Dorsplanplus staat goed in steigers Mintonette 3 nu al kampioen Holtens Nieuwsblad 27 Leer zelf rappen van rapper Siroc Sinterklaas 'Vol verwachting klopt ons hart' Workshop bloemschikken Ziekenhuis verkort wachtlijst Vraag om meer geschikte woningen voor Dijkerhoekers Jeroen Muller bangerkampioen Dinsdag 25 november 2008 DIJKERHOEK - Wanneer de eerste schop de grond ingaat is nog onduidelijk, maar het Dorpsplanpius Dijkerhoek staat wel degelijk in de steigers. Het convenant is klaar en wordt op 2 december om 20.00 uur in het Bonte Paard ondertekend door de betrokken partijen: buurt vereniging Dijkerhoek, Betanië en de gemeente Rijssen-Holten. Volgens Leendert Derks, de voorzitter van Bethanië, krijgt de ondertekening een feestelijk tintje door de komst van 'een speciale gast'. "Het is een heel mooi plan geworden en we ver trouwen er op dat er mooie din gen uit gaan voortkomen", al dus Derks. Het Dorpsplanpius is geschre ven door en voor de inwoners van Dijkerhoek. De bewoners hebben aangegeven wat ze no dig hebben om plezierig in hun dorp te wonen. Deze wensen en behoeften hebben een plekje gekregen in de zogenoemde dorpsagenda, een wensenlijst van het dorp. Aan de hand hier van is het Dorpsplanpius opge steld. Eén van de voornaamste punten in het plan is de realisa tie van een mini-kulturhus waar meerdere verenigingen onder dak kunnen krijgen. De komst van het kulturhus hangt samen met een eventuele nieuwbouw van de basisschool Dijkerhoek. Voor de school wordt gedacht aan een nieuwe locatie, zodat het kulturhus op de plek van de huidige school kan komen. "Maar de eindbeslissing hier over ligt bij de bevolking", zegt Derks. "Er moet wel voldoende draagvlak zijn en de exploitatie moet rond zijn te krijgen." Om meer inzicht te krijgen op het fi nanciële vlak komt er binnen kort een haalbaarheidsonder zoek. Derks: "Deze week wordt het haalbaarheidsonderzoek aanbesteed. Aanvankelijk dach ten we dat dat in februari af kon worden gerond, maar dat was iets te optimistisch. Nu denken we dat we in het voorjaar verder kunnen. We willen wel druk op de ketel houden, want voor- de school is het van belang dat ze zo snel mogelijk weten waar ze aan toe zijn." Een andere aspect dat speelt in het Dorpsplanpius is de vraag naar meer geschikte woningen voor de eigen bevolking. Ook de veiligheid en bedrijvigheid in Dijkerhoek worden genoemd als issues. Volgens de inwoners moet Dijkerhoek een levendig dorp blijven dat toeristisch-re- creatief gezien op de kaart staat en waarvoor toerisme een goe de bron van werkgelegenheid is. De gemeente heeft al 10.000 eu ro beschikbaar gesteld om het dorp te verfraaien. De helft van dat bedrag wordt geparkeerd voor voorzieningen in het kul turhus. Namens de gemeente zal burgemeester Bort Koele- wijn het convenant onderteke nen. Bertha Boode, Erik Reef- huis en Leendert Derks onder tekenen namens Dijkerhoek. HOLTEN - Jeroen Muller is af gelopen zondag in Warneton (België) kampioen geworden in een van de zwaarste takken van autosport: het bangerracen op asfalt. (Full-contactautorace waarbij alles is geoorloofd). Na z'n debuut in deze klasse be gin dit jaar bleek Jeroen goed mee te kunnen met de top van het deelnemersveld, wat resul teerde in een derde plek tijdens het Belgisch open 1. Tijdens de Teamrace Bangers in maart finishte hij samen met Arian Vorkink en Guido Vre- denberg als hoogste continen taal team wat hem weer de no dige punten opleverde voor het eindklassement. De zwaarste wedstrijd van dit jaar was het europees kam pioenschap met veel deelne mers uit onder anderen Groot - Brittannië met in hun gelederen de wereldkampioen van 2007. Tijdens deze wedstrijd wist Je roen beslag te leggen op de der de plek.Met een inmiddels eer ste plaats in het tussenklasse- ment was het tijdens het Bel gisch open 2 zaak om de auto heel te houden en zo vaak mo gelijk te finishen, dat dit lukte was te zien aan de 21 punten voorsprong waarmee hij afgelo pen zondag aan de finale begon Nadat Jeroen in de eerste man che uit de baan werd geramd was het Arian Vorkink die de hammertime eer hoog wist te houden door als eerste te finish en. Daar de nummers twee en drie op de ranglijst ook geen punten wisten te halen was op