-g Speelgoedbeurs peuterspeelzaal Holtens Nieuwsblad Dorcas Voedselactie in Holtense supermarkten Holt Holtens Nieuwsblad 5 Ophalen foto's politiemotor Veiligheid Haarschool heeft zijn verkeersbrigadiers Opbrengst collecte Bijeenkomst Passage HOLTEN - Leerlingen van de Haarschool kun nen vanaf deze week vei lig oversteken onderweg van huis naar school en weer terug. Bij Haarschool helpen verkeersbrigadiers de kinderen veilig oversteken Concert op deel uitverkocht Eindelijk veilig oversteken Maandag stonden ze er voor het eerst op de kruising Larense- weg-De Visscher: de verkeers- brigadiers. De bordjes en oranje hesjes duidelijk zichtbaar in de zon. "Er zijn al heel wat kinde ren overgestoken hoor, een stuk of dertig-veertig denk ik wel", vertelt Jan Bult, directeur van de Haarschool. Ondertussen hou den klaar-overs Monique Op- hof en Miranda Nij Bijvank het verkeer tegen, zodat weer een groep leerlingen, sommige met ouders, veilig de Larenseweg over kunnen steken. Als ieder een veilig onderweg is naar huis, kunnen de jassen en bord jes weer terug naar school. Daar is een speciale plek voor de ma terialen, zodat ze altijd te vin den zijn. Het was een idee van de ouder raad en de Haarschool probeer de het al twee keer eerder, maar nu is het dan toch gelukt ver- keersbrigadiers op de been te brengen. "Deze keer hebben we stug volgehouden en is het uit eindelijk toch gelukt", aldus Bult. De verkeersbrigadiers zijn door de politie geïnstrueerd en weten dus echt wel wat ze doen. Egbert Groot is namens de poli tie Rijssen-Holten op school ge weest om een en ander uit te leggen. De ouders die zich later hebben aangemeld zijn naar het bureau in Rijssen geweest voor instructies. Ouders, leer- lingeh en school zijn enthou siast. Bult; "Ze vinden het fijn, praktisch en veilig. En je merkt dat ouders zich meer moreel verantwoordelijk voelen. Voor de donderdag kwamen we er nog twee tekort en dat heb ik toen aangegeven achterop de nieuwsbrief. Daar op hebben zich spontaan twee ouders aangemeld, dus er ont staat toch een soort kettingreac tie." Volgens Bult kunnen er op deze manier ook meer kinderen zelfstandig naar school lopen en fietsen. "Nu komen nog veel de ouders mee, maar straks wordt dat wel minder." Op school hebben de kinderen dan ook het advies gekregen hier over te steken en niet bij de na bijgelegen zebra of de rotonde, hoewel sommige ouders daar nog altijd de voorkeur aan ge ven. Ook hebben de kinderen uitleg gekregen over hoe ze vei lig over moeten steken bij de verkeersbrigadiers. "We hebben ze wel uitgelegd dat het niet betekent dat ze nu meteen door kunnen racen. Ze moeten wel gewoon stoppen." HOLTEN - Tijdens de Kultur- husdag Holten die op 11 okto ber werd gehouden rondom Smidsbelt, zijn door leden van fotoclub Profoto foto's gemaakt van kinderen op een politiemo tor. Die foto's konden op 23 ok tober gratis worden afgehaald in het voormalige gemeente huis. Veel kinderen of hun ou ders hebben van deze mogelijk heid gebruik gemaakt. Maar nog niet alle foto's zijn opge haald. De overgebleven foto's liggen nu De Boschkamp en kunnen daar nog van 27 tot en met 31 oktober tijdens kantoor uren worden opgehaald. HOLTEN - De speelgoedbeurs van de peuterspeelzaal wordt gehouden op zaterdag 1 no vember van 10.00 tot 12.00 uur in dorpshuis De Boschkamp. Men kan vrijdag31 oktober, van 16.00 tot 19.00 uur speelgoed naar het dorpshuis brengen. Mocht direct na verkoop blijken dat het speelgoed gebreken ver toond, dan is de inbrenger ver plicht het speelgoed terug te ne men en het ontvangen geld te rug te betalen. Klein speelgoed graag gebundeld inleveren. De inbreng bedraagt 0,15 euro per stuk of bundel, 80 procent van de opbrengst van het verkochte speelgoed is voor uzelf en 20 procent voor de peuterspeel