Wachten op groen licht voor informatiecentrum Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Creatieve kerstmarkt speciaal voor kinderen Medewerker McDonald's bedreigd Muziek Leerlingenconcert Muziek Onderwijs Centrum Schlecker te koop Kerstdiner voor senioren 4 Dinsdag 2 december 2008 HOLTEN - Een 20-jarige mede werker van een restaurant langs de A1 bij Holten werd maandag 24 november rond 22.20 uur door een man met een mes be dreigd. Collega's van de mede werker kwamen tussen beide, waarop de man vluchtte. Aan de hand van het signalement kon de politie de man aanhou den aan de overzijde van de Al bij een tankstation. Het bleek te gaan om een 26-jarige man uit Polen. Hij verkeerde zodanig onder invloed van alcohol dat er geen zinnig gesprek met hem te voeren was. De man werd aan gehouden. Tevreden over vuilproject HOLTEN - De jaarlijkse creatie ve kerstmarkt voor kinderen wordt woensdag 17 december van 14.00 tot 16.00 uur gehou den in dorpshuis de Bosch kamp. De creatieve kerstmarkt is geen gewone markt. Wat de kinderen op deze kerstmarkt kopen, moet eerst nog gemaakt wor den. Het kan van alles zijn: je eigen boomversiering, een zelfge maakte kaars of lekker smullen in de kerstsmikkelhoek. Tegen een kleine vergoeding kunnen de kinderen bij de marktkraam alles kopen wat ze nodig heb ben om hun 'gekochte artikel' te maken. De creatieve kerstmarkt is bedoeld voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Voor deze mid dag is, in verband met de te ver wachte drukte, opgave vooraf noodzakelijk. Voor meer infor matie of opgave kan men con tact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2 in Holten, telefoon 0548-36 2755. het project werken de winke liers, samen met de politie, de gemeente en scholengemeen schap de Waerdenborch. Veel leerlingen van de school dump ten in het verleden tijdens de pauzes en tussenuren hun afval op straat, hetgeen tot ergernis leidde bij de middenstanders. Nu blijkt dat de leerlingen de boodschap aardig hebben be grepen en is de hoeveelheid achtergelaten zwerfvuil bedui dend afgenomen. Zowel de schoolleiding zelf als de mid denstand heeft dit geconsta teerd. Wansink: "Het project draait goed. De pijnpunten worden opgepakt, ook door de politie, zo heb ik begrepen. Als mensen weigeren hun afval in de daarvoor bestemde bak te deponeren deelt de politie een boete uit. Het blijft niet bij waar schuwen alleen, maar er wordt concreet actie ondernomen. Ze hebben al twee bekeuring van 80 euro uitgedeeld. Dat tikt wel door. De Waerdenborch geeft aan dat het als een lopend vuur tje door de school gaat. De ver wachting is dat de schooljeugd het rustiger aan gaat doen wat het achterlaten van afval be treft." Waar de Waerdenborch-jeugd dus beter gedrag laat zien, blijft het met de jeugd die bivakkeert op en rond de skatebaan Kalf- stermansweide behelpen. Wansink: "Op zich gaat het de goede kant op. maar op de Kalf- stermansweide blijft het lastig op te vangen. Het is een echte hangplek, vooral op de vrijdag middag is het erg druk. Tot op heden lukt het niet echt om het daar schoon te houden." Om het probleem rond de skate baan de kop in te drukken is de politie van plan scherper op te treden. Bekeuringen uitdelen dus. "Maar ook gaat de ge meente proberen het structu reel schoon te houden. In plaats van één keer in de week een schoonmaker dagelijks iemand die het schoon houdt. Als het schoon is, wordt het niet ver vuild", aldus Wansink. Bij het Keurmerk Veilig Onder nemen wordt de zwerfvuilpro- blematiek ook meegenomen, zo laat Wansink weten. "Niet al leen een veile omgeving wordt gewaarborgd, maar ook een schone." In de herfst van 2009 wordt in het centrum ook wat gedaan aan de hoeveelheid bla deren die van de bomen vallen, zo is afgesproken. HOLTEN - De beste leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum in de Boschkamp, speelden afgelopen vrijdag in de Dorpskerk. Hier werd namelijk het leerlingenconcert gehouden. Velen kwamen een kijkje nemen en genoten van de mooie muziek. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - De Schlecker aan de Oranjestraat in Holten sluit mogelijk binnen afzien bare tijd zijn deuren. Naar verluidt is het bedrijf van plan een bezuinigingsopera tie door te voeren en worden de pijlen in 2009 meer ge richt op de vestigingen in Zwitserland en Oostenrijk. Op het hoofdkantoor in Ne derland was men gisteren niet in staat om de sluiting van de Schlecker in Holten te bevestigen of te ontkennen. De woordvoerster verwees door naar het moederbedrijf in Duitsland, maar dat was niet bereikbaar voor com mentaar. Te koop is het pand van Schlecker in ieder geval wel. Op de site www.beleggingspanden.nl wordt de Schlecker in Holten te koop aangeboden voor de som van 1,7 miljoen euro. De huurprijs op jaarbasis be draagt 133.857 