Holtens Nieuwsblad 3 'Veel positieve reacties en voor herhaling vatbaar' m Met oog op Holten over Bergruiters en carnaval Echtpaar Vincent viert 55-jarig jubileum Brunch voor ouderen Dienst over boodschap van Jezus Column Film Das Leben der anderen Medische diensten Agenda HOLTEN - Julius ter Haar heeft afgelopen za terdag de Holtense versie van 'Toppers te paard' op zijn naam gebracht. Dinsdag 18 november 2008 I HOLTEN - In dorpshuis De I Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten wordt zondag 23 no vember voor de tweede keer dit seizoen een gezellige brunch voor ouderen plaats. Tussen 11.30 en 14.00 uur kunnen ruim dertig ouderen in het dorpshuis in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunchta- fel, die verzorgd wordt door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deelnemers betalen 7 euro. Dit bedrag is inclusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aan melden vooraf is noodzakelijk. Dit kan vanaf 10 november door te bellen naar de Boschkamp (0548-36 27 55), of Welzijn Ou deren Holten (0548-3649 10). HOLTEN/ DIJKERHOEK - Voor iedereen in Holten, Dijkerhoek en wijde omgeving: kom en luister naar de boodschap van Jezus vol van hoop en vrede. Deze wordt nu in alle eenvoud gebracht in kerkgebouw Betha- nië aan de Maatmansweg 1 in Dijkerhoek, op alle zondag avonden in oktober en novem ber van 19.00 tot 20.00 uur. En in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. Voorlopig elke dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur. (Zaal 8, tweede ingang.) Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. Toppers te Paard De toppers die te paard gingen, tijdens het jubileumevenement van de Bergruiters. De wedstrijd was geënt op het succesvolle RTV Oost program- Van Anton Huusken, Jan Pes- man en Kees Broekman Van de wekke is óöld schaatser Anton Huusken e störm'n. Mie- ne gedach'n gung hèèl vèèr trugge. Wie lustem op de radio noar schaatswedstried'n uut het vèère Davos. Hèèl pie-perig heur'n ie det Anton Huusken een rondje 38 blaank had e rèèdne. Een wereldrekord op de dreiduuz'nd meter. Jan Pesman was ök hèèl bekèènd in die tied. Hij schaats'n hèèl good op de lange ofstaand'n. Ziene deirde plaatse op de viefduuz'nd me ter bie de Olympische speel'n van Squaw Valley was histo risch. 'N èèrst'n Olympisch'n medaille, noar'n oorlog. N'al- lergrötts'n was toch wa Kees Broekman. Joar'nlaank rèède in de schaa van Hjalmar Andersen uut Noorweeg'n. Toen'te uut- eindelijk öönz'n èèrs'n Uuro- pees kampioen wörd'n, was det net met de grööte watersnood in Zèèlaand. Alle andach gung hèèl begriepelijk, noar den grööt'n armood doar. Disse drei tóèrls lèèr'n wal 'n bóadem vuur de latere success'n van tóèrls as Henk Van de Grift, Kees Verkerk en Ard Schenk. Henk van de Grift, wereldkam pioen in 1961, vuur't èèrs in meer dan vieftig joar. Ie zatt'n vaste nèègelt an de tèlèvisie toen't Verkerk, Fred Anton Mai- er op twei rondjes zett'n. Wat dach ie van Schenk, met vèèr Olympische medailles. In Hoolt'n hawwe öönze eeg'n iesbane "De Noordpool". In die tied wasse volgens mie volle kleiner as noe. Ök de schaats- keet was völle kleiner en lange neet zó luxe. In die èèrste joar'n noar'n oorlog wönn'n der zelfs nog leu in die keet. Het was ter ech behelp'n. In de winter vreuirt ter binn'n net zó hard as buut'n. Op de iesbaane rèèd'n de gróöte kèèrls as Schipper, Brinks en Boer Biet hun rond jes. Ök de jongere kèèrls as Maats, Meinsma en Harwich gung'n hard in de róöndte. De binn'nbaane was vuur kuns- schaatsers as Jehan van Geen- huuz'n en Diena van Sè-ns. Haan'n Jehan zörg'n der vuur det de baane schóóne blèèf. Ai te lange duurschaats'n, göói'n oe 'n bessem vuur de veute. Op diezefde baane maak'n Mark Tuutert joar'n later ziene èèrste schaatspass'n. Hij zóll uut- greui'n tuf n gröttst'n schaatser van Hoolt'n. Hèèl jóönk mögge zich a kampioen van Hoolt'n neum'n. As junior, kampioen van de wèèreld. As kampioen van Europa stunne op het bor des van het gemeentehuus in Hoolt'n. Dit joar isse merakels good begunn'n an het nieje sei zoen. Loawe hopp'n datte det de komm'nde tied duurtrek. Een good begin is't halve wark, zóó is het sprekwoord. Wie kent Mark amaoal. Sclireur heult neet van half wark. Hij geet ter vuur. Ziene supportersclub en Hoolt'n bliff um volg'n.Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viejkop ma 'Toppers te paard' en werd georganiseerd door Rijvereni- ging de Bergruiters om het 75- jarige jubileum van extra glans te voorzien. Ter Haar was een klasse apart in het paarden- spektakel dat werd gehouden op het terrein van de Bergrui ters op de Borkeld. De directeur van OAD reed op een ruin van 21 jaar, maar wist zijn talent di rect al bij het eerste onderdeel, het slalomparcours, te etaleren. Ook bij het springonderdeel was Ter Haar niet te kloppen door de andere deelnemers. Renske Deijk, één van de orga nisatrices, sprak na afloop van een 'geslaagde middag'. "Het was ontzettend leuk en er was meer publiek dan we verwacht hadden. De kantine heeft heel goed gedraaid en de weg stond vol met auto's. Ik denk dat we meer dan tweehonderd bezoe kers hebben gehad", aldus Renske. Dat de winnaar Julius ter Haar heette, vond Dijk niet zo verwonderlijk. "Hij had na tuurlijk al de nodige ervaring omdat hij ook bij RTV Oost heeft meegedaan. Hij stak er met kop en schouders boven uit", aldus Dijk. Ter Haar zou aanvankelijk op zijn eigen paard rijden dat hij na het RTV Oost-programma heeft aange schaft, maar uiteindelijk werd het toch de oude ruin van de or ganisatie. Van de rest van het deelnemersveld waren Hens Jansen en Aaldrik Paalman de besten. De muzikant van de Reeperbahner Stimmungsma- cher en de eigenaar van het Bonte Paard eindigden ex ae quo op plek twee. Triatleet Rob Stegink reed naar een verdien stelijke vierde plaats voor bur- gemeeester Bort Koelewijn en André Schuchard ofwel Prins Suvee van Pampus, van cama- FOTO: JOHAN BOUNK vakvereniging de Fienpreuvers. Koelewijn viel op door na de laatste hindernis van het springconcours van zijn paard te vallen. De burgemeester brak zijn val als een volleerd judoka en stapte met een glimlach weer op. Renske: "De burgemeester vond het zo leuk dat hij over weegt om les te gaan nemen." Schuchard kwam ook ten val en blesseerde zich daarbij aan zijn rug. Bij het Prinsenbal later op de avond ging het naar verluidt al wat beter met de rug van Schuchard, al was er mogelijk sprake van enige verdoving. Of de Holtense 'Toppers te paard' een vervolg krijgen is nog on duidelijk. Deijk: "We hebben veel positieve reacties gehad en het is zeker voor herhaling vat baar, maar ik weet niet of het volgend jaar terug komt. Het was een evenement ter ere van ons jubileum." Met Het Oog Op Holten is een nieuw programma van Freddie en Joke Paalman. Voor meer in formatie: paalvoor@xs4all.nl. Foto's van de Holtense evene menten zijn te vinden op: www.fototeamholten.nl Het programma is te ontvangen op 92.3 FM en op de kabel: 104.1 FM. HOLTEN - In het programma van Radio 350 'Met Het Oog Op Holten' wordt woensdag van 18.00 tot 19.00 uur aandacht be steed aan Toppers te Paard van de jubilerende Bergruiters en aan de Elfde van de Elfde-avond van carnavalsvereniging De Fienpreuvers. Anton Van Beek praat over de natuur. HOLTEN - Voor de heer en me vrouw Vincent is het vrijdag 21 november 55 jaar geleden dat ze in het huwelijk zijn getreden. Wethouder B. Wolterink zal het jubilerende paar diezelfde dag om 10.00 uur bezoeken om hen te feliciteren. Het echtpaar kreeg drie dochters en twee zo nen. Ook werden zij verblijd met negen kleinkinderen. Zij genieten nog een goede ge zondheid. Meneer Vincent was 22 jaar werkzaam als vrachtwa genchauffeur bij Miiller Trans port en daarvoor zat hij in de biggenhandel. Mevrouw houdt van zwemmen. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt donderdag 20 november om 20.15 uur de film Das Leben der anderen ge draaid. De film kreeg een Oscar voor beste buitenlandse film en werd geregisseerd door Florian Henckel van Donnersmarck. Oost Berlijn, 1984. Glasnost is nog heel ver weg, de bevolking wordt onderdrukt door de Oost- Duitse geheime politie: De Sta si. Haar doel: alles te weten ko men. Een succesvolle toneel schrijver en zijn geliefde zijn sterren in de DDR. Maar hun acties en opvattingen zijn niet altijd in lijn met de ideologie van de socialistische heilstaat. Daarom geeft Stasi-agent Wies- Ier opdracht de twee af te luiste ren, dag en nacht. De entree be draagt 3,50 euro (inclusief een kopje koffie of thee). NOVEMBER Filmhuis Holten: film Das Le ben der Anderen, Boschkamp, donderdag 20 november, 20:15 Concert Holtens Mannen koor, Kandelaar Holten, vrijdag 21 november 2008, 20:00 Holten HIPHOP, De Stadskel der, zaterdag 22 november 2008 Aankomst Sinterklaas, Hol ten, zaterdag 22 november 2008, 15:00 - 16:30 Brunch ouderen (opgave vanaf 10 nov.), Boschkamp, zondag 23 november 2008, 11:30 - 14:00 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 25 november 2008, 14:30 Lezing over Thomasevangelie door ds. Henk Spoelstra, Kande laar, dinsdag 25 november, 20:00 Passage Holten: Optreden Dree vrouwleu uut d' Achter- hook, Kandelaar, donderdag 27 november 2008, 20:00 Holtengroep: eindeloos be wustzijn door Pim van Lommei, Kandelaar Holten, donderdag 27 november 2008, 20:00 Leerlingenconcert Muziek Onderwijs Centrum Holten, Dorpskerk Holten, vrijdag 28 no vember 2008, 19:30 - 20:45 Mountainbikewedstrijd, Plaggenweg, Sprokkelweg Hol ten, zaterdag 29 november 2008 DECEMBER Kerststollenactie supporters vereniging der Roodzwarten, Holten, maandag 8 december 2008 - dinsdag 9 december 2008 Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 8 december 2008 - woensdag 10 december 2008 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab Jansenstraat 30 Hol ten, maandag 8 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 10 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Koffieochtend: kerstverhalen door Henk van Baaien, Bosch- kampvrijdag 12 december 2008, 9:45 - 11:45 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- i weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 12 i december 2008 - maandag 15 december 2008 Kerstfair, Smidsbelt en op het Holterbergplein, zaterdag 13 de cember 2008, 12:00 - 20:00 HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsen post Salland, 0570-501777. TANDARTS E, Houck in Holten. Tel. 0548 361433. Bellen voor afspraak. KERKDIENSTEN Hervormde Kerk, Dorpskerk Smidsbelt - Zon. 9.30 u. ds. H. Gijsen en ds. S.M. Roozenboom m.m.v. Catorij - laatste zondag kerkelijk jaar (crèche en neven- dienst) en 19.00 u. ds. S.M. Roozenboom (H.A.). Dijker- hoek/Espelo - geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. A.A. van der Spek (laatste zondag kerkelijk jaar) en 19.00 u. ds. A.A. van der Spek. Evangeliegemeente De Loof hut (Dorpsstraat, HMV-ge- bouw), Zon. 10.00 u. dhr. Lam mert Trui. Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 10.00 u. ds. J. van Essen -Abarbanel (eeuwigheidzondag). Katholieke Kerk (Gebouw Ire ne) te Holten - Zon. 9.30 u. Euch. Boodschap van Jezus - Dijker hoek, Bethanië - zondag 19.00 - 20.00 uur; Holten, De Bosch kamp - dinsdag 20.00 - 21.00

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3