Luister naar je ogen. Bredere koers Sallandshoeve We hebben meer aandacht nodig. Struik Optiek Maak heidevelden Borkeld boomvrij VARILUX RUSSEN/ HOLTEN - Uit de gemeente Rijssen-Holten en omstreken hebben 28 onder nemers een oriënteringsreis naar China gemaakt. NIEUW-HEETEN - Vakantiepark Sallandshoeve gaat zich meer rich ten op de regionale markt. Luister naar uw ogen en geef ze de aandacht die ze verdienen. Neem ze mee naar de opticien en vraag naar Varilux. Want met Varilux krijgen ze de best mogelijke correctie op elke kijkafstand. Kies uiterlijk 29 november 2008 voor Varilux brillenglazen en krijg zes unieke kristallen wijnglazen cadeau! Vraag naar de voorwaarden www.varilux.nl tvert en Monique Mol gaan zich meer richten op de regionale markt. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Reis naar China groot succes Grotestraat 1 Rijssen 0548-51 2498 Deze twaalfdaagse reis voerde van het noordelijk gelegen Dalian, via Shanghai naar Hong Kong. Er wer den meerdere fabrieken van uiteen lopende aard bezocht. Kleinschalige ondernemingen, maar ook bedrijven met vele hon derden, zelfs over de duizend, me dewerkers. Zo zag men een ijzergieterij, een bedrijf waar sanitair wordt vervaar digd, een sportschoenenfabriek en de produktie van garage-uitrustin gen. Speciaal voor de dames in het gezelschap werd een bezoek ge bracht aan een kledingatelier. Di verse Duitse winkelketens zijn hier vaste afnemer. Het weekend werd besteed in Shanghai, een stad met 16 miljoen inwoners, die zich in een moordend tempo ontwikkelt. Een stad waar pure armoede en weelderige rijk dom tegelijkertijd is te zien De oude wijken worden in sneltrein vaart vervangen door gigantische woonflats. In het zakencentrum van Shanghai, het in de afgelopen 15 jaar ontwik kelde Pudong, werden de Televisie toren en de Jin Mao Tower bezocht. Vanaf deze gebouwen heeft men, zowel overdag als 's avonds, een ge weldig uitzicht over de stad. De handel in nep horloges en -pennen tiert hier welig. Al reizende, per bus, kon men een uitstekende indruk krijgen van de reeds bestaande infrastructuur, maar ook van de indrukwekkende ontwikkelingen, die op dit gebied gaande zijn! De architectonische hoogstandjes, toegepast bij bruggen en gebou wen, zijn van onverwacht spectacu lair niveau. Een van de hoogtepunten van deze reis was het bezoek aan de vesti ging van de Twentsche Kabel in Nanjing. Dit high-tech bedrijf ver vaardigt hier de glasvezel, die on der meer in Rijssen-Holten wordt gebruikt. Bij dit concern is de tech nische ontwikkeling in handen van Holtenaar Onno Bresser. Hij zorg de voor een geweldige ontvangst. Als afsluiting van deze reis bezocht men de grootste -beurs van China, de Cantonfair. in Guangzhou. In een volledig nieuw, geheel air conditioned, beursgebouw, met een oppervlakte van vele tientallen hec tares, werden zeer verschillende Chinese produkten gepresenteerd. De deelnemers gingen huiswaarts met overweldigende indrukken. Ve len hebben zakelijke ideeën opge daan. Duidelijk is, dat onze westerse we reld te maken heeft, en nog meer krijgt, met de ontwikkelingen die zich in onder meer China voltrek ken. De organisatie van deze reis was in handen van de gebroeders Jansen in samenwerking met OAD-reizen. RUSSEN/ HOLTEN - In het kader van de Natuurwerkdag 2008 wordt zaterdag 1 november in het hele land gewerkt in de natuur. De IVN- afdelingen Rijssen-Enter en Marke- lo gaan op de heide van natuurge bied De Borkeld jonge boompjes trekken en zagen, dit doen we om de heidevelden open te houden. De Natuurwerkdag 2008 is een lande lijke activiteit die wordt aangestuurd