Ruime overwinning W Holten Kampioenen bij HV Holten Holtens Nieuwsblad 29 Workshop rap en hiphop met Siroc Geen winst Blauw Wit Zwemmen Pieten geven les bij zwemclub Twenhaarsveld Workshop bloemschikken Uitslagen Schaken Fischer Ongekende weelde voor W Holten dat met 5-2 van Zutphania wint Dinsdag 2 december 2008 LEERKES elektro HOLTEN - Een ongekende weelde, zo mag de 5-2 overwin ning bij hoogvlieger Zutphania wel genoemd worden. Het was lang geleden dat W Holten met zulke ruime cijfers een overwin ning wist te behalen. Door het goede resultaat klimt de ploeg twee plaatsen op de ranglijst en wist het de doelpuntenproduc tie met vijftig procent te verho gen. Al met al een voordelige middag voor de roodzwarten en daar zag het na twintig minuten niet naar uit. De ploeg uit Zutphen liet name lijk in de openingsfase zien waarom het zo hoog staat in de competitie. Individueel waren alle spelers vaardig met de bal en op het kletsnatte veld moest Holten in deze periode zijn meerdere erkennen in de thuis ploeg. De meeste moeite met het gladde veld leek Erik Reijünk te hebben, in het eerste kwartier was hij tot drie keer toe onge lukkig en gaf daardoor een aan tal kansen weg. De derde keer werd dit zelfs fataal. De laatste man gleed uit en hierdoor kon de rappe spits zo vrij op Koetsier af. Met een fraaie lob in de verre hoek kreeg hij de Zutphense handen op elkaar. Reijlink was wakker geschud en herpakte zich hierna, maar tot echte aan vallen kwam Holten nog niet. Uit het niets viel dan ook de ge lijkmaker. Freek Knapen liep goed door op een diepe bal en zijn voorzet kwam precies voor de voeten van de enige Holte- naar in de zestien. Tom Hof man mocht vrij aannemen en schoot onberispelijk hard in. Daarmee draaide het spelbeeld ineens om. Niet veel later mocht Edwin Knapen helemaal vrij inkoppen op een comer van Tim Wissink. Knapen die recht streeks was ingevlogen van He athrow Airport torende boven alles en iedereen uit en bracht de 1-2 op de borden. Nadat de heren weer waren op gewarmd, het sneeuwde als een dolle in Zutphen, denderde Holten na de thee al snel door naar 1-4. Tot twee keer toe was het Daan Wissink die het net liet bollen. De eerste keer liep hij sa men met zijn broer alleen op de keeper af en schoot hij zelf laag en hard in. De tweede kreeg hij op een presenteerblaadje van Freek Knapen die de bal hoog over de keeper lobte richting de tweede paal. Wissink stond op de doellijn en liet de bal van zijn hoofd 'vallen'. De 1-4 beteken de voor Arno Knapen en Tim Wissink het signaal om te wisse len. Met deze veilige marge wil de deze spelers gauw de kant op zoeken. Maar doordat al snel de 2-4 viel moesten zij nog even blijven staan. Zutphania geloof de er weer in en ging op jacht naar de 3-4. Koetsier redde Hol ten in deze fase en Tim Koop man verstoorde goed iedere po ging van voetballen van de thuisploeg. Uiteindelijk hield Holten stand en mocht in de slotfase de inge vallen Jeroen Bakker zelfs nog de vijfde Holtense treffer laten aantekenen. Niet vlekkeloos passeerde hij de doelman, maar vanaf de achterlijn 'trok' hij de bal toch nog in het doel met veel effect. Volgende week gaat de reis naar Helios. De zonnegoden staan een paar plaatsen boven Holten en wonnen eerder dit seizoen met ruime cijfers op Meer manskamp. Het vertrouwen dat zondag getankt is moet ervoor zorgen dat dit maal de rollen worden omgedraaid. HOLTEN - Blauw Wit begon goed aan de wedstrijd wat me teen al resulteerde in een goede kans voor Harald Beldman in de le minuut op