Opbrengst collecte van Ziekenomroep Collecteweek voor MS Fonds 1 HE ONE Speciale oproep aan Holtenaren De week van het sieraad 27 nov t/m 7 dec halssieraad Joy cadeau bij besteding vanaf 150 euro In december elke maandagmiddag geopend! Zondag 30 november Koopzondag! Donderdag 4 december Koopavond! RIJSSEN/HOLTEN-In woners van de gemeente Rijssen-Holten kunnen van 26 november tot en met 5 december 2008 monumen ten voordragen. De ge meente Rijssen-Holten heeft een historie die nog steeds zichtbaar is in de kernen en in het landschap. RIJSSEN/ HOLTEN - In de week van 17 tot en met 22 november komen collectanten aan de deur vanuit het MS Fonds. Deze derde week van no vember wordt voor het vierde achtereenvolgen de jaar gecollecteerd voor mensen die aan MS lijden. Dinsdag 25 november 2008 23 Draag als inwoner monumenten voor Inwoners die vinden dat de lijst van monumenten uitgebreid kan worden, kunnen dit bij de gemeente melden. De complete lijst staat op de website www.rijs- sen-holten.nl De gemeente beschikt over 30 rijksmonumenten en 31 ge meentelijke monumenten. Het college hecht veel waarde aan de gemeentelijke historie en wil dat graag bewaren. Daarom wordt de gemeentelijke monumenten lijst geactualiseerd, ook al omdat er bijvoorbeeld geen panden in Holten op de lijst voorkomen. Hierbij wordt de hulp van de in woners ingeroepen. Het Over- sticht voert de actualisatie uit. Suggesties kunnen worden ge maild naar j.brinkers@rijssen- holten.nl, onder vermelding van het adres en plaats en soort van het object, en de oorspronkelijke Het voormalige gemeentehuis in Holten staat niet vernoemd op de monumentenlijst. foto: johan bolink en huidige functie. Wanneer het niet mogelijk is te mailen, kunnen suggesties ook per telefoon worden doorgege ven aan Johan Brinkers, telefoon 0548-854597. Voor dit project wordt de hele gemeente onder de loep genomen. Alle bijzonde re objecten kunnen worden aan gedragen. Dit kan dan gaan om bijvoorbeeld bijzondere fabrieks gebouwen, aparte boerderijen, andere panden die onder meer in de naoorlogse periode (1945- 1965) gebouwd zijn en andere objecten Het Oversticht zal de di verse suggesties gaan bekijken en beoordelen of ze op de gemeen telijke monumentenlijst thuisho ren. De objecten worden beoor deeld op vijf onderdelen, name lijk architectuurhistorische ken merken, stedenbouwkundige kenmerken, cultuurhistorische kenmerken, gaafheid en zeld zaamheid. Het Oversticht brengt een concept advies uit over de actualisatie en uitbreiding van de gemeentelijke monumentenlijst aan een speciaal ingestelde bege leidingscommissie. Deze bege leidingscommissie bestaat uit vertegenwoordigers van de plaatselijke historische vereni gingen, medewerkers van Het Oversticht en enkele ambtena ren van de gemeente Rijssen- Holten. De verwachting is dat in de eerste helft van 2009 de nieu we lijst vastgesteld gaat worden. Voorbeelden van gemeentelijke monumenten zijn bijvoorbeeld de woningen aan de Stations dwarsweg 49 tot en met 59 in Rijssen. De dubbele woningen zijn gesitueerd in een straat aan de rand van de binnenstad. De panden verkeren in nagenoeg originele staat en vormen samen een fraai ensemble. De panden hebben architectuurhistorische waarde en zijn ook stedenbouw kundig van belang. Een ander voorbeeld is de tribu ne bij het voetbalveld aan de Wierdensestraat in Rijssen. De tribune is van cultuur- en archi tectuurhistorische waarde van wege de functie en als redelijk gaaf en zeldzaam voorbeeld van een dergelijke houten tribune. Ook het hekwerk rond de konin gin Wilhelminaboom, midden op het Schjld tegenover de in gang van de N.H. kerk in Rijssen is een voorbeeld van een ge meentelijk monument. Als inwoners vragen hebben, dan kunnen ze contact opnemen met de gemeente. Ze kunnen dan bellen met Johan Brinkers, 0548-854597 of mailen naar j.brinkers@rijssen-holten.nl. RIJSSEN/ HOLTEN - De Stich ting Overijsselse Zieken Om roep Midden Overijssel heeft onlangs twee activiteiten ge houden binnen de gemeente Rijssen-Holten. Half oktober gingen vele collec tanten binnen de gemeente op pad voor de jaarlijkse huis aan huiscollecte. Samen haalden ze het mooie bedrag van 7.912,39 euro bij elkaar. (5.264.89 euro in Rijssen en 2.647.50 euro in Hol ten). De OZO bedankt alle collectan ten hartelijk voor hun inzet. Om de banden met de acht ge meentes waar de OZO mag col lecteren en waar ook de ver schillende uitzendingen wor den verzorgd voor de bewoners van 22 tehuizen, optimaal te houden, verzorgd de OZO jaar lijks een quiz voor de ambtena ren van die gemeentes. Onder de naam Erkend Talent strijden ieder jaar de gemeentes om de wisselbeker. Op 13 november kreeg de OZO gastvrij onderdak in de raadszaal van het nieuwe stadhuis in Rijssen. Overduide lijk winnaar werd dit jaar het team van de gemeente Tubber- gen. De wisselbeker mag een jaar lang bij hen in de kast staan, om in 2009 weer te verdedigen in het gemeentehuis van de ge meente Hof van Twente. Het MS Fonds is een actieve organisatie op het gebied van voorlichting, begeleiding en onderzoek met het CBF keur merk. Steun deze mensen die bij u aan de deur komen, zij lopen in hun vrije tijd geheel belan geloos om mensen met MS en het MS Fonds te kunnen on dersteunen. Voor meer informatie: www.msfonds.nl. Voor een gift: giro 5057. THE JDY of VICTORY' De bin,ilte horloges van I he One' zijn innovatief, maat vooral ook fashion. Gebruik makend van o.a I EL) technologieën de bijzondere manier van tijdweergave maken dat de horloges zeker niet alledaags te noemen zijn. www.kranenberg-juweliers.nl Grotestraat 51 7471 BI Goor tel. 0547 - 27 47 12

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23