Minder zwerfafval in centrum Blusles voor personeel school de Regenboog Skibaan en fakkels tijdens kerstmarkt Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Open huis Eendracht Intocht Sinterklaas en zijn Pieten naar centrum Holten Uitslagen ponyclub Bergruitertjes Concert Mannenkoor Fidde de Jong: 'Het project loopt beslist goed, maar het kan altijd nog beter' Kerstfair Wereldwinkel Holten HOLTEN - Het van de zomer opgezette project om de hoe veelheid zwerfafval in de Hol- tense binnenstad terug te drin gen is succesvol. Dat zegt in ieder geval Fidde de Jong, de conrector van Scholen gemeenschap Waerdenborch. "We maken vorderingen en het is zeker verbeterd. Maar er is nog steeds sprake van zwerfaf val, dus het kan altijd nog be ter", aldus De Jong. Voor de Holtense winkeliers is het zwerfafval in de straten al jaren een doorn in het oog. Veel scho lieren van de Waerdenborch blijken in de pauzes en in de tussenuren hun afval gewoon op straat te dumpen. Om de overlast te beperken werd afge lopen zomer een project opge start waarbij een samenwerking werd afgesproken tussen de Waerdenborch, de gemeente, de politie, de Holtense Handels Vereniging en de straathoekme dewerker. "Het project loopt goed", zegt De Jong. "Van alle kanten wordt er aandacht aan het probleem besteed. Wij heb ben intern een nieuwsbrief naar de ouders van de leerlingen ver stuurd en we hebben gesprek ken gevoerd in de klassen zelf. Wat ook heeft meegeholpen is dat de gemeente extra prullen bakken heeft geplaatst en dat de politie extra surveillances uit voert. Ze hebben ook twee be keuringen uitgedeeld van 80 eu ro per overtreding. Dat is ge beurd bij een betrapping op he terdaad. De kinderen gooiden echt opzettelijk en onnodig af val weg. Daar hadden we de po litie ook om gevraagd. Degene die niet wil luisteren, moet maar voelen." Ook de winkeliers dra gen volgens De Jong hun steen tje bij door de scholieren er bij voortduring op te wijzen dat het afval in de prullenbak hoort. "Zo wordt van alle kanten moeite gedaan om hert zwerfaf val te verminderen, maar het is natuurlijk wel zo dat er altijd af val achterblijft. En het is ook niet eerlijk dat altijd aan de jon gelui toe te rekenen. Voor een deel is dat zeker zo, dat is hel der. Het is nu de kunst om het goede resultaat vast te houden. Of we nu op een acceptabel peil zitten, is lastig te zeggen. De vraag of het afdoende is hoe we het hebben opgepakt, blijft moeilijk. Het zijn zaken die re gelmatig aandacht behoeven. Het gaat er om dat je de jongelui blijft duidelijk maken dat zoiets niet hoort", aldus De Jong die het uitdelen van bekeuringen ook ziet als een maatregel die preventief kan werken. Voor het buitengebied pleit de conrector voor een aantal zogenaamde blikvangers om het aantal lege blikjes in de bermen in te dam men. HOLTEN - Schieten is voor ve len een wat onbekende sport. Wie nieuwsgierig is en eens een schot wil wagen, is van harte welkom bij schietvereni ging De Eendracht. De Een dracht heeft een schitterende locatie onder de muziekkoepel op Kalfstermansweide. Via de ingang aan de achterkant, komt men met een trap in de kantine terecht, met daarnaast een grote ruimte waar kan worden geschoten. De vereni ging telt momenteel 37 leden, maar nieuwe leden zijn meer dan welkom. Meer informatie: D. Overmeen, telefoon 0548- 363960 of J.A. Paalman, tele foon 0548-363411. 