'De beste stollen van Nederland' Speciale boog voor familie Aaftink Holtens Nieuwsblad 21 Koor Voca Me zoekt zangeressen Langenberg Muzikanten TTV Okia pakt koppositie Kerststol Prijzen voor bakkerij Nijkamp Midwinterhoorns en sprookjes Schaatskamp in Scheg Ter Steege Crossloop Oad-circuit HOLTEN - De familie Aaftink aan de Dorperdijk 2 in Holten werd afgelopen week door de buurt ver rast met een speciale boog. Hierop zaten onder meer draaiende koeien. "Hoolterbrook op zie'n best. Het zunt nit alleene boakebouwers, 't bunt ok goeie boog'nbouwers. Woer ku 'j ze vind'n? Bie 't Nöss, Poalman, Vene klaas, Kieftenbeeit, Hoalma, Diessenplas en bie 'j Kas (Reijlink). Joa leu, det bint de allerbest'n en nog wal noar een oold Sallands gebruuk", vertelt de familie. Die erg in hun sas is met de boog en de buurtjes. Dinsdag 16 decdember 2008 BATHMEN - In de Heeren van Dorth zaal van Cultuurhuus I Braakhekke zal zondag 4 janu ari het traditionele nieuwjaars- i concert van de Langenberger t Muzikanten worden gehouden. De Langenberger Muzikanten hebben voor dit concert de con ferencier Karei van de Kate oet Hoksebarge uitgenodigd. Vanaf 10.45 uur gaat de zaal open. Het concert begint om 11.15uurenduurttot 13.00 uur. De entree is vrij. Voor meer in formatie over het concert of De Langenberger Muzikanten kan men terecht bij manager Andre Olden, telefoon 0570-544140. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De stollen van Nij- kamp werden door de Gilde- meester als 'uitmuntend' be oordeeld en kregen vijf sterren. Het geluk kon niet op bij de Nij- kamps, want met de oliebollen werden de Holtenaren tweede van Nederland. Maandagmid dag werden de bijbehorende bekers uitgereikt. "Het was een enorme verrassing voor ons, want vooraf had ik er helemaal geen goed gevoel over", zegt In- grid Nijkamp. "We doen elk jaar mee aan de wedstrijd. Twee jaar geleden hebben we de tweede prijs gehaald bij de kerststollen. Maar een eerste plaats is na tuurlijk fantastisch." De landelijke competitie wordt georganiseerd door het Echte Bakkersgilde, waar in Neder land zo'n 260 bakkers zijn aan gesloten. "De meeste bakkers doen ook mee aan de wedstrijd. De producten moet je naar Wa- geningen brengen waar ze wor den gekeurd. Dat we hebben gewonnen is echt heel leuk", al dus Ingrid die niet vergeet alle medewerkers van de bakkerij te prijzen. "We zijn zo trots op ons hele team. Alle jongens en mei den hebben er hard voor ge werkt en dan is zo'n resultaat natuurlijk echt kicken. Voor mijn schoonvader, we noemen hem allemaal 'Broer', is het he lemaal mooi. Hij is 78 jaar en helpt nog steeds mee. Het is mooi om te zien hoe trots hij is op zijn zoon." De Gildemeester van het Echte Bakkersgilde beoordeelde elk product op verschillende on derdelen, zoals kleur, structuur, afwerking, vulling en natuurlijk smaak. "Je kunt zien dat Martin er veel aandacht aan heeft be steed. Aan zulke mooie produc ten kan ik niet anders dan de maximale vijf sterren geven", aldus Gildemeester Chris Schol- tens. Dat het bij een wedstrijd op lan delijk niveau vaak om de details gaat, weten de Nijkamps. Zo doen alle medewerksters van Nijkamp elke keer dat ze de bakkerij in stappen de deur di rect achter zich dicht. Op die manier voorkomen ze dat er tocht over de deegstukken gaat. De verkoopmedewerkers van Nijkamp geven de klanten ook nog een opvallend advies mee: 'Het best kunt u de stol drie da gen laten liggen voordat u 'm eet.' Martin Nijkamp: "Ik zou hem zelf minimaal drie dagen laten liggen, zodat de smaak van de vulling helemaal door het brood opgenomen wordt.'1 Op de vraag of dat niet ten kos te gaat van de malsheid ant woordt Nijkamp: "Welnee, dit zijn de beste stollen van Neder land hoor!" HOLTEN - Het touwtrekteam van OKIA heeft de koppositie veroverd in de zogenaamde win tercompetitie. Bij de tweede wedstrijd in Heeten, afgelopen irijdag, won het team van OKIA alle wedstrijden. De Holtense touwtrekkers namen daardoor de koppositie over van Heure dat op de eerste competitiedag in Bathmen, begin december, het best voor de dag kwam. Aan het wintercircuit nemen zestien ploegen deel en de wedstrijden worden om de beurt gehouden in de manege in Bathmen en de manege in Heeten. Per wed strijddag wordt er een halve competitie gespeeld en in totaal zijn er zes speelronden. Het bij zondere aan de reeks is dat de teams op verschillende wijze kunnen worden samengesteld. Mannen en vrouwen kunnen naast en tegen elkaar trekken en dat geldt ook voor jeugdige touw trekkers. In plaats van twee heren mogen drie dames