Jongeren verzorgen hiphopfeest Maar liefst 182 voedselpakketten Holtens Nieuwsblad i: Concert Nieuwe school aan Essensteeg? Herinneringen Na dertig jaar geslaagde reünie Kolschool Holten HIPHOP met vele acts in café De Stadskelder Jaarvergadering Noordpool: ook voor nieuwe donateurs leerlingen Clubdrive bridgt Verlies schakers LTO Noord naar Steinfurt HOLTEN - Jongeren zoeken dinsdag-, woens dag- en vrijdagavond vertier in jongerencen trum De Liezenboerderij aan de Larenseweg in Holten. Dinsdag 18 november 2008 JyfirptopU HOLTEN - IJsclub De Noord pool houdt vrijdag 28 november om 20.00 uur de jaarvergade ring in Café Jansen aan de Dorpsstraat 1 in Holten. Ook donateurs zijn welkom. Nieuwe donateurs kunnen zich tot en met 20 december opge ven voor 10 euro. Na 20 decem ber wordt het bedrag verhoogd naar 13 euro. Hiervoor krijgt men twee toe gangskaarten voor het seizoen 2008/ '09. Opgave is mogelijk bij H. Mols, Larenseweg 59, tele foon 0548-545 965. HOLTEN - Het Muziek Onder wijs Centrum houdt vrijdag 28 november om 19.30 uur een leerlingenconcert in de Dorps kerk. De beste leerlingen zullen laten zien wat ze kunnen. Alle instrumenten komen aan bod. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. De toegang is gratis. D1JKERHOEK - De nieuwe ba sisschool Dijkerhoek kan het best gebouwd worden aan de Essensteeg. Dat zegt Jan Victor Dorlas, de schooldirecteur. Dorlas prefereert nieuwbouw aan de Essensteeg boven nieuwbouw op de huidige loca tie van de school aan de Dijker- hoekseweg. "Als je op de huidi ge plek gaat bouwen, dan moet je noodlokalen gaan inrichten op een andere plaats. Dan zit je wel anderhalf jaar lang in con tainers. Als je voor nieuwbouw op de Essensteeg kiest, dan heb je alleen één ogenblik dat je moet verhuizen. Voor de rust in het onderwijs is het beter om voor nieuwbouw op een andere plek te kiezen", aldus Dorlas die op persoonlijke titel spreekt. Of het daadwerkelijk tot een nieu we school komt, hangt ook af van de ontwikkeling van de plannen voor het mini-Kultur- hus in Dijkerhoek. Dorlas ziet de Essensteeg als de meest ge schikte locatie voor zijn school. "Er zijn meerdere locaties beke ken, maar je komt altijd in de discussie terecht of je de weg over moet of niet. De vonn van Dijkerhoek speelt ook een rol", aldus Dorlas die een eventuele nieuwe school niet voor 2010 ziet verrijzen. "Er moet sowieso nog een haalbaarheidsonder- zoekplaatsvinden." HULLEN - Ongeveer een hall jaar geleden werd het idee geopperd een reünie te organiseren. Na een drukke voorbereiding door de commissie, bestaande uit Herma Altena, Yvonne Hospers, Josje Blom en Jolanda Hoogland, was het dan afgelopen zaterdag einde lijk zover. Na ruim dertig jaar kwamen er tijdens deze retime van de Kolschool vele leuke en lachwekkende herinneringen naar bo ven. Zelfs enkele sketches welke 30 jaar geleden tijdens de afscheidsavond van de zesde klas werden uitgevoerd, passeerden ook de ze avond de revue. De organisatie kan terug kijken op een zeer geslaagde avond. foto. johan bolin HOLTEN - De leden van LTO- Noord Holten-Rijssen waren donderdag voor een week op kennismakingsbezoek bij hun vakgenoten, de Landwirte, in de jumelage- partnergemeente Steinfurt. Deze excursie, geor ganiseerd door de Studiegroep Agrarische Uitwisseling Projec ten, SAUP, kwam tot stand na bemiddeling door de Stichting Jumelage Rijssen-Holten en paste in de aandacht voor het 50-jarig bestaan van Euregio, de organisatie voor bevorde ringvan de regionale contacten aan weerszijden van de grens. Deze eerste kennismaking met de natuur, het milieu en de cul tuur van het Münsterland start te met een bezoek aan het Hei- mathaus in Steinfurt- Borg- horst. Een expositie van het his torische 'boerenwerk' trok van zelfsprekend grote belangstel ling. Maar ook de typische ka rakteristiek van de streek gaf aanleiding tot geamuseerde ge sprekken over hoe het er vroe ger aan toe ging en wat er alle maal verdwenen is in de huis houding en bedrijven. Hierna stonden bezoeken aan een tweetal bedrijven op het pro gramma. Een discussie over de bedrijfsvoering, produktie prij zen en uitbreidingsmogelijkhe den waarbij de gemeenschap pelijke kenmerken en verschil len ruim aandacht kregen on derstreept het belang van de wederzijdse kennismaking met vakgenoten "uber die Grenze". Dit werd door gasten en gasthe ren op gelijke wijze gewaar deerd. De verwachte taalbarrière werd snel opgelost door het 'plat'. Duits of Nederlands deed er niet toe. Ook de regionale pers toonde belangstelling voor het initiatief. Tijdens de lunch gaf een medewerker van de stich ting DNL, een instelling voor ondersteuning van de regionale contacten op velerlei gebied, een korte inleiding over wat er op het gebied van de landbouw in de grensregio's