Met trein? Klok kijken is niet meer nodig Subsidie voor veiligheidsprojecten ,'i.V Laatste winter Wolky's 20% korting J SINT U SU) www.steunenbergschoenen.nll Wan Bruggen minimaal DEVENTER - Instap pen in de trein zonder op de klok te kijken kan voortaan ook in Twente en tussen Arnhem en Nijmegen. Dit maakt na melijk de nieuwe spoor dienstregeling mogelijk die zondag 14 december van start gaat in Neder land en de omringende landen. ROHAAN-BETON B.V. Rijssenseweg 42 7468AE Enter 0547-381233 Voor afhalen van beton en vloerspecie Op werkdagen van 07.00 uur tot 16.00 uur Op zaterdag van 07.00 uur tot 11.00 uur isj. -mServicePartneri DOLCE GUSTO DE AANBIEDING VOOR nv X* LINE FOOTWEAR Larenseweg 23 Holten. Telefoon 0548-36 15 51 Dinsdag 2 december 2008 4 Op verzoek van de Regio Twen te en met ondersteuning van de provincies Gelderland en Over ijssel zorgt NS voor veel meer stoptreinen op de route Apel doorn, Deventer, Wierden, Al melo, Hengelo en Enschede. Ze gaan op de meeste uren van de week elk half uur rijden. Tussen Wierden en Enschede betekent dat viermaal per uur een stop trein. Tussen de Twentse steden Almelo, Hengelo en Enschede kan zelfs zesmaal per uur op de trein worden gestapt. Overstap- tijden in Hengelo vannaar 01- denzaal en Goor worden tot 15 minuten korter. NS Hi-Speed laat voortaan elke twee uur een Intercity van Schiphol via Hengelo naar Duitsland rijden, waarvan er zes per dag doorgaan naar Berlijn. Voor Oost- en Zuid-Nederland is van belang dat de doorgaan de Intercity Roosendaal, 's-Her- Straks is het niet meer nodig voor de trein te rennen. Want de volgende komt er snel achteraan. togenbosch, Arnhem, Zwolle, ook bekend als de IJssellijn, te rugkeert. Tussen Nijmegen en Arnhem stopt deze op alle sta- tions.Ook op andere routes maakt NS het reizen prettiger: zonder overstappen van Nijme gen en Arnhem naar Schiphol, Intercity's in plaats van stoptrei nen tussen Amsterdam en West-Friesland, in de spits acht maal per uur van Haarlem naar Amsterdam en nachttreinen tussen Rotterdam, Gouda en Utrecht. Het aantal door NS aangeboden treinritten groeit met 3 procent en het aantal treinstations in Nederland neemt toe tot 380. NS zet een flinke stap op weg naar het toe komstbeeld: op de belangrijkste routes zesmaal per uur een In tercity en zesmaal per uur een Sprinter. Jacques Huberts, di rectievoorzitter van NS Reizi gers, presenteerde vandaag in Deventer het Spoorboekje 2009. FOTO: JOHAN BOLINK Hij benadrukte dat NS een steeds grotere rol wil spelen in de mobiliteit in alle delen van Nederland. NS zorgt ervoor dat men overal in Nederland van vroeg tot laat kan reizen zonder zelf te hoeven sturen of in de file te staan. Niet alleen in de Randstad, maar ook van en naar het noorden, oos ten en zuiden van het land. En met nadruk: ook binnen die landsdelen. NS wil ook daar snel en comfortabel reizen aan bieden, zonder lange wachttij den. Vier tot achtmaal per uut een trein, dat is ook in de regio's het nieuwe ritme van NS. Ook tussen Nijmegen en Arn hem hoeven treinreizigers niel meer op de klok te kijken. Voor taan rijden elk uur vier Interci ty's en vier stoptreinen tussen de beide grote Gelderse steden. De Intercity's gaan allemaal naar Utrecht. Tweemaal per uui gaan ze daarvandaan (zoals ge bruikelijk) door naar Amster dam Centraal, Alkmaar en Den Helder. Nieuw is dat de andere twee elk half uur doorrijden naar Amsterdam Bijlmer ArenA Amsterdam-Zuid en Schiphol De directe verbinding met Den Haag vervalt. Reisinformatie Dienstregeling 2009 is. al te raadplegen op www.ns.nl et mobiel.ns.nl Spoorboekje 2009 is vanaf Z november te koop voor 5,50 eu ro. Intercityboekje 2009 is vanaf 21 november te koop voor 2 euro. Op de veertig grootste stations zijn zakkaartjes met beknopte dienstregelinginformatie gratis verkrijgbaar. RIJSSEN/ HOLTEN - De subsi- diebijdrage van de gemeente voor een bromfietscursus wordt verhoogd van 60 naar 100 euro per deelnemer. Daarnaast wordt er geld vrij gemaakt voor verkeersveiligheidprojecten van WN Rijssen en Holten en Socu- we Holten. Wie een bromfietscertificaat wil halen, moet daarvoor een theo rie-examen afleggen. Een prak tijkexamen is nog niet verplicht, maar de gemeente vindt wel dat dit een grote toegevoegde waar de heeft. Daarom kan men hier voor een tegemoetkoming aan vragen. De prijs van deze cursus is al een aantal jaren gelijk gebleven, maar volgens de rijschool niet meer rendabel. Daarom wil de ze het cursusgeld verhogen. Door nu de subsidie van 60 eu ro te verhogen naar 100 euro, hoeven deelnemers niet meer voor de cursus te betalen dan voorheen. WN Rijssen en Hol ten en Socuwe Holten hebben voor 2009 subsidie aangevraagd voor de uitvoering van verkeers- projecten met een educatief en communicatief karakter. De ge meente verstrekt subsidie voor deze projecten in het kader van het programma Duurzaam Vei lig. Naast WN en Socuwe is de gemeente verantwoordelijk voor een aantal verkeersprojec- ten. De bedoeling van deze pro jecten is uiteindelijk om het aantal verkeersslachtoffers te verminderen. Ze zijn bedoeld voor alle verkeersdeelnemers, van jong tot oud. Maar liggen in de praktijk de nadruk op de doelgroepen die het grootste ri sico lopen. Ook is er subsidie aangevraagd bij de Regio Twen te. Inclusief de subsidie van de gemeente, is het financieel mo gelijk alle projecten uit te voe ren. De totale uitgaven van de gemeente worden geraamd op 23.000 euro. Dit past binnen de begroting van 2009. Ook vol doet de gemeente hiermee a: de Intentieverklaring samen] werking verkeersveiligheii Twente 2006-2010. Hierin vastgelegd dat de gemeentel aan het einde van de looptiji van de verklaring 50 cent per in woner bijdraagt aan verkeerse ducatie- en communicatiepro jecten. Werkt met gemalen koffie, deze zit niet in een pad maar in een plastic cup. Het apparaat kan ook een cup Dolce Gusto koffiemelk opschuimen tot cappucino of latta macchiato. Tel. 0458 - 36 12 75 designed for walking .loom Fichu.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 4