Nominatie drie Overijsselse projecten voor Natuurprijs 200! Statenleden voor de klas Evenementen kalender ÜH Zie Overi Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl 9 december Proef, ruik, voel en bewonder Kerkstraat/buitenkwartier/ molenstraat, Zwartsluis 11 december Wintermarkt, Markt, Staphorst Statenleden Joop Hassink en Jeroen Slager stonden vorige week voor de klas bij de Regionale Scholengemeenschap Tromp Meesters in Steenwijk. De gastcolleges in Steenwijk zijn de eerste in een reeks lessen die de Statenleden de komende jaren gaan geven op middelbare scholen. Hassink en Slager gaven in hun college uitleg over de democratie en de rol van de provincie daar in. De lessen zijn onderdeel van het project 'Jong Overijssel doet meel'. Probleemscenario's Ook weten jongeren nauwelijks wat de pro vincie doet. Het project 'Jong Overijssel doet mee!' moet hier verandering in brengen. Twaalf scholen voor voortgezet onderwijs, waaronder twee ROC's, doen nu mee aan het project. Daarbij gaan leden van Provinciale Staten de boer op om gastcolleges te geven op de scholen en wordt er een Statenspel gespeeld Vervolgens gaan leerlingen op basis van probleemscenario's meedenken over oplos singen voor het Overijssel van de toekomst. Onderzoek van de Jongerenraad Overijssel toont aan dat jongeren zich best willen verdie pen in de democratie, zolang de leerstof maar onder schooltijd wordt aangeboden. Met behulp van een compleet lespakket moe ten de deelnemers ria verloop van tijd minstens twee onderwerpen kunnen noemen waar°de provincie zich meè bezighoudt, én weten dat I het beleid te beïnvloeden is door te stemmen 6 december Tante Piek's Visite, Concordia Theater, Enschede 12 december Dansen voor 50-plussers, Cultureel Centrum Het Teeuwland, Hasselt 19 december Kerst in Oud-Kampen, centrum Kampen 20/21 december Dickens Festijn, centrum Deventer Meer informatie op www. overijsseltoerisme. nl of www.overijssel.nl De provincie Overijssel gaat de komende drie jaar extra aandacht besteden aan jongeren tussen de 15 en 18 jaar met de bedoeling om hen méér te betrekken bij de democratie. Slechts één op de vier jongeren weet dat hij/ zij op z'n achttiende mag stemmen voor de provinciale bestuurslaag. 26 november Lezing Beleef De Wieden, Paul van Gaaien, Zwartsluis 27 november Nationale Reisopera - Hotel De Pekin, De Spiegel, Zwolle 28 november Kookclub in Toko Joko, Inloopcentrum Toko Joko, Den Ham 28 november Winterfair: lezing van Roel Hoeve, Schoonewelle, Centrum Natuur en Ambacht, Zwartsluis 29 november Karei de Kok en de Mijter van Sinterklaas 4+, Theater Carrousel, Ommen 29 november Sinterklaasverwendag, Weverhuisje, Almelo 30 november Deankaamper, Midweenterhoarnbloazers, Denekamp 30 november Pepernoten bakken bij Molen Frans te Vasse 3 december Schrijfavond Amnesty International, Raalte 6 december Nijverdalsebergcross, De Wilgenweard, Nijverdal Drie Overijsselse projecten zijn genomineerd voor de Nationaal Groenfonds Natuurprijs 2008. Op 27 november wordt de winnaar van deze prijs bekendgemaakt in Velp. De drie genomineerde projecten in vogelvlucht. De Mölnmarsch De Mölnmarsch bij Mariënberg is een 70 hectare groot gebied dat begrensd wordt door de Vecht en opnieuw is ingericht met ruimte voor water, natuur en landbouw. Dit project is in een relatief korte tijd en in een goede samenwerking met zowel overheden als agrariërs tot stand gekomen met als resultaat een mooi natuurgebied. De Stichting Vitaal Platteland Hardenberg is - als intermediair tussen overheden en agrariërs in het gebied - genomineerd met dit project. De Mölnmarsch is een van de projecten die als voorbeeld dient voor de samenwerking binnen het Vechtdalgebied. Onder de noemer Ruimte voor de Vecht werken tal van organisaties en ondernemers in het gebied samen aan de toe komst van het Vechtdal. Landschapsfonds Enschede In 2003 zijn de Agrarische Natuurvereniging Lonneker Marken, Stichting Agrarisch Welzijn (STAWEL) en de gemeente, met financiële ondersteuning van de provincie Overijssel, begonnen aan een pilot voor duurzaam beheer van landschapselementen door particulieren. Dit heeft geresulteerd in de oprichting van de Stichting Landschapsfonds Enschede. Het Landschapsfonds stelt zich ten doel de eco logische en landschappelijke kwaliteit van het karakteristieke cultuurlandschap te behouden en te versterken. Om dit te bereiken is een systeem van Groene diensten ontwikkeld voor het onderhoud van bijvoorbeeld houtwallen, poe len, bomen en wandelpaden. Grondeigenaren en -gebruikers kunnen deze diensten afsluiten en ontvangen voor een lange termijn (30 jaar) een beloning voor de geleverde inspanning. Economisch en ecologisch uitvoerbaar rietbeheer (Kampereiland) Het Zwarte Meer, Ketelmeer en Vossemeer tus sen Overijssel en Flevoland zijn in Nederland een IA SvSuP''!??' heel belangrijk leefgebied voor moerasvogels Het gebied is ook van groot belang voor de commerciële rietteelt. Door het gebied anders te beheren, zoals op een ander moment te maaien, blijft commerciële rietteelt in het gebl mogelijk, maar kunnen juist ook de moeras vogels als de grote karekiet worden behoudei Dit versterkt elkaar. De genomineerde is De Stadserven - eigenaal van het Kampereiland e.o. waaronder ruim 250 hectare rietvelden - in samenwerking met Natuurmonumenten. Vogelbescherming] Nederland, Rijkswaterstaat, gemeente Kampen, de provincies Flevoland en Overijssel Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten en de Stadserven hebben samen onderzoek latef doen naar het rietbeheer. Meer informatie over de Natuurprijs 2008 of| www. nationaalgroenfonds. nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 42