Speciale vouwbanken Holtens Nieuwsblad 3 Om op te zitten en voor informatie over omgeving Touwtrekkers OKIA beginnen goed aan wintercompetitie touwtrekken Kerststollen te koop bij Roodzwarten Koor bedankt gevers Agenda HOLTEN - Deze week zijn in de gemeente Rijs- sen-Holten zogenaamde vouwbanken geplaatst. Column FOTOACTIE VOUWBANK Dinsdag 2 december 2008 ori Jre HOLTEN - Supportersvereni- la]( ging der Roodzwarten houdt volgende week een Kerststol enactie. "oc De goede Sint heeft Nederland tog niet verlaten, maar toch is n e le Supportervereniging al druk tezig met de voorbereidingen voor de kerststollenactie. Het is inmiddels een traditie ge worden dat voor de kerstdagen le jeugd van de voetbal- en randbalvereniging heel Holten :ond gaat om Kerststollen, terstkransen en koekje te ver- topen. De opbrengst van deze actie wordt voor de jeugd gebruikt. De jeugd zal maandag 8 of dins- iag 9 december langs komen. De kerststollen kosten dit jaar 1,50 euro. De kerstkransen ver wisselen voor 3,50 euro van ei genaar en de koekjes moeten ,50 euro opbrengen. ïbt >q( HOLTEN - Nu het reisje naar Trier en het jaarlijks concert rol tchter de rug zijn, wil het Hol tens Mannenkoor enkele gevers bedanken. Allereerst de kle- (jidingzaak voor Mannenmode Beltman aan de Dorpsstraat, lie het koor voorzag van prach- ;0I :ige kledinghoezen, zodat de Icostuums altijd prima be- ichermd zijn. Ook de Rabobank West Twente in Holten aan de Oranjestraat heeft geholpen net sponsering en ten slotte de lonateurs, waarvan een groot [edeelte hun donatie voor de tomende jaren heeft verhoogd. r Vouwbank, ontwerp Reitsema Partners Architecten BNA. Op de banken zijn omgevings-" kaarten geprint met informatie voor recreanten en toeristen over wandel- en fietsroutes, musea, zwembaden, horecage legenheden en andere voorzie ningen in de gemeente. De inrichting van de toeristi- As't mft in'n kroam te passé kump Honderdvèèrtig joar e lèènne wörd'n de spoorliene van Dèèmter noar Almelo an e leg, dwass oaver de mööie uutlööpers van'n Hoolter- barg. Si-nns die tied hèwwe de Noordkaante van Hooit'n met röste loat'n. Hèèmoal woar is't neet. Wie hebt ter bungalows e bouwt en sport - veeld'n an e leg, umdet det zóó in'n kroam te passé kwam. An de zuudkaante van de spoorliene hewwe al les vol e bouwt. Wat wi-jj, ie mött toch anns beginn'n. Het hef ter wa vuur e zorgt, det 'n Hoolterèènk ter nog lig as vuur honderd joar trugge. Volle Hoolter wilt neuis de spoorliene ne weg hemm'n, um in darp löch te krieg'n. Noe wordt ter e zeg det del neet kan, umdet 'n Hoolter- barg dan wordt an e tast. An me hoela. Ai em verdeepl legt, zeej der niks van. Trouwn's is't a definitief, woet e wa of neet kump? Misschien möi met spoor en weg wa ööndergröönds goan en ansluut'n op'n Zilver- zaandweg. Det is minder la waai vuur al die huuze die-j op'n Kol en Meer- manskaamp wilt bouw'n en hèwwe hèèmoal wier vriej uutzich op'n Barg. Zöwwe doar gen geeld vuur könn'n tóeg'n uut Brussel? Nee, in Hoolt'n doow't aims. De Hoolter hebt zich al is uut e sprökk'n vuur ne Noordelij ken rööndweg. Wie doot op det underzeuk van de WD niks uut. De road hef zich uut e sprökk'n vuur ne raand of rööndweg buut'n de be bouwde kom. Het gemeen tebestuur dut ter niks op uut. Kumpt eur neet in'n kroam te passé? Zö as altied hef ie der noadeei zien vuurdeel. Jan Kevelam hef de weg noar de Hoolterkraante vunn'n. Wie der volgt. Noe nog'n abonnement. De WD is vuur ne Noordelijken röönd weg. Ne rööndweg is ter touw e zeg. Wat wil öóns ge meentebestuur? Ofwikkeling van't verkèèr duur Hoolt'n. Het mött en het zal oaver de Zilverzaandweg, de HJ Waansikstroate, de Waag- weg, dwass duur de won- wiek'n noar de Stationsstro- ate en vèèrder rechsof de Darpsstroate in. Willens en wèèt'ns tienduuzend auto's per dag bie de C1000 oaver de kruussing, duur'n trechter van de grööte poorte. Het probleem wördt verleg van de Oranjestroate noar de Darpsstroate. Zie loat öön- derzeuk doo en halverwèège trekt ze't gat a vuur'n bos. Gelukkig stoat de