Filmdagen Todabokr in Trefpunt Espelo Winnaars wedstrijd gedichten Kulturhusdag Inbraak bungalow Holtens Nieuwsblad 3 Gerrit Vorkink is het wachten meer dan zat Pannen bij Koffieochtend Column Aanmelden jubileumfeest Bergruiters Klinkende HOLTEN - Gerrit Vork ink is de wanhoop nabij. De bewoner van de Wans inkstraat zit al vijf jaar te wachten op een nieuwe woning aan dezelfde straat en is het dralen van de gemeente Rijssen-Hol- ten en woningbouwver eniging Spectrum Wonen meer dan zat. Agenda Dinsdag 28 oktober 2008 I HOLTEN - In dorpshuis de I Boschkamp wordt vrijdag 7 no- |vember van 10.00 tot 11.30 uur een koffieochtend gehouden. Onder het genot van een kopje koffie kan deze ochtend geno ten worden van de muzikale klanken van het huisvrouwen orkest 'De Klinkende Pannen' uit Markelo. De leden van dit orkest produceren al vele jaren met gebruik van alledaagse huishoudelijke voorwerpen en veel enthousiasme een vrolijk muzikaal programma. Belang stellenden zijn vanaf 9.45 uur welkom in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten. De toegang is gratis. mui. wauu op uusiuiisei over zijn nieuwe wonuig. Er is al gesloopt maar daar blijft het tot nu toe bij. FOTO: JOHAN BOLINK Van mööie harfskluur'n en het Brookduo De vrouwe is hèèmoal gek van het Brookduo uut Markel. Ik bin der al óóit is met eur vuur noar Riess'n e wes. Doarum- me hèww ter ma van e nöm- m'n en stapp'n wie verlóóp'n zoaterdag bie de Haverkamp in de busse noar Tirol. Zie hadd'n der doa in Markel a hèèmoal rekkening met e heul'n. De VIP-busse stunn vuur óöns kloar. Het is ne on- vergettelijke reize word'n. Zes daag'n volop zunne, met machtig gekuurde Alp'n, öönder ne strak blauwe lóch met onwies móóie harfskl uur'n. Met 160 kèèrls en vroole noar Öóst'nriek. Eene grööte familie. Amoal good te passé en amoal zin um een feesje te bouw'n, met het Brookduo. Nóh det is good e lukt. De kaak'n stief van't lach'n. Wie hadd'n mangs het geveul dawwe twei brulfn hadd'n, woei'n n'hèèl'n dag bie heur'n. Het begun a 's manns vróg. Met mekaa 'n barg op. Iets heuger as'n Hoolterbarg, kwamme wie uut op zó'n vieftienhonderd meter. Toen óönze Bennie ziene muziekdeuze löss trökk, was't hekke van'n dam. Op de meziek van de Posthoorn kwamm'n de vroole vuurbie °P ne bessemstell'n. Miene röstige buurvrouwe, veraan- dem van de eene op de aan- dere minuute. Zó zat ze nog uuuis mien en zóó zung ze de sterrn van'n hemel met, wmm van det dak of. De Ti- rolers begrepp'n niks van die feestvier'nde Hollaanders. Met n' auto gung ze.mill'n tus- s'n de polenaise duur. Het maak'n amoal niks uut. Al kekk'n ze nog zó lilluk, het fees gung gewoon vedan. In ne kott.n tied lèèr'n wie van alle volk kenn'n. Leu uut Lochem diet Jootje van de Bakker ken n'n en ne spölleman uut Dorth, diet óóns s'oamds no- ar't fees nog langer uut'n slo- ap heul. Zóó trökke wie vèèr oamde met mekaa op en genött'n van Tiroolse muziek en het Brookduo. Het hèèle repertoire kwam vuurbie, s'o amds de kèèrl en 's manns de kèèrl. Hèèl stille wörd'n het, toen ter zung'n wörd'n oaver de Canadeez'n op'n Hoolter Karkhof. Alle oamde wörd'n of e slött'n met Sierra Madre. Ie mött toch wal een akelig dom dèèr wèèr ai zukke dinge wilt miss'n. Gelukkig, goat ze nog'n kèèr wier. Nee, het Brookduo scheidt ter heet uut en des ma good ók. Wie hebt ter van genött'n, van de Weus- te diet ter met die móóie zan geres van duur gung, van de Badmusse met ziene machti ge móóie mimiek en neet te vergett'n, Benny, de man an de knöppe. Het was amoal good vuur mekaa, Spit (ze) .Wat