aangeven van Jor- dy Kamphuis maar de keeper van Haarlo kon nog net redding brengen. Blauw Wit bleef hierna druk zetten op de helft van Haarlo wat resulteerde in een vroeg doelpunt in de 3e minuut. Door een goede lange trap van Arjan Aanstoot op Harald Beld man die hierdoor een goede voorzet kon geven waardoor Stefan Aanstoot de 1-0 kon aan tekenen. In de 6e minuut kreeg Haarlo zijn eerste kans door een afstandschot van Jeroen Mark- ink dat door William Kolkman in tweede instantie gepakt kon worden. In de 11e minuut scoorde Haarlo wel, maar dit doelpunt werd terecht afge keurd wegens buitenspel. Haar lo hanteerde veel de bekende lange bal waar de achterhoede van Blauw Wit toch de nodige problemen mee had. Hierdoor werd het spel van Blauw Wit niet beter en ging daardoor mee in het spelbeeld van de tegen stander. Ook met het fysieke spel van Haarlo, dat door scheidsrechter Rafat uit Malden veelvuldig toegelaten werd, had Blauw Wit erg veel problemen. Met name Stijn de Vrijer had het hierdoor erg lastig tegen de er varen speler Jeroen Markink waardoor de spelbepaler van Blauw Wit deze middag niet zijn eigen spel kon spelen. Het mid denveld kon mede hierdoor de wedstrijd niet controleren. Toch kreeg Blauw Wit nog wel een paar kansjes in de eerste helft waaronder een schot van Jurrian Paalman, na terugleg gen van Harald Beldman, dat echter via de lat net overging. Vlak voor rust ging het toch nog mis voor Blauw Wit. Door weer een lange pass van een verdedi ger van Haarlo werd, in buiten spelpositie, de linksbuiten van Haarlo bereikt. Echter de scheidsrechter negeerde het vlagsignaal van grensrechter Herman Withaar waarna Gert- Jan Ulfman een overtreding maakte binnen de 16-meter. De toegewezen strafschop werd door Bert Schepers goed inge schoten (1-1). Met deze stand werd er gerust. Frans Zelle wis selde aan het begin van de tweede helft Remon Müller voor Nick de Bie om zodoende te proberen toch meer balcon trole op het middenveld en op de wedstrijd te krijgen. Echter de eerste minuten van de twee de helft begon zoals de eerste helft was geëindigd. Onrustig voetbal met veel lange ballen heen en weer van beide elftal len. Na ruim vijf minuten begon het spel van Blauw Wit iets beter te lopen wat tot een aantal goe de combinaties leidde. In de 10e minuut was er een goede aanval over rechts met een goede steekpass binnendoor van Gert- Jan Ulfman op Harald Beld man. Harald kon hierdoor met de bal het 16-meter gebied bin nen lopen en scoorde via de keeper de 1-2. In de fase hierna bleef Blauw Wit het betere van het spel behouden. In de 12e minuut had Jordy Kamphuis een goede kopkans maar deze kans ging over. Ook in de 16e minuut had Stefan Aanstoot een goede mogelijkheid maar hij werd te ver naar de buiten kant gedrongen. Zijn voorzet werd net gemist door lurrian Paalman. Blauw Wit wisselde Stefan Aanstoot voor Maarten Kruimelaar om het middenveld te ondersteunen. Blauw Wit kwam de laatste tien minuten onder druk maar wist de schade nog steeds te beperken. Vlak voor tijd werd de fysiek aange slagen Stijn de Vrijer nog gewis seld voor Derren Bieleman. Het leek erop dat Blauw Wit alsnog de winst uit deze wedstrijd kon slepen tot in de 90e minuut Haarlo nog een hoekschop kreeg (2-2). HOLTEN - Zwarte Pieten hebben ook dit jaar een bezoekje gebracht bij Zwemclub Twenhaarsveld. Ze assisteerden de trainsters met het geven van les. Dit ging op de speciale Pietenmanier.dus er werden tot groot vermaak van de kinderen nogal wat domme fouten gemaakt. Dit werd hun door de