1l'. X I II ,|f—H HOLTEN - Sinterklaas en zijn Pieten komen zaterdag 22 november van 15.00 tot 16.30 uur op spectaculaire wijze naar Smidsbelt in Holten. Hoe? Dat blijft nog een verrassing. Maar dat het een groot feest gaat worden, dat is zeker. Kinderen zijn dan ook van harte ivelkom om het feest mee te maken en Sinterklaas te verwelkomen. foto: iohan bounk HOLTEN/ HETEREN - Britt Haivelink van de Holtense po nyclub De Bergruitertjes be taalde afgelopen zaterdag 15 november tijdens het ponycon- fours in Heteren, met haar po ny Desperado een eerste plaats m de klasse L-springen catego- rieE. HOLTEN - Het Holtens Man- nonkoor geeft vrijdag 21 no- Wnber om 20.00 uur een jaar- I's concert in de Kandelaar s® de Stationsstraat, tan deze avond zullen pianist tazinus Veldman en het trom- Pettisten echtpaar Arjan en With Post hun medewerking Wenen. Entree is 7,50 euro en vnor donateurs 6 euro. Kaarten Waan de ingang te koop. HOLTEN - De gemeente heeft in de afgelopen jaren goed mee gedacht in de beveiliging van de schoolgebouwen. Naast de aanleg van allerlei be veiligingsapparatuur besloot de directie dat het goed zou zijn om het personeel eens in de praktijk aan het werk te zetten met de aanwezige blusappara tuur. Er werd een bluscursus voor het team georganiseerd. De school telt al negen BHV'ers die jaarlijks op herhalingsoefe ning gaan en die waren hiervan dus vrijgesteld. De firma Protekt werd uitgeno digd om de leerkrachten weg wijs te maken in het hanteren van verschillende soorten blus middelen. In de school werd begonnen met wat theorie en vervolgens kwamen de leerkrachten bij de brandhaspel. Hiervan hangen er meerdere Het personeel van de Regenboog kreeg een bluscursus. zodat de hele school ermee be reikt kan worden. Daarna werd er buiten geoefend met poeder blussers en schuimblussers. Laatstgenoemde was voor het team de belangrijkste omdat deze op meerdere plaatsen in de school hangen. Het was een leerzame middag. We hopen natuurlijk dat we dit nooit echt nodig hebben maar in ieder geval kan de aanwezige blusapparatuur op de goed ma nier gehanteerd worden. HOLTEN - De sfeervolle Kerst- fair in het centrum van Holten en op de Holterberg wordt za terdag 13 december van 12.00 tot 20.00 uur gehouden. De fak keloptocht zal rond 17.30 uur worden gehouden, maar dit jaar andersom. Dus, niet vanaf Smidsbelt naar de Holterberg. Maar vanaf de Holterberg naar Smidsbelt toe. De hele dag rijdt de Amerikaanse schoolbus tus sen beide locaties. Daarna volgt een zeer sfeervolle voettocht in het donker met fakkels door het bos. Op beide locaties zijn marktkraampjes te vinden. Ter wijl er op de berg een levende kerststal wordt gehouden, is er beneden in het 'dal' een heuse skibaan te vinden met sneeuw uit Bottrop. Een skileraar is aan wezig om te helpen bij het ski ën. De baan gaat echter alleen door, wanneer het weer wil meewerken. De aanmeldingen voor een kerstkraampje loopt goed. Wie zich nog wil aanmel den kan dit doen via: kerst- fair@ondememendholten.nl HOLTEN - Na het succes van vorig jaar houdt Wereldwinkel Holten een bijzondere kerstfair op 20, 21 en 22 november. Tij dens deze kerstfair bieden we een breed assortiment van ori ginele en eerlijke producten te koop aan. Er zijn sieraden, sjaals, glas, aar dewerk, speelgoed en natuurlijk een keur aan Sint cadeautjes en kerstartikelen. Mooie, verras sende en meestal handgemaak te producten met een knipoog naar het land van herkomst. "Veel producten verkopen we niet op de markt, maar vindt men wel op onze kerstfair", zo laat Nathalie Jol, van het We reldwinkel bestuur weten. We hebben er dit jaar voor gekozen om de fair weer groot aan te pakken. Omdat het vorig jaar zo'n succes was, gebruiken we ook nu weer de oefenmimte van HMV. Een grote zaal, die we heel mooi gaan inrichten met al onze spullen. We laten veel mooie spullen zien en hopen dat we ook weer veel verkopen!" Iedereen is van harte uitgeno digd om een kijkje te komen ne men. En neemt u gerust iemand mee. Iedereen die voor zichzelf of voor een ander een bijzonder cadeau koopt, doet tegelijkertijd iets waardevols voor de produ centen van het cadeau. Dit is echt de moeite waard. Donderdag 20 november 18.30 - 21.30 uur; Vrijdag 21 novem ber 10.00 - 20.00 uur; Zaterdag 17 november 10.00 tot 16.00 uur, plaats: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24D in Holten. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koiingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5