apsverkiezingen 2008 2008 i3t/m 25 november Regge en Dinkel Waterschapsverkiezingen Twente van 13 tot en met 25 november www.wrd.nl WATERSCHAP waterschaps verkiezingen Regge en Dinkel Watergraaf Stefan Kuks. Tussen de Regge en de Dinkel ligt een heel woud van stroom pjes en beekjes. Met het water is meer dan ooit wat aan de hand. Denk aan de klimaatverande ring, waardoor we ons moeten voorbereiden op langdurige en hevige regenval. En aan de con sequenties daarvan. We moeten ruimte maken voor dat water, zodat de bewoners van lager ge legen delen hun voeten droog houden. Tegelijkertijd staan we voortdurend voor de uitdaging om de kwaliteit van dat water te verbeteren. En dat wordt steeds vember 2008, dan mag u stem men. Vul het formulier in dat u thuisgestuurd krijgt, stuur het op tijd terug en uw stem telt. OP WIE KAN IK STEMMEN? De kandidaten zijn verbonden aan belangengroeperingen. Dit kunnen politieke partijen zijn maar ook belangengroeperin gen die niet direct aan een poli tieke partij verbonden zijn. Het algemeen bestuur van water schap Regge en Dinkel bestaat na de verkiezingen uit 27 leden. f M 1 Ltv JLiinr Kieskompas in te vullen. Aan de hand van uw antwoorden be paalt het Kieskompas welke partij het best bij uw standpun ten aansluit. Surf hiervoor naar http://waterschap.kieskom- pas.nl. HOE KAN IK STEMMEN? Stemmen bij de waterschaps verkiezingen is makkelijk. U hoeft niet naar het stemlokaal te gaan. U stemt door uw stembil jet per post op te sturen. De stembiljetten worden op 12 november 2008 verzonden. Dit betekent dat u in de dagen di rect na 12 november 2008 uw stembiljet ontvangt. Op het stembiljet geeft u aan op wie u stemt. Hoe dat moet, staat op het stembiljet uitgelegd. Ver volgens stuurt u uw stembiljet gratis in de antwoordenvelop per post op. Doe dat vóór 24 no vember 2008. Uw stembiljet moet uiterlijk 25 november 2008 om 12.00 uur zijn ontvan gen om mee te tellen. U kunt uw stembiljet ook in de stembus doen op bij het water schap. Ook dan moet uw stem biljet uiterlijk op 25 november om 12.00 uur zijn ontvangen. De stembus staat in het gebouw van waterschap Regge en Din kel aan de Kooikersweg 1 in Al melo. MEER INFORMATIE - Alles over het waterschap en de verkiezingen is te vinden op www.wrd.nl, de website van het waterschap Regge en Dinkel. - Op www.nederlandleeftmet- water.nl is informatie te vinden over de waterschapsverkiezin gen en het belang van goed wa terbeheer in Nederland. - Het kieskompas is te vinden op http://waterschap.kieskom- pas.nl. WATERGRAAF Vistrap Kalvenhaar. boeiender. De vraag is dan ook: welke ruimte wilt u aan het wa ter geven en wat mag dat kos ten? Ruimte voor water kan ook betekenen: ruimte voor natuur, ecologische ontwikkeling, wa terkwaliteit en recreatie. Dat is een keuze die u als kiezer maakt. Zó belangrijk is water de afgelopen jaren geworden." Kuks wil eindigen met een per soonlijke vraag aan de lezer: "Bent u het met me eens dat de wereld van het water steeds fas cinerender wordt? Zo ja: mag ik u dan oproepen om tussen 13 en 25 november te gaan stem men?" WIE MAG STEMMEN? Bent u 18 jaar of ouder op 25 no- Hiervan worden er 18 gekozen en 9 benoemd. DE KANDIDATEN: Algemene Waterschapspartij Water Natuurlijk Christenunie CDA •WD SGP Wilt u meer informatie over de standpunten van de partijen, surf dan naar de websites van de partijen. Daar geven zij hun standpunten weer. KIESKOMPAS Als u nog niet weet op wie u moet stemmen, kunt u uw stem bepalen door de vragenlijst op Wateroverlast. Ik stem voor water in Twente Hoogwater. TWENTE - De Waterschaps verkiezingen komen er aan. Heel Nederland mag van 13 tot en met 25 november zijn stem uitbrengen op de wa terschapspartij van zijn keuze. In Twente wordt ge stemd voor het Waterschap Regge en Dinkel. Stemt u ook? Goed idee, want met uw stem bepaalt u welke ruimte u het water in Twen te geeft en wat dat mag gaan kosten. Alle 26 waterschappen in Ne derland houden van 13 tot en met 25 november waterschaps- verkiezingen. Het waterschap dat in Twente verantwoordelijk is voor het waterbeheer, is Reg ge en Dinkel. Wie zijn stem uitbrengt op de Waterschapsverkiezingen, be paalt mede wie er straks in het bestuur van waterschap Regge en Dinkel komen. Zo heeft de kiezer invloed op de keuzes van het bestuur. Het nieuwe bestuur wordt ge kozen voor een periode van vier jaar: van 2009 tot 2012. Op 27 november wordt de voorlopige uitslag bekendgemaakt en op 8 januari wordt het nieuwe be stuur geïnstalleerd. Eind 2012 zijn er weer nieuwe verkiezin gen. Stemmen is simpel: uw re tourneert het stembiljet dat u deze week in uw brievenbus ontvangt. De watergraaf van Regge en Dinkel is Stefan Kuks. Een wa tergraaf is de voorzitter van een waterschap. De titel dijkgraaf komt voor in waterschappen die dijken in het gebied kennen. Maar aangezien die in Twente niet voorkomen, is de titel hier watergraaf. Watergraaf Kuks is onafhanke lijk en staat boven de partijen. Waarom is het volgens hem be langrijk om een stem uit te brengen tijdens de water- schapsverkiezingen? Kuks: "Twente is een waterland.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18