pertien nog neet op eene liene met B&W. Vuur 2016 mött het duurgo- ande verkèèr of e wikkelt word'n via een raand of rööndweg buut'n de be bouwde kom, zóó is't of e sprökk'n oft oe noe in'n kro am te passé kump, ja of nee, sche oriëntatiepunten is onder deel van het project dat het We reldtijdpad aanlegt. Het gebeurt op verzoek van de gemeente die het toeristisch-recreatieve aan bod van Rijssen-Holten wil uit breiden en verbeteren. In die ontwikkeling past ook de nieu we aanpak van de VW. Zoals bekend is de aanleg van 's we relds grootste tijdlijn - een 50 ki lometer lange wandelroute tus sen het Schild in Rijssen en de Smidsbelt in Holten met infor matie over historische wetens waardigheden - nog in volle gang. De toeristische oriëntatie punten zijn nu al klaar. Op ne gen plaatsen in de gemeente kunnen dagjesmensen en va kantiegangers zich straks oriën teren op de verschillende mo gelijkheden om in Rijssen-Hol ten te recreëren. In mei van dit jaar heeft initia tiefnemer Floor Looy, Theo Reitsema van Reitsema part ners architecten gevraagd een ontwerp voor de oriëntatiepun ten te maken. De opdracht be stond uit het maken van een in formatiebord met een bankje. HOLTEN - Ter ere van het plaatsen van de eerste vouw banken houdt Reitsema Partners Architecten een foto actie. Iedereen wordt uitgenodigd om de banken te gaan bekij ken en een originele foto te maken. De mooiste foto wordt beloond met een prijs. Uitgangspunt daarbij was dat er een fris en vernieuwend ont werp zou komen. Reitsema: "We kwamen op het idee de informatie in de bank te integreren." Het ontwerp bestaat uit een sta len plaat met daarop een kaart van de omgeving en allerlei in formatie die voor recreanten en toeristen relevant is. Door de plaat te vouwen is er een bank ontstaan waarop men ook kan zitten. De bank is slank uitge voerd waardoor de gevouwen kaart als een kunstwerk in de openbare ruimte staat. De vouwbanken staan op de HOLTEN - Het touwtrekteam van OKIA is afgelopen weekend goed begonnen aan de zoge naamde wintercompetitie. Bij de eerste wedstrijd in Bathmen legde de Holtense ploeg beslag op de tweede plaats. Aan het wintercircuit nemen zestien ploegen deel en de wedstrijden worden om de beurt gehouden in de manege in Bathmen en de manege in Heeten. Per wed strijddag wordt er een halve competitie gespeeld en in totaal zijn er zes speelronden. Het bij zondere aan de cyclus is dat de teams op verschillende wijze kunnen worden samengesteld. Mannen en vrouwen kunnen naast en tegen elkaar trekken en dat geldt ook voor jeugdige touwtrekkers. In plaats van twee heren mogen drie dames of drie jeugdleden trekken. Zo mag een damesploeg van negen dames het opnemen tegen een ploeg van zes heren. "Bij deze wedstrijden wordt niet naar het gewicht gekeken", legt Marti Jansen van OKIA uit. Voor Jan sen was Bathmen sowieso een bijzondere wedstrijd, omdat zijn zoon Björn van veertien ook deel uit maakte van de OKIA- ploeg. "Het was de eerste keer in een officiële wedstrijd dat we samen aan het touw stonden", aldus Marti die bij de volgende wedstrijd hoopt aan te treden met zijn andere zoon, Patrick van zeventien. "Ze krijgen het met de paplepel ingegoten", al dus lansen. Naast vader Marti en zoon Björn Jansen bestond de OKIA-ploeg in Bathmen nog uit de senioren Egbert Jansen, Herman Brinks en Andre Wans- ink plus de jeugdigen Arjan Ste vens en Werner Lubbersen. De ploeg van OKIA boekte in Bathmen zes overwinningen en hield aan de ontmoeting met de Valleitrekkers een gelijkspel over. De touwtrekkers van Heu- re deden het beter dan OKIA, want de ploeg uit Borculo won al haar zeven wedstrijden. De Valleitrekkers kwamen tot vijf winstpartijen en twee gelijke spelen en staan in de stand op de derde plaats. De volgende wedstrijd wordt op 12 decem ber gehouden in Heeten. De wintercompetitie wordt georga niseerd door de FVT wat staat voor Federatie Vrije Touwtrek kers. Met trainer Henk Veurink heeft de Holtense touwtrekver eniging inmiddels overeen stemming bereikt over een ver