actueel is an no 2008. In een goede sfeer werd afscheid genomen met d uitnodiging om volgend jaa een kijkje te komen nemen i de bedrijven van de collega' van de partnergemeente Rijs sen-Holten. HOLTEN - Tijdens de wekelijk se drive van de Bridgeclub Hol ten stond de eerste wedstrijd i de tweede periode op het pre gramma. Het paar Henk Grob ben/Herman de Wit (ook i winnaar van de eerste periode bleken opnieuw goed in vorr en met 64,58 procent eindigde! ze als eersten in de A-lijn. In d B-lijn was het echtpaar Arend de grote verrassing. De nieuwe lingen eisten meteen de 1 plaats in de B-lijn op met 65,0 procent. De bridgeclub Holte! speelt elke donderdagavond d onderlinge clubcompetitie b Grand café de Biester. Liefheb bers of thuisbridgers die he ook wel een keer willen probe ren kunnen zich aanmelden b Vreriks (0548-366840) of Hane winkel (0548-362777). Hier kaï men ook vooraf alle informati inwinnen. De uitslag van don derdag 13 november: A-lijn: 1 Grobben/de Wit 64,58 procenl 2. dames Beekman/Vrerik 58,33 procent; 3 Hanenburg/Heller 53,65 pro cent. B-lijn: 1. echtpaa Arends/Arends 65,00 procenl 2. dhr Rustebiel/mv. van de Vegte 57,92 procent; 3 Bril/Bekkemens 57,92 procent HOLTEN - De schaakteams ziji hun competitie slecht begon nen. Zowel het eerste als he tweede verloren hun openings wedstrijd. Het eerste team verl oor van Het Zwarte Paard ui Ommen en het tweede moes naar Wierden. Twee Holtena ren kwamen tot winst. Martiji Hage in het eerste en Teui Scheurwater in het tweede. Naast deelname aan activitei ten, stimuleert jongerenwerk Holten het organiseren van ac tiviteiten door jongeren zelf. Onder een groot deel van de Nederlandse jeugd leeft de mu ziekstroming hiphop/ rap. Een swingende muziekstro ming waar het opratelen van lappen tekst op een achterlig gende beat zich laat kenmer ken. Ook een groot deel van de jon geren dat in De Uezenboerderij komt, is in de ban van deze stro ming. Een aantal van deze jon geren had de fantasie om een landelijk bekende hiphop/ rap- artiest in Holten op te laten tre den. Dit was voor het jongerenwerk Holten een mooi aanknopings punt om de geïnteresseerde jongeren de organisatie van een activiteit op te laten pakken. De jongeren waren enthousiast en kwamen met een overkill aan ideeën. Hier werd op ingespeeld door direct tot actie over te gaan. Er werd naar een geschikte lo catie gezocht en vervolgens een plan van aanpak gemaakt, waarin de jongeren de gehele organisatie op zich namen. De jongerenwerker 16-plus van De Liezenboerderij, Ralph de Boer, begeleidt en ondersteund de groep jongeren bij de organi satie van dit hiphop-evene ment. Onder de zelf bedachte naam Holten HIPHOP wordt de avond ingevuld met drie ver schillende acts, welke plaats vindt op 22 november. Om het evenement te kunnen realiseren wordt er nauw sa mengewerkt met geluidappara- tuurverhuurbedrijf Flashback Holten, De Stadskelder en Stichting Socuwe Holten. De kaartverkoop is inmiddels van start gegaan, welke goed verloopt. Het belooft een mooie avond te worden waarin de jongeren een belangrijke rol spelen in de or ganisatie ervan. Zij ervaren het pakket als een bemoediging en stellen het zeer op prijs dat mensen in Neder land op deze manier laten we ten dat zij niet vergeten worden. Naast het verstrekken van voed selpakketten geeft Dorcas ook structurele hulp aan deze men sen. Komende weken wordt door honderden vrijwilligers hard ge werkt om al het voedsel te sorte ren en verzendklaar te maken. Op acht locaties in Nederland zijn speciale centra ingericht waar het voedsel wordt ver werkt. Op GrootNieuwsRadio zal het verdere verloop te volgen zijn. Deze is te beluisteren via de ether op 1008 AM of via www.grootnieuwsradio.nl. Meer informatie en een uit zendschema is te vinden op www.dorcasvoedselactie.nl. HOLTEN - Hulporganisatie Dorcas verzorgde van 2 tot en met 9 november in samenwer king met GrootNieuwsRadio de dertiende Dorcas Voedselactie. Op meer dan duizend locaties in Nederland werd voedsel in gezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. De actie in Holten: kerken, scholen, Aldi, Albert Heijn en C1000 leverde 182 voedseldo- zen op. Landelijk werden ruim 51.000 voedseldozen ingeza meld. Dat zijn er 3.000 meer dan in 2007. Nog voor kerst zullen de eerste 20.000 voedseldozen in Oost- Europa worden bezorgd. Het voedsel is bestemd voor de allerarmsten in onder meer Oekraïne, Roemenië, Moldavië, Bosnië, Albanië en Noord-Os- setië (Rusland). De Dorcas Voedselactie was in Holten een groot succes. Het uitdelen van voedselpak- Door middel van de voedselac- ketten vindt plaats in samen- tie wil Dorcas deze arme men werking met lokale partneror- sen een hart onder de riem ste- ganisaties. ken.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13