in tijd van kinneke Jezus Holtens Nieuwsblad 15 Met Amerikaanse bus terug Afslanken voor goed doel Creatieve kerstmarkt speciaal voor kinderen Belangenvereniging kunstenaars gaat door Expositie in Natuurdiorama Holterenk Knutselen voor kerstdagen Kort Tweede trekking Decemberactie Dinsdag 16 december 2008 'Het loopt als een trein' meester enzovoort. "In feite is die beslissing nog niet geno men, maar ik denk wel dat een vereniging het meest praktische is. Een stichting heeft geen le den, een vereniging wel." De nieuwe belangenvereniging moet een aanvulling worden op de Stichting Kunst en Cultuur Holten en de Stichting Nagel houtcollectie en wil ook met beide instanties gaan samen werken. De club moet een aan spreekpunt worden voor kun stenaars die oven het algemeen individueel te werk gaan. Wis- sink: "We houden ons bezig met de belangen van kunste naars: we zorgen dat er goede expositiemogelijkheden zijn, we zorgen voor samenwerking tussen kunstenaars of we orga niseren exposities waaraan meerdere kunstenaars mee doen." Wat de expositieruimte betreft, komt in Holten de nood aan de man, zo denkt Wissink. Het liefst 'ziet hij een soort mu seum verrijzen in het centrum waar ook de Nagelhoutcollectie HOLTEN - Van te voren was be kent dat het een moeilijke wed strijd zou worden tegen de kop loper uit de regioklasse B, PSV uit Eindhoven. Holten begon sterk en het liep dan ook gelijk op tot 3- 4. Tot 5-8 was het klasse verschil niet te zien, maar PSV liep door de snelle breaks uit naar een stand van 5-12. Holten was even niet scherp. Holten draaide mooie aanvallen. Door druk te zetten ontstonden er gaten in de dekking van PSV. Rust: 8-16 Na rust begon Holten weer sterk en ging dan ook weer gelijk op. De stemming werd wat grimmiger. Er kwam meer commentaar op de leiding, mede doordat de da mes van HV Holten meer het idee kregen tegen de heren in het zwart te spelen dan tegen de da- mes van PSV. De 2 minuten tijd- straf vielen voornamelijk aan de kant Holten. Toch ging de wed- I strijd gelijk op, mede door het uitstekende keeperswerk van Mi chelle den Bouwmeester en de mooie snelle aanvallen aan de zijde van Holten. De wedstrijd kon niet meer gewonnen wor den, maar de dames hebben la ten zien dat ze kunnen vechten. Eindstand: 20-29. Met nog 1 wedstrijd te gaan voor de feest dagen is het te hopen dat de da mes van HV Holten volgende week hun eerste twee punten mee kunnen nemen uit Waal wijk. HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg houdt van 20 december tot en met 1 februari de foto-ex positie 'Eten en Gegeten wor den'. In deze expositie laat foto grafe Simone Gerard een selec tie natuurfoto's zien die gerela teerd zijn aan het thema eten en gegeten worden. De foto's zijn genomen in Europa, maar ook in Afrika, wat de tentoonstelling heel divers maakt. Natuurdiora ma Holterberg is van woensdag tot en met zondag geopend van 11:00 tot 17:00 uur. HOLTEN - Toneelclub OCH heeft afgelopen zaterdag haar medewerking verleend aan de kerstfair, van de Holtense Han delsvereniging. Op het terras van restaurant Woody's was de sfeervolle levende kerststal op gebouwd. Compleet met ezel, Jozef en Maria, de koningen en de herders. De 'schapen in het veld' trokken natuurlijk de no dige aandacht want het geheel was zeer toegankelijk voor elke leeftijd