Verkeerstuin bij Dondertman Erik Davids geeft cheque aan Ronald McDonaldhuis Holtens Nieuwsblad 15 Hiphop-evenement trekt veel bezoekers Duivensport De Bergvliegers huldigt kampioenen Kerstmarkt in centrum Diessenplas Met oog op Holten HOLTEN - Een nieuwe uitkijktoren, een nieuwe knufïelhok en een uit breiding van de skelter baan tot een mini-ver- keerstuin. Kortnieuws Thuiszorg verhuist, maar Tutert blijft PvdA betaalt mee aan kaarsjes im Dinsdag 2 december 2008 Het bestuur van kinderboerde rij Dondertman zit niet stil en heeft plannen genoeg om het nog aantrekkelijker te maken voor de bezoekers. Niet alleen wordt de recreatieve functie de komende jaren opgekrikt, ook krijgt de educatieve functie nieuwe impulsen. Bij de veel omvattende kwaliteitsslag wer den eerder al het parkeerter rein, de opslagschuur en het toi letgebouw aangepakt. In totaal wordt er voor 450.000 euro geïnvesteerd in Dondertman. Het meeste geld - 270.000 euro - moet Dondertman zelf ophoes ten. De lening daarvoor bij de bank is inmiddels rond. De ove rige veertig procent van de vie renhalve ton komt van subsi dies van de gemeente, provincie en Europa. Het project loopt tot eind 2010 met een eventuele uitloop naar 2011. "We willen het educatieve pro gramma naar een hoger niveau tillen", zegt Wil Fronenbroek, bestuurslid van Dondertman. "We hebben nu een educatieve ruimte die niet meer functio neert. Het is een oude schuur die opgelapt is en bij regen on der water loopt. Dat kan echt niet meer." De opzet is om er een nieuw ge bouw neer te zetten, waar de educatieve ruimte en een kan toor kunnen worden gehuis vest. Naast een nieuwe educa tieve ruimte is in de persoon van mevrouw Reuzel ook een beleidsmedewerker educatie aangesteld. Zij gaat zich bezig houden met educatieve activi teiten die jaarlijks worden ont wikkeld aan de hand van een bepaald thema, waarbij ook een expositie wordt gehouden. Dit jaar heeft Dondertman de expo sitie 'Gedrag en Communicatie in de Dierenwereld'. Met de bouw van de nieuwe knuffelruimte is inmiddels een begin gemaakt. Het wordt ge bouwd in de stijl van een Saksi sche boerderij en de kinderen kunnen er op een speelse ma nier kennismaken met dieren. "Het is gebleken dat als jonge kinderen leren omgaan met dieren het hun ten voordeel strekt in hun omgang met men sen", zegt Fronenbroek. De bouw van de nieuwe uitkijkto ren en de uitbreiding van de skelterbaan tot mini verkeers tuin komen later aan bod. "Het is niet zo dat de kinderboerderij in 2009 ineens heel anders is. De subsidie gaat fasegewijs en het project gaat ook in onderde len. Maar wat overeind blijft is onze sociale functie. We blijven laag drempelig en voor iedere porte monnee bereikbaar." Dondertman trekt jaarlijks 70:000 tot 80.000 bezoekers en draait naast vijf betaalde krach ten op zo'n 55 vrijwilligers. HOLTEN - Tijdens de jaarlijkse feestavond van de Bergvliegers zijn de kampioenen van het jaar 2008 gehuldigd. Het is voor de Berg vliegers een uiterst succesvol jaar geweest met een aantal mooie kampioenschappen en uitslagen in Het Samenspel West Twente maar ook in de gehele afdeling 9 Oost Nederland. In de afdeling 9 Oost Nederland werd Henk Jansen 1 e Generaal Onaangewezen Jon ge duiven wat een formidabele prestatie mag worden genoemd. Joop Wiggers wist op de eendaagse fondvlucht vanuit Pithiviers be slag te leggen op de 1 e plaats en liet hiermee het gehele convooi van 8200 duiven achter