hebbe wie genöt t'n van die machtige móóie harfskluur'n. Wis en waarach tig- De Vèèrkiüinte Viefkop De gemeente heeft de woning van Vorkink aangekocht omdat ze de weg wil gebruiken als ont sluitingsroute voor het winkel centrum. De bedoeling is om bij het Wansinktracé nieuwe hui zen neer te zetten, iets verder van de huidige weg af. Spectrum Wonen heeft inmiddels zes hui zen in de straat gesloopt, waar van de bewoners elders in het dorp zijn gevestigd. Twee van hen keren terug naar de straat, ten minste, als de nieu we huizen zijn gebouwd. En daar zit nou net geen schot in. Volgens Vorkink worden de be woners al jaren aan het lijntje gehouden. "Als je bij de ge meente komt, dan zeggen ze van 'het ligt aan Spectrum' en bij Spectrum zeggen ze van 'het ligt aan de gemeente'. Ik heb Bramer in Vriezenveen - die de huizen gaat bouwen - ook al gebeld, maar die verwij zen weer naar Spectrum. Het is gewoon in en in triest. We zijn als enige nog over aan de linker kant. We leven in een pruttel. Ze beginnen gewoon niet met bouwen, terwijl ze nergens op hoeven te wachten. Het terrein ligt klaar, maar ze doen niks", aldus Vorkink die wijst op zijn koopcontract met de gemeente, waarin staat dat hij niet weg hoeft uit het oude huis voor het nieuwe klaar is. Om die reden is een tijdelijke woonplek elders in het dorp ook geen optie voor hem. Behalve de onzekerheid waarin Vorkink nu al jaren verkeert, speelt ook een terugloop in het woongenot een rol. Vorkink heeft al vijf jaar niets meer aan de woning gedaan. "Ik ben een enorme tuinlief- hebber, maar je gaat niet met je min aan de gang als je weet dat er elk moment een shovel door heen kan gaan. Er is geen enkel zicht op wanneer ze wat gaan doen." Bij Vorkink lopen de emoties in middels hoop op. Een gesprek met de wethouder, dat deze week zou plaatsvinden, heeft hij inmiddels afgezegd. "Want dan ga ik dingen zeggen, die ik liever niet wil zeggen." Bij de gemeente was vrijdag middag niemand bereikbaar voor commentaar. ESPELO - Flimclub Todabokr vertoont vrijdag 7 en zaterdag 8 november een aantal oude films in Het Trefpunt in Espelo. Er worden films en een aantal dia's getoond over de Okken- broekseweg. Vrijdags wordt ge start om 20.00 uur. De entree is dan gratis. Voor de consump ties moet dan wel worden be taald. Er is geen cabaret of mu zikaal optreden. De wat ouderen komen zater dag 8 november om 13.45 uur aan hun trekken. De toegang bedraagt dan 5 euro, maar dat is dan wel inclusief tweemaal kof fie, twee consumpties en hap jes. Ook deze middag is er ver der geen optreden. HOLTEN - De politie kreeg vrij dagavond 24 oktober een mel ding van een inbraak op het va kantiepark Landal Greenparks in Holten. De bewoners van het vakantie huisje waren 's avonds omst reeks 18.45 uur gaan zwemmen. Toen de bewoners omstreeks 20.15 uur terug kwamen bij hun vakantiewoning zagen ze dat het slaapkamerraam was open gebroken en dat een handtasje met inhoud was weggenomen. HOLTEN - Een drukbezochte dienen. Het betreft het werk van OOStdllOfiCS voordracht van zelfgeschreven Merel Does, Femme van de Belt voordracht van zelfgeschreven gedichten rondom het thema 'Vrolijk' vormde zaterdag 11 ok tober een onderdeel van de Kul turhusdag in Holten. Uit de circa twintig inzendingen heeft de jury drie gedichten ge kozen die extra aandacht ver- Merel Does, Femme van de Belt en Ans Steunenberg. Zij hebben van de jury een boe- kenbon ontvangen. Alle gedich ten zijn verzameld in een boek je dat te koop is voor 1 euro bij Boekhandel Heusinkveld in Holten. