Wie wordt nieuw prins? Holtens Nieuwsblad 3 Brunch voor ouderen Opbrengst Diabetes Fonds Controle gesloten verklaring Column Aaldrik Vos houdt jeneverproeverij Agenda HOLTEN-Carnavals- vereniging De Fienpreu- vers houdt zaterdag 15 november de jaarlijkse Elfde-van-de-Elfde-vie- ring in het Bonte Paard. Een speciale avond, want de Fienpreuvers zijn pre cies 40 jaar geleden op gericht. Doar brèuit hèèl wat in Hoolt'n MET BUS NAAR ELFDE VAN DE ELFDE Dinsdag 11 november 2008 HOLTEN - In dorpshuis De Exclusief in het Holtens Nieuwsblad: de eerste hints Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten werd zondag 23 no vember voor de tweede keer dit seizoen een gezellige brunch voor ouderen plaats. Tussen 11.30 en 14.00 uur kunnen ruim dertig ouderen in het dorpshuis in een gezellige sfeer genieten van een uitgebreide brunchta- fel, die verzorgd wordt door een groep enthousiaste vrijwilligers. Deelnemers betalen 7 euro. Dit bedrag is inclusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aan melden vooraf is noodzakelijk. Dit kan vanaf 10 november door te bellen naar de Boschkamp (0548-36 27 55), of Welzijn Ou deren Holten (0548-36 49 10). HOLTEN - De landelijke diabe tescollecte werd van 27 oktober tot en met 1 november gehou den. In Holten werd 4121,22 euro opgehaald. HOLTEN - Op de Holterberg- weg werd maandag 3 november een controle gehouden wegens de gesloten verklaring. Hier werd eenmaal een bekeu ring uitgeschreven. Prins Suvee van Pampus heeft zijn regeerperiode vol gemaakt. Zaterdag wordt zijn opvolger bekend. FOTO: JOHAN BOUNK Z66 gangswieze biwwe wier in de duustre daag'n vuur de Karsfees. Op't ööge denk ie det alles röstig is, an't einne van't joar. Det bedrug oe. Achter de scharm'n wördt hard e warkt an grootse din- ge. Ie lèèst noe nog niks oaver de triathlon van twei- duuz'ndnèènge, ma nemmt ma röstig an det ze der drök met gangs bint. In'n Dieker- hook bint ze begunn'n met de repetities vuur't oop'nlöchspel. Zörgt der vuur dai kaart'n hebt. At ze in'n Diekerhook wat doot, dan is det gen half wark. De börgemeister hebt ze ma een hèèl klein rulleke gèèm'n. Det veuilt te begriep'n. Ie könnt netuurlijk neet hemm'n det de boel in de soep löpp. Vèèr- der bint ter waterschapsver- kiezing'n. Ööld-wethoolder Wim Stèègeman, hij lèèft nog, dut met vuur de Regge. Doar bint ze in Riess'n mööi kloar met. At hij met de veute in't water steet, bint ze in Riess'n a hööge en brèèd verzöpp'n. In Hoolt'n heiwe mazzel met Gerda Wibbelink. Zie dut met vuur de Schipbekke. As ter hóóg water is, hef zie't as éér ste an de lipp'n stoa en heiwe in Hoolt'n nog alle tied um- m'n barg op te trekk'n. Zö buurt ter vanals. Goeie dinge. Het is toch hatstekke mööi det öónz'n mööi wèèr apos tel, noar alle trammelant, een eeg'n programma krig op ra dio 350. Met het ööge op Hoolt'n, geet het heet'n. Vanof 12 november, tussen zesse en zeum'n uur 's oamds, kan de hèèle wèèrld heur'n woet het in Hoolt'n reilt en zeilt. De kööm- pelmèènt'n an alle leu, diet doar an met hebt e hölp'n. Ie zöllt ök wal e markt hemm'n, det het carnaval wier vuur de duure steet. Der wördt a wier volop e roadne noar de nieje prins. De Haarschoole kan a vaste in de polonaise. De ge- garandèèrde opbrengst, E 555, 00, meugt zie goan ge- bruuk'n um dinge an te schaff'n vuur de wichter, woet aans gen geeld vuur is. Óónze jonge leu stoat in de startblukke um de waag'ns vuur'n optoch van't volgend joar te versier'n. Zö gebuurt der vanals. Op de compjoe- tersite van de gemeente is het vlaggetje van Sallaand der bie e zet. Ie könnt het allèène nog neet löss krieg'n. Det hei ai ded met nieje duur'n, die go- at in't begin stroef. Gewoon bliem'n prebèèr'n en as't neet lukt effn bell'n met't ge- meentehuus. Loat heur'n dai bestoat, loat wèèt'n