m 179." Intertoys Jalink Elsenerstraat 31 Rijssen Sint koopavonden: piE| lïljfj 244.96 Octopus zaterdagavond 29 november tot 21.00 uur dinsdagavond 2 december tot 21.00 uur woensdagavond 3 december tot 21.00 uur donderdagavond 4 december tot 21 00 uur vrijdag 5 december sluiten we om 17.00 uur. normaal deelnemer sinterklaasactie habi Oorlogswinter FOTO: BENELUX FILM DISTRIBUTORS Vriendschap onder' FOTO: INDIPENDENT FILMS] Play Doh Octopus De Lama's het spel Gekozen tot speelgoed van het jaar Bottom live Gestoord en onsmakelijk Gestoorde, onsmakelijke en ongezonde humor met 's we relds meest kansloze figuren, de (Young Ones) antihelden Eddie Hitler (Adrian Edmonds- on) en Richie Rich (Rik Mayall) Twee Bottom live theater shows zijn nu op dvd versche nen. Niet gehinderd door de re stricties van televisie wordt de kijker meegenomen in de ex plosieve krankzinnige wereld van het tweetal. Een vervolg op de zeer succesvolle BBC TV-se- rie Bottom. In The Stage Show zien we Ri chie en Eddie in hun gezellige huiskamer. Het maken van het ontbijt loopt al snel uit de hand, de post zorgt voor veel onrust en Richie heeftproble- men met Monica... In The Big Nr 2 Tour is het pro bleem seks. Van de koningin tot een schaap, Richie en Eddie proberen te pakken wat ze pak ken kunnen. De koningin komt langs, er volgt een onverwachte explosie en de heren belanden in de gevangenis. Hoe houden ze die vreselijke Mr. Big van zich af...? Beeld van Nederland Folklore en tradities Onder de naam Beeld van Ne derland zijn zes dvd's verza meld met typische Hollandse folklore en tradities zoals Ko ninginnedag, oude ambachten, sporten, gebruiken, feesten en,. Hollands glorie. Deze 6 dvd-box laat alles weer herleven dankzij veel authen tiek materiaal, originele docu mentaires van bekende cineas ten en oude Polygoonfilms. Beeld van Nederland is een uitgave van Strengholt Multi- Media in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en de NOS. Deze box bevat 6 de dvd's: - Koninginnedag: Een kleurrij ke impressie van hoe de natio nale feestdag vroeger verliep. - Prinsjesdag: Politiek en ritu elen. - Oude ambachten: Een kijkje bij verdwenen beroepen. - Traditionele sporten. - Traditionele gebruiken. - Traditionele feesten: van Sin terklaas tot carnaval. - Hollands Glorie: Welke erfenis en culturele sporen hebben on ze voorouders achtergelaten? Dinsdag 25 november 2008 Mongol Verhaal achter Genghis Khan I Sergei Bodrov vertelt in Mongol I het epische verhaal van de op komst van één van de schrik wekkendste en machtigste krijgsheren allertijden, Gheng- his Khan. Hij was de eerste die alle Mongoolse stammen on- der een vlag verzamelde en een echt rijk stichtte. Zijn naam doet meteen denken aan bloe dige veldslagen en absolute J macht, maar slechts weinigen I kennen het verhaal van de man achter de legende. Mongolië, 1172. Het trotse stamhoofd Esugei waagt zich I aan een tocht door de winderi- I ge toendra om zijn 9-jarige 8 zoon Temudgin een bruid te I helpen kiezen. Zijn keuze valt I op Borte, een jong en guitig meisje. Op de terugweg wordt Esugei vergiftigd door de ja loerse krijger Targutei. Die ziet Temudgin liever dood dan le vend zodat hij zijn plaats als leider van de stam kan inne men. Temudgins enige uitweg is vluchten. Hij zal niet rusten voor hij diegene vindt die hem zal helpen om de grote Genghis Khan te worden. Gustloff Speciale editie Het waargebeurde verhaal van de grootste catastrofe in de scheepvaartgeschiedenis. Meer dan 9000 doden, meer dan zes keer zoveel als bij de Titanic! De Wilhelm Gustloff was een Duits passagiersschip van de nazi-organisatie Kraft durch Freude. Onder dreiging van het oprukkende Rode Leger kreeg de Gustloff de taak vluchtelin gen en gewonde Duitse solda ten te evacueren naar de Duitse havenstad Kiel. Het schip bood plaats aan tweeduizend passa giers, maar op 30 januari 1945 voer het schip uit met ruim ne genduizend mensen aan boord. Volg de strijd van dui zenden vluchtelingen die aan boord proberen te komen, de dodelijke incompetentie van de autoriteiten, de rampzalige wis selwerking tussen vier kapiteins en uiteindelijk het zinken van het getorpedeerde schip in de Baltische Zee. Deze 2-disc special edition be vat de tweedelige miniserie over de Gustloff, en ook de do cumentaire 'The Last Voyage of the Gustloff. Het is de ijskoude winter van 1944/1945. In het westen van Nederland heerst grote hon ger, waardoor veel mensen naar het oosten trekken op zoek naar voedsel. In de buurt van Zwolle woont de veertien jarige Michiel, die niet kan wachten tot hij iets kan bete kenen in het verzet. Dit tot er gernis van zijn vader, die als burgemeester vooral bezig is om escalaties in het dorp te voorkomen. Als zijn buurjon gen Dirk, tjie meedoet aan een overval op het munitiedepot, aan Michiel vraagt of hij een brief aan iemand wil bezorgen als het mis gaat, voelt hij zich eindelijk serieus genomen. De overval blijkt verraden, Dirk wordt opgepakt en degene bij wie hij de brief moet bezor gen, is doodgeschoten door de Duitsers. Michiel leert al snel dat goed en kwaad dicht bij el kaar liggen. Die laatste oor logsmaanden zal hij zijn hele leven met zich meedragen. Hij zal nooit meer dezelfde zijn. Naar het populaire jeugdboek van Jan Terlouw. Super set aanbieding Lego City trein 4 dozen in 1

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 35