Doe de longtest Vergadering Christenunie Rijssen-Holten Nieuwe leverancier Wmo-hulpmiddelen Lovende woorden Battumse Revue Luister naar je ogen. We hebben meer aandacht nodig. Struik Optiek Meidactie medicijnen Zingen met gospelkoor BATHMEN - Veel lof kregen de spelers van de Battumse Re vue toegezwaaid na hun succesvolle pre mière van de nieuwe revue. In een vlot tempo werd een wer velende show gepre senteerd in de geheel vernieuwde Theater zaal Braakhekke in Bathmen. VARILUX - - Dinsdag 11 november 2008 16 RUSSEN/ HOLTEN - Wie veertigplusser, (ex- )roker is en wel eens last heeft van ademhalings klachten, hoesten of slijm opgeven, kan woensdag 19 november van 10.00 tot 13.00 uur terecht in de centrale hal van het Deventer Zie kenhuis voor een gratis longfunctiemeting. Het Deventer Ziekenhuis doet woensdag 19 novem ber mee aan de Wereld COPD-dag dat wordt on dersteund door het Astma Fonds. COPD is een chro nische vernauwing van de luchtwegen waardoor het ademhalen wordt bemoei lijkt. Roken is de belangrijkste oorzaak. Om vast te stel len of men COPD heeft, kan men een gratis long functiemeting laten uit voeren door een longfunc tieanalist. Een afspraak maken is niet nodig. Belangstelling? Kom dan naar de centrale hal van het Deventer Ziekenhuis, Nico Bolkesteinlaan 75. Voor meer informatie kan men ook terecht op www.hebikcopd.nl RUSSEN/ HOLTEN - Christenunie Rijssen-Holten houdt donderdag 13 november haar najaarsledenver gadering. Deze vindt plaats in kerkelijk centrum de Hoeksteen aan de Kroonnweide 2 in Rijssen. De vergadering begint om 20.00 uur. Wethouder Wolterink zal iets vertellen over zijn portefeuille. Ook zal besproken worden hoe de ChristenUnie zich wil voorbereiden op de gemeenteraadsverkiezingen 2010. Ook mensen die de ChristenUnie een warm hart toe dragen, en zich willen inzetten voor de gemeente raadsverkiezingen, zijn van harte welkom." De Battumse Revue speelde een succesvolle première. 'Wat gebruiken jullie de extra mogelijkheden van de nieuwe Theaterzaal goed, vooral met de decors en het licht", aldus een en thousiaste bezoekster. De spelers en medewerkers waren er haast beduusd van na het horen van zo veel complimenten. Toch gaan ze niet naast de schoenen lopen. "Ook al spelen we de voorstelling misschien wel dertien keer, elke avond moet je op nieuw aan de bak, niets mag je aan het toeval over laten", zo weten de spelers maar al te goed. De revue bestaat als van ouds uit een aaneenscha keling van vrolijke schets jes, fleurig ballet en prach tige liedjes. Alle teksten ko men uit eigen koker en worden gespeeld en ge zongen in het dialect. Van het dorpje Bathmen hoefje beslist geen bijzondere kennis te hebben. Het is een breed programma over het dagelijkse leven in het Sallandse land. In de revue maakt de bezoeker kennis met de families Windbuul en Rikkepoaltje. Zij weten als geen ander dat het le ven vol valkuilen zit. Toch weten ze die niet te omzei len en dat leidt tot veel ko mische situaties. Uiteinde lijk komt wel alles op z'n pootjes terecht natuurlijk. Naast veel vrolijkheid en humor is er ook plek voor een ingetogen nummer zo als het lied "Eén minuutje" over een verloren geliefde. Uiteraard is er ook veel show ingebouwd, wat met name bij de balletnum mers uitbundig voor het voetlicht komt. Prachtige dansfiguren, schiterende kostuums en een geweldig decor zorgen voor onge kende hoogtepunten in het programma. De Battumse Revue is een aanrader. Veel fans wisten dat al en dat heeft geleid tot veel uitverkochte voorstel lingen. Maar er zijn extra avonden ingelast zodat zo veel mogelijk mensen kun nen genieten van een heer lijk avondje plattelandsre vue. Kaarten zijn nog be schikbaar voor 18,25 en 29 november. De telefonische reserveringslijn is elke avond geopend van 18.00 tot 20.00 uur op nummer 06-15117289. Of kijk op www.battumserevue.nl. Luister naar uw ogen en geef ze de aandacht die ze verdienen. Neem ze mee naar de opticien en vraag naar Varilux. Want met Varilux krijgen ze de best mogelijke correctie op elke kijkafstand. Kies uiterlijk 29 november 2008 voor Varilux brillenglazen en krijg zes unieke kristallen wijnglazen cadeau! Vraag naar de voorwaarden www.varilux.nl Grotestraat Rijssen 0548-51 2498 RUSSEN/ HOLTEN - Op grond van de Wet maat schappelijke ondersteu ning (Wmo) worden hulp middelen verstrekt aan mensen die hulp nodig hebben. Voorbeelden van hulpmiddelen zijn rolstoe len en scootmobielen. De ze hulpmiddelen zijn be doeld om deelname aan de samenleving te bevor deren. Voor de levering en het on derhoud van deze Wmo- hulpmiddelen hebben de gemeenten Almelo, Hel- lendoorn, Twenterand, Wierden en Rijssen-Holten tot eind dit jaar een con tract met Meyra retail ser vice. Aangezien opnieuw Europees aanbesteed moest worden, hebben de gemeenten dit gezamenlijk opgepakt. De uitkomst van deze aanbesteding is dat het bedrijf Welzorg Revali datie Techniek BV vanaf 1 januari 2009 de Wmo- hulpmiddelen gaat leve ren. In de komende periode werkt Welzorg in overleg met de gemeenten uit hoe de levering van Wmo- hulpmiddelen vanaf janu ari in zijn werk gaat en hoe de overdracht van Meyra naar Welzorg plaatsvindt. De klanten met een bruik leenvoorziening van de vijf genoemde gemeenten worden medio december over de wijzigingen schrif telijk geïnformeerd. REGIO - Het Meldpunt Consument en de Zorg en de Zorgbelangorganisaties houden van 3 tot en met 16 no vember een meidactie over ervaringen met medicijnge bruik. Vooral mensen die dagelijks medicijnen gebruiken worden opgeroepen om aan de actie mee te doen. De re sultaten worden gebruikt om te signaleren wat er goed gaat, maar ook waar er knelpunten optreden rondom vei lig medicijngebruik en deze vervolgens aan te pakken. Ervaringen kunnen worden gemeld op de website www.zorgbelang-overijssel.nl. RIJSSEN/ HOLTEN - In de protestantse kerk Open Hof aan de Stationsdwarsweg in Rijssen, wordt 16 november om 19.00 uur een zang- dienst gehouden. Het thema is geloof, hoop en liefde. Gospelkoor Rejoice uit Hol ten verleent medewerking. Bij diverse liederen wordt de gemeente door dirigent Bert Bakker uitgenodigd mee te zingen. De samenzang onder bege leiding van P. van Blanken wordt afgewisseld door le zing en gedicht.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 16