I Jubilerende Butenboel huldigt erelid De Wilde Huizen langer in de verkoop Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Herdenking Remembrance Day op Canadese Begraafplaats Dronken en zonder helm Inbraak woning Dienst over boodschap van Jezus Concert HOLTEN - De jonge ren in Holten die veel vuldig gebruikt maken van de skatebaan op de Kalfstermansweide hoe ven zich geen zorgen te maken over hun stekkie. Dat de baan zou moeten verdwijnen in verband met de plannen voor een nieuw winkelcentrum, daarvan is geen sprake, zo stelt wethouder Wil lem ter Schure. 'Verdwijnen van skatebaan komt op dit moment in geen enkele planning voor' Vertraging restaurant NS-station Dinsdag 11 november 2008 Skatebaan mag blijven Volgens Ter Schure is een dikke streep door de skatebaan 'niet aan de orde'. "Die baan ligt er en volgens mij hebben weinig mensen er last van", zegt de wethouder. "Op dit moment komt het verdwijnen van de skatebaan in geen enkele plan ningvoor." Eerder kwamen er geluiden in het Holtense boven water dat de baan wel degelijk zou moe ten verdwijnen als het hele cen trumgebied op de schop zou gaan om het meer uitnodigend te maken voor de toeristen. De jongeren zouden dan op het nieuwe sportpark 't Vletgoor van een skatebaan kunnen wor den voorzien. Ter Schure zegt niets van een eventuele skate baan op 't Vletgoor af te weten. 'Van een eventuele verhuizing naar 't Vletgoor is mij niets be kend. En dat we het centrum aantrekkelijker willen maken is een veel groter verhaal. Dat doe je niet door alleen maar een skatebaan weg te nemen. De vernieuwing van het centrum is echt een megaproject", aldus de wethouder die evenwel geen garanties kan geven voor het behoud van de baan op de lan gere termijn. "Misschien dat de baan nog wel vijfjaar mee kan, maar ik ga niet vooruit lopen op de toekomst. Wel is het zo dat als het dorps centrum opnieuw geconstru eerd wordt, dat er dan wat kan gebeuren met de baan. Maar daar is nog geen zinnig woord over te zeggen. Een en ander is HOLTEN - De Seaforth Highlanders of Holland Memorial Pipes and Drums heeft zondag 9 november een herdenking gehouden op de Canadese Begraafplaats. Behalve de doedelzakmuziek van de band voor de muzikale omlijsting was er een hoornblazer voor on der meer de lust Post. Ook werden er bloemen (en 'poppies') gelegd bij het grote herdenkingskruis. Wereldwijd wordt elk jaar op of rond 11 november door het Gemenebest de herdenking gehouden ter nagedachtenis aan alle gesneuvelde militairen in dienst van het Britse Koninkrijk (Commonwealth). Dit geldt niet alleen voor de militairen vanaf WO I, maar ook voor alle andere hulporgani saties en civiele diensten verbonden aan de Britse krijgsmacht in welk conflict dan ook. HOLTEN - De politie contro leerde zaterdag 1 november om 1.15 uur op de Dorpsstraat in Holten een bromfietser, die zonder helm reed. De 18-jarige bestuurder uit Hol ten bleek teveel alcohol genut tigd te hebben en werd aange houden. Aan het politiebureau blies hij 0.72 promille. HOLTEN - In een woning aan de Boschkampsstraat in Holten werd maandag 3 november om 10.00 uur een poging tot in braak gedaan. De deur was niet meer afgeslo ten en er zaten sporen op het kozijn. Volgens de bewoonster was het schuifje op de binnen kant van de deur ook verdwe nen. Er is echter niets weggeno men. HOLTEN - Jeu de boulesclub Butenboel bestaat tien jaar. Om het jubileum luister bij te zetten hield de vereniging afgelopen zaterdag een feestavond in de Biester. Bij de bijeenkomst werd één van de oprichters van de club, Arend de Wilde, tot erelid be noemd. De Wilde richtte de club op 23 oktober 1998 samen op met Jaap Lub en Jan Maljers. De Wilde werd de eerste voor zitter. Jan Beekman (74) is de huidige voorzitter en hij is er sinds het begin bij geweest. "Het gaat prima met de club", zegt de preses. "We hebben nu 37 leden, ongeveer gelijk ver deeld tussen mannen en vrou wen. We doen het echt voor ons plezier en het is altijd heel gezel lig." Maar om de gezelligheid al leen draait het niet bij Buten boel. Prestaties mogen er ook geleverd worden en over