Knelpunten veiligheid in centrum Holtens Nieuwsblad 9 Wandeling Koffieochtend over Deventer 'Drie uur vliegen, wereld van verschil' Brook Duo houdt groot Winterfeest Volksmuziek Kerst Sfeervolle kerstmarkt met fakkeloptocht Keurmerk Veilig Ondernemen start bij voldoende deelname en stamppot Ministerie positief HOLTEN - Diefstal uit auto's, fietsendiefstal, winkeldiefstal en aangif- 1 te door winkeliers, over last en vervuiling van groepen jongeren, par keeroverlast en het ont breken van ontruimings plannen bij winkeliers zijn enkele knelpunten die worden genoemd in het rapport over veilig heid in het winkelcen- I trum van Holten. HOLTEN - Op de kof fieochtend van vrijdag 12 december van 10.00 uur in dorpshuis De Bosch kamp aan de Tuinstraat 2, is Henk van Baaien te gast. Kortnieuws Controle op flora en fauna Woning op terrein aan Broensweg 8 Dinsdag 2 december 2008 MARKELO - Zondag 14 decem ber dan is het zover, dan pre senteert het Brook Duo het Winterfeest der Volksmuziek in kerstsfeer. Deze middag zal plaats vinden in zalencentrum de Haverkamp in Markelo om 16.00 uur. (Toe gang gratis.) Zaal open vanaf 15.30 uur. Meewerkende volks- muzieksterren: Het Brook Duo; Bennie's Muziekdeuze; fantje Koopmans; Maarkelse Alpen zusjes; Johnny Bouwman, de zingende vrachtwagen chauffeur; en nog veel meer. Verder zijn er volgens het rap port geen noemenswaardige veiligheidsproblemen in het tentrum te vinden. Wel vraagt het rapport aan dacht voor brandveiligheid in winkels, de zichtbaarheid en bereikbaarheid van politie en de fysieke inrichting van het winkelgebied. Er worden enkele standaard- aanbevelingen genoemd zoals deelnemen van winkeliers aan t het Keurmerk Veilig Ondeme- i men, toezicht en inrichting van ia het openbaar gebied en preven tievoorlichting voor het winkel personeel. Het Keurmerk Veilig Onderne men is een samenwerkingsver band tussen middenstand, ge meente, politie en brandweer. Er wordt onder meer gezorgd dat de brandveiligheid in de winkels in orde is en dat winkel personeel in panieksituaties goed weet te handelen. Verder wordt er gewerkt met een intern computersysteem, waarmee winkeliers elkaar kun nen attenderen op winkeldie ven. Wanneer een winkeldief her haaldelijk wordt betrapt op het stelen van producten, kan deze een rode kaart krijgen en daar mee de toegang tot de samen werkende winkels worden ont zegd. Op dit moment loopt in Rijssen hetzelfde project al sinds 2006 met succes. Of Holten ook gaat werken aan het Keurmerk Veilig Onderne men, hangt vooral af van de deelname. Minimaal 60 procent van de winkeliers moet hieraan mee doen. Daarna wordt een werk plan opgesteld. HOLTEN - De sfeervolle Kerstfair in het centrum van Holten en op de Holterberg wordt zaterdag 13 december van 12.00 tot 20.00 uur gehouden. De fakkeloptocht zal rond 17.30 uur worden gehouden, maar dit jaar andersom. Dus, niet vanaf Smldsbelt naar de Holter berg. Maar vanaf de Holterberg naar Smidsbelt toe. De hele dag rijdt de Amerikaanse schoolbus tussen beide locaties. Daarna volgt een zeer sfeervolle voettocht in het donker met fakkels door het bos. Op beide locades zijn marktkraampjes te vinden. Terwijl er op de berg een levende kerststal wordt gehouden, is er beneden in het 'dal' een heuse skibaan te vinden met sneeuw uit Bottrop. Een skile raar is aanwezig om te helpen bij het skiën. De baan gaat echter alleen door, wanneer het weer wil meewerken. De aanmeldingen voor een kerstkraampje loopt goed. Wie zich nog wil aanmelden kan dit doen via: kerstfair@ondememendholten.nl foto johan bolink HOLTEN - In Natuurdiorama Holterberg wordt zaterdag 27 december om 13.30 uur een wintenvandeling over de Hol- terberg gehouden met na af loop: stamppot eten. Ha het buffet volgt er een be zoek aan het museum. Vooraf reserveren is verplicht. Reserveren: Natuurdiorama Holterberg, Tel.: 0548-361979. Henk woont in Deventer en pu bliceert al vele jaren over de ge schiedenis en cultuur van zijn geboortestad en omgeving. Tijdens deze koffieochtend zal hij op luchtige wijze een aantal verhalen die allen te maken hebben met kerst, vertellen, waar mogelijk doet hij dit in het dialect. Niet alleen de verhalen staan in het teken van het nade re Kerstsfeer, ook de hele entou rage ademt deze sfeer uit. Bezoekers kunnen genieten van de sfeervolle kerstversiering in het dorpshuis en kunnen deel nemen aan een speciale kerst verloting. De koffieochtend wordt georganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk voor Holten, in sa menwerking met de Stichting Welzijn Ouderen. Belangstel lenden zijn vanaf kwart voor tien van harte welkom om voor af een kopje koffie te drinken. De toegang is gratis, de koffie is voor rekening van de bezoekers. POLITIE EN BOA'S HOLTEN - De politie heeft don derdag 27 