Gevulde pompoen Schorpioen Horoscoop muziek noot deelvan een dynamo tros bananen maand van het jaar ieder T Chinese munt nobel T~ onder zeeër venster luik overal gevan genbe waarder edel steen ~y~ station car studen tenver eniging oor hanger naald boom heide- meertje houding program meertaal kleur betel- plant vorsten- titel Franse compo nist muziek instru ment letters op noemen deel van een vis visgerei ~T~ Griekse godin water stand bijbelse stad bijwoord personal compu ter muziek noot Egvp- tisch coninas graf Ame rikaanse boer vochtig Dinsdag 4 november 2008 EXTRA 0jk Ram 4jj Op het verkeerde ogenblik op de ver keerde locatie zijn, overkomt een ieder wel eens. Niet altijd betekent een dergelijke situatie onoverkomelijke problemen. Het gaat dan om relatief kleine ongemakken. Baseer uw algehe- Ijp le inschatting hier dan ook niet op. Met relatief veel inzet gaat u zich onderschei den van anderen. Maar die inzet is wel een voorwaarde hiervoor. Eén persoon zal zich blij ven verzetten tegen het idee dat u presteert. Dat blijft een onprettig idee, maar het ligt bui- ten uw macht dit te veranderen. Tweelingen U heeft geen last van het probleem waarover mensen om u heen praten. U kunt zich geluk kig prijzen dat de voorspoed u niet verlaten heeft. De hoeveelheid zorgen die u kent staat immers in schril contrast met het gemiddelde in uw omgeving. Kreeft De consequenties van uw handelen zul len zich op korte termijn openbaren. De gevol gen raken u niet persoonlijk, terwijl toch alleen u aangewezen kunt worden als dader. Deze keer blijft u waarschijnlijk buiten schot, maar laat dit geen vrijbrief zijn. 0jk Leeuw 'Vgm Als u deze komende tijd in de knoop komt met uw omgeving en niet meer weet wat u moet doen, dient u het roer radicaal om te gooien. De sterren voorspellen dat dit u moge lijk veel voldoening oplevert en een brok ener gie waarmee u weer jaren vooruit kunt. Maagd Wjf Een bepaald persoon heeft op een indi recte wijze aangekondigd niet te rusten voor dat de onderste steen boven is. Misschien tast dit uw positie aan en is het verstandig uw bie zen te pakken. Wacht hiermee nog een week, dan zijn de resultaten meer in uw voordeel, rïb» Weegschaal Net op het moment dat u zaken nodig heeft, grijpt u recentelijk nog al eens mis. Dat kan betekenen dat u zich beter dient voor te bereiden op dergelijke gevallen, of dat iemand u probeert te ondermijnen. Boogschutter Ondanks het verlangen van uw relatie kunt u uw aandacht niet beter verdelen dan u momenteel doet. De situatie kan eigenlijk al leen maar verergeren. Wellicht is het verstan dig mensen in uw omgeving hierop voor te be reiden. j(|A\ Steenbok *00 Uw planning bestaat vaak genoeg uit een heleboel gaatjes. In de beschikbare tijd kunt u nog meer uit uw eigen persoon halen. Niet alleen lichamelijk, ook geestelijk. Het staat of valt echter met uw vermogen tot plannen en uitvoeren. Waterman 'flK Speciaal voor u heeft iemand zich lopen uitsloven. Een dankbare houding tot deze per soon wordt gewaardeerd, ook breder dan deze ene persoon. Bovendien is dat toch ook wat u zou verwachten in dezelfde situatie. Jjjj Vissen *1|P Hoewel u soms loopt te twijfelen aan uw eigen kunnen, lijkt dat niet noodzakelijk. De re sultaten wijzen uit dat u goed werk levert en dat niemand u kwaad bejegend. Een te zwartgalli ge blik kan tot lichamelijke klachten leiden. Een appeltje voor de dorst is in deze tijd een luxe, maar zeker niet iets voor de beter bemiddelden. De zekerheid en rust die dit oplevert, heeft voor iedereen meerwaarde. Leg wat opzij en kijk de situatie eens aan. Halloween nadert met rasse schreden. Bij dat van oorsprong Amerikaanse feest, in de naam waar van ook enkele bizarre horrorfilms werden ge maakt hoort de pompoen. En dezer dagen wordt de mensheid schier doodgegooid met deze grote vruchten. Veelal als sier bij de voordeur vrolijk kleurend op de zitting van het onvermijdelijke Franse terrasstoeltje. Maar achter die voordeur, meer bepaald in de keuken, bewijst een pom poen (dat wil zeggen de eetbare) prima culinaire diensten. Zoals in dit recept waarvan de pom poen het omhulsel vormt van het vruchtvlees met stukjes varkensvlees. Nodig zijn: een pompoen (de gele Japanse doen het goed) van ongeveer een kilo, 600 gram aan blokjes gesneden varkenslap, 400 gram aardap pelen, een ui, een stengel bleekselderij, twee wor telen, takje rozemarijn, een goed glas witte wijn, klein blikje tomatenpuree, olijfolie, wat kruidna gelen, meel en peper en zout. Bereidingswijze: Snij de bovenkant van de pom poen er in zijn geheel af zodat een deksel ge vormd wordt. Haal het vruchtvlees er uit, maar laat ongeveer twee cm wand en bodem er in. Snij het vruchtvlees in kleine blokjes en doe dat ook met de selderij de wortelen, de ui en de aardap pelen. Leg de uitgeholde pompoen in gezouten kokend water dat hij zacht is geworden. Fruit in een beetje olijfolie de wortelen, de selderij, de ui en het takje rozemarijn. Voeg er vervolgens het even door de bloem gehaalde stukjes varkens vlees bij en laat het goudbruin worden. Dan de wijn er bij gieten en laten verdampen op laag vuur. Als de wijn is verdampt, de kruidnagelen en de tomatenpuree toevoegen, op smaak brengen met peper en zout. Na een half uurtje de aardap pelen en de stukjes pompoen toevoegen en nog eens 20 minuten laten door doorkoken. Intussen de uitgeholde pompoen een paar minuten droog laten worden. Vervolgens vullen met het meng sel. Het dakje er op en klaar is de jas! Droge witte wijn er bij drinken. Louise Lamers

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 28