zich. De kampioenen van 2008 zijn: 1 e Vitesse Onaangewezen H. van Beek le Vitesse Aangewezen H.Jansen; ie Midfond Onaangewezen J. Lubbers le Midfond Aangewezen J. Lubbers; le Eendaagse Fond Onaangewezen J. Wiggers le Eendaagse Fond AangewezenJ. Wiggers; le Overnacht Fond Onaange wezen :D.Borkentle Overnacht Fond Aangewezen :J. Wiggers; le Jonge duiven Onaangewezen H. Jansen le Jonge duiven Aange wezen H. van Beek; le Natour Onaangewezen H. Jansen le Natour Aangewezen Comb. C. en R. Jurjens. foto: iohan bounk HOLTEN - In Woonzorgcen trum Diessenplas wordt woens dag 10 december een gezellige en sfeervolle Kerstmarkt geho- duen. ledereen van 14.00 tot 18.00 uur van harte welkom in en rond Diessenplas. Er zijn verschillende activitei ten, voor elk wat wils. De da- messoos is al weken druk bezig met de voorbereidingen. Op de kerstmarkt komt men meteen in de kerstsfeer. Men kan er verschillende kerstartike len aanschaffen, zoals kerst kaarten en attributen voor uw kerstboom. Erve Deijk, een on derdeel van Zozijn, biedt zelfge maakte kerstspullen aan. Dit jaar zullen er ook weer andere standhouders aanwezig zijn, I waaronder de Welfare, de We- I reldwinkel, jamverkoop en ie mand die artikelen verkoopt voor kinderen in Vietnam. Men kan ook zelf aan de slag en deel nemen aan de workshop kerst stukjes maken. En om echt in de kerstsfeer te komen, is er een le vende kerststal te zien. Deze wordt verzorgd door Kinder boerderij Dondertman. De inwendige mens wordt ui teraard ook niet vergeten. Er is lekkere, warme koffie en thee of een kop erwtensoep verkrijg baar. HOLTEN - Het programma van Radio 350, Met het oog op Hol ten, wordt elke woensdag van 18.00 tot 19.00 uur uitgezonden. Men kan dit ontvangen via 93.2 FM en op de kabel: 104.1 FM. ;Met deze week Anton van Beek van Natuurdiorama, weerbe richt, Holtense agenda en een Overijsselse Artiest. Informatie kan men sturen naar e-mail: oogopholten@radio350.nl Uitzending gemist en voor alle foto's, kijkt men op: www.foto- teamholten.nl Ook kunnen clubs en verenigin gen live in de studio komen om wat te vertellen wat ze van plan zijn. Opnamen kunnen ook. NAAR KULTURHUS HOLTEN - De Thuiszorg krijgt in 2010 een plek in het Kultur- hus in Holten. Hierdoor komt het huidige pand aan de Gaar- denstraat straks vrij. Hans Tu tert heeft er een fysiotherapie- praktijk en wil graag op die loca tie blijven. Het college van B en W gaat hiermee akkoord net als met de bouw van twee wonin gen op die plek. Tutert zit liever aan de Gaar- denstraat, want dat is dichterbij de huisartsenpraktijk en andere dienstverleners. Flet huidige pand is van oor sprong gebouwd voor het Groe ne Kruis. Hierbij is een conciër gewoning opgenomen die mo menteel nog als woning in ge bruik is. De ruimten op de ver dieping van het Groene Kruis- gebouw zijn in gebruik geweest als twee bovenwoningen mét een geschakelde logeerruimte. In de loop van de tijd zijn deze bij het Groene Kruis betrokken. Graag ziet Tutert een uitbrei ding van zijn praktijk op die plek. Na sloop van het huidige pand, zou dat mogelijk moeten zijn. Net als de bouw van twee woningen, om het geheel te kunnen bekostigen. Ernaast was het postkantoor ge vestigd. Uit onderzoek is geble ken dat nieuwe woningen op deze plek moeten bestaan uit kleine panden met een lage goothoogte en een steile dwars- kap. Het aanwezige groen moet blijven. HERDENKING OP KERSTAVOND HOLTEN - PvdA-raadsleden zijn bereid