Natuurdiorama langer open Holtens Nieuwsblad Snippert: 'Emotionele beslissing van college' Holtens Nieuwsblad 5 Dienst over boodschap van Jezus Blauw Wit hoopt op promotie Potstoten 't Klavier Concert muziekschool Snuffelen Kerstfair Wereldwinkel goed bezocht HOLTEN-Een publici teitsstunt is het niet ge weest, zo beweert Floor Looy, de bedenker en ontwerper van het We reldtijdpad tussen Rijs- sen en Holten. Maar dat de omstreden paal met de beeltenis van Adolf Hitler erop, voor de no dige aandacht heeft ge zorgd is wel zeker. Commotie rond afbeelding Hitier op informatiebord Wereldtijdpad bij begraafplaats HOLTEN-Met het eer ste elftal van Blauw Wit'66 gaat het voorlopig naar wens. Dinsdag 25 november 2008 Oplossing in enkele weken Looy werd naar eigen zeggen 'platgebeld' door de media. En dat was weer een gevolg van een publicatie in een regionale krant. 'Holten' stoorde zich aan de grote afbeelding van Hitier op de geschiedenispaal. Voor naamste oorzaak van alle com motie is de locatie van de be treffende paal: dicht bij de Ca nadese begraafplaats. Looy: "Of het een publiciteitstunt was? In tegendeel. Ik vind het heel jam mer dat het zoveel stampij heeft opgeleverd. Wij wilden het pro bleem juist in de zijlijn oplos sen." Volgens Looy stond het al voor de eerste publicatie vast dat er een gesprek zou komen met de mensen die zich geshoc- keerd voelden door de uitingen op de paal. "Door het in de pu bliciteit op te kloppen zijn er meer mensen op geattendeerd en in het verlengde daarvan zijn er meer mensen van geschrok ken. Dat vind ik jammer'aldus Looy. Aan de oplossing van het probleem wordt inmiddels ge werkt. Afgelopen donderdag sprak Looy in het gemeentehuis met een aantal verontmste Hol tenaren, waaronder André De- ijk en Gertjan van het Holt van de Canadese begraafplaats. "De meeste mensen vinden het in het algemeen wel mooi dat de paal zo dicht bij de begraaf plaats staat. Alleen is de afbeel ding van Hitier te groot uitge vallen. Daardoor zou de indruk kunnen ontstaan dat we Hitier zouden kunnen verheerlijken. Maar dat is nooit de bedoeling geweest. We zoeken nu naar een oplossing waarbij de zeg gingskracht en de inhoud over eind blijft en Hitier niet zo pro minent in beeld is." Of er nu een kleinere foto van Hitier op komt of dat de afbeelding helemaal verdwijnt, is nog niet duidelijk. "Daar moeten we nog een be slissing over nemen. We gaan het secuur bekijken. We willen niet nog eens al die commotie oproepen. Maar uit het gesprek is niet gebleken dat Hitier er niet op mag staan. Een kleinere foto mag, maar hij moet niet zo pro minent", aldus Looy. De paal is inmiddels afgeplakt. Looy denkt de zaak 'binnen een paar we ken' te hebben opgelost. HOLTEN/ DIJKERHOEK - Voor iedereen in Holten, Dijkerhoek en wijde omgeving: kom en luister naar de boodschap van Jezus vol van hoop en vrede. Deze wordt nu in alle eenvoud gebracht in kerkgebouw Betha- nië aan de Maatmansweg 1 in Dijkerhoek, op alle zondag avonden in oktober en novem ber van 19.00 tot 20.00 uur. En in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. Voorlopig elke dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur. (Zaal 8, tweede ingang.) Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. HOLTEN - De openingstijden van Natuurdiorama Holterberg zijn sinds 1 november in de winterperiode flink verruimd. Het natuurmuseum is nu in de periode 1 november tot 1 april open van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur, in schoolvakanties als vanouds elke dag. De bezoekersaantallen van het museum, zitten flink in de lift Ook in het winterseizoen weten bezoekers de Holterberg steeds vaker te vinden. "Een winterse dag op de Holter berg is niet te vergelijken met een paar jaar geleden", aldus Nicoline Tempelman. "De berg is voor alle seizoenen. De nieu we uitstraling draagt daar na tuurlijk aan bij. We willen er maximaal zijn om onze bezoekers te ontvangen. Bovendien is Natuurdiorama