opgesteld. De leden van de Holtense toneelclub be steedden zoals gewoonlijk veel aandacht aan alle details. Zo ontbrak natuurlijk de ster niet boven de stal en ook de konin gen zagen er piekfijn uit. De be zoekers, die vanaf de Smidsbelt met een nostalgische schoolbus naar de Holterberg werden ge bracht, waanden zich even in een andere tijd. Velen genoten in stilte van het schouwspel. Mocht men het geheel gemist HOLTEN - Er komt een belan genvereniging voor Holtense kunstenaars. Het initiatief van Gerrie Oplaat, Wim Kwakemaak en Hans Wis sink, die vorige maand een persbericht de deur uit deden waarin de oprichting van een dergelijke groepering werd ge opperd, heeft voldoende re spons opgeleverd om tot een definitieve oprichting te komen. "Het loopt als een trein", zegt Hans Wissink. "Er hebben zich al 25 kunstenaars aangemeld. hebben: geen nood! Zaterdag 20 december wordt alles opnieuw opgebouwd. Dan is de stal met al zijn levende have te bewon deren op het winkelcentrum Flora te Colmschate. De specia- Iedereen die gereageerd heeft is heel positief over onze plannen. Deze week gaan we met de ini tiatiefnemers om tafel zitten en dan bepalen we de strategie voor de komende periode. Na de feestdagen gaan we met de kunstenaars om de tafel zitten om te bespreken hoe we het verder gaan aanpakken", aldus Wissink die er op voorhand van uit gaat dat de belangengroepe ring in de vorm van een vereni ging wordt gegoten met een voorzitter, secretaris, penning- Ie kerstmarkt is hier van 11.00 tot 16.00 uur. En om alvast in de agenda te noteren: 16 januari 2009 speelt OCH in Irene "Een arfenis vol verrassingen", van Herman van der A. HOLTEN - Heel wat mensen uit de regio vonden al hun weg naar de Holtense afslankgoe- roe Lous van Dijk. Zij hoopt dat nog velen zullen volgen. Want voor elke afgeslankte kilo doneert Lous van Dijk twee maanden een euro aan een goed doel: de Sunday Founda tion. Deze organisatie bestrijdt kindarbeid in de diamantmij nen van Sierra Leone. Op deze wijze viert Lous van Dijk het HOLTEN - De jaarlijkse creatie ve kerstmarkt voor kinderen wordt woensdag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur gehou den in dorpshuis de Bosch kamp. De creatieve kerstmarkt is geen gewone markt. Wat de kinderen op deze kerstmarkt kopen, moet eerst nog gemaakt worden. Het kan van alles zijn: je eigen boomversiering, een zelfgemaakte kaars of lekker vijf-jarig bestaan van haar praktijk aan de Dorpsstraat 53 in Holten. De Holtense consu lente adviseert cliënten om het afvallen te combineren met wandelen of fietsen. In haar coachingsprogramma stelt zij verder een persoonlijk dag schema op voor de starters. Meer informatie is te vinden op www.mylifeeu.com of via 0548-366661. smullen in de kerstsmikkel- hoek. Tegen een kleine vergoe ding kunnen de kinderen bij de marktkraam alles kopen wat ze nodig hebben om hun 'gekoch te artikel' te maken. De creatie ve kerstmarkt is bedoeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Voor deze middag is, in verband met de te verwachte drukte, op gave vooraf noodzakelijk. Tele foon 0548-362755. en de Oudheidkamer terecht kan. Nieuwe expositieruimte is dringend nodig, nu locaties als de Boschkamp en het oude ge meentehuis gesloten zijn of op slot gaan, terwijl het nog maar de vraag is of er in het nieuwe Kulturhus