ook geld te geven voor de aankoop van kaarsjes. Deze worden op kerstavond door schoolkinderen geplaatst bij de grafstenen op de Canade se Begraafjplaats. Tot nu toe was het vaak moeilijk voor de organisatie om de bet aling rond te krijgen voor de aankoop van de speciaal uit Finland geïmporteerde kaar sen. Deze zijn beter bestand te gen weersomstandigheden en branden langer. Carnavalsvereniging De Fienp- reuvers betaalt elk jaar mee aan de kaarsen, maar het blijft moeilijk om via sponsoren de betaling helemaal rond te krij- DEVENTER - Tijdens de goed bezochte opening van de nieu we showroom van motor- crosskleding.nl, vorige week za terdag, hebben de heren motor crossers het bestuur van het Ro nald McDonaldhuis in Zwolle verrast met een waardecheque van maar liefst 2.000 euro. Erik Davids, meervoudig Ne derlands kampioen MX3, over- I handigde als kopman van het team de cheque. Het bedrag, een gedeelte van het ontvangen sponsorgeld, is door het scoren van wedstrijd- Punten in de diverse MX-wed- strijden bij elkaar gereden door de rijders. Maar niet alleen de wedstrijden leverden het geld op, met me dewerking van MAC de Holter- berg (gratis gebruik circuit) is in de zomer van dit jaar een ge slaagde opstapdag gehouden. Mede doordat de KNMV de daglicenties gratis ter beschik- ÉÜHdüita Een delegatie van het Ronald McDonaldhuis in Zwolle nam de cheque in ontvangst. geen kosten. Hierdoor kon het complete inschrijfgeld bijge voegd worden aan het totaalbe drag. "Hiermee bewijzen we voor de tweede keer dat motorcrossers en bedrijfsleven samen iets kunnen doen voor hun mede mens" aldus Rudi van der Voet. Hij vervolgt enthousiast: "Het bedrijfsleven sponsort nu niet ook nog eens op deze manier hun bijdrage aan de samenle ving". Het Ronald McDonaldhuis in Zwolle ontvangt geen over heidssubsidie, dus is elke euro welkom. Voor welke doel het team vol gend jaar gaat crossen is nog niet duidelijk. Dit zal begin fe bruari 2009 worden besloten. HOLTEN - De jongeren uit Holten die besloten om een evenement te organiseren, trokken vorige week zater dag een boven verwachting hoog bezoekers aantal naar de Stadskelder. En bezorg den zichzelf en de bezoekers een leuke avond. De avond vol beukende HipHop beats verliep ge moedelijk en de sfeer was fantastisch. Tijdens optre dens van de diverse HipHop acts ging de goed gevulde Stadsklelder helemaal uit hun dak en bouwden een flink feestje op de dansvloer. Dit in de vorm van een, uit de rock/ metal scene over gewaaide, 'pit'. Om de kans van uitglijden op een gladde dansvloer te verminderen, was een stuk oud tapijt over de dansvloer verspreid. Voor - en na afloop van de optredens werd de muziek verzorgt door aanwezige DJ's, van het zwarte vinyl. Tot de verplichte Holtense horeca sluitingstijd, werd er met veel enthousiasme, ste vig door gedanst op de beats uit de draaitafels. De jonge ren van Holten HipHop kij ken met een voldaan gevoel terug op de avond die ze or ganiseerde. Na twee en een halve maand aan voorberei ding waren ze klaar voor de uitvoering van hun evene ment dat ze met heel veel gedrevenheid en passie hebben georganiseerd. Weer eens wat anders dan op straat hangen, of tijd ver doen met tv kijken. Vanuit jongerencentrum De Lie- zenboerderij een evene ment organiseren, blijkt een nuttige vorm van vrijetijds besteding, waar een boel bij komt kijken en van wordt geleerd.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15