het al gemeen gaat dat de boulers van Butenboel niet slecht af. "We afhankelijk van de ontwikkelin gen. Ik noem dus ook geen ter mijnen. Wel wil ik nog zeggen dat de jongeren er op kunnen rekenen dat ze de beschikking hebben over een skatebaan. De huidige baan gaat niet weg voordat we een oplossing heb ben gevonden op een andere locatie. De jeugd hoeft zich ab soluut geen zorgen te maken", aldus Ter Schure. Een woordvoerder van het soci aal cultureel werk zegt het te be treuren dat de baan zou moeten verdwijnen. Een eventuele nieuwe baan op 't Vletgoor is bespreekbaar. FOTO: IOHAN BOLINK doen ook mee aan de regio competitie die in het voorjaar wordt gehouden. Verschillende clubs uit de buurt doen dan mee. In 2006 zijn we kampioen geworden, dit jaar werden we tweede", aldus Beekman. HOLTEN/ DIJKERHOEK - Voor iedereen in Holten, Dijkerhoek en wijde omgeving: kom en luister naar de boodschap van Jezus vol van hoop en vrede. Deze wordt nu in alle eenvoud gebracht in kerkgebouw Betha- nië aan de Maatmansweg 1 in Dijkerhoek, op alle zondag avonden in oktober en novem ber van 19.00 tot 20.00 uur. En in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten. Voorlopig elke dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur. (Zaal 8, tweede ingang.) VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Een ander punt is dat er tegenwoordig erg op wordt gelet hoe lang een huis in de verkoop staat. Bulsink: "En dan lijkt het zo dat een huis heel lang te koop staat, maar als je het dan na kijkt, dan gaat het maar om een paar maanden. In de ogen van de mensen is het soms heel anders dan in werke lijkheid. Bovendien heeft elke makelaar wel een paar huizen die lang in de verkoop zitten. Voor ons als makelaars gaat het er om dat we het positief blijven benaderen. De markt is er nu niet meer naar om te gaan over vragen. We moeten blijven uit gaan van een marktconforme prijs." Volgens makelaar Char les Heerze loopt de tijd dat een huis te koop staat richting een jaar, maar dat ontkent Bulsink ten stelligste. Vincent Make laars bevestigt dat de huizen 'wel wat langer' te koop staan. "Maar niet zo dat je zegt van 'het loopt helemaal niet meer'." HOLTEN - De vestiging van een restaurant in het NS-Station Holten heeft vertraging opgelo pen. Zoals eerder gemeld zijn Jos Kamphuis en vriendin Chantal de Boer van plan in het NS-station een restaurant te be ginnen. Vooralsnog gebeurt er echter weinig op de betreffende locatie. Kamphuis en De Boer bevestigen dat ze het monde ling eens zijn met de NS, maar contracten zijn er nog niet gete kend. "Er staat nog nergens een handtekening, maar we hébben wel een mondeling akkoord", zegt Kamphuis. Volgens de ho- recaman uit Holten is de stag natie te wijten aan de NS. "We zijn nog steeds bezig het rond te maken, maar het loopt over veel schijven. De NS is kennelijk een niet zo snel werkend instituut, maar ik ga er vanuit over twee weken meer duidelijkheid te hebben", aldus Kamphuis die al wel met de inrichting van het restaurant bezig is. Kamphuis en De Boer willen het pand, dat in eigendom is van de NS, gaan huren. Het antikraakbedrijf Ca- melot Beheer gaf het pand eer der aan jongeren te huur. Vol gens een woordvoerster van Ca- melot hebben de jongeren het stationsgebouw slechts tijdelijk in gebruik gekregen. HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor geeft op 21 november om 20.00 uur een concert in de Kandelaar aan de Stationsstraat 4 in Holten. De kaarten kosten 7,50 euro. Donateurs 6.00 euro. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten Arend de Wilde werd gehuldigd tijdens het feestjes van jeu de boulesclub Butenboel. foto: johan bounk De jeu de boulers van Buten boel spelen elke woensdag- en vrijdagmiddag vanaf half twee op het terrein van touwtrekver eniging OKIA.'We hebben daar mooi de ruimte om te boulen", zegt Beekman. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of ve5preidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm .wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.C.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5