of drie jeugd leden trekken. Zo mag een da- mesploeg van negen dames het opnemen tegen een ploeg van zes heren. Op het gewicht van de ploegen wordt niet gelet. Het team van OKIA dat vrijdag in Heeten aantrad was in zoverre bijzonder dat Marti Jansen naast zijn zoon Patrick aan het touw stond. Bij de eerste wedstrijd in Bathmen trok Marti al samen met zijn andere zoon Bjom. Ook broer Egbert Jansen was van de partij in Heeten, zodat de in breng van de Jansens weer groot was. De rest van de ploeg van OKIA bestond uit Hendrie Boode, Jeroen Tempelman, Erik Arfman, Herman Brinks en And- re Wansink. In het klassement leidt OKIA nu met 33 punten voor de Valleitrekkers en Vorden die beiden op de gedeelde twee de plaats staan met 31 punten. Heure neemt de vierde plaats in met 30 punten. De volgende wedstrijd in de wintercompetitie wordt op 20 januari in Bathmen getrokken. De wintercompetitie wordt georganiseerd door de FVT wat staat voor Federatie Vrije Touwtrekkers. Marti Jansen won in september dit jaar bij het WK touwtrekken in het Zweedse Stenungsund de wereldtitel met de Nederlandse ploeg in de klasse 680 kilo. Met de nationale ploeg pakte hij brons in 720-klasse. Ook Johan Tuitert van OKIA maakte deel uit van de bronzen ploeg. OKIA (Onze Kracht is Achteruit) werd in 1970 opgericht. De trainingen zijn op 't Vletgoor. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 in Holten wordt vrijdag 19 de cember vanaf 19.00 uur de ge hele avond op de midwinter hoorn geblazen. Ook worden er sprookjes verteld. Uedereen is welkom om vrij dag de gehele avond aanwezig te zijn om van het geluid van de midwinterhoorns te genie ten en te luisteren naar sprookjes, vertelt door Her man Brinkman. Voor meer informatie: 0573- 221102. HOLTEN - Bakkerij Nijkamp heeft de eerste prijs gewonnen in een Nationale wedstrijd met de kerststollen. De oliebollen kregen een tweede prijs. De landelijke competitie wordt georganiseerd door het Echte Bakkersgilde, waar in Nederland zo'n 260 bakkers zijn aangesloten. - foto: johan bounk Blazers staan op het grasdakhuis. De houten hoorns, stammen uit de zeventiende eeuw. Als materi aal gebruikt men tegenwoordig berken of elsenhout. HOLTEN - Voca Me, het Over ijssels vrouwen kamerkoor, zoekt zangeressen. Daarom zingt het koor zaterdag 20 de cember kerstliederen op straat. Om 11.00 uur in Holten en daarna achtereenvolgens in: Lochem, Bathmen, Olst, Gors- sel en Zutphen. Voca Me is een ambitieus koor dat in januari 2008 is opgericht als initiatief van de stichting Vo ca uit Deventer. Onder de inspi rerende leiding van diligente Yt Nicolai oefent het koor elke maandagavond in de even we ken van 20.00 tot 22.30 uur in Het Open Hof in Deventer. Het koor, dat op 31 mei haar eerste concert gaf in Delden, telt op dit moment tien geoefende zangeressen. Allen met koorer- FOTO: IOHAN BOLINK varing of zangles. Naast het sa men zingen en muziek maken is Voca Me gewoon een gezelli ge groep vrouwen. Naast de re guliere repetitieavonden vindt er voor elk concert een koor weekend plaats. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij: Sietske Willering, e-mail: sietskew@hotmail.com of via telefoonnummer: 0570-612099. DEVENTER - Sport- en Recre atiecentrum De Scheg in Deventer houdt op 20, 21 en 22 december Schaatskamp voor jeugd van 8 tot en met 14 jaar. Professionele schaatsles, een schaatswedstrijd, stoere ijshoc- keygames, vrij schaatsen en veel lol op het ijs zijn de sportieve in grediënten van het Schaats kamp. Deelnemers overnach ten in Stayokay Gorssel. Om deel te nemen aan het Schaats kamp is schaatservaring niet nodig. De kosten bedragen 98 euro per persoon. Aanmelden: telefoon 0900-6597777. RUSSEN - Met de Ter Steege Crossloop van AV Rijssen staat zaterdag de tweede wedstrijd in het OAD Crosscircuit op het programma. Start en finish van de verschil lende afstanden vinden plaats op de nieuwe atletiekbaan. In schrijven is mogelijk tot een kwartier voor de wedstrijd. De start van de 10 kilometer van de Ter Steege Crossloop is za terdag om 14.45 uur. De 5 kilo meter begint om 14.00 uur, ter wijl de aanvang voor de 2,5 kilo meter 13.40 uur is. De 1,5 kilo meter voor de jeugd heeft twee startschoten: om 13.00 gaat de jeugd onder de tien jaar weg, terwijl de tien-, elf- en twaalfja rigen om 13.15 uur starten. De derde wedstrijd in het OAD Circuit is de Holterbergcross van AV Holten die op 24 januari op het programma staat. Irt Holten wordt dan tevens het kampioenschap voor de brand weer gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21