Dozen vol cadeautjes kinderen Met mannenkoor van vroeger naar nu Lezing eindeloos bewustzijn Holtens Nieuwsblad 9 Nieuwe zangers welkom bij Holtens Mannenkoor Gevulde schoenendozen van Bosschool naar arme landen Dames Brei- en handwerkclub start nieuw seizoen College van B en W moet raadsbesluiten respecteren Bij eenkomst Passage Dinsdag 25 november 2008 Sr psbaniG ESPELO - Op de Bosschool in Espeio staan stapels versierde schoenendozen. Ze zijn gevuld met schoolspullen en cadeaus voor kinderen in arme landen. Deze schoenendozen van de actie Schoenmaatjes worden ingeleverd op dinsdag 18 no vember in Apeldoorn. Daarna gaan ze als cadeau naar kinde ren die leven in armoede of oor log in Afrika, Azië en Oost-Euro pa. Schoenmaatjes (voorheen Operatie Schoenendoos) is een jaarlijks terugkerende, landelij ke actie waarbij Nederlandse kinderen een versierde schoe nendoos vullen met school spullen en cadeaus. De dozen worden als teken van verbon denheid uitgereikt aan kinderen in ontwikkelingslanden. Schoenmaatjes is een actie van Edukans en de grootste kinder actie voor ontwikkelingssamen werking. In 2007 deden 174.000 kinderen mee. De actie vindt dit jaar voor de veertiende keer plaats en opnieuw doen vele scholen door het hele land mee. Door het versieren en vullen van een doos raken kinderen actief en creatief betrokken bij het leven van kinderen in ont wikkelingslanden. De kinderen hebben eind sep tember een schoenendoos ge kregen (gesponsord doorScapi- no). Deze doos hebben ze tij dens een creatief moment ver sierd op school. Daarna hebben de kinderen van huis uit de ca deautjes meegenomen en in de doos gestopt. De kinderen heb ben de week afgesloten met in de verschillende groepen een project wat samenhangt met de actie. Groep 1/ 2 waren bezig met het verhaal Kikker is Kikker, groep 3/ 4/ 5 waren bezig met vriendschap en gezichtsuit drukkingen, en groep 6/ 7/ 8 hebben onder andere verschil lende stellingen besproken en hebben een actieposter, een droomwolk en een rap. In totaal gaan er van deze school vijftig schoenendozen naar Apel doorn, waar ze vanaf daar weer verder gaan naar onder andere Malawi, Irak, Albanië en andere landen. Ze gaan naar kinderen die leven in moeilijke omstan digheden, zoals weeskinderen en kinderen die uit een oorlogs situatie komen. Een schoenen doos is voor hen een cadeau om nooit te vergeten. HOLTEN - De dames van de brei- en handwerkclub van de Kandelaar waren sinds de vakantie weer bijeen. Op de tafel lagen onder meer truitjes, dassen, mutsen en zelfs dekentjes. Deze worden opgestuurd naar arme gebieden in het buitenland, waar ze er heel blij mee zijn. Wie interesse heeft om mee te doen aan de club, is om de week op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur welkom in de Kan delaar. HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor heeft momenteel ruim dertig leden, maar wat secreta ris Johan Bosschers betreft, mo gen dat er best meer worden. "Nieuwe zangers kunnen we zeker gebruiken. We repeteren elke dinsdagavond om acht uur in de Regenboogschool. We zijn een gezellige dub en zingen zo wel geestelijke als wereldlijke liederen. Een aantal malen per jaar verlenen we medewerking aan kerkdiensten en ook maken we buitenlandse trips." Meer informatie: 0548-362386. HOLTEN - Dat het Holtens Mannenkoor zijn sporen in middels meer dan verdiend heeft, werd afgelopen vrijdag avond nog eens duidelijk bij het jaarlijkse concert in de gerefor meerde kerk de Kandelaar. Het in 1976 opgerichte koor heeft onder dirigent Henk Valk, die nu drie jaar de scepter zwaait in Holten, een opmerkelijke progressie doorgemaakt. Het talrijke publiek kon er in de Kandelaar van meegenieten. Ernst Daniel Smid was er deze keer niet bij, maar met de trom- pettisten Arjan en Edith Post en pianist Gezinus Veldman had de organisatie drie solisten van hoog niveau weten te strikken. Met daarbij gevoegd een geva rieerd programma stond niets een avondje genieten in de weg. "Het was een heel geslaagd concert", weet Johan Bos- HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 27 november een bijeenkomst in de Kande laar. Het programma begint om 20.00 uur. De Dree vrouwleu uit 'd Achter hoek komen optreden met lied jes, sketsches en gedichtjes. Belangstellenden en nieuwe le den zijn van harte welkom. Het Holtens Mannenkoor hield afgelopen vrijdag het jaarlijkse concert in de Kandelaar. FOTO: IOHAN BOL1NK schers, de secretaris van het koor, na afloop van het concert te melden. "We hadden deze keer een programma 'van vroe ger naar nu'. Vroeger stond het harmonium nog in de huiska mer en werden er liederen van Johannes de Heer gezongen", aldus Bosschers die voor de pauze vooral had genoten van Arjan en Edith Post's 'Nightfall in camp' en 'You rise me up'. Het Holtens Mannenkoor trad voor het voetlicht