de Dorpsstraat west ontstaan, wor den verzwegen. Als het tracé op deze manier doorgaat, ontstaat er wellicht over enige tijd een si tuatie waarin de voorstanders van een noordelijke rondweg wel gelijk kunnen krijgen, maar dat zal niet meer leiden tot reali-

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3