door de verschillende natuurbescher mingsorganisaties. Het IVN werkt in deze activiteit sa men met de Staatsbosbeheer, de eige naar van het natuurgebied De Bor keld. De werkdag duurt van 10.00 tot 15.00 uur en er is werk voor honderd perso nen. Tijdens de werkdag zorgt Staatsbos beheer voor koffie of thee en tussen de middag is er een eenvoudige lunch. Ook voor gereedschap en handschoe nen wordt gezorgd. Opgave voor deelname bij a.hak- kers@staatsbosbeheer.nl De startplaats zal zijn de parkeer plaats bij infocentrum 'n Witten aan de Borkeldweg 17 in Markelo. aan vang 10.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft en zin heeft om in de natuur een keer de handen uit de mouwen te steken is van harte welkom. Vooral de wandelaars en fietsers en al le anderen die gratis genieten van de natuur is dit een nuttige gelegenheid om kennis te maken met de andere kant van de zaak, nl. hoe houden we ons mooie en afwisselend landschap in stand. Meer informatie over de landelijke ac tiviteiten is te vinden op de website: www. natuurwerkdagn 1 Voor opgave en verdere informatie kunt u contact op nemen met de loca tieleider Albert Hakkers: a.hak- kers@staatsbosbeheer.nl of de provin ciale coördinator: Judith van Veen: overijssel@natuurwerkdag.nl. De eigenaren Evert en Monique Mol willen meer zijn dan enkel een camping en bungalowpark. Het horecagedeelte moet in de toekomst een heuse trek pleister worden en daarnaast gaat de Sallandshoeve de boer op met aantrek kelijke activiteiten als boerengolf, mid getgolf en bowling. Evert Mol heeft ideeën genoeg, want ook activiteiten als huifkartochten, nordic walking en fami liefietstochten komen op het program ma te staan. De Sallandshoeve is vanaf januari 2006 eigendom van Evert en Monique Mol. "Na ingrijpende restauraties van de ou de boerderij, zwembad, receptie, bunga lows en terreinfaciliteiten begint het park er nu uit te zien zoals wij dat voor ogen hadden", zegt Evert Mol. Het park be staat uit 138 bungalows en 76 kampeer plaatsen en is gelegen aan de weg tussen Holten en Raalte. Het terras voor de boerderij is geheel kindvriendelijk inge richt met speeltoestellen, midgetgolf, ka belbaan en springkussen. Voor 2006 was restaurant de Sallandshoeve sterk gericht op de eigen gast, maar de familie Mol wil graag een regionale functie voor de horeca bewerkstelligen. Mol: "En dat begint aardig te lukken. De bowling is nieuw aangelegd en is een behoorlijke trekpleister in de weekenden." Dat veel klanten van vroeger de Sal landshoeve weer weten te vinden doet Mol deugd. "Het is erg leuk om mensen die je dertig jaar niet gezien hebt en die nog steeds denken dat je ergens in het buitenland zit, plotseling voor je neus te zien staan in jouw eigen restaurant. Het is ook leuk als je bij de kapper zit en men weet niet dat je van Sallandshoeve bent, je te horen krijgt dat je er tegen woordig goed kunt eten en feestjes kunt geven en dat het erg opgeknapt is...', al dus Mol die volgend jaar ook wil gaan samenwerken met andere horecaonder- nemingen. "De Sallandshoeve richt zich niet op de grote partijen gasten, maar op meer kleinschalige partijen tot honderd personen. Ook wordt ons res taurant steeds meer overdag gebruikt voor vergaderingen en recepties. Door het kleinschalige en knusse karakter van het park kiezen steeds meer gasten voor de Sallandshoeve, als uitvalbasis vlakbij de Holterberg", aldus Mol die zichzelf nog altijd als een Holtenaar beschouwt. "Ik heb er ook ruim zeventien jaar ge woond." (zie ook www.restaurantsal- landshoeve.nl).

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25