november samen met Bijzonder Opsporingsamb tenaren van de gemeente Rijs- sen-Holten een flora- en fauna controle gehouden. Er werden in de gemeente Rijs- sen-Holten meerdere volières bekeken op aanwezigheid van ongeoorloofde vogels; twee maal een bekeuring wegens een loslopende hond; twee crossers betrapt die illegaal aan het crossen waren in een perceel bos aan de Bijvanksweg in Hol ten; een bekeuring voor het vis sen met levend aas; een bekeu ring voor het vissen zonder hiertoe gerechtigd te zijn. Ook werden voor enkele verkeers overtredingen nog een aantal bekeuringen uitgeschreven waaronder inhalen via doorge trokken streep; niet op eerste vordering rijbewijs tonen en twee bekeuringen voor het par keren in een plantsoen. HOLTEN - Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schap heeft positief gereageerd op een oproep van Oad-top- rnan Louis Frankenhuis om meer flexibiliteit aan te brengen in schoolvakanties. Bij monde van staatssecretaris Marja van Bijsterveldt-Vliegent- hart liet het Ministerie weten de door Oad gedane suggesties mee te nemen in de verkennin gen rond een nieuwe vakantie- spreidingsregeling die in 2009 zal worden gepubliceerd. In september pleitte Franken huis er tijdens een persconfe rentie voor om de vakantiemo gelijkheden voor gezinnen met schoolgaande kinderen te ver ruimen. IN PLAATS VAN BEDRIJF HOLTEN - Op het terrein Broensweg 1 in Holten mag een woning worden gebouwd. Hier staat nu het bedrijf Zomer Mo torentechniek, maar dat gaat verhuizen naar industrieterrein Vletgaarsmaten. Ernaast staat al een bedrijfswo ning. De bedoeling is dat Broensweg 1 en 3 een woonbe stemming krijgen voor maxi maal twee woningen. Elke wo ning kan dubbel bewoond wor den door inwoning. Het verzoek past echter niet in het bestemmingsplan. Voor het wijzigen en opstellen van het bestemmingsplan zijn leges verschuldigd van 11.550 euro, exclusief BTW. Gezien de voor gaande gesprekken met de eige naar over het verplaatsen van zijn bedrijf naar Vletgaarsma ten, betaalt de gemeente deze kosten. Wanneer Zomer Motorentech niek gaat verhuizen, blijft een leeg pand met bedrijfsbestem- ming staan. De gemeente wil voorkomen dat er zich daarna een nieuw bedrijf in gaat vesti gen dat binnen het bestaande bestemmingsplan past. Zoals bijvoorbeeld een groot con structie- of landbouwmechani- satiebedrijf. Want volgens het 'huidige bestemmingsplan kan er tot 4000 vierkante meter wor den bebouwd. Er is daarom overleg gevoerd met eigenaar Zomer, waarbij is besproken dat het stuk grond een andere bestemming moet krijgen en dat de aanwezige be- drijfbebouwing moet worden gesloopt. Met een boetebeding in een overeenkomst, wordt de sloop gewaarborgd. De Provincie heeft aangegeven dat zij kan instemmen met de verplaatsing van het bedrijf uit het waterintrekgebied naar het industrieterrein als daarbij de huidige bestemming wordt om gezet in een woonbestemming. HOLTEN - David Overkempe I [20) uit Holten is student op het van Hall instituut in Leeuwar- den en is afgelopen zomer in Moldavië geweest. In het kleine Jplattelandsdorpje Kitale speel de David met de kinderen en bouwde hij aan een buurthuis c.q. kerk. "Vorig jaar ben ik met Livingstone naar Rome ge weest, nu wilde ik graag ergens inders heen. Moldavië is het armste land van Europa, dit sprak mij erg aan," zegt David. "We verbleven in een kleine dorpje waar de tijd heeft stilge staan; we zagen er mensen met paard en wagen en in het krui denierswinkeltje gebruikten ze nog een ouderwets telraam. De mensen hebben er niets. En door veel armoede en alcohol gebruik zijn er veel gebroken gezinnen. Kinderen leven op straat en hebben geen ouders David Overkempe heeft afgelopen zomer geholpen in Moldavië. die naar hen omkijken. In het den, voelt zich geroepen zorg te dorpje was een kleine kerk waar dragen voor deze kinderen. Ze wij aan bouwden. De gemeente, kregen een warme maaltijd en bestaande uit minder dan 30 ie- wij speelden spelletjes met ze en vertelden dat er een God is die van ze houdt." "Ik heb de lokale bevolking echt leren kennen. Ze leerden mij dankbaar te zijn voor de dingen die ik elke dag weer krijg. Ik be sef nu beter hoe goed wij het in Nederland hebben. Op een paar uur afstand overleven de mensen deze winter niet door de vries kou. Wat me het meest is bijgebleven van deze reis? De ze situatie: een vrouw uit het dorp beledigde de dominee. Maar toen zei haar dochtertje: 'Mama zie je dan niet dat de mensen van deze kerk wel echt in God geloven en goed voor ons zijn?' Zo'n opmerking van een klein kind blijft je altijd bij, ik heb echt leuke en mooie din gen meegemaakt." Meer informatie over Livingsto ne: Uvingstonereizen.nl of aan te vragen via 033 2778578.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9