Zoekt u een betrouwbare scooter voor woon, werk, school of hobby? Nu leegverkoop van onze kleding tot 50% korting MOTORSERVICE TWENTE Uitkering gemeentefonds valt hoger uit voor gemeente Boer als natuurbeschermer Op de gehele collectie SCOOTERMAAND! Wij verkopen o.a. Yamaha Aprilla Vespa Sym Peugeot Derbi Honda Generic Kryptonstraat 23, Rijssen Tel. 0548-54 01 60 www.motorservicetwente.nl PROFITEER NU!!! PROFITEER NU!!! 'Het populairste vak' Ruiterkamp is specialist in vloeren, maar heeft nog veel meer in huis. 'Designflooring' kent ongekende mogelijkheden NIJVERDAL - Je zou zweren dat het hout is, na tuursteen of mar mer als je ze zo ziet liggen: de vloeren bij Ruiter kamp aan het Kei- zerserf 40 in Nij- verdal. Maar het is kunststof en dat merk je pas als je een staaltje in je hand houdt. Dinsdag 28 oktober 2008 12 RIJSSEN/ HOLTEN - Netto valt de uitke ring voor de gemeente Rijssen-Holten van uit het gemeentefonds 722.000 euro hoger uit dan aanvankelijk werd aangegeven. In een eerdere berekening sloot de begroting met een tekort van 52.000 euro. Dit tekort kan nu worden opgevangen met de hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds. In de begroting 2009 is rekening gehouden met een inflatiecorrectie van 2,35 procent. Het rijk gaat in de septembercirculaire uit van 3,58 procent. Het verschil tussen de wer kelijke en de door de gemeente gehanteerde inflatie wordt later verrekend. Een stelpost van 200.000 euro wordt vastgelegd om met deze extra lasten rekening te houden. De Wmo (Wet maatschappelijke ondersteu ning) blijft het grootste risico. Als gevolg van een wetswijziging betekent het mogelijk dat de uurtarieven vanaf 2010 structureel stijgen. Voor onze gemeente betekent dit een extra last van 600.000 euro. Hiervoor worden de gemeenten waarschijnlijk niet gecompen seerd, deze extra kosten moeten dus worden gedekt uit de algemene middelen. De ge meente heeft al een structurele risicobuffer van 250.000 euro voor de Wmo opgenomen. Dit bedrag is niet toereikend voor de te ver wachten gevolgen zoals hiervoor omschre ven. Daarnaast heeft de gemeente nog andere risico's zoals onder andere de WSW en een stijgende rente. Vanuit de septembercirculaire vloeien extra middelen naar onze gemeente. Hoewel de gemeente nu veel extra geld krijgt, staan daar ook grote risico's tegenover. In de begroting heeft de gemeente rekening gehouden met de bovengenoemde risicobuffer van 250.000 eu ro. Gezien de hoogte van de risico's conclu deert onze gemeente dat deze buffer veel te laag is. Om die reden wil het college alle ex tra middelen beschikbaar houden voor de ge noemde risico's. "Ik voorspel jullie: over vijf jaar is maatschappelij ke stage het meest populaire vak op school. Veel scholen willen zo snel mogelijk aan de slag", aldus staatssecretaris Van Bijsterveldt. Het ministerie stelt 12 miljoen euro beschikbaar om de invoe ring van de maatschappelijke stage zoveel moge lijk te stimuleren en betrokkenen van elkaar te la ten leren. Hoewel er nog sprake is van uitproberen, volgen dit schooljaar al 61 duizend middelbare scholie ren een maatschappelijke stage van tenminste 30 uur. Hieraan doen circa 275 scholen en een veel voud aan maatschappelijke organisaties mee ver spreid over heel Nederland. Vanaf het schooljaar 2011 lopen alle middelbare scholieren een maatschappelijke stage. advertorial Het voelt behaaglijk aan: een kunststofvloer op een latexon dergrond. "Designflooring", noemt Henk Ruiterkamp het. Het biedt ongekende mogelijkheden want het is oersterk en bijzonder gemakkelijk te onderhouden. Ruiterkamp is een specialist op dit gebied, al meer dan 15 jaar. De vloeren zijn eigenlijk geschikt voor alle toepassingen: winkel, kantoor, horeca, maar ook in woonhuizen doen ze het prima. Zowel in het strakke moderne in terieur als in het romantische. "Het wordt bekender. Steeds va ker ontdekken ook particulieren de vele mogelijkheden die deze producten bieden. Want de mo gelijkheden zijn bijna onbe grensd. Je kunt spelen met des sins en kleuren, precies die vloer kiezen en laten leggen die past bij jouw woonwensen en in terieur. En er komt steeds meer op de markt. Deze vloeren zijn ook bijzonder goed te combine ren met vloerverwarming. Een ander voordeel is dat ze goed tegen vocht kunnen. Kijk, het nieuwste motief is de bamboe vloer", vertelt Ruiterkamp en thousiast. "We hebben verschil lende merken Woodstone, MFI- oor en dus DesignFlooring." Op de grote beurs Huis 2008 in Hengelo staat Ruiterkamp bin nenkort voor de vierde keer en toont daar de noviteiten. Maar die zijn natuurlijk ook in de zaak in Nijverdal te bewonderen. Be halve de bijzondere vloeren heeft Ruiterkamp nog meer in huis. "We doen complete wo ning- en projectstoffering. Zo zijn we hoofddealer van Luxaflex. We hebben binnen- en buiten zonwering, gordijnen, karpetten en dat is nieuw, ook behang." Een ander bijzonder nieuwtje ook te zien in de zaak: een schoonloopmat met ingebouwde led-verlichting. Zelfs nog in ver schillende kleuren! Ruiterkamp Woondecor levert producten uit het midden en hogere segment. Boeren krijgen in de toekomst betaald voor maat schappelijk waardevolle activiteiten zoals een duurzame bedrijfsvoering waarbij voedselveilig heid en -kwaliteit, landschap en natuur, milieu, dierenwelzijn en diergezondheid centraal staan. De algemene inkomenssteun aan boeren wordt af gebouwd. Dat alles is vastgelegd in de visie van het kabinet op het Europese landbouwbeleid in 2020. Onze land- en tuinbouw is een krachtige sector en een belangrijke motor van de economie, stelt hei j kabinet, en moet zich daarom kunnen blijven ont wikkelen en vernieuwen. In deze visie bloeit en concurreert de Europese land- en tuinbouw op de wereldmarkt. Dit kan omdat wordt geïnvesteerd in kennis en vernieu wing.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 12