^JLcuvks Mannen schoenen WD'er kiest voor een andere partij Volgende debat over recreatie INSTAI_C=NT=R €389 Te koop 10 appartementen VINCENT W€>i tJOfc fyrirfïry? Wastafelcombinatie Sphinx Installatiebedrijf Ter Harmsel BV Nature II Larenseweg 23, 7451 EL Holten Telefoon 0548-36 15 51 www.steunenbergschoenen.nl énkele te koog, KI Roosdom Tijhuis De Meenhorst te Holten Detadag 28 oktober 2008 Humor in waterdebat EIBERGEN - Scherper en met meer humor voeren de kandidaat-bestuurders voor Waterschap Rijn en IJssel hun wekelijkse ver kiezingsdebat. "De zeespie gel stijgt de komende hon derdvijftig jaar met twee tot vier meter. Ik ben maar 1.68 meter." Meer heeft lijsttrekker Jan Rib- bers van de partij Vrienden van de Berkel niet nodig om de volle zaal in het Muldershuis in Ei bergen aan het lachen te krij gen, ondanks de serieuze on dertoon van zijn opmerking. Na vier regionale bijeenkom sten krijgen de politici de smaak te pakken. De intensiteit en snelheid van de uitwisselingen nemen toe. Terwijl ze af en toe voor een glimlach zorgen, hou den de kandidaten voor het nieuwe algemene bestuur zich ook niet meer in als ze een scherpe opmerking over een concurrerende partij kunnen maken. Er komen meer nieuwe onderwerpen aan de orde. Het thema 'schoon water' was in Eibergen slechts een vertrek punt voor de tien (van de twaalf) aanwezige partijen. Nut en noodzaak staat niet ter dis cussie. Het afvalwater van huis houdens en bedrijven moet simpelweg goed worden gezui verd. De termen 'duurzaam' en 'kostenbewust' werden door elk van de tien aanwezige partijen in Eibergen onderschreven. Een goede zuivering van het ri oolwater is relatief duur en Meestal stemt Eric Heersink op de WD. Maar na het aan horen van de lijsttrekkers op de campagneavond in Eiber gen kiest hij deze keer voor een andere partij. "Ik vind dat de WD zich wel erg sterk richt op lastenverlaging. Dat bevalt me niet zo. Er moet de ko mende jaren nog heel wat ge beuren. Dan kun je een las tenverlaging niet maken." De 40-jarige Hengeloër is tij dens het debat gecharmeerd geraakt van het soms felle op treden van PvdA-lijsttrekker wordt bovendien steeds lasti ger. Een gevolg van de vergrij zing van de bevolking is name lijk een oplopend gebruik van antibiotica en andere medicij nen. Via de urine belanden ze in het rioolwater. Medicijnen pas seren grotendeels de traditione le zuiveringsinstallaties. In de natuur zorgen de nieuwe stoffen voor grote veranderin gen. Zoals een geslachtsveran dering bij vissen, aldus de Wa- geningse zuiveringsweten schapper Bram Klapwijk. "Je vraagt je af wat er nog meer ver andert met deze stoffen in ons oppervlaktewater. Daar kunnen we nu nog geen klip en klaar antwoord op geven." Hij voor spelde dat het nog jaren duurt voordat de effecten duidelijk worden. En een oplossing hier voor in zicht zal zijn. De Christenunie wil daar niet op wachten. "Laten we samen met de ziekenhuizen kijken wat we met hun afvalwater kunnen doen. We moeten de proble men bij de bron aanpakken", al dus Jan Spoelstra. PvdA-lijsttrekker Els Rutting overhandigde gespreksleider Frans Miggelbrink een zandlo pertje dat na vijf minuten klaar is. De gemiddelde Nederlandse douchebeurt van 7,8 minuut kan volgens haar best terug naar die vijf minuten. Dat be spaart dagelijks vijftien liter wa ter per persoon en dus heel wat liters afvalwater die niet meer hoeven