'rovincie voert Fietsimpuls' uit oekplaatje Overijssel in balans Overal in Overijssel Volksvertegenwoordiger in beeld regie r Provincie ^)VerjjsSel Alied en Heieen gaan 28 keer op avontuur. De computer prikt de bestem ming. Waar komen ze terecht? Wat maken ze mee? Luister, lees en zie! Kijk snel op www.overalinoveriissel.nl dactie Johan Kroes, Claudi Groot Koerkamp redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel.nl i/erijssel is een van de pro- cies met het hoogste fiets- ibruik van Nederland. Deze isitie staat echter onder druk. het gebruik van de fiets er op het oude niveau te ijgen, voert de provincie de etsimpuls' uit. provincie wil met de Fietsimpuls fietsgebruik een impuls geven )r fietsen aantrekkelijker en liger te maken. Het hoofddoel iet stimuleren van het fietsge- lik voor werken, recreëren en [vervoer naar school. Zowel op t platteland als in de dorpen en ;den wil de provincie investeren aantrekkelijke en veilige fietsver- idingen en voorzieningen voor fiets zoals fietsenstallingen, irvoor wordt in de periode 2007- 111 zes miljoen euro ingezet. ïtsroutenetwerk Initiatief van de provincie is een fietsroutenetwerk van )00 km ontwikkeld, dat eind 08 helemaal gereed is. Een knooppuntensysteem wijst fietsers de weg. Borden met knooppunt nummers leiden fietsers steeds naar een volgend knooppunt. Elk traject kan in twee richtingen gefietst worden. Het is mogelijk om met een planner zelf eenvoudig routes samen te stellen voor het fietsroute netwerk van Twente, IJsseldelta en Vechtdal. Sinds november 2008 is er ook een planner voor Salland. De planners, die gebruikmaken van Google maps, laten zien welke routebordjes de fietser moet volgen om de gekozen route af te leggen. Ook krijgt de fietser informatie over de bezienswaardigheden onderweg. Meer informatie op bereikbaar.overijssel.nl of www.fietseninoverijsset. nl Piossing zoekplaatje oktober: For Farmers, Almelo. I hebben heel veel reacties ontvangen en hebben hier drie win- prs uit gekozen. Deze hebben inmiddels een prijs ontvangen. Ftijssel is een provincie met ver- pnde, mooie en rustgevende pieden. Weet u bijvoorbeeld p' deze foto is genomen? Zo ja, ur dan uw oplossing voor vrij- J9 5 december 2008 op een pfkaart naar: provincie Overijssel, I? Zie Overijssel, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplos sing naar nieuwsredactie@overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd. Wat waardeert u aan uw omgeving? Hoe moet de pro vincie zich ontwikkelen? Met deze vragen gingen we ruim een jaar geleden de provincie in. Conclusie: u bent gehecht aan het Overijsselse landschap zoals het nu is en wil graag dat de werkgelegenheid blijft groeien. Om die twee elementen in balans te ontwikkelen is visie nodig. Het afgelopen jaar hebben we hierover met talloze organisaties gesproken. Het resultaat: een Omgevingsvisie waarmee we ruimte bieden aan sociaaleconomische ontwikkelingen, maar waarmee we ook de kwaliteit van het Overijsselse landschap versterken. Die balans is niet vanzelfsprekend. Sociaalecono mische ontwikkelingen mogen bijvoorbeeld niet tot een ongebreidelde bedrijvenuitbreiding leiden. Daar is het landschap niet bij gebaat. Daarom zetten wij in op ontwikkeling met ruimtelijke kwaliteit. Dat betekent dat nieuwe ontwikkelingen iets moeten bijdragen aan de kwaliteit van de omgeving. Zie Naam: Partij: Leeftijd: Statenlid sinds: Dirk van Dijk SGP 57 jaar 1994 Dirk van Dijk is het langstzittende Statenlid van Overijssel. Met zijn 14 jaar in Provinciale Staten van Overijssel is hij de Nestor van de Staten. "Ik ben nu bijna 23 jaar actief in het openbaar bestuur. Ruim 14 jaar in Provinciale Staten en daarvoor 8 jaar in de gemeenteraad van de voormalige gemeente Genemuiden. Het gebeurt in onze partij vaker dat mensen lang actief zijn in het openbaar bestuur. Mijn voorganger in de Staten, dhr. Wolterink uit Rijssen was bijna 25 jaar Statenlid." Of hij ook de 25 jaar vol gaat maken? "Dat weet ik nog niet. Dat zullen we D.V. bezien. Ik vind het statenwerk nog steeds heel erg interessant. Het openbaar bestuur spreekt mij aan, het zorgt voor ordening in de samenleving. De overheid maakt de samenleving leefbaar, en dat is een zegen Die balans vraagt ook om forse investeringen. Zowel van overheden als van marktpartijen. Kredietcrisis of niet, in 2030 moeten we in Overijssel nog steeds een vitale samenleving in een mooi landschap hebben! De visie is nu nog een ontwerp. In december spre ken Provinciale Staten hierover, waarna u erop kunt reageren. Graag informeren wij u ook persoonlijk en daarom organiseren we in januari en februari een informatiekaravaan. Kijk op www.omgevingsvisie.nl wanneer we in uw gemeente zijn en over het ver volgproces. Tot dan! Theo Rietkerk, gedeputeerde Ruimte, Wonen en Milieu van onze goede God. Ik vind het een eer om de publieke zaak te mogen dienen. Je behartigt als volksvertegenwoordiger het openbaar belang. Wij doen dat vanuit onze godsdienstige levensovertui ging en de Bijbelse beginselen. Dat beïnvloedt onze bijdrage in het debat. Maar ik vind het ook interes sant om de argumenten van de andere partijen te horen, die vanuit hun overtuiging debatteren in de Staten." Naast Statenlid is Dirk van Dijk directeur van een christelijke basisschool in Genemuiden. "Het was collega-Statenlid Tiem van Dalfsen van de PvdA die zich destijds als wethouder in Genemuiden sterk heeft gemaakt voor deze school. Ik zat toen tegen over hem in de gemeenteraad. Nu zitten we weer tegenover elkaar, alleen nu in Provinciale Staten."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 43