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 in Holten worden zaterdag 1 no vember Oosterhofjes gebakken en gevuld. Iedereen is uitgeno digd om te komen proeven. Te lefoon 0573-221102. NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Sporthal 't Mossink, zaterdag 1 november 2008, 20:00 Stichting De Verrassing: con cert op deel met Richard Wolfe, Bengt Widlund en Stanley Hoog land, Dijkerhoek, zondag 2 no vember 2008, 16:00 Theater Sonnevanck en schrijf ster Carolien Roodvoets, Biblio theek Holten, maandag 3 novem ber 2008, 20:00 Bejaardensoos, Kandelaar, dinsdag 4 november 2008, 14:30 Dorcas Voedselactie, Albert Heijn, Cl 000 en Aldi in Holten, vrijdag 7 november 2008 Koffieochtend: huisvrouwenor kest De Klinkende Pannen, Bosch kamp, vrijdag 7 november 2008, 9:45 - 11 .-45 Filmavond ToDaBoKr, Tref punt Espelo, vrijdag 7 november 2008, 20:00 Oud-papiercontainer, Bos- schooi Espelo, zaterdag 8 novem ber 2008 Filmavond ToDaBoKr, Tref punt Espelo, zaterdag 8 novem ber 2008, 1 3:45 Gebraden Oosterhofjes eten, telefoon 0573-221103, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Hol ten, zaterdag 8 november 2008, 14:00 Herdenking Remembrance Day, Canadese Begraafplaats, zondag 9 november 2008, 11:00 Playbackshow, Bonte Paard- zondag 9 november 2008, 14:00 K&C Holten: Kurios Klarinet, kwartet, Boschkamp, zondag 9 november 2008, 20:00 Jeneverproeverij Gall Call, Holten, woensdag 12 november 2008 K&C Holten: J.W. Waterhouse, Boschkamp, woensdag 12 no vember 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november 2008, 20:00 Holtense Toppers te Paard, Paardenterrein De Borkeld, zater dag 15 november, 14:00 - 16:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 17 novem ber 2008 Filmhuis Holten: film Das Le- ben der Anderen, Boschkamp, donderdag 20 november, 20:15 Brunch ouderen (opgave vanaf 10 nov.), Boschkamp, zondag 23 november 2008, 11:30 - 14:00 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 25 november 2008, 14:30 Passage Holten: Optreden Dree vrouw, leu uut d' Achterhook, Kandelaar, donderdag 27 novem ber 2008, 20:00 DECEMBER Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 8 december 2008 - woensdag 10 december 2008 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab Jansenstraat 30 Hol ten, maandag 8 december 2008 - vrijdag 12 december 2008 HOLTEN - Rijvereniging De Bergruiters bestaat 75 jaar en dat wordt 15 november gevierd met een jubileumfeest. Dit wordt gehouden van 19.30 tot 23.30 uur in zaal De Biester in Holten. Wie hier naartoe wil, wordt ver zocht om een mailtje te sturen naar jubileum2008@hotmail.com of te bellen met 0548 - 362592. Dezelfde dag wordt 's middags van 14.00 tot 16.00 uur een heus Holtens Toppers te Paard ge houden op het clubterrein op de Borkeld. Wanhoop nabij OKTOBER Oudpapiercontainer, De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten, maandag 27 oktober 2008 - woensdag 29 oktober 2008 Oudpapiercontainer, Haar- school, Ab jansenstraat 30 Hol ten, maandag 27 oktober 2008 - vrijdag 31 oktober 2008 Wijnproeverij Albert Heijn, Res taurant De Oale Toone, woens dag 29 oktober 2008 Oudpapiercontainer, De Hol- terenk, Holterenkstraat 1 Holten, woensdag 29 oktober 2008 - vrij dag 31 oktober 2008 Passage Holten: Schalk over stervensbegeleiding, Kandelaar, donderdag 30 oktober 2008, 20:00 Oudpapiercontainer, Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- weg 30 Dijkerhoek, vrijdag 31 ok tober 2008 - maandag 3 novem ber 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3