dai de leu, diet duur ööns wordt be taald, scharp in de gaat'n hööld. Wis en waarachüg. "Hoewel veertig geen carnava lesk jubileum is, willen we er toch een bijzonder feest van maken", zegt Bart Soer. Hij is voorzitter van de commissie die deze avond organiseert. "Voor aanvang van de avond hebben we altijd een gezamenlijke maaltijd. Dit jaar hebben we hiervoor ook alle oud-Prinsen en oud-Raadsleden die niet meer actief zijn binnen de ver eniging uitgenodigd. Het wordt een prettig weerzien met oude vrienden", aldus Soer. De ge zellige feestavond, die vanaf 20.30 uur begint, kent een vol programma. Zo zal Rik Deijk na acht seizoenen Veldwachter te zijn geweest zijn pak inruilen voor een bling-bling smoking van de Raad van Elf. Zijn opvolger staat al als een steigerend paard te trappelen. Naast Rik zullen nog twee man nen plaats gaan nemen in de Raad van Elf, maar Soer wil de namen van deze heren nog niet prijsgeven. Naast deze muta ties zal ook Teun Deijk worden uitgezwaaid als President. Hij heeft deze functie negen jaar lang met verve uitgevoerd en hij gaat nu het spreekwoordelij ke stokje doorgeven. Binnen de Fienpreuvers blijft hij actief als Senator. "Het is de kracht van Zoals elk jaar rijden er bussen naar Het Bonte Paard. De eerste bus vertrekt om 18.45 uur en de tweede bus om 20.15 uur. In beide geval len is hofbar 't Keuntje de lo catie van vertrek. Aan het eind van het feest rijden de bussen weer terug van Dijkerhoek naar Holten-Centrum. De entree is voor leden gratis. Niet-leden kunnen ter plekke voor 10 euro per jaar lid wor den. Naast toegang tot deze avond heeft men daarmee ook toe gang tot 'Keunedarp Lacht' en het Prinsenbal in 2009. onze veertig jaar jonge vereni ging dat we steeds weer weten te verjongen en te vernieuwen" betoogt Soer. "We zijn Teun zeer dankbaar voor de wijze waarop hij het Presidentschap heeft ingevuld en tegelijkertijd zijn we ook heel blij dat we met Erik Spenkelink een kanjer van een nieuwe President terug krijgen". Hoeveel nieuwe men sen er ook ten tonele verschij nen, het grote wachten is toch op de nieuwe Prins. Om klok slag elf over elf zal in de prach tige versierde zaal de opvolger van Prins Suvee van Pampus zijn opwachting maken. "Er wordt in het dorp al volop ge gokt wie het zal worden, waar bij de opbrengst gaat naar de Stichting Vrienden van de Haarschool. Er moet flink ge gokt worden. Mijn dochter zit NO1 SER NBvP Dijkerhoek: over leven Johanna van Buren, Bonte Paard, dinsdag 11 november 2008, 20:00 Algemene ledenvergadering CV De Fienpreuvers, Café 't Kla vier, dinsdag 11 november 2008, 20:30 Jeneverproeverij Call Gall, Holten, woensdag 12 november 2008 K&C Holten: |.W. Waterhouse, Boschkamp, woensdag 12 no vember 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november 2008, 20:00 Prijzenfestival, Vrijdagmarkt Holten, vrijdag 14 november 2008, 14:00 - 16:00 Holtense Toppers te Paard, Paardenterrein De Borkeld, zater dag 15 november, 14:00 - 16:00 Elfde van de Elfde-avond, Bonte Paard, zaterdag 15 novem ber 2008, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 17 novem ber 2008 filmhuis Holten: film Das Le- ben der Anderen, Boschkamp, donderdag 20 november, 20:15 Concert Holtens Mannen koor, Kandelaar Holten, vrijdag 21 november 2008, 20:00 Aankomst Sinterklaas, Holten, zaterdag 22 november 2008 Brunch ouderen (opgave vanaf 10 nov.), Boschkamp, zondag 23 november 2008, 11:30 - 14:00 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 25 november 2008, 14:30 Lezing over Thomasevangelie door ds. Henk Spoelstra, Kande laar, dinsdag 25 november, 20:00 Holtengroep: eindeloos be wustzijn door Pim van Lommei, Kandelaar Holten, donderdag 27 november 2008, 20:00 Passage Holten: Optreden Dree vrouwleu uut d' Achterhook, Kan delaar, donderdag 