met num mers als 'Go down Moses', 'The lily of the valley' en 'Jacob's lad der'. Na de pauze oogstten Arjan en Edith Post veel waardering met hun 'Morricone medley', terwijl het Holtens lied van het Man nenkoor uit volle borst werd meegezongen door het publiek. "Dat was prachtig", aldus Bos schers. Verder werden de aanwezigen nog getrakteerd op onder meer een 'Sound of Music medley', een improvisatie van Gezinus Veldman en het koor zelf met de klassiekers 'In een rijtuigie' en 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder'. HOLTEN - De Holtengroep ver zorgt donderdag 27 november om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing vanuit bezieling. De ze keer zal Pint van Lommei het hebben over eindeloos bewust zijn. Een nieuw concept over de continuïteit van het bewustzijn, gebaseerd op recent weten schappelijk onderzoek naar bij- na-doodervaringen (BDE). Een bijna-doodervaring is de gemel de herinnering van alle indruk ken tijdens een bijzondere be wustzijnstoestand, met enkele specifieke elementen, onder meer het ervaren van een tun nel, licht, een levenspanorama, het ontmoeten van overleden familieleden en het waarnemen van je eigen reanimatie. Deze bijzondere bewustzijnstoe stand kan optreden tijdens een hartstilstand, dus tijdens een periode van klinisch dood, maar ook bij andere kritieke medische situaties, zoals bij een ernstige ziekte, shock, bij een hersenbeschadiging met coma door een verkeersongeluk of hersenbloeding, bij een bijna- verdrinking, of tijdens een ster vensproces. De entree bedraagt 8 euro, inclusief twee consump ties. Reserveren, e-mail: hol- ten.bezieling@planet.nl of bij een van de werkgroepleden: Ca- rola Stam, 0548-363123 of Rita Beldman, 0548-364181. DOOR: JAN KEVELAM Gemeenteraden worden voor vier jaren gekozen. Het wijzi gen van verkeersstructuren en het aanleggen van nieuwe wegdelen duurt lang. Ge meenteraden moeten dus ook besluiten nemen met uitvoe ringstermijnen die de vier jaar (ver) overschrijden. Voor de kern Rijssen is door de voormalige Raad van Rijssen de Lange-termijn-visie Ver keer en Vervoer vastgelegd. Voor de kern Holten het Ver- keersstructuurplan Holten. Het VSP Holten is in de Raad van 31 oktober 2005 aange scherpt door het besluit dat "het doorgaand-/regionaal vracht- en personenverkeer wordt afgewikkeld via een rand- of rondweg buiten de woonkern; te realiseren vóór 1 januari 2016". In de toelich ting op dit besluit wordt de kern gedefinieerd als "de be bouwde kom, ten zuiden van de spoorlijn". Voor de Holte naren was en is dit raadsbe sluit een helder, duidelijk én daadkrachtig vooruitzicht. Alle raadspartijen respecteren de eerder genomen besluiten ten aanzien van het LTW (Rijssen). De WD verwacht van alle partijen ook dat zij de besluiten ten aanzien van het VSP respecteren. Op 31 oktober 2005 heeft de raad tevens besloten dat er di rect een tracéstudie moet wor den opgestart van een volledi ge Noordelijke rondweg; ten noorden van de spoorlijn. In de toelichting op dat besluit wordt aangegeven dat m.n. de planologische haalbaarheid moet worden onderzocht én de mogelijke co-financiering door andere overheden. Op 24 november -in de com missie Grondgebied- krijgen we nog slechts een deelstudie gepresenteerd over de ver keerskundige aspecten van rondwegen, incl. de noordelijke rondweg. Het is het college dus niet ge lukt om binnen een periode van drie jaar de gevraagde tr acéstudie af te ronden. Wel bevestigt de deelstudie door DHV -voor de zoveelste keer - dat een Noordelijke rondweg effectief het ver keersaanbod in de kem Hol ten verminderd (met 50 pro cent) en de onveilige verkeers situatie bij het station oplost! De meeste Holtenaren én de WD waren zich hiervan al be wust. Het college concludeert echter -ten onrechte- dat rondwegen, incl. noordelijke rondweg, niet effectief zijn en stelt voor om alle doorgaande verkeer (incl. vrachtverkeer) af te wikkelen via de route Zilverzandweg, Drostenstraat, Waagweg, een nieuwe Verlengde Waagweg, Dorpsstraat, Deventerweg. In clusief de fuiken vóór het sta tion en het viaduct Dorpstraat. Als tijdelijke route gaat de WD hiermee akkoord, mits een rond- of randweg vóór 1/1/2016 is gerealiseerd, zoals het Raadsbesluit van 31/10/2005 aangeeft. Dat het college maandag avond in de commissieverga dering Grondgebied voorstelt om de bovengenoemde route als eindbeeld te accepteren en daarmee het eerder genomen raadsbesluit van 31 oktober 2005 feitelijk ter discussie stelt is onbehoorlijk en tast de be trouwbaarheid van de Raad als besluitvormend orgaan da nig aan. De WD verwacht van elk col lege -en ook dit college - dat zij eerder genomen raadsbeslui ten respecteert en het hande len daarop richt. Jan Kevelam Fractievoorzitter WD Rijssen - FJolten

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9