jeugdzorg Thuis in de Mag het licht uit? Evenementen kalender 8 november >25 oktober Nacht van de Nacht, diverse plaatsen in Overijssel 28 oktober Elfduizendmarkt, Steenwijk 29 oktober Vergadering Provinciale Staten, Zwolle 29«3Q oktober Studiebeurs, Zwolle 30 oktober Ladies of soul, Enschede' >1-9 november Week van de Jeugdzorg 1 november IJhorstermarkt, IJhorst 1 november Open Monumentendag/ Overijsselse Molendag, Zwolle 1 november Speelgoedbeurs, Holten 2 november Springwedstrijden paarden, Heeten 4 november Ruil- en taxatiedag verzamelobjecten, Wierden 6 november Wandeling door natuurgebied, Haaksbergen Mega Piraten Festijn, Markelo 8 november Natuurwerkdag, Ossenzijl 9 november Dinkelloop, Losser >11 november Literaire avond Statenzaal Diezerstraat, Zwolle >14 november Workshop sieraden maken, Almelo Meer informatie op www, pverijsseltoerisme. nl of www.averijssel.nl Zie Overij Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Om te laten zien in welke gebieden het nog echt donker is, heeft de provincie Overijssel een donkerte kaart laten ontwikkelen. Deze kaart is op 25 oktober gepresenteerd door gedeputeerde Theo RietkeA Proef weg(dek)verlichting De provincie Overijssel is daarom tijdens de Nacht van de Nacht op 25 oktober gestart met een proef met nieuwe, energiezuinige verlichting. Dit doen ze samen met de gemeente Olst-Wijhe. Naast verbetering van de verkeersveiligheid en -doorstroming is het doel: besparing van energie, vermindering van £02-uitstoot en het tegengaan van lichtvervuiling. Led-verlichting De pilot vindt plaats op de provinciale weg N 337 Deventer-Zwolle, wegvak Deventer-Den Nul. Het gaat dan bijvoorbeeld om een bermpaal voorzien van een zonnepaneel met rood/witte led-verlichting. De energiebesparing ten opzichti van traditionele verlichting is 100% en er is geei CO.-uitstoot bij deze toepassing. Of led-verlich ting in het wegdek voor het geleiden van het verkeer bij een rotonde. De energiebesparing teiij{ opzichte van traditionele verlichting is 86%. Ook lichtmasten met led-verlichting en bermpalen met rood/witte led-verlichting aangesloten op het laagspanningsnet leveren veel energiebe sparing op. Kijk ook op www taothetdcmkmbnker: nl of www. provincie, omijssel. nl of een gedicht. Het publiek bij de voorstel ling bestaat uit kinderen die jeugdzorg krij gen en kinderen van Deventer basisscholen uit de groepen 7 en 8. De voorstelling is maar één van de activiteiten voor kinderen. Symposium Voor de jeugdzorgwerkers organiseren de provincie en de Overijsselse jeugdzorginstel lingen een symposium. Er wordt gediscus sieerd over het gebruik van nieuwe media, beroespsverantwoordelijkheid en uitleg gegeven over een bijzondere training Jeugdzorgmedewerkers krijgen tijdens de training van cliënten te horen hoe het doen en laten van medewerkers overkomt en wat ze daar mogelijk aan kunnen veranderen. Wilt u meer weten over de week van de jeugdzorg en de Overijsselse activiteiten? Kijk dan op www.weekvandejeugdzorg.nl Samen naar een dansvoorstelling, een symposium, de uitreiking van de jeugdzorg- award en een voorstelling van Sara Kroos in Deventer. Dat zijn de belangrijkste activi teiten in Overijssel tijdens de Week van de Jeugdzorg (1 t/m 9 november). Het thema is dit jaar Thuis in de jeugdzorg. Thuis is een mooi en betekenisvol woord. Het is de plek waar je woont, welkom bent, waar je jezelf kunt zijn. Je ergens thuis voelen kan overal, ook al is de thuissituatie anders dan anders, zoals in de jeugdzorg. Nederland is één van de meest verlichte landen ter wereld. Dat kost veel energie, maar verstoort ook de natuur. Daarom is de provincie Overijssel tijdens de Nacht van de Nacht gestart met een proef met nieuwe, energiezuinige verlichting. De afgelopen decennia is het gebruik van verlich ting gedurende de avond en nacht in Nederland explosief toegenomen. Assimilatieverlichting in kas sen, verlichting van sportvelden, wegverlichting en reclameverlichting zijn slechts enkele voorbeelden. Keerzijde Kunstlicht heeft naast positieve punten, zoals het leveren van zicht en veiligheid, ook zijn keerzijde. Minpunten zijn bijvoorbeeld het enorme energie verbruik, de verstoring van de natuur en het ver anderende landschap, zowel overdag als 's nachts. Ook kunnen verlichte wegen buiten de bebouwde kom beduidend onveiliger zijn door roekelozer rijgedrag. Sara Kroos De voorstelling van jeugdzorgambassadrice Sara Kroos, op 3 september, staat geheel in het teken van dit thema. Ze heeft jeugdzorg jongeren opgeroepen om hun (gewenste) thuissituatie in beeld te brengen door middel van bijvoorbeeld een fotoserie, een tekening

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18