lenging van zijn contract. Marti Jansen won in september dit jaar bij het WK touwtrekken in het Zweedse Stenungsund de wereldtitel met de Nederlandse ploeg in de klasse 680 kilo. Met de nationale ploeg pakte hij brons in 720-kiasse. De prijs bestaat een publicatie van de foto op de website en een Apple l-pod Nano. Foto's met naam- en adresge gevens kan men sturen naar foto@reitsema.com. Uiterste inzenddatum: zaterdag 17 ja nuari 2009. Zie voor meer informatie: www.reitsema.com volgende plaatsen in de ge meente. In Rijssen op het Schild, de Rijsserberg, bij het station en bij De Keizer (Holter- straatweg)In Holten is er oriën tatiepunt naast de VW, bij kin derboerderij Dondertman, bungalowpark De Lindenberg en zwembad Twenhaarsveld. De laatste vouwbank staat in Dijkerhoek bij molen De Hege man. Op dit moment zijn al ze ven banken geplaatst. De bank bij Dondertman wordt binnen kort geplaatst. Eind maart krijgt de laatste vouwbank een plek op het Schild. DECEMBER Kerststollenactie supporters vereniging der Roodzwarten, Hol ten, maandag 8 december 2008 - dinsdag 9 december 2008 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 8 december 2008 - woensdag 10 december 2008 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab jansenstraat 30 Hol ten, maandag 8 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Workshop rhythm rap door Siroc, Boschkamp, woensdag 10 december 2008, 13:30 - 15:30 Knutselmiddag voor kinderen en hun ouders, Holterenkschool, woensdag 10 december 2008, 14:00 - 16:00 Kerstmarkt, Diessenplas Hol ten, woensdag 10 december 2008, 14:00 - 18:00 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 10 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Koffieochtend: kerstverhalen door Henk van Baaien, Bosch kamp, vrijdag 12 december 2008, 9:45 - 11:45 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 12 de cember 2008 - maandag 15 de cember 2008 Kerstfair, Smidsbelt en op het Holterbergplein, zaterdag 13 de cember 2008, 12:00 - 20:00 Midwinterhoornblazen, Plag- genweg Holten, zondag 14 de cember 2008, 14:00 - 15:00 K&C Holten: Kerstverhaal in middeleeuwse schilderkunst, Boschkamp, maandag 15 decem ber 2008, 20:00 Passage Holten: Kerstavond, Kandelaar, maandag 15 decem ber 2008, 20:00 Bejaardensoos: kerstmiddag, Kandelaar, dinsdag 16 december 2008, 14:30 Knutselmiddag voor kinderen en hun ouders, Holterenkschool, woensdag 17 december 2008, 14:00 - 16:00 Creatieve kerstmarkt, Bosch kamp, woensdag 17 december 2008, 14:00 - 17:00 Kerstdiner voor senioren (Op gave v.a. 2 december), Diessen plas, donderdag 18 december 2008, 15:00 - 19:00 Kerstdiner, Holterenkschool, donderdag 18 december 2008, 17:30 - 20:00 NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00 Midwinterhoornblazen, Plag- genweg Holten, zondag 21 de cember 2008, 14:00- 15:00 NBvP Espelo: kerstviering, Espe- lo, maandag 22 december 2008 Kinderkerstfilm voor 6 t/m 12 jaar, Boschkamp, woensdag 24 december 2008, 14:00 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, woensdag 24 de cember 2008, 16:30 Kerstvaria, Kinderboerderij Dondertman, vrijdag 26 decem ber 2008, 1 3:00 - 20:00 Winterwandeling over Holter- berg, Natuurdiorama Hoiterberg, zaterdag 27 december, 13:30 Midwinterhoornwandeling, Meermanskamp, zondag 28 de cember 2008, 10:00 - 12:00 Filmhuis Holten: film Earth, Boschkamp, dinsdag 30 decem ber 2008, 14:00 Filmhuis Holten: film Hollands Licht, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 16:00 Filmhuis Holten: film To See If I'm Smiling, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 19:30 Holtens Kampioenschap Car- bidschieten, Beusebergerweg Holten, woensdag 31 december 2008, 14:00 - 17:00 JANUARI Passage Holten: Nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, dinsdag 6 januari 2009, 14:00 Bejaardensoos: nieuwjaarsbij eenkomst, Irene, dinsdag 6 janu ari 2009, 14:30 Brunch ouderen (opgave vanaf 17 dec.), Boschkamp, zondag 11 januari 2009, 11:30 - 14:00

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3