kinderen snel weer vergeven nadat ze door de Pieten getrakteerd werden op pepemoten. HOLTEN - Rap en hiphop-ar tiesten kent iedereen: Eminem en 50 Cent, maar ook Neder landse rappers zoals Lange Frans Baas B en Opgezwolle. Wie dit ook wil, krijgt nu de kans. Want in de Boschkamp wordt de workshop Rhythm&Rap gehouden. Rap per Siroc zal woensdagmiddag 10 december, inmiddels regio naal bekend, cursisten in deze workshop de fijne kneepjes van het rappen bijbrengen. Siroc vertelt over rap en de muziek en zal natuurlijk zelf een stuk van zijn eigen rap laten horen. Maar het belangrijkste: hoe leer je zelf een 'rhyhme' schrijven, en na tuurlijk gaan de cursisten oefe nen met eigen tekst. De works hop zal plaatsvinden op woens- HOLTEN - Zowel Cl als de jongste D-jeugd van HV Holten mochten zich afgelopen zater dag herfstkampioen noemen. Door de herindeling van de C- en D-jeugd bij het NHV was er voor het eerst sprake van het herfstkampioenschap. Cl moest winnen tegen Atlantis Dronten om bovenaan in de poule te eindigen. De meiden speelden een goede wedstrijd waarbij de verdediging potdicht zat. Ze wisten met een eind stand 9-4 huiswaarts te keren. Bij sporthal 't Mossink werden ze verwelkomd door het voltal lige bestuur van HV Holten en de niet meegereisde ouders. Ze werden door "het bestuur, de supportersvereniging en de sponsor EB Klussenbedrijf in het zonnetje gezet. Voor de D- jeugd was de klus minder zwaar, zij stonden al ruim schoots bovenaan in de poule. De wedstrijd in Haarle tegen het tweede D-team van Nieuw Heeten werd dan ook met rui me cijfers gewonnen 2-17. Na aankomst in Holten werden zij ook in het zonnetje gezet door onder andere de sponsor MM Koeling. De D-jeugd van de handbal werd kampioen. dag 10 december van 13.30 tot 15.30 uur en is bedoeld voor jongens en meiden van 10 tot en met 13 jaar. De kosten be dragen 7,50 euro en de works hop wordt gehouden in de kel der van dorpshuis de Bosch kamp, Tuinstraat 2 in Holten. Informatie of opgave is mogelijk bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, 0548-36 27 55. HOLTEN - In de Boschkamp zijn drie kerstworkshops bloemschikken gepland. Onder deskundige leiding van Wilma Nijkamp gaat men aan de slag met eigen kerstdecoraties. Dit kan een werkstuk zijn naar ei gen inzicht, maar de docente zal ook een aantal originele sfeer volle decoraties presenteren die men kan gaan maken. De workshops vinden plaats op donderdagavond 11, donder dagochtend en donderdagmid dag 18 december. De kosten be dragen 7 euro per dagdeel. Voor infonnatie, 0548-36 27 55. HOLTEN - De tweede ronde van het Fischerschaak werd ge wonnen door Martijn Hage, die ook al de eerste ronde had ge wonnen. Wederom met een grote voorsprong. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit toen Martijn in de eerste ronde remi seerde tegen Bas van Beek. Ech ter zijn op papier grootste corr* currenten lieten grotere steken vallen. Na dit matige begin kwam Martijn op dreef en kon al na de voorlaatste ronde, on danks zijn enige nederlaag te gen Ton van Oijen, als winnaar gekroond worden. Achter Mar tijn was het een gedrang van je welste. Maar liefst 5 spelers deelden de tweede plaats. Eind stand (11 ronden) 1, Martijn Hage 9'/z, 2 Ton van Oijen 7,3 Gerrit Stevens 7,4. Jan Scheperman 7, 5 Bas van Beef?' 7, 6 Gerrit Luggenhorst 7, 7 Ro nald Klein Teeselink 6, 8 Teun Scheurwater 5J4, 9 Dinant van Beek 5,10 Karl Heinz Leisten 3, 11 Roelf de Jonge 2, 12 lohan Klein Teeselink 0.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 29