dat moment alles nog open. Maar na winst van Jeroen in de tweede manche en de finale was het duidelijk dat Mr. Alco hol niet meer te achterhalen was en tot de nieuwe open Bel gisch kampioen kon worden ge kroond. Dit alles uiteraard me de dankzij het monteursteam van Hammertime wat in de pits telkens weer wonderen verrich te om de gehavende auto's keer op keer weer op de baan te brengen. http://www.hammertime-hol- ten.nl HOLTEN - De meisjes van Min tonette 3 in Holten speelden za terdag 22 november om de titel. Het seizoen is nog niet afgelo pen maar de voorsprong op de nummer twee is dusdanig groot dat, indien beide wedstrijden gewonnen zouden worden met 6"0, ze niet meer ingehaald kun nen worden. Onder toeziend oog van veel fa- tnilie op de tribunes begon de eerste wedstrijd tegen Aastad Almelo Deze werd vrij makkelijk gewonnen met 6-0. He tweede wedstrijd moest te gen Flash gespeeld worden, de nummer twee van de competi tie. Het werd een erg spannende wedstrijd waarbij de eerste twee sets net winnend werden afge sloten (2-1 en3-2). De laatste set ging iets makkelijker; het werd 3-0. De meisjes kregen een staande ovatie van het publiek en kre gen allemaal een beker ter her innering. Van het bestuur van de volleybalvereniging Minto nette mocht het team met de coaches eten bij de MacDo- nalds en kregen ze ook nog een lekkere chocoladeletter. HULi t'-IN - under net zingen van Sinterklaasliedjes zaten vele ldnderen afgelopen zaterdag vol spanning te wachten op Sinterklaas en zijn Pieten. Het koude weer was niet echt een pretje, maar uiteindelijk kwam Sinterklaas dan toch. Natuurlijk mocht een enke ling Sinterklaas een handje geven en een eigengemaakte tekening geven FaT0 johan bolink HOLTEN - Rap en hiphop-ar tiesten kent iedereen: Eminem en 50 Cent, maar ook Neder landse rappers zoals Lange Frans Baas B en Opgezwolle. Wie dit ook wil, krijgt nu de kans. Want in de Boschkamp wordt de workshop Rhythm&Rap gehouden. Rap per Siroc zal woensdagmiddag 10 december, inmiddels regio naal bekend, cursisten in deze workshop de fijne kneepjes van het rappen bijbrengen. Siroc vertelt over rap en de muziek en zal natuurlijk zelf een stuk van zijn eigen rap laten horen. Maar het belangrijkste: hoe leer je zelf een 'rhyhme' schrijven, en na tuurlijk gaan de cursisten oefe nen met eigen tekst. De works hop zal plaatsvinden op woens- dag 10 december van 13.30 tot 15.30 uur en is bedoeld voor jongens en meiden van 10 tot en met 13 jaar. De kosten be dragen 7,50 euro en de works hop wordt gehouden in de kel der van dorpshuis de Bosch kamp, Tuinstraat 2 in Holten. Informatie of opgave is mogelijk bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, 0548-36 27 55. Het seizoen is nog niet afgelopen, maar Mintonette 3 valt niet meer in te halen. HOLTEN - In de Boschkamp zijn drie kerstworkshops bloemschikken gepland. Onder deskundige leiding van Wilma Nijkamp gaat men aan de slag met eigen kerstdecoraties. Dit kan een werkstuk zijn naar ei gen inzicht, maar de docente zal ook een aantal originele sfeer volle decoraties presenteren die men kan gaan maken. De workshops vinden plaats op donderdagavond 11, donder dagochtend en donderdagmid dag 18 december. De kosten be dragen 7 euro per dagdeel. Voor informatie, 0548-36 27 55. DEVENTER - Het Deventer Zie kenhuis gaat met twee volledige operatieprogramma's op de za terdag de wachtlijsten flink ver korten. Op zaterdag 22 werden en 29 november worden er ex tra operaties verricht. Het gaat om ingrepen die planbaar zijn, zoals liesbreukoperaties, carpa- le tunnel syndroom, spataderen en diverse breuken. Naast chi rurgie verrichten ook de vak groepen urologie, orthopedie en gynaecologie extra operatie kamers. In de afgelopen weken is een aantal planbare operaties uitgesteld omdat patiënten voor spoedeisende zorg voor gingen. Ook komen er meer pa tiënten naar het nieuwe Deven ter Ziekenhuis dan in vergelijk bare perioden, en heeft de OK door de verhuizing een paar da gen niet op volle sterkte kunnen draaien. De wachttijden varië ren per ingreep van een of twee weken tot twee maanden en zullen met deze actie tot aan vaardbare normen worden te ruggebracht.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 27