27 november 2008, 20:00 Mountainbikewedstrijd, Plaggenweg, Sprokkelweg Hol ten, zaterdag 29 november 2008 ook op deze school, dus het komt ook ten goede aan haar", grapt Bart. Bij het verzoek om een tip van de sluier op te lich ten houdt Bart in eerste instan tie de kaken stijf op elkaar. Na enig aandringen en nadat hij telefonisch overleg heeft gehad met de nu nog onbekende nieuwe grote man zegt hij ex clusief voor het Holtens Nieuwsblad twee hints te kun nen weggeven. Hint 1 is een korte: miauw. Of men hier wij zer van wordt is de vraag. Wel licht geeft de tweede hint van Soer meer aanknoping. Hint 2: Mesdames et messieurs, en gar de! Misschien dat er nu iets bij het volk rinkelt, maar meer kan en mag ik niet verklappen. Voor de ontknoping moet men toch echt zelf naar Het Bonte Paard komen", zegt Bart tot besluit. ge- De Vèèrkaante Vieflcop HOLTEN - Aaldrik Vos van de Gall en Gall aan de Dorps straat in Holten heeft komen de woensdagavond een heuse primeur in huis. De slijter houdt voor de eerste keer een jeneverproeverij. De avond wordt net als bij de vorige proeverij gehouden in de ge renoveerde kantine van de Al- bert Heijn. "Mensen van des- tilleerderij Rutte Zn uit Dor drecht komen speciaal naar ons toe. Ze geven deskundige uitleg over het productiepro ces en nemen natuurlijk ook verschillende jenevers mee die geproefd kunnen worden. Ook nemen, ze verschillende jeneverbessen mee", vertelt Vos. De jeneverproeverij begint om half acht en duurt tot on geveer half tien. "Maar dat hangt er ook van af hoe gezel lig het is", aldus Vos die eer der al met succes twee whis- kyproeverijen, een wijnproe verij en een likeurproeverij hield. De likeurproeverij was in sep tember en volgens Vos was de avond 'bijzonder geslaagd'. "Het was echt gezellig en we hebben nog redelijk verkocht ook", aldus de slijter die likeu ren als Merrys, een witte cho coladelikeur, Guana, met ti me, Amarullo, gemaakt van een Zuidamerikaanse vrucht en After, een koffielikeur, in de aanbieding had. Bij de jeneverproeverij van 12 november draait het om ze ven verschillende jenevers. Naast de bekende jonge en oude jenever staan de Oude Simon, de Oude Vijf, de Oude Twaalf, Koornwyn en de Para dijsjenever op het program ma. "Ik ken ze zelf ook niet alle maal niet allemaal, dus ik ben benieuwd", zegt Vos. De Ou de Simon is gebaseerd op de recepten van de grondlegger van Rutte &Zn, Simon Rutte. DECEMBER Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 8 december 2008 - woensdag 10 december 2008 Oudpapiercontainer, Haar school, Ab Jansenstraat 30 Hol ten, maandag 8 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 10 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 Koffieochtend: kerstverhalen door Henk van Baaien, Bosch kamp, vrijdag 12 december 2008, 9:45 - 11:45 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 12 december 2008 - maandag 15 december 2008 Passage Holten: Kerstavond, Kandelaar, maandag 15 decem ber 2008, 20:00 K&C Holten: Kerstverhaal in middeleeuwse schilderkunst, Boschkamp, maandag 15 decem ber 2008, 20:00 Bejaardensoos: kerstmiddag, Kandelaar, dinsdag 16 december 2008, 14:30 NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00 NBvP Espelo: kerstviering, Espe lo, maandag 22 december 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, woensdag 24 de cember 2008, 16:30 Filmhuis Holten: film Earth, Boschkamp, dinsdag 30 decem ber 2008, 14:00 Filmhuis Holten: film Hollands Licht, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 16:00 Filmhuis Holten: film To See If I'm Smiling, Boschkamp, dinsdag 30 december 2008, 19:30 Holtens Kampioenschap Car- bidschieten, Beusebergerweg Holten, woensdag 31 december 2008, 14:00 - 17:00

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3