Huldiging kampioensvissers Holtens Nieuwsblad 13 Verlies voor handbaldamesteam Prijzenfestival Win prijzen op de markt Pool rijdt door na eenzijdig ongeval Lezing over Waterhouse Overwinning Blauw Wit HOLTEN-De Holtense hengelsportvereniging De Rietvoorn huldigde maandag 27 oktober in café de Biester haar kampioensvissers van het afgelopen zomersei zoen. Dinsdag 11 november 2008 W Holten doet zichzelf tekort HOLTEN - W Holten heeft zichzelf hevig tekort gedaan tijdens de uitwedstrijd tegen FC Zutphen. Na een vroege voorsprong ver zuimde de ploeg het af te ma ken, terwijl daar zeker de kan sen voor waren. Uiteindelijk werd een persoonlijke fout in de Holtense defensie de Holte- naren fataal. Door het verlies staat Holten onder in de mid denmoot. Terwijl de middag nog wel zo goed begon voor de bezoekers. Al na een paar minuten was er een fraaie aanval over de lin kerkant. Na goed voorberei dend werk van Tim Wissink en Freek Knapen schoot Arno Knapen met buitenkant rechts net voorlangs. Holten speelde erg goed in deze fase en wist op het slechte veld tot fraaie combinaties te komen. Na ruim een kwartier werd Daan Wissink voor de zoveelste keer onderuit gehaald en mocht zijn oudere broer aanleggen vanaf een meter of achttien. OEKEN - Onder goede weer somstandigheden maar op eenslecht bespeelbaar veld heeft Blauw Wit een makkelijke overwinning behaald in en te gen Oeken. De eindstand was al bij de rust bereikt. Dit door het goede spel in de eerste helft en geholpen door verdedigings- fouten in de achterhoede van de thuisploeg. Blauw Wit houdt hierdoor de aansluiting met de twee koplopers Twello en Zelos, die beiden de volle winst haal den. Om geen achterstand op de medekoplopers op te lopen moest er deze middag tegen Oeken gewonnen worden. Het werd al snel duidelijk dat er op het slechte en hobbelige veld geen mooie combinaties te ver wachten waren en dus moest er met veel inzet en strijdlust ge speeld worden. Met name in de eerste helft is Blauw Wit daarin goed geslaagd. Het wedstrijd verloop had heel anders kun nen zijn. Al in de vierde minuut was er een eerste grote kans voor Oeken. De vrije trap leek gemakkelijk door keeper Wil liam Kolkman gepakt te worden maar hij liet de bal los waardoor de bal voor een speler van Oe ken viel, maar deze schoot ruim over. Bekomen van deze schrik nam Blauw Wit het initiatief over en zette de Oeken vast op eigen helft. Dit resulteerde in de eerste kans voor Blauw Wit in de zesde minuut. Een goed ge nomen vrije trap van Arjan Aan stoot kwam terecht bij Jurrian Paalman die de bal in een keer op de schoen nam, maar de bal ging net voorlangs. Blauw Wit bleef hierna druk zetten en dit resulteerde in de achtste mi nuut in het eerste doelpunt. Harald Beldman ontving de bal na een voorzet van rechts en ging het zestienmetergebied binnen, maar zijn schot met links faalde. Gelukkig kwam de bal voor de voeten van Nick de Bie die vanaf de strafschopstip de bal hoog in het doel joeg 0-1 Omdat de muur te vroeg inliep van de Zutphenaren mocht Wissink in de herkansing. Tot ieders verrassing nam Reijlink echter de tweede bal voor zijn rekening en schoot het leer hard in de verre hoek onder de doelman door. Daarna kreeg Holten twee dot ten van kansen via Freek Kna pen, maar de supersnelle spits vergat de eerste keer de bal met links in het lege doel te tik ken en de tweede maal schoot hij oog in oog met de keeper over de dwarsligger. Bij een dood spelmoment aan de andere kant kwam Zutphen weer terug in de wedstrijd. Bij de eerste paal werd de bal via de onderkant van de laat inge kopt net voor de vuisten van Koetsier. Met 1-1 werden de kleedkamers opgezocht. In de tweede helft liet Zutphen zich slim terugzakken waardoor de ruimtes op hun helft steeds kleiner werden. Holten wist hier geen juiste oplossing voor te vinden en speelde te vaak de diepe hoge bal. Voor de lange verdedigers van de thuisploeg was dit een kolfje naar hun hand en Holten kwam dan ook niet meer tot hele grote kan sen. Grote kansen creëerde Zutphen ook niet, maar tien minuten voor tijd kregen zij de zege in de schoot geworpen door een fout aan Holtense kant. Rechtsback Huisman wilde de bal terugkoppen naar laatste man Reijlink die net in de voorwaartse beweging was. Hierdoor viel de bal achter de verdediger zo voor de voeten van een van de rappe aanval lers van Zutphen. Deze wist wel raad met dit buitenkansje en liet Koetsier verslagen ach ter. Met een flinke kater keerde Harthoorn en zijn mannen weer huiswaarts. Volgende week wacht Turkse Kracht, ho pelijk wordt de 'Holtense kracht' dan wel uitgedrukt in doelpunten. Na deze treffer bleef Blauw Wit een overwicht houden en ging op zoek naar de tweede treffer. Deze treffer kwam na een half uur spelen en was de mooiste van deze middag. Een goed ge nomen vrije trap van de rech terkant door Arjan Aanstoot werd door Jordy Kamphuis