Noordelijke rondweg (nog) niet van de baan Holtens Nieuwsblad 13 Verlies handbalsters tegen MHV uit Mill Nederlaag voor eerste handbalherenteam Cheque voor Ronald McDonald 'We staan voor het behoud van de oude Sallandse boerderij' Winterfeest Cursus Spinnen met het spinnewiel Kortnieuws Presentatie cd Brookduo Auto laten checken op gebreken Herman Brinkman en Ben Lansink op visite Dinsdag 25 november 2008 HOLTEN - Afgelopen crosssei zoen hebben de leden van het Euroticket motorcrossteam on der leiding van Erik Davids een bedrag bij elkaar gereden voor het Ronald Mc. Donaldhuis in Zwolle. Tijdens het rijden van de wed strijden hadden de heren als doel om zoveel mogelijk wed- strijdpunten te halen. Aan elk behaalde punt is een bedrag toegekend wat er toe heeft geleid dat er afgelopen za terdag 22 november een groot bedrag werd overhandigd aan het bestuur van het Ronald Mc. Donaldhuis in Zwolle. Stichting Sallands Erfgoed HOLTEN/ OKKENBROEK - Met de oprichting van de Stich ting Sallands Erfgoed moeten oude Sallandse boerderijen be houden blijven voor de toe komst. De stichting werd giste ren (maandag) opgericht in Ok- kenbroek door Hans Moller, zijn vriendin Elleke Brinkman en bestuurslid Marjan Doile- kamp. De statuten voor de stichting werden vorige week donderdag al ondertekend. Moller is op zoek naar nieuwe bestuursleden die de Sallandse boerderij een warm hart toedra gen. Het initiatief voor het pro ject lag bij de vriendin van Mol ler. "Zij is de aanjager van alles en na een aantal gesprekken heeft het vorm gekregen", ver telt Moller. "We staan voor het behoud van de oude Sallandse boerderij die nu in rap tempo aan het verdwijnen is. Veel eige naren van oude boerderijen we ten dat hun pand toe is aan een grondige renovatie, maar kun nen dat niet betalen. Wij willen graag dat de kenmerken van au thentieke boerderijen in Salland terugkeren in het landschap." Moller en Brinkman waren zelf op zoek naar een mooie boer derij in Okkenbroek, maar kwa men niet verder dan een oud en vervallen boerderij die flink ge restaureerd moest worden. "En dan betaal je zo vier ton", aldus Moller die nu in een vrijstaande woning uit 1937 woont. "Toen mijn vriendin van haar studie in Utrecht terugkeerde in Heeten viel het haar op dat veel oude boerderijen waren verdwenen. Vandaar onze stichting", aldus Moller die zelf uit Valthermond nabij Emmen afkomstig is. Met de nieuwe stichting hoopt Mol ler subsidies los te krijgen van rijk, provincie, gemeenten en Brussel om oude boerderijen op te kunnen knappen. "Ergens moeten er subsidiepotjes zijn. We gaan aan de slag om die bo ven tafel te krijgen." Moller be gint in Salland, maar uiteinde lijk wil hij zich inzetten voor het behoud van alle authentieke boerderijen in Overijssel. "We richten ons nu op Salland, om dat we in Salland wonen en om dat Salland een krachtig gebied is dat zich kenmerkt door veel boerderijen. Maar we zijn een jonge stichting met jonge men sen, op de lange termijn willen we ons inzetten voor heel Over ijssel. Overijssel is één van de weinige provincies die nog geen boerderijenstichting had. In Friesland hebben ze laatst nog twee miljoen euro losgekregen om oude boerderijen op te knappen. HOLTEN - Stevelink Genie Marsman houdt elke maandagavond van 20.00 uur een cursus spinnen met het spinnewiel. In gezelschap is het goed garen spinnen. Dat was eeuwen geleden al zo, toen vrouwen op het platteland elkaar bezochten. Compleet