Nieuwe tenues voor damesteam handbalvereniging Holten Holtens Nieuwsblad 19 Mark Tuitert drie keer podium Extra sprintspieren helpen Mark Tuitert Dorcas Voedselactie in Holten Medische Diensten Oktober zonnig en te nat Schaatsen i HOLTEN - Het dames 1 team van HV Holten speelt dit seizoen in een compleet nieuw tenue. Dinsdag 4 november 2008 Nederlaag voor Blauw Wit HOLTEN - Op een druilerig sportpark Zuiderlaan nabij de Al in Twello heeft Blauw Wit '66 een geflatteerde 3-0 nederlaag gele den. Na een hoopvol begin voor de Holtense ploeg nam SV Twel lo volwassen een voorsprong om deze rustig uit te bouwen tot 3-0. Al deze tegendoelpunten werden gescoord uit een comer en een 2- tal vrije trappen. Helaas stak ook de anders uitstekende doelman William deze middag niet in een blakende vorm waardoor SV Twello te makkelijk aan een roy ale voorsprong kon komen. Na rust een gemotiveerd Blauw Wit om de stand nog een dragelijker aanzien te geven. De thuisploeg werd volledig op eigen helft vast gezet maar hierdoor dienden zich voor de bezoekers te weinig echte openingen aan. De beginminuten waren voor een aanvallend Blauw Wit, dat met de wind schuin tegen de koploper probeerde zo snel mo gelijk op een achterstand te krij gen. Een strakke schuiver van Stijn over rechts werd door een 2- tal aanvallers gemist. Met de wind in de mg kreeg SV Twello meer vat op de scoringsdrang van de bezoekers en probeerde met snel uitkomen de Blauw Wit verdediging te verrassen. Hier door moest veelvuldig door de Blauw Wit defensie aan de nood rem getrokken worden, hetgeen een aantal vrije trappen oplever de die echt gevaarlijk voor of over het Blauw Wit-doel verdwenen. Halverwege de eerste helft nog zo'n vrije trap van links voor SV Twello. De bal krulde richting het Blauw Wit-doel en de lange spits Bert Westendorp kon ongehin derd met een laatste tikje de bal in het doel koppen (1-0). Blauw Wit was wakker geschud doch nog geen 10 minuten later was het aanvaller Jose Neuteboom die met een strak en laag schot doelman William verraste door onder de doelman door te schie ten. De Blauw Wit defensie trad niet kordaat op en zodoende kon de aanvaller met een verwoestend schot uithalen recht op doelman William af. (2-0). Even voor rust kon de 3e tegentreffer al geno teerd worden door een goed ge nomen vrije trap vanaf even bui- De gemiddelde maandtemperatuur komt in Holten uit op 10.7 gra den, Espelo noteerde 10.3 graden en De Bilt kreeg 10.1 graden op de thermometer, dit is vrijwel gelijk aan het langjarig gemiddelde van 10.3 graden. De maand ging vrij koud van start. Daarna volgde een lang tijdvak met temperaturen rond of duidelijk hoger dan het langjarig gemiddelde. Op 13 oktober werd in het midden en zuiden van het land, waaronder Holten nog een warme dag geregistreerd (maximumtemperatuur van 21.1 graden), Espelo 21.0 graden, Dit was tevens de hoogste temperatuur van de maand oktober. Zo konden we 1 warme dag noteren. Warme dagen in oktober zijn niet ongebruikelijk. Het langjarig gemiddelde bedraagt twee dagen. Aan het einde van de maand werd het enkele dagen zeer koud voor de tijd van het jaar. Op 29 oktober daalde de temperatuur in Holten voor het eerst na het zomerseizoen tot onder het vriespunt met -1.2 graden. Dit was in Holten de laagste temperatuur in oktober. In totaal telde oktober twee vorstdagen (minimumtemperatuur lager dan 0.0 graden), te gen 1 vorstdag normaal. In Espelo daalde het kwik naar -1.6 graden. Nog kouder was het op de vliegbasis Twenthe daar werd het in de weerhut maarliefst -3.3 graden. Zo kregen we een voorproefje op de winter met enkele dagen lichte vorst. Met gemiddeld over het land viel ca 95.0 mm tegen 78.0 mm normaal was oktober vrij nat. De neerslaghoeveelheid nam van noordwest naar zuidoost over land sterk af. De Kooy was het natst met 195.0 mm, normaal is 90.0 mm. Hupsel was het droogst met slechts 51.0 mm. De nog relatief war me noordzee stimuleerde de buienactiviteit aan de kust, die in het najaar vaak natter is dan het binnenland. Dan de neerslagcijfers: deze keer viel er in buurtschap Beuseberg maarliefst 107.0 mm, ge volgd door buurtschap Dijkerhoek met 93.0 mm, dan Espelo met 89.3 mm en Holten kreeg 84.0 mm. En De Bilt tot slot noteerde 92.0 mm tegen 77.0 mm normale neerslag. De meeste regen viel al op 1 oktober, toen trok een flink regengebied over ons land. In de Beus eberg bij Hennie van Coeverden kreeg de regenmeter 49.0 mm te verwerken, bij Anton Koopman in Dijkerhoek viel 35.0 mm, Espelo registreerde 33.7 mm, en dan Holten daar viel minder namelijk 29.2 mm, zo groot kunnen dus de verschillen zijn. Op 5 oktober viel er opnieuw veel neerslag, een actief en zeer traag trekkend koufront veroorzaakte die dag veel neerslag. Dijkerhoek kreeg 13.5 mm, te gen 12.0 mm in de Beuseberg, Holten 10.8 mm en Espelo 10.3 mm. In het noordwesten van het land viel