Animatiefilm voor kinderen Kerstrockfestival met band NIX Holtens Nieuwsblad 9 Mike Bolink gehuldigd voor crossprestaties Helden Vrijwilligers laten zich verwennen Geen andere plek te vinden dan op terrein Espelodijk 1 Blauw Wit Al Kerstavond Vrouwen van Nu ESPELO - Het college van B en W is akkoord met de plaatsing van een antennemast aan de Es pelodijk 1. De gemeente raad zal er nog een be sluit over moeten ne men. Kortnieuws Documentaires in Boschkamp Kinderboerderij houdt kerstvaria Dinsdag 16 december 2008 Mast voor telefoon HOLTEN - Mike Bolink is in Boekei in het zalencentrum Nia Domo tijdens de nationale hul diging van Motorsport Organi satie Nederland gehuldigd voor het behalen van zijn derde plaats in het NK 65cc grote wie len. Hij mocht voor deze mooie prestatie een medaille, bos bloemen en een beker in ont vangst nemen. De vijf gewon nen wedstrijden in de cyclus van 23 hebben aan deze presta tie bijgedragen. Eind van deze maand en in januari gaat hij in- doorwedstrijden rijden. mobiele KPN Mobile heeft op 29 april al een bouwaanvraag bij de ge meente ingediend voor hét plaatsen van een antennemast. De vorige aanvraag op het het zelfde perceel, in 2007, werd ge weigerd. Deze voldeed namelijk niet aan het de criteria die in het antennebeleid staan. Het plaat sen van een antennemast in het buitengebied kan namelijk al leen in uitzonderlijke situaties, wanneer aangetoond kan wor den dat er geen alternatieve lo catie is te vinden. Een plek bij de kruising Espelo dijk en de Raalterweg blijkt niet geschikt te zijn. Eigenaren van andere mogelijke locaties wil den geen toestemming geven. Hierdoor blijft de plek aan de Espelodijk als enige over en heeft de KPN opnieuw een aan vraag ingediend. De mast zal ook beschikbaar zijn voor andere providers, dus niet alleen KPN gaat er gebruik van maken. Het plan wordt nog zes weken ter inzage gelegd, zo dat er eventueel bezwaar op kan worden gemaakt. Omdat het bestemmingplan ter plekke ou der is dan tien jaar, moet de ge meenteraad nog een voorberei- dingsbesluit nemen. Daarna moet er bij de provincie een ver klaring van geen bezwaar wor den opgevraagd. HOLTEN - Nadat Blauw Wit Al een week eerder ook al ruim (8- 0) had gewonnen van ATC, stond op 6 december op 't Vlet- goor de derby tegen Holten Al op het programma. Beide teams hadden reikhalzend naar de wedstrijd uitgekeken. Nu stonden de teams dan eindelijk tegenover elkaar. Het beloofde een mooie partij voetbal te wor den. En dat werd het ook. Het werd nog 6-1. Blauw Wit speel de een goede wedstrijd en wist de punten verdiend thuis te houden HOLTEN - Vrouwen van Nu Holten viert donderdag 18 december haar kerstfeest. De avond begint om 19.45 uur in gebouw Irene met ge zamenlijk koffie drinken. De verdere invulling van deze avond blijft nog een verras sing. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp wordt woensdag 24 december om 14.00 uur de ani matiefilm 'WALL«E' gedraaid. Terwijl ouders druk zijn met de laatste boodschappen voor de feestdagen, kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar in de ontmoetingsruimte lekker een filmpje kijken. De ontmoetingsruimte wordt omgetoverd tot een ware bio scoop, waar kinderen zich hele maal kunnen inleven in de ver tederende animatiefilm. Na zevenhonderd eenzame ja ren doen waarvoor hij was ge bouwd - het schoonhouden van de aarde - ontdekt WALL«E (af korting voor Wijdverspreid Af val Lading Losser E-type) een nieuw doel in zijn leven wan neer hij een zoekrobot ontmoet, EVE genaamd. Samen reizen ze door het heelal en beginnen aan een van de meest opwindende en fantasierijke avonturen aller tijden op het grote scherm. Ga mee met WALL»E op zijn on gewone reis door het futuristi sche heelal, de toekomst die er moderner uitziet dan je het je ooit had kunnen voorstellen. Het is een hilarische samenstel ling van personages met onder meer een kakkerlak en een heldhaftig team van slecht functionerende, buitenbeentjes van robots. HOLTEN - Bijna zeshonderd vrijwilligers uit Rijssen en Holten maakten afgelopen vrijdag gebruik van de uitnodiging en bezochten de Vrijwilligersverwendag die in de scholengemeenschap Reggesteyn gehouden werd. De helden om de hoek werden ontvangen door leden van het Rijssen college en de gemeenteraad en medewerkers van de Rabobanken West Twente en Enter-Rijssen en daar na werden ze echt verwend met leuke activiteiten, een drankje en hapje en nadat men alles had meegemaakt volgde nog een heer lijk diner. Er waren diverse workshops, die gegeven werden door docenten van het Educatief Centrum Rijssen en De Boschkamp in Holten. De bezoekers kregen daar een idee wat een cursus als Werken met plastiek tassen, acrylschilderen of kinderattracties ma ken precies inhield en konden zich ervoor opgeven. FOTO; HARRY BROE2£ FILMFESTIVAL HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt dinsdag 30 december een documentaire festival gehouden. De