euro. exclu sief BTW. HOLTEN - Bij de Canadese be graafplaats komt een nieuwe in formatiecentrum. De bedoeling is dat het 300 vierkante meter grote gebouw in mei 2010 klaar is. De kosten bedragen ongeveer vierenhalve ton. De vergunnin gaanvragen liggen inmiddels bij de gemeente en de provincie. "We wachten op goedkeuring van de plannen", zegt Gert Jan van 't Holt, één van de initiatief nemers voor de realisatie van een infocentrum. Bij het nieuwe gebouw komt een aparte toilet ruimte die 24 uur per dag geo pend zal zijn. Ook wordt een parkeerruimte aangelegd. "Het geheel moet passen in het land schap", legt Van 't Holt uit. "Tus sen het gebouw en de begraaf plaats blijft een groene buffer bestaan. De specifieke sfeer van de begraafplaats willen we niet bederven." In het nieuwe infor matiecentrum wordt niet alleen informatie gegeven over de be- gen alle graven een gezicht, zoals Van 't Holt het zegt. "Alle gege vens van de gevallenen komen in een database. Daarnaast- wordt de historie van de be graafplaats weergegeven en hebben we aandacht voor de wijze waarop Oost Nederland bevrijd is. Ook wordt duidelijk welke regimenten van het Cana dese leger hebben deelgenomen en welke plaats wanneer is be vrijd. Op dit moment zijn we be zig met een brochure waarin we onze doelstellingen gaan bena drukken. In het gebouw komt ook een soort filmzaal waar scholen gebruik van kunnen maken. Het heeft ook een edu catieve kant", aldus Van 't Holt die zeker denkt te weten dat er behoefte is aan een infocen trum. "Uit tellingen blijkt dat et- jaarlijks 50.000 tot 80.000 men sen naar de begraafplaats ko men. En die mensen zitten altijd vol met vragen. In het infocen- je geschiedenis laten zien en ook een stukje bezinning bewaren." Het financiële plaatje voor het infocentrum is nog niet rond, maar Van 't Holt heeft goede hoop dat dat wel gaat gebeuren. De subsidies vanuit het rijk, pro vincie, gemeente en Brussel zijn niet geheel dekkend. "We heb ben contacten met diverse in stanties, maar we zijn afhanke lijk van sponsoren en onder steunende bedrijven. We heb ben hoop dat het goed zal ko men, gelet op de reacties tot nu toe", aldus Van 't Holt. De plan ning is om in het voorjaar met de bouw te beginnen, zodat het ge bouw in mei 2010 klaar is bij de herdenking ter gelegenheid van de 65e bevrijdingsdag. Bij die herdenking verwacht Van 't Holt zo'n vijfhonderd tot duizend Ca nadese oud-strijders in Holten. "De eerste contacten zijn inmid dels opgestart voor de herden king in 2010 en de belangstelling HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt vrijdag 19 december haar jaarlijkse kerst diner. Senioren in Holten en omgeving worden deze dag vanaf 10.45 uur met een drank je welkom geheten in het feeste lijk versierde restaurant van Diessenplas. Voorafgaand aan het kerstdiner komt men helemaal in kerst stemming door de klanken van het gerenommeerde salonor kest Abraham Gezien uit Deventer. Zij geven een feeste lijk concert vanaf 11.00 uur in het restaurant. Er worden om 12.30 uur diverse culinaire gerechten aan de prachtig versierde kersttafel ge serveerd, zoals een heerlijke bouillon van wild, een 'huwe lijk' tussen gerookte zalm en garnaal met een exotische saus en als hoofdgerecht een bospa- relhoen met een fluweelachtige saus van cranberry met diverse groente en garnituren. Als nagerecht kan men genieten van een overheerlijke aardbei- encharlotte met een saus van vanille, munt en kersen. Als af sluiter wordt er nog een heerlijk kopje koffie of thee geserveerd met een lekkere bonbon. Chef kok Raymond ten Broeke ziet uit naar het komende kerst diner: "Het kerstmenu heeft een zeer verrassende samen stelling die aansluit op het sei zoen!" Men kan zich opgeven voor dit concert en kerstdiner bij de receptie van Diessenplas via telefoon 0548-362505. Graag voor vrijdag 12 december. De kosten zijn 18,50 euro per per soon. Men is van harte welkom op 19 december in het feestelijk ingerichte restaurant van Dies senplas. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H, Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of ver5preidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsbiad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.C.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De Holtense winke liers zijn tevreden over de aan pak om de overlast van zwerf vuil in centrum terug te drin gen. 'De middenstanders vinden het goed hoe we het aanpakken, alleen blijft de Kalfstermans- weide een pijnpunt", zegt Bert Wansink, bestuurslid van de Holtense Handels Vereniging. Vorige week vond er een overleg plaats tussen de betrokkenen van het in de zomer opgezette project om de hoeveelheid zwerfafval in de Holtense bin nenstad te minimaliseren. Bij

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5