per fect ingekoptDe bal verdween onhoudbaar voor de keeper precies in de rechterboven hoek. Hierna probeerde Blauw Wit voor rust nog de wedstrijd te beslissen. Dit lukte vlak voor rust. Wederom door een vrije trap vanaf links door Marco van Dijk werd de bal door een ver dediger tegen een eigen speler aangekopt. De bal viel hierdoor op de vijf meterlijn. Nick de Bie reageerde attent en kon zo zijn tweede doelpunt van deze mid dag scoren. Kort hierna floot scheidsrechter Manenschijn uit Daarlerveen voor de rust. Na rust verwachte het meege reisde Blauw Wit publiek een grotere score, maar die bleef uit. Oeken probeerde meer druk te zetten op de Blauw Wit verdedi ging met lange halen naar vo ren. Dit bleef zonder echt ge vaar. Blauw Wit was in de twee de helft minder scherp waar door het niveau van de wed strijd sterk daalde. Door een wissel met Remon Müller voor Marco van Dijk in de dertiende minuut probeerde trainer Frans Zelle nog extra steun te krijgen in de voorhoede. Echter dit re sulteerde niet in grote kansen. Halverwege de tweede helft kreeg Oeken nog wel een goede kans maar William Kolkman kon de bal net uit de linkerbo venhoek tikken. Na ruim een half uur spelen moest Gert Jan Prins met een ernstige spier- scheuring het veld verlaten en zal waarschijnlijk de komende weken uitgeschakeld zijn. Hij werd vervangen door Stefan Aanstoot. Tot scoren kwam het daarna niet meer. HOLTEN - De eerste verre uit wedstrijd voor de handbalda mes vond plaats in het Lim burgse Geleen. Normaal gesproken is het altijd moeilijk om daar de punten te pakken. Na met 3-0 achter te hebben ge staan vochten de dames zich goed terug in de wedstrijd. Vooral aanvallen werd er geva rieerd gespeeld en werd er goed gebruik gemaakt van de ruimtes in de dekking van V&L. Verdedi gend lieten ze daarentegen steekjes vallen. In de eerste vijf minuten na de rust was de concentratie zoek en daar maakte V&L gebruik van door uit te lopen naar 17- 12. De dames toonden veerkracht Onder aanwezigheid van bijna de gehele Holtense wedstrijd- top nam Arend Lichtenberg de Mee voor de grootste vis in ontvangst, wat hem in de eind- totslag een mooie tweede plaats opleverde. Gevolgd op slechts enkele punten door Gerrit Jan sen die met de derde prijs naar huis ging. Maar de hoogste eer was voor Ben Groot Obbink die met grote voorsprong beslag legde op de eerste plaats, goed voor een fraaie wisselbeker en de titel "Beste visser van de laatste vijf jaar". Meer informatie over De Riet voorn is te verkrijgen bij secre taris F.J.W.M. Mensink, Keizersweg 10 in Holten, tele foon 0548-362931. HOLTEN - Een heuse lakei liep afgelopen vrijdag over de markt van Holten. Bij hem konden bezoekers prijzen winnen als huishou delijke artikelen en waardebonnen. Voor de kinderen waren er kleurplaten en andere leuke verrassingen. De vrijdagmarkt hield na melijk een groot Prijzenfestival. Wie dit heeft gemist, krijgt vrijdag 14 november van 14.00 tot 16.00 uur opnieuw kans leuke prijzen te winnen, want dan wordt er ook een Prijzenfestival gehouden. Foto: sander scheperman HOLTEN - De politie kreeg zon dag 2 november om 16.00 uur de melding dat op de parkeer plaats van Landal Greenparks een Poolse auto met zware schade stond. De eigenaar, een 20-jarige Pool, bleek te verblij ven in een recreatiewoning op het Landal Greenparks. Hij ver klaarde tegen de politie dat hij op 1 november om 22.00 uur een ongeval had gehad en wees de politie de locatie aan. Dit bleek te zijn aan de Velddijk in Holten. Daar had hij een bocht te laat gezien. Waarna hij een boom had geschampt, een hek werk omver had gereden en in de sloot tot stilstand was geko men. Een collega had hierna met een bestelbus zijn auto uit de sloot getrokken. Aangezien de Pool schade had veroorzaakt en de plaats van het ongeval had verlaten zonder de politie in kennis te stellen, kreeg hij van justitie een transactie van 400 euro. Mocht hij dit niet betalen, dan moet hij voorkomen bij de politierechter. Hengelsportvereniging De Rietvoorn huldigde haar kampioe nen. en vochten zich wederom terug in de wedstrijd, ondanks het fy siek harde spel van de tegen stander. Met nog vijf minuten te spelen was het 22-21, maar ze konden de wedstrijd helaas niet naar zich toe trekken. Er werd een aantal kansen ge mist, waar V&L haar kansen wel wist te benutten. Eindstand: 27-24. HOLTEN - Op 12 november om 20.00 uur zal drs. Aldwin Kroeze voor de Stichting kunst en Cul tuur Holten in de Boschkamp een lezing houden over schilder John William Waterhouse. Hij is beroemd om zijn schilde rijen van vrouwenfiguren uit de mythologie en de literatuur. Lange tijd in de twintigste eeuw was de Pre-Rafaelitische stro ming, waartoe Waterhouse be hoorde, naar de vergetelheid verbannen, maar in onze 21e eeuw staat deze weer volop in de belangstelling.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13