met spinnewiel en bundels vlas, om ai keuvelend de draden te spinnen en zo de laatste nieuwtjes uit te wisselen, eikaars garen te be wonderen en nieuwe ideeën op te doen. Belangstellenden zijn van harte welkom om bij deze cursus aanwezig te zijn en zelf mee te doen. De workshop wordt gehouden in boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 in Holten. Meer informatie, telefoon: 0573- 221102. FOTO: IOHAN BOL1NK GROTERE KANS BEKEURING HOLTEN - De afgelopen dagen heeft sneeuwval voor veel onge makken en ongelukken ge zorgd. Gladheid op de weg vraagt om extra aandacht tij dens het rijden en autobanden die goed grip houden op de weg. Maar niet alleen winters weer kan een automobilist dwarsliggen. Aan het einde van het jaar lijkt de verkeerspolitie actiever in het bekeuren. Be trapt worden met een defecte autolamp levert al snel een be keuring van gemiddeld 90 euro op. Zonde als men bedenkt dat dit voorkomen had kunnen worden. Gladheid en kans op een bekeuring zijn redenen ge noeg voor een auto-winter- check. KOFFIECONCERT MARKELO - Bij Muziek Salon Rohaan in Markelo wordt zon dag 7 december een koffiecon cert gehouden. Te gast is Herman Brinkman uit Goor. Herman Brinkman draagt boeiende dialectverha- Ien voor in aanloop naar de kerst. Daarnaast zal hij wat ver tellen over de midwinterhoorn en tevens wat laten horen. Muzikale omlijsting wederom door Ben Lansink, op accor deon/orgel met sfeervolle, aan gepaste muziek. Ben Lansink en Herman Brink man brengen een twee uur du rend gevarieerd programma. Tussendoor is er even tijd voor een kopje koffie of thee. Het koffieconcert op zopdag 14 december staat in het teken van kerst bij Muziek Salon Rohaan in Markelo. Ben Lansink en een vijf per- soons a capella kerstkwintet tre den deze ochtend op. Dit kwintet, dat al enkele jaren in de regio tijdens de kersttijd optreedt, zal met hun specifieke sound en vele bekende liederen de kerstsfeer brengen. Zij brengen een twee uur du rend gevarieerd programma met tussendoor even pauze voor een kopje koffie of thee. Muziek Salon Rohaan, Fam. Lansink, Oude Rijssenseweg 1, Markelo, Aanvang: 11.30 uur Kosten: 5.00 (incl. koffie/thee in de pauze). Reservering ge wenst: 0547-361818. MARKELO - Zondag 14 decem ber dan is het zover, dan pre senteert het Brook Duo het Winterfeest der Volksmuziek in kerstsfeer. Deze middag zal plaats vinden in zalencentrum de Haverkamp in Markelo om 16.00 uur. (Toe gang gratis.) Zaal open vanaf 15.30 uur. Meewerkende volksmuziek- sterren: Het Brook Duo; Ben- nie's Muziekdeuze; Jantje Koopmans; Maarkelse Alpen zusjes; Johnny Bouwman, de zingende vrachtwagen chauffeur; en nog veel meer. MARKELO - Het Brookduo pre senteert in het weekend van 18 en 19 april in zalencentrum de Haverkamp hun nieuwe cd. Met medewerking van amuse mentsorkest "de Grösmeijers"; Maarkelmennekes; Henk Hon delink; Studiokoor: Hetty, Di- nand en Gerrit; Bennie's mu ziekdeuze; Oostenrijkse TV ster Marcell Dominik; Stefano, de Oostenrijkse Jan Smit en als speciale gast: Jan Riesewijk (Mans) van Jonge Leu en Oale Groond. Toegang gratis. •HOLTEN - Het pleit over de noordelijke rondweg boven Holten is nog niet beslecht. Dat zegt Jan Kevelam van de WD. Het raadslid bekritiseert het be sluit van het college dat er na ja ren van discussies en onderzoe ken (en weggegooid geld) nu blijkt dat er geen noodzaak be staat voor het aanleggen van rondwegen binnen de gemeen te- "Dit kan gewoon niet", zegt Jan