te worden behandeld. "Dus dat is goedkoper." De Politieke Partij Zevenaar liet zich in Eibergen voor de vierde achtereenvolgende keer niet vertegenwoordigen. Winters- wijks Belang koos voor aanwe zigheid op een andere bijeen komst, de gemeenteraad. Hengelaars, wandelaars en kanovaarders weten de water kant zonder moeite te vinden. Ook fietsers, skaters en schip pers van plezierboten vertoeven er met plezier. Op en langs het water valt er veel te genieten. Waterschap Rijn en IJssel stelt zijn vierduizend kilometer aan watergangen graag open voor het publiek, waar het maar kan. Tenslotte hebben wij er via de belasting al voor betaald. Het pas geopende fietspad langs de Oude IJssel, tussen Doesburg en Doetinchem, is er een mooi voorbeeld van. Deze omslag in het denken is bij Waterschap Rijn en IJssel de laatste jaren praktijk geworden. Terwijl recreatie niet een echte kerntaak is, zoals de zorg voor schoon water en veiligheid. De vraag is daarom of de inzet voor recreatie bij het waterschap met ingang van volgend jaar, als het nieuwe bestuur aantreedt, nog een tandje hoger gaat. Zo ja, mag dat dan ook iets kosten? Of: mag hiervoor de jaarlijkse be lastingaanslag hoger worden? En hoeveel dan? De twaalf partijen die kandida ten aandragen voor het nieuwe bestuur, hebben er allemaal een eigen opvatting over. Ze gaan hierover in discussie tijdens de volgende campagneavond (donderdag om 19.30 uur) in het Hart van Doetinchem. De laatste verkiezingsbijeen komst is donderdag 4 novem ber in het Watermuseum in Arnhem. Aanvang: 19.30 uur. www. bucldy nel werk i »l De beste materialen en vakkundig advies Sphinx wastafel met onderkast, spiegel en accessoires. Morsweg 7a 7461 AG Rijssen Tel: 0548-512113 Fax: 0548-520500 www.terharmsel-rijssen.nl info@terharmsel-rijssen.nl 5 LINE FOOTWEAR Els Rutting, lid van het huidige dagelijks bestuur van het wa terschap. "Ze laat zien dat ze kennis heeft. Ze is ook erva ren. Dat merk je als je haar hoort over de aanleg van een ecologische verbindingszone en wie daar voor moet beta len." Toch is Heersink nog niet he lemaal om voor Rutting: "Wa ter Natuurlijk lijkt me ook een goede. Een blik op de stand punten op www.kiesvoorwa- ter.nl zal me wel verder hel pen." De kandidaat-bestuurders van Waterschap Rijn en IJssel voeren hun debat in de aanloop naar de verkiezingen in november met steeds meer scherpte en humor. foto: michel beskers Gevel hoek Kolweg/Öranjestraat Oranjestraat SMtójAij 't* ki*8uiistit*cv.' KianhieritltHÉiBöuwe'i In het centrum van Holten ontwikkelt Roosdom Tijhuis Appartementencomplex De Meenhorst. Het complex is gelegen op de hoek van de Kolweg en Oranjestraat (naast de Rabobank). Dit ruim opgezette complex biedt ruimte aan tien 3-kamer appartementen met eigen parkeerplaats. De appartementen zijn standaard voorzien van een compleet en luxe afwerkingsniveau. Ter verhoging van uw woongenot is een uitgebreide lijst met keuzemogelijkheden beschikbaar. De bouw is in handen van Bouwbedrijf Roosdom Tijhuis Rijssen b.v. Nadere informatie over de te verkopen appartementen is te verkrijgen bij makelaarskantoor Vincent aan de Dorpsstraat 33 te Holten. V MAKËEAAHS Dorpsstraat 33 te Holten Tel.: 0548-361964 Fax:0548-364175 -kT i Website: www.vincent-makelaars.nl E-mailadres: info@vincent-makelaars.nl. Informatie en verkoop:

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 6