zaal. Afhalen van niet verkochte spullen is op zaterdag 1 novem ber van 14.30 tot 15.00 uur. Te vens vindt dan de afrekening plaats. Niet afgehaalde spullen worden daarna aan een goed doel geschonken. Voor inlich tingen kan men na 18.00 uur contact opnemen met: Elly Aanstoot: 0548-36 28 58. HOLTEN - Het concert op 2 no vember door Richard Wolfe (vi ool),Bengt Widlund (cello) en Stanley Hoogland (fortepiano) was vorige week al volledig uit verkocht en er is nu een wacht lijst. Zelfs voor het volgende concert op 8 maart 2009 door Céleste Zewald (klarinet) en Jaap Kooij (piano) zijn nu al plaatsen gere serveerd. De liefhebbers van klassieke muziek op hoog ni veau hebben De Deel in Dijker- hoek kennelijk weten te vinden en waarderen. Daarnaast ontving Stichting De Verrassing het bericht, dat het SNS Reaal Fonds een structure le subsidie heeft toegezegd voor de jaren 2009 tot en met 2011. Deze bijdrage stelt de stichting mede in staat de komende jaren haar doelstelling te realiseren: concerten door topmusici brengen op een informele loca tie in het fraaie Salland tegen een betaalbare prijs. Voor de meer kostbare projecten - zoals geënsceneerde concerten - zal incidentele sponsoring wel noodzakelijk blijven. Vanaf het eerste concert wist Stichting De Verrassing zich ge steund door Café Restaurant Het Bonte Paard in Dijkerhoek, dat zorgt voor de uitstekende catering. Voor nadere informatie over programmering, reservering en sponsoring: contact!® stichting- deverrassing.nl en voorts: www.stichtingrieverrassing.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Kinderen die naar de Haarschool gaan, kunnen sinds deze week met een gerust hart oversteken. Want verkeersbri- gadiere zorgen ervoor dat het verkeer wordt stop gezet wanneer kinderen de drukke straat moeten oversteken. Het was een idee van de ouderraad en de Haarschool probeerde het al twee keer eerder, maar nu is het dan toch gelukt verkeersbrigadiers op de been te brengen. Deze keer hebben we stug volgehouden en is het uiteindelijk toch gelukt", aldus Jan Bult van de Haarschool HOLTEN - De Nederlandse Brandwonden Stichting heeft van 5 tot en met 11 oktober in Holten gecollecteerd. Hier werd een bedrag van 2731,15 euro opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stich ting in staat om haar werk voor mensen met brandwonden voort te zetten. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 30 oktober aen bijeenkomst in de Kande laar. De avond begint om 20.00 uur. hb gast is Schalk uit Deventer. 3j vertelt over stervensbegelei- Bbiangstellenden en nieuwe le tten zijn van harte welkom. HOLTEN - De Dorcas Voedsel actie wordt in de week van 2 tot en met 9 november gehouden. Op meer dan duizend locaties in Nederland wordt voedsel in gezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan vierhonderd kerken en zeshon derd supermarkten betrokken. In Holten wordt vrijdag 7 no vember de Dorcas Voedselactie gehouden bij de Albert Heijn, C1000 en Aldi. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de ar moedegrens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economische situatie waarin hun land ver keert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektriciteit en verwar ming. Voor overige zaken als voedsel In de supermarkten van Holten kan worden gegeven voor de Dorcas Voedselactie. en kleding blijft dan onvoldoen de middelen over. Daarnaast heerst in Oost-Europa een hoge werkeloosheid. In 2007 werden tijdens de voed selactie ruim 48 duizend voed selpakketten ingezameld. Dit jaar wordt ernaar gestreefd om 50 duizend voedselpakketten in te zamelen. Het is de bedoeling dat de eerste 20 duizend voedselpakketten voor de kerst op plaats van be stemming terecht komen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5