1 palletactie V <w I I I RIJSSEN/HOLTEN - Leerlingen van het basis- en voorgezet onderwijs worden in december massaal voorgelicht over vuurwerk. sneer sys+enen oVeo-magne-l-roo Excellent topmerk! EIGEN MONTAGETEAM AFSPRAAK IS AFSPRAAK ArD KEUKENS Rjjssen mvw.koopeenkeuken. ni Afspraak is afspraak De Voordeligste Keukenspecialist! Dinsdag 2 december 2008 19 Les over gevaren vuurwerk Tijdens speciale gastlessen wordt ondermeer uitgelegd hoe je nu veilig vuurwerk kunt afste ken, wat de gevaren van vuur werk zijn en de gevolgen als je betrapt wordt op het afsteken van illegaal vuurwerk of het te vroeg afsteken van vuurwerk. Het motto voor de vuurwerk campagne 2008 is dan ook: 'Kn al samen naar 2009 en hou 't re laxed'. De gastlessen zijn hard nodig, want vuurwerk heeft al weer een eerste slachtoffer geëist. Op 13 november raakte een 14-jari- ge jongen gewond toen hij een zelfgemaakte vuurwerkbom tot ontploffing bracht. Hij is voor behandeling naar het zieken huis gebracht. Dit is helaas geen opzichzelfstaand feit. Daarom hoopt Halt Twente, de GGD Re gio Twente en de politie Twente dat leerlingen door de lessen le ren hoe ze op een verantwoorde manier met vuurwerk moeten omgaan. Van 8 tot en met 19 december geven medewerkers van de po litie Twente les aan leerlingen van groep 7 van het basisonder wijs. Halt Twente verzorgt de lessen voor leerlingen van de le klas in het voortgezet (speciaal) onderwijs. In totaal worden zo mim tienduizend Twentse jon- Onder meer Politie Twente gaat de schooljeugd waarschuwen tegen de gevaren van illegaal vuurwerk. FOTO: IOHAN BOLINK geren tussen de 10 en 15 jaar be reikt. Door de politie wordt opgetre den voor het in bezit hebben van illegaal vuurwerk en het af steken van vuurwerk buiten de toegestane tijd. Het vuurwerk wordt dan in beslag genomen. Kinderen van 12-18jaar worden naar Halt doorverwezen. Zij krijgen een taakstraf, daarnaast moet de eventuele schade wor den vergoed. Voor kinderen jonger dan 12 jaar bestaat de Stop-reactie, die ook door Halt wordt uitgevoerd. In andere ge vallen wordt proces-verbaal op gemaakt. Het invoeren, voorhanden heb ben en gebruik van gas- en alarmpistolen (de zogenaamde 'vuurwerkpistolen') en bijbeho rende patronen is in Nederland verboden. Dit is strafbaar ge steld in de Wet Wapens en Mu nitie en wordt aangemerkt als een misdrijf. Elk jaar weer worden deze pis tolen en patronen tijdens con troles aan de grens met Duits land aangetroffen. Ook dit jaar zal de politie controleren op het invoeren, gebruik en voorhan den hebben hiervan. In alle ge vallen worden deze door de po litie in beslag genomen en wordt proces-verbaal opge maakt. Het proces-verbaal wordt naar Justitie doorgezon den, waarna door Justitie een straf zal worden opgelegd. Regels kopen en afsteken vuurwerk 1Jongeren van 16 jaar of ouder mogen zelfstandig vuurwerk kopen. 2. Dit mag alleen bij erkende winkels in Nederland. 3. Vuurwerk mag dit jaar ge kocht worden op 29, 30 en 31 december. 4. Vuurwerk afsteken mag al leen op 31 december vanaf 10.00 tot 02.00 uur 's nachts. 5. Bezit van illegaal vuurwerk (Jtieronder vallen ook strijkers) is strafbaar. 6. Jongeren die worden gepakt moeten de eventuele schade zelf betalen en het vuurwerk in leveren. Daarna volgt een ver wijzing naar Halt en een leer- en/of taakstraf. Let op: vuurwerk moet voorzien zijn van een Nederlands op schrift en gebruiksaanwijzing en de vermelding: 'geschikt voor particulier gebruik'. Tips - Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren. - Bewaar vuurwerk altijd op een droge, koele plek, bijvoorbeeld in een blikken trommel. - Lees de Nederlandse gebruiks aanwijzing goed door en doe wat er staat. - Vuurwerk steek je aan met een aansteeklont. - Stop vuurwerk nooit in je zak. - Draag veilige kleding (liefst ka toen) zonder capuchon. - Zet vuurpijlen in een met zand verzwaarde fles voor je ze aan steekt. Dan vallen ze niet om. - Houd afstand: zes meter is vei lig- - Toch een brandwond? Houd de wond dan minstens 10 mi nuten koel onder koud stro mend water. Richt de straal niet recht op de wond, maar laat het water er van bovenaf overheen lopen. - Ruim vuurwerkresten meteen op. Veel ongelukken met kinde ren gebeuren bij het afsteken van 'weigeraars'. he+e\c<ch+ als boVer\ er\ oncjeruarm-l-e Moderne strakke greeploze hoekkeuken die van alle gemakken is voorzien. Veel opbergruimte door o.a de brede korfladen. Deze keuken is voorzien van een solo-oven, geïntegreerde vaatwasser, design afzuigkap, koelkast, kookplaat, spoelbak en kraan Een toonaangevende Duitse fabrikant vervaardigt nu exclusief voor De Voordeligste Keukenspecialisten een topkeuken van excellente kwaliteit en pure klasse tegen messcherpe prijzen! Donderdag koopavond tot 21.00 uur Tevens 's avonds geopend op afspraak KIJK OP WWW.ADKEUKENS.NL Ethaanstraat 2 RIJSSEN Tel. 0548 - 540922 CBW-erfeend

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19