kosten zijn 2 euro per voorstelling. De film Earth draait om 14.00 uur. Dit is het meeste unieke en adembenemende portret van onze planeet, van de hand van veelgeprezen documentaire makers Alastair Fothergill en Mark Linfield. Zij zijn erin ge slaagd een documentaire te maken die door middel van in drukwekkende beelden en landschappen, de immense schoonheid en diversiteit van onze aarde laat zien. Hollands Licht start om 16.00 uur Volgens de mythe heeft Hollands licht buitengewone kwaliteiten. Ontdekt en be roemd geworden dankzij de Hollandse schilderkunst van de 17e eeuw. Maar heeft dit feno meen halverwege de vorige eeuw zijn helderheid verloren? De makers van deze documen taire houden zich bezig met de vragen: Wat is Hollands licht? Wat is waar, wat is mythe? Bhudda's Lost Children begint om 19.30 uur. In de grensgebieden van Thai- lands Gouden Driehoek, een ruige streek met veel drugs smokkel en arme volksstam men, heeft één man zich gewijd aan het welzijn van de kinderen. De boeddhistische monnik Ph- ra Khru Bah, een voormalige Thai boxer, reist te paard alle dorpen af om gezondheidszorg en educatie te verspreiden on der dorpsbewoners die geen enkele steun ondervinden van een overheid. Deze zogenoem de Tiger Monk heeft met zijn Golden Horse Temple een weeshuis, school en ziekenhuis gebouwd, een veilige haven voor de weeskinderen. Zijn leer lingen zien hem als sjamaan, vaderfiguur en coach tegelijk. ZEER GEVARIEERD ESPELO - Kinderboerderij Don- dertman houdt op Tweede Kerstdag - vrijdag 26 december - voor het eerst Kerstvaria. Een programma voor het hele gezin met een grote variatie aan on derdelen. Na tien jaar succes met haar Levende Kerststal werd begin dit jaar bewust een punt gezet achter dit veelom vattende evenement. Het ge heel legde langzamerhand een te grote druk op de medewer kers. Donateurs hebben gratis entree, individuele bezoekers betalen de normale entreeprijs van de kinderboerderij. Wel wordt voor sommige onderde len een (bescheiden) vergoe ding gevraagd. Kerstvaria biedt de bezoeker een mix van een kerst- en winterfair. Tussen 13.00 en 20.00 uur is er live mu ziek, kunnen kinderen met de kerstman mee voor een ritje in zijn arrenslee of de film Mic key's mooiste kerst (Disney) be kijken en kan desgewenst een bezoekje worden gebracht aan de kribbe met alles d'r op en d'r an. Voor de inwendige mens is er warme chocolademelk en glühwein, zijn er natuurlijk olie bollen en ditmaal voor de kin deren poffertjes. Willen kinde ren liever zelf aan de slag voor iets eetbaars? Ook dat kan, want onder toeziend oog van enkele herders kunnen ze in het bos broodjes bakken. Dan is er ook nog een sneeuwkoningin die het niet kan laten sneeuwen vanwege de kwade invloed van een vuurkoningin. Zij is ten ein de raad en hoopt het tij te kun nen keren met hulp van de kin deren. En wat te denken van een heuse steltloper? In de mid dag vouwt hij ballonnen en ten slotte is er de mogelijkheid om kinderen of desgewenst het he le gezin in Victoriaanse (Dic kens) kleding te laten vereeuwi gen voor een decor van een tra ditioneel dorpspleintje. LAREN - In zaal De Wippert aan de oude weg Laren - Holten wordt Tweede Kerstdag voor de twintigste keer het Kerstrockfes tival gehoduen. Dit jaar heeft de organisatie ge kozen voor een combinatie van bestaande bands en nieuwe jonge regionale bands. Daar naast is deze twintigste afleve ring voorzien van een zo breed mogelijk rockprogramma. Tus sen 16.00 en 22.00 uur treden de volgende vijf bands op: Kraakt- helder, The Nades, Black Swe ater, NIX en The Kilkenny Cats. De entree voor Kerstrock in De Wippert bedraagt 7 euro. Kraakthelder is een nieuwe rockband uit Bathmen. Voor the Nades begon het alle maal in de winter van 2005. Meer info op: www.thenades.com Black Sweater is een jonge co- De Holtense band NIX zal gaan optreden tijdens het Kerstrock festival in de Wippert. FOTO: JOHAN BOLINK verband. Voor meer informatie: www.blacksweater.nl. De Holtense band NIX speelt voornamelijk dialectrock. Tij dens optredens is er veel inter actie met het publiek, mede door hun enorme show vol met gekkigheid. Er is veel coverwerk te verwachten van onder ande re Jovink/ Normaal maar ook nummers van CCR en Boh Foi Toch worden niet vergeten. De heren Jan Deijk, Marcel Boode, Nick Jongbloed, Maarten Krik- kink, Jasper "Plakkie" Zwiers en Jerry Hutten zijn er inmiddels in geslaagd zelf teksten op be staande nummers te maken. Ook voor- en tussen program ma's van onder andere De Ri chards en De Haverkampband hebben ze inmiddels verzorgd. De legendarische Rijssenaar (ex-Holtenaar) Plakkie Plakson die landelijke bekendheid ver wierf als groupie van Jovink en de Voederbietels is ook betrok ken bij NIX. De powerpopgroep The Kilken ny Cats stonden afgelopen 20 jaar al vaker op Kerstrock en is verreweg de langst opererende band uit Laren (Gld).

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9