Uw kind onverzekerd? t 1 c Wat moet u doen? *1 %2 Dit is een publicatie van het Ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport Stel, uw kind valt uit het klimrek en moet in het ziekenhuis worden behandeld. De medische kosten kunnen dan al gauw zeer sterk oplopen. Als uw kind niet bij een zorgverzekeraar is ingeschrevenmoet u de rekeningen zelf betalen. Laat uw kind dus direct inschrijven bij een zorgverzekeraar. De kosten van de zorgverzekering voor kinderen tot 18 jaar worden door de overheid betaald. Voor kinderen betaalt u dus zelf geen premie en er geldt geen eigen risico. Heeft u nog geen -zorgverzekering voor uw kind afgesloten? Regel dat dan direct! ledereen in Nederland moet een zorgverzekering afsluiten. U bent daarom verplicht ook uw kinderen te verzekeren. Dat staat in de Zorgverzekeringswet. Laat uw kind inschrijven bij een zorgverzekeraar van uw keuze. Elke zorgverzekeraar is verplicht uw kind als verzekerde te accepteren. Zodra uw kind is ingeschreven worden medische kosten vergoed. De verzekering in drie stappen: 1. Kies een zorgverzekeraar 2 Meld uw kind direct aan bij de zorgverzekeraar 3 De verzekeraar schrijft uw kind in. Er zijn geen kosten aan verbonden. Hoe kiest u een zorgverzekeraar? Raadpleeg de website www.kiesBeter.nl v Of bel gratis voor hulp bij het sluiten van een zorgverzekering Stichting de Ombudsman (0800 - 64 64 644 op werkdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur) U voldoet aan de wettelijke verzekeringsplicht Elke zorgverzekeraar moet uw kind als verzekerde accepteren Voor uw kind betaalt u geen premie Voor uw kind geldt geen eigen risico U loopt geen financieel risico, omdat u de kosten van medische zorg niet meer zelf hoeft te betalen U krijgt oeen boete bij inschrijving als het kind voorheen niet verzekerd was De verzekering gaat direct in V Alleen als een jongere loon krijgt uit een baantje, dan betaalt hij inkomensafhankelijke premie. De werkgever vergoedt die kosten en de jongere betaalt belasting over de vergoeding. Dat wordt automatisch op het loon ingehouden. Ook als de jongere niet bij een zorgverzekeraar staat ingeschreven en dus niet verzekerd isl V Deze advertentie heeft alleen betrekking op de basisverzekering en dus niet op aanvullende verzekeringen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 20