op sommige plaatsen 80.0 mm in 18 uur met grote wateroverlast tot gevolg. Forse hagelbuien zorgden op de 28e in het noordwesten lokaal voor flinke gladheid met een aantal aanrijdingen als gevolg. Hier bleef het die dag ge woon droog. Oktober was een zonnige maand met gemiddeld over het land 130 zonuren tegen 105 uren normaal. Aan de kust was het zonnigst ruim 140 zonuren. In De Bilt kwam het aantal zonuren uit op 135 zonuren tegen het langjarig gemiddelde van 106 uren nor maal. In Holten scheen op twee dagen de zon niet. Grote delen van Europa profiteerden de afgelopen maand nog van nazomer. Het gebied van de Middellandse zee meldde herhaaldelijk tropische warmte van meer dan 30.0 graden. Nu maar eens kijken wat no vember op weergebied gaat doen. Weerman, Freddie Paalman ten het 16-meter gebied. Na rust een heel ander spelbeeld. Met de wind in de mg trok Blauw Wit ten aanval om een snelle aansluitingstreffer te noteren. De gasten werden volledig onder druk gezet maar hierdoor wer den de echte scoringskansen ook kleiner. Een voorzet van Stijn zou door Nick worden ingetikt ware het niet dat nog net een verdedi ger hier een voet tussen kon zet ten. Enkele minuten later een strakke voorzet van Harald over rechts die achterin bij Remon be landde doch hij had teveel ruim te nodig om de bal binnen één meter over de doellijn te werken. Hierna volgden er twee wissels voor Remon en Jordy die resp. vervangen werden door Marco en Stefan. Blauw Wit bleef ko men en een tegentreffer hing in de lucht. Een vrije trap van Gert-Jan Prins werd net voor het doel van de te genstander overgeschoten door Marco. Halverwege de tweede helft werd Arjan, die een gele kaart ontving voor het in de mg duwen van z'n tegenspeler, ge wisseld voor Gert-Ian Ulfman. HEERENVEEN - Het schaatssei zoen is afgelopen weekend weer van start gegaan. In Thialf Heerenveen werden de NK Af standen gehouden. Tijdens de ze krachtmeting werden de na tionale titels per afstand en de startbewijzen voor de World Cups verdeeld. Vrijdagmiddag schaatste Mark Tuitert tot ie ders verbazing met twee prach tige ritten( 35.46 en 35.51) naar een derde plek op de 500 meter. Zaterdag stond de 1000 meter op het program. Met een tijd van 1:09.44 werd Mark weer derde net achter Erben Wenne- mars en de sterk terug gekomen Stefan Groothuis. De speciali teit van Mark de 1500 meter werd zondag gereden. Een prachtige 1:46.06 werd de tijd Dit werd tijdens de eerste thuis wedstrijd van dit seizoen offi cieel aangeboden door de nieu we hoofdsponsor, Leferink Ad viseurs. Na een korte toespraak van de voorzitter werd aan eige naar Martin Leferink een leuke attentie aangeboden waarbij hij werd bedankt voor deze zeer gulle gift. Leferink Adviseurs is al een jaar hoofdsponsor van HV Holten maar de nieuwe tenues lieten helaas wat op zich wachten. Vanaf nu zien de dames er in elk geval weer flitsend uit en kun nen ze daarmee de tegenstan ders in de competitie te lijf. HEERENVEEN - Mark Tuitert heeft afgelopen weekend laten zien dat hij nog steeds goed is voor een podiumplek. "Ik heb van de zo mer voor het eerst echt een sprintprogramma afgewerkt en sprintgericht getraind. Daarbij heb ik waarschijnlijk een paar sprint spieren extra gekregen, die voel ik nu en dat is wel apart", liet een zeer tevreden Mark weten. Volgende week gaat het World Cup cir cuit in Berlijn van start. Een week later zijn de schaatsers weer in Heerenveen te bewonderen. foto: gerhard kolkman HOLTEN - De Dorcas Voedsel actie wordt in de week van 2 tot en met 9 november gehouden. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt voedsel in gezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan vierhonderd kerken en zeshon derd supermarkten betrokken. In Holten wordt vrijdag 7 no vember de Dorcas Voedselactie gehouden bij de Albert Heijn, ClOOOenAldi. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de ar moedegrens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economische situatie waarin hun land ver keert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektrici teit en verwarming. Voor overi ge zaken als voedsel en kleding blijft dan onvoldoende midde len over. Daarnaast heerst in Oost-Europa een hoge werke loosheid. van Mark, maar in de laatst rit liet Sven Kramer een tijd van 1:45.81 noteren. Een tweede plek werd Mark zijn deel. "Ik ben heel erg tevreden met deze race, ik had graag de titel willen pakken. Ik heb al zo vaak op het podium gestaan op deze af stand maar het niveau is zo hoog, de titel die pak je niet eventjes" zei Mark. HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uurvolgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisartsenpost Salland, 0570- 501777. Nieuwe tenues voor het handbaldamesteam. TANDARTS G. van Wijk uit Rijssen. Tel. 0548 520320. Bellen voor afspraak.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19