mgevmgsvisie 2 Overijssel ft e Overijssel ragen? Kom naar een formatiebijeenkomst! !;0 f:, Kiezen voor kwaliteit MM8 toekplaatje Vernieuwde website Omgevingsvisie m n Volksvertegenwoordiger in beeld provincie regie M '*1rv 0; Wilt u meer weten over de Omgevingsvisie? Op onze website -kunt u alle documenten downloaden, diverse overzichtskaarten bekijken en krijgt u meer informatie over de planning en inspraakmogelijkheden. Kijk snel op www.omgevingsvisie.nl dactie Johan Kroes, Claudi Groot Koerkamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl at betekent de Omgevingsvisie lor mijn omgeving? Hoe wil provincie haar ambities gaan (voeren? Met deze en andere agen kunnen inwoners van de Dvincie Overijssel terecht op formatiebijeenkomsten over de ntwerp-Omgevingsvisie. et de Ontwerp-Omgevingsvisie eft de provincie de richting aan or de ontwikkeling van Overijssel kent dat inwoners van de provincie Overijssel tot 1 maart 2009 de gelegenheid hebben om een schrif telijke of mondelinge zienswijze in te dienen. Een bezoek aan één van de informatiebijeenkomsten kan gebruikt worden om die zienswijze beter te kunnen voorbereiden. Een van de onderdelen van de Omgevingsvisie is het waterplan. Niet alleen de provincie, maar ook andere 12020 en verder. De provincie overheden leggen hun waterplannen in zich voorstellen dat dit vragen iroept en daarom trekt in januari en bruari de Omgevingsvisiekaravaan lor de provincie Overijssel. Op n elftal gemeentehuizen richt de ovincie een informatiestand in aar medewerkers van de provincie jgen beantwoorden en persoonlijk :leg geven met behulp van kaarten, n en powerpointpresentaties. vanaf 22 december ter inzage. Al deze plannen kunt u inzien op alle gemeentehuizen, het provinciehuis, de waterschapskantoren en in de Overijsselse bibliotheken. U kunt de plannen ook via internet down loaden. Door uw postcode in te toet sen op www.nederlandleeftmetwater.nl/ inspraak krijgt u een overzicht van de waterplannen. Toen ik hier zes jaar geleden begon met mijn werk, heb ik samen met mijn vrouw tijdens de zomervakantie Overijssel verkend per caravan. We hebben drie weken rondgetrokken, veel gezien en veel mensen gesproken. Overijssel is een prachtige provincie met veel onderne mende inwoners! Ik realiseerde me toen hoe belangrijk het is dat wij in Overijssel kiezen voor de kwaliteit van onze leefomgeving. Nu, zes jaar later, zien we dat er goede keuzes zijn gemaakt. Samen met inwoners en organisaties is er veel in gang gezet en verbeterd. Veel is er ook veranderd. Grotere landbouwbedrijven, meer werk gelegenheid en vraag naar huizen, maar ook meer wateroverlast. Hoe zorgen we ervoor dat het ook voor onze kinderen goed leven, wonen en werken is in Overijssel? De provincie heeft daarvoor in overleg met gemeenten, organisaties en tal van inwoners een plan gemaakt, een Omgevingsvisie. Ook in het nieuwe jaar willen we u graag bij dit plan betrek- ZlG Naam: Geboren in: Partij: In de Staten sinds: Düzgün Yildirim 1963 te Mazgirt, Turkije Solidara 2003 ken, u leest daarover op deze pagina. Maar eerst: heel goede feestdagen toegewenst! Mr Geert Jansen, Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel Düzgiin Yildirim werd in 2003 gekozen als lijsttrekker en fractievoorzitter in Provinciale Staten van Overijssel, toentertijd voor de fractie van de SP. Hij was in die tijd ook gemeenteraadslid in Zwolle, lid van het landelijke bestuur van de SP en had tevens een zware baan in Rotterdam. "Mijn vergoedingen vanuit de gemeente raad en staten werden rechtstreeks overgemaakt op de rekening van de landelijke SP", zegt Düzgün daarover nu. Er ontstond een breuk tussen Yildirim en de SP na de verkiezingen voor de Eerste Kamer in 2007. "Nadat Jan Marijnissen mijn democratisch gekozen lid maatschap voor de Eerste Kamer der Staten Generaal niet wilde accepteren en vervolgens mijn lidmaatschap van de SP werd ontnomen, heb ik besloten om namens mijn nieuwe landelijke partij als fractie Solidara verder te gaan in Provinciale Staten en de Senaat", aldus Yildirim. "Mijn drijfveer is dat ik aan de samenleving mijn bijdra ge wil leveren, zolang de burgers mij daartoe de gele genheid geven. Het is aan hen of zij mij weer kiezen in de Staten van Overijssel." Solidariteit in de samenleving vind Düzgün Yildirim één van de belangrijkste idealen van zijn partij. "Ik heb altijd gestreden voor een betere samenleving waarin niet tweedeling, maar juist solidariteit wordt bevorderd. En waarin de beschikbare basisvoorzienin gen door de overheid goed zijn geregeld. Een samen leving, waarin we streven naar eenheid van het geheel, in vrijheid. Ik wil mij inzetten voor een partij waarbij ieder mens telt, ongeacht afkomst, geloof, leeftijd en seksuele geaardheid. En dat in een wereld waarin die renwelzijn en behoud van de natuur vanzelfsprekende waarden zijn." Inspraak p Omgevingsvisiekaravaan valt Jmen met de inspraakperiode. Inaf 22 december ligt de Ontwerp- mgevingsvisie ter inzage. Dat bete- j^&ereikuaöf.oy. Data Links op deze pagina staat een over zicht van alle bijeenkomsten, tijden en plaatsen. Meer informatie is ook vinden op www.omgevingsvisie.nl ie kQPU over in Overijssel A Iplossing zoekplaatje november: de Peperbus in Zwolle. Wij hebben leel veel reacties ontvangen en hebben hier drie winnaars uit geko zen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. (e, de Sint komt overal in Overijssel, lok bij de Basisschool het Kompas. I welke plaats is deze foto geno- len? puur uw oplossing voor vrijdag 2 Inuari 2009 op een briefkaart naar: povincie Overijssel, t.a.v. Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 29