Holterberg een natuurlijk start punt voor mensen die op pad willen." Meer informatie is te vinden op www.museumholterberg.nl. In de vierde klasse E van het za terdagvoetbal neemt Blauw Wit na tien wedstrijden met 21 pun ten de derde plaats in op de ranglijst. Voorzitter Egbert Rietberg hoopt op promotie naar de der de klasse. "We hebben zeven wedstrijden gewonnen en drie keer verlo ren. Thuis hebben we alles nog gewonnen en uit hebben we verloren van Harfsen, Zelos en Twello. Zelos en Twello staan boven ons, maar die krijgen we allebei nog thuis. Ik denk overi gens niet dat de competitie in de onderlinge wedstrijden met Zelos en Twello beslist gaat worden. Zij laten ook punten liggen tegen de andere clubs. Het kampioenschap hebben we nog niet helemaal uit ons hoofd gezet, maar het halen van de nacompetitie is misschien wel reëler", aldus de preses. Dat trainer Frans Zelle Blauw Wit na één jaar al weer verlaat, vindt Rietberg jammer. "We zullen op zoek moeten naar een andere trainer. We hebben al een aantal kandidaten op het oog. Deze week zijn de eerste gesprekken." Zelle wordt in het nieuwe sei zoen trainer bij FC Eibergen, een club met minder afstand tot zijn woonplaats Neede. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweridng met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Biljartvereniging 't Klavier houdt zaterdag 29 no vember de jaarlijkse potstoot- avond. Vanaf20.30 uur wordt er gedraaid aan het Rad van For tuin bij Café 't Klavier. Dit onder leiding van speaker Huipje. Te vens kan men deze avond pot stoten. Met dit leuke biljartspel zijn mooie prijzen te winnen. Rond 24.00 uur worden de prijs winnaars bekendgemaakt. HOLTEN - Het Muziek Onder wijs Centrum Holten houdt vrij dag 28 november van 19.30 tot 20.45 uur een leerlingenconcert b de Dorpskerk. Alle instrumenten komen aan bod. Iedereen is van harte wei- Kom om het concert te beluiste ren, De beste leerlingen van met Muziek Onderwijs Centrum zullen hun kunnen laten zien. De toegang is gratis. HOLTEN - Gerard Snippert van adviesgroep HS Support vindt dat het college van B en W over de rondwegen rond Holten een beslissing heeft genomen die 'op emoties is gebaseerd'. Volgens Snippert moet er wel de gelijk nader onderzoek komen naar de aanleg van een noordelij ke rondweg. "Dat is gewoon een goede oplossing die nader on derzoek verdient", aldus Snip pert. De visie van het college - geen rondwegen - leidt slechts tot een verschuiving van de ver keersproblemen, vindt Snippert. "Het is geen echte oplossing. Als je alles optelt verschuiven de pro blemen van nu in het centrum naar andere locaties, zoals het station. Een echte oplossing is volgens ons een noordelijke rondweg. Maar in drie jaar tijd is er nu eigenlijk niks gebeurd. Het verbaast ons dat er na drie jaar niks op tafel ligt waarop een af weging wordt gemaakt. Het ver baast ons ook dat er niet over ar- Het college van B en W vindt een noordelijke rondweg niet no dig. Alleen moet er een oplossing komen voor het verkeerspro bleem rond het station. foto: johan bolink gumenten wordt gepraat Dat bewoners ergens een probleem mee hebben is kennelijk van on dergeschikt belang", aldus Snip pert die het college ook verwijt dat er niet naar alternatieven wordt gekeken. "Ik heb niet de indruk dat er serieus naar ons ge luisterd wordt. De problemen zijn oplosbaar, maar dan moet je wel iets aan de opbouw van het dorp willen doen.Dat de natuur te leiden heeft van de noordelijke rondweg vindt Snippert ook een oplosbaar probleem. "Het ligt er maar net aan hoe je de rond weg aanlegt. Je kunt 'm ook diep aanleggen." HOLTEN - De Wereldwinkel heeft afgelopen weekend een kerstfair gehouden in het HMV-gebouw aan de Dorpsstraat. Velen kwa men een kijkje nemen om alvast cadeautjes te kopen voor Sinterklaas en de kerst. De Wereldwinkel had goed uitgepakt, zodat er voor iedereen wel wat te vinden was. foto: iofian bounk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5