geëxposeerd kan worden. Wissink denkt dat er in het Kulturhus niet genoeg ruimte zal zijn voor exposities. "Maar de gemeente is nog bezig met het ontwikkelen van een vi sie daarover. Het Kulturhus zit nog in de voorbereidingsfase." ACTIE HHV Tweede trekking Decemberactie Holtense Handels Vereniging 8 de cember 2008. Aaltink M Broensweg 2a Holten; Aben C Oude Holterweg 1, Nieuw Heeten; Agterkamp Burg vd Borch- straat 24 Holten; Beldman D Kolweg 74 Holten; Bergh-Jansen van de JW Beusebergerweg36 Holten; Beusink D Reilinksweg 10a Holten; Bontje M Holten; Bosschers HJA Oude Sta tionsweg 10 Holten; Bosschers J Bergmanstraat 38 Holten; Bottema R Dorpsstraat 46 Holten; Bouw meester Markelo; Brinkman I Erve Joost 2 Holten; Broekhuis Dijker- hoekseweg 3 Holten; Bulsink J Ko ningin Wilhelminastraat 7 Holten; Derksen M Erve Teeselink 40 Hol ten; Dijke van; Dijkink D Abraham Bergh-hof 2 Holten; Faasse J Hol- tinckspad 3 Holten; Gerrits Burg vd Borchstraat 29 Holten; Hagen G Holterbergweg 19 Holten; Hege man E Holterenkstraat 20 Holten; Hulsman G Erve Joost 14 Holten; Jansen T Noordenbergstraat 26 Holten; Jansen-KMn Teselink R Tuinstraat 15.02 Holten; Koelemay GD Churchillstraat 25 Holten; Koomwinder A Holterenkstraat 30 Holten; Kors K Van Ostadelaan 84 Rijswijk; Krikkink A Boerendans- steeg 17 Holten; Leppink Kerkplein 19 Holten; Lodeweges S Verzet- straat 10 Holten; Manenschijn H A J Goldsteinstraat 4 Holten; Mark voort HV Dijkerhoekseweg 5 Hol ten; Markvoort HJ Beusebergerweg 55 Holten; Meijerink A Bathmense- weg 17a Lettele; Meyerman Dijker hoekseweg 8 Holten; Muller C Kief- tenbelt 9 Holten; Nijenhuis A Dies- senplasstraat 42 Holten; Nijland- ten Hove H Kieftenbelt 19 Holten; Nijmeijer Holten; Overweg Cl Els- enerveldweg 5 Rijssen; Ree van der T Looikolkstraat 19 Holten; Reef L Canadastraat 21 Holten; Rietberg H Tuinstraat 8 Holten; Rietman Pan- nenweg 1 Holten; Rikkert D Heus- manweg 18 Markelo; Roelvink Broekweg 18 Holten; Roffel A Enk- weg 15 Holten; Schippers G Rietmo lenstraat 2a Holten; Scholthof H Wittendijk 7 Kring van Dorth; Schuppert DJ Van Holtenserf 26 Holten; Sluiter Dorpsstraat 23e Hol ten; St. Nicolaas I Oudendijk 2 Bath- men; Temmink Bathmen; Thijsen JA Helderman 8 Holten; Veenstra D Gaardenstraat 40 Holten; Vincent D Hoffestraat 2 Holten; Vorkink-Voor des EHJ Wansinkstraat 19 Holten; Wissink Schoutenstraat 1 Holten; Zon van C Van Holtenserf 47 Hol ten. Prijzen zijn af te halen bij: Blokker van de Maat, Smidsbelt in Holten. HOLTEN - In de Holterenkschool is het kerst. Zo werd er woensdag 10 december een knutselmiddag gehouden voor kinderen en hun ouders. Woensdag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur wordt dit nog een keer gedaan. Er kan dan iets leuks voor de kerst ge maakt worden. Op donderdag 18 december wordt het jaarlijkse kerstdiner gehouden. Ouders maken een heerlijke maaltijd voor de kinderen en op het schoolplein kan vanaf 17.30 tot 20.00 uur een glaasje glühwein worden gedronken door de ouders en kan men genieten van zelfgemaakte oliebollen. De opbrengst van de verkoop van glühwein/ oliebollen komt ten goede van de school en hier voor worden materialen voor school aangeschaft. foto: sander scheperman Toneelclub OCH trad op tijdens de kerstmarkt in Holten. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15