Kevelam. "Het is heel sim pel: op 31 oktober 2005 hebben we als raad een besluit geno men waarin het eindplaatje in 2016 is dat al het doorgaande verkeer via rondwegen wordt geleid en niet door het centrum gaat. En dan snijdt het college nu het eindplaatje weg. Dat is niet conform het raadsbesluit. Als dit afgeblazen wordt, dan wordt de bewoners een rad voor de ogen gedraaid", aldus Keve lam die een voorstander is van de noordelijke rondweg. De WD'er heeft zijn hoop geves tigd op de raad die het voorne men van het college van tafel moet zien te krijgen. "Ik ga er van uit dat de raad haar eigen besluit respecteert." Het plan ligt er nu om het ver keer via de Wansinkstraat om te leiden en uit het centrum te we ren. Het doorgaande verkeer uit Rijssen richting Deventer wordt straks al eerder omgeleid door het aanleggen van het Zilver zandtracé, een nieuwe weg tus sen de rotonde in de Rijssense weg en de Drostenstraat. Het verkeer komt dan uit bij het sta tion, wat daar kan leiden tot op stoppingen. De weg zou daar om moeten worden doorge trokken (verlengde Waagweg) en zo een stuk verder uitkomen. Ook is er een optie om een noordelijke rondweg langs het spoor aan te leggen. Eventueel verdiept. Dit zou dan de Rijs senseweg met de Deventerweg verbinden. Kevelam typeert het plan dat nu door het college wordt gepresenteerd als 'niets nieuws onder de zon'. "Feitelijk zijn we weer temg bij af. Het college kan onmogelijk zeggen van 'we stoppen er mee'. Als je een verkeersstructuurplan vast legt, weet je dat je er tien jaar mee bezig bent. Er is drie jaar gewerkt aan een tracéstudie en als die klaar is, stoppen ze. En de studie is nog niet eens klaar ook." Naar het waarom van het colle ge hoeft Kevelam niet lang na te denken. "Een aantal mensen in het college heeft zich niet kun nen verenigen met het besluit van de raad." Wat Kevelam be treft zit er een nieuwe bestuurs crisis in het verschiet. "Wat mij betreft mag er een crisis komen. Maar eerst zullen we afwachten hoe de andere partijen reage ren." HOLTEN - Het handbaldames team 1 speelde afgelopen zater dag 22 november uit in Mill. De Dames begonnen de wedstrijd zeer sterk in de verdediging en aanvallend leek het te gaan lo pen. Helaas konden ze dit niet doorpakken en zakten ze in tot een laag niveau binnen vijf mi nuten. Hier maakte MHV goed gebruik van door snelle breaks HOLTEN - De handbalheren van Holten hebben in de uit wedstrijd tegen Reehorst uit Ede opnieuw geen punten kun nen pakken. Holten miste twee basisspelers wat het aanvallend spel niet ten goede kwam. Ree horst kwam al snel op voor sprong, maar zag toen nog geen kans Holten definitief op ach terstand te zetten. Bij rust was het 11-6 voor de gastheren. Na te spelen, wat een 19-7 rust stand opleverde. De tweede helft stonden we er weer in het veld maar ze ware niet opge wassen tegen de snelheid van MHV. Ze konden weinig tegen stand bieden tegen de snelle break-outs. Hierdoor verloren ze met ruime cijfers: 38-10. Vol gende week staat de derby te gen Haarle op het programma. rust speelde Holten sterk en wist het tot 13-10 terug te ko men. Daarna was Holten gedu rende een kwartier niet bij de les. Slecht afronden en slordig spel zorgden er voor dat Ree horst keer op keer met mes scherpe breaks kon uitbreken en scoren. In de slotfase scoor de Holten nog enkele keren, maar meer dan de 24-14 neder laag zat er niet in.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13