ondernemen Animo voor Holtens Nieuwsblad 9 Kinderworkshop breakdance COV speelt Oud gaat voor goud Battumse Revue speelt toneelstuk Tis Trechte Paardrijden Beau Barvelink rijdt zich Overijssels Kampioen Liberaal Café WD September vri) koel en droog T-IHIsuay 21 UKIUUUI 2UÜÏÏ1 HOLTEN - Onder de Holtense middenstand is er zeker belang stelling om mee te doen aan het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO), maar of er ook voldoen de draagvlak is, blijft afwachten. De gemeente wil namelijk een draagvlak van zestig procent hebben, voordat de plannen verder worden ontwikkeld. De bal ligt nu bij de Holtense Han delsvereniging die op 29 okto ber een algemene ledenverga dering houdt. Volgens Henk Nijen Twilhaar, beleidsmewerker integrale vei ligheidszorg van de gemeente, verwacht dat er in Holten vol doende draagvlak is om mee te doen aan het project. "Maar er wordt ook een inspanning van de winkeliers verwacht. Zij moeten de afweging maken of het die inspanning waard is." Nijen Twilhaar baseert zijn ver wachting op de enquête die aan 58 Holtense middenstanders werd uitgereikt. Daarvan kwa men 45 volledig ingevulde for mulieren terug wat een respons betekent van 78 procent, zo be rekent Nijen Twilhaar. Van de 45 waren er 29 lid van de Hol tense Handelsvereniging. "We willen graag een respons heb ben van zestig procent om door te gaan met het Keurmerk. Dat betekent dat als er 35 winkeliers meedoen, wat ons'betreft er voldoende draagvlak is." Uit de enquête kwam naar voren dat er zich in Holten - zoals Nijen Twilhaar het zegt - 'geen signifi cante gevaarzettingen voor doen'. Mochten de winkeliers ja zeg gen tegen het KVO, dan kan in 2009 worden begonnen met de realisatie ervan. Er wordt een samenwerkingsverband opge steld tussen de winkeliers, de politie, brandweer en gemeente om de veiligheid en de leefbaar heid in het winkelgebied te ver beteren. Sleutelwoorden daar bij zijn niet alleen aangiftebe reidheid en brandweerinspec ties, maar ook onderhoud en verlichting. Er moet een keten ontstaan van winkeliers die el kaar steunen op alle gebieden met betrekking tot de veiligheid. De aanpak in Holten gaat een blauwdruk worden van die in Rijssen. Daar loopt het project al sinds 2006 en doen 106 van de 150 ondernemers mee. "In Rijssen werkt het goed", zegt Nijen Twilhaar. "De aangiftebe reidheid is toegenomen, we hebben trainingsavonden ge houden over inbraakpreventie 'en hoe je om moet gaan met agressieve klanten. Ook is er een klachtenlijn ingesteld en zijn er al vrij snel rode kaarten uitge deeld. Ie ziet het Keurmerk in steeds meer plaatsen. Enschede en Hengelo hebben het al lan ger en ook Twenterand, Haaks bergen en Wierden voeren het in." De eerste helft van de maand werd het weer bepaald door la gedrukgebieden. Het was wis selvallig maar de aangevoerde lucht was meestal vrij warm. In de tweede helft van de maand brachten hogedrukgebieden juist rustig, droog en vrij koel weer. Aan het einde van de maand kregen depressies weer vat op het weer en werd het op nieuw wisselvallig. De gemid delde temperatuur in Holten bedroeg 14.6 graden, in Espelo 14.2 graden, De Bilt noteerde wat lager met 13.6 graden dan het langjarig gemiddelde van 14.2 graden. In Holten werden negen warme dagen genoteerd (maximumtemperatuur 20.0 graden of hoger) tegen tien da gen normaal. 11 september ver liep in een groot deel van het land, waaronder Holten, Espelo en De Bilt, zomers warm (maxi mumtemperatuur 25.0 graden of hoger). De hoogste tempera tuur deze maand, 27.2 graden in Holten, Espelo 26.8 graden werd die dag genoteerd. Tijdens heldere nachten rond het mid den van de maand koelde het met name in het binnenland soms fors af. De laagste tempe ratuur werd gemeten op 18 sep tember, Holten noteerde toen 4.7 graden. Espelo kwam aan 3.9 graden. Aan de grond kwam het net niet tot vorst. Gemid deld over het land viel 63.0 mm neerslag tegen een langjarig ge middelde van 75.0 mm. De neerslag viel voornamelijk in het eerste deel van de maand en op 30e. Op de laatste dag van de maand viel er veel neerslag. Holten en Dijkerhoek kregen beiden 25.0 mm in de regenme ter. Beuseberg 21.0 mm en Es pelo 25.0 mm. Een regengebied trok over ons land en zorgde voor het vele water. Ook 3 sep tember was een natte dag met in Dijkerhoek 14.0 mm, in Hol ten 12.2 mm, Beuseberg noteer de 11.0 mm en Espelo 12.3 mm. Van 14 tot en met 28 september was het met uitzondering van de 23e en 24e op alle dagen droog. De meeste neerslag over de hele maand viel in het noordoosten en midden van het land. Dan de maandcijfers van de neerslag. Dijkerhoek kreeg 65.0 mm, gevolgd door de Beuse berg met 64.0 mm, Holten 61.0 mm en Espelo 61.3 mm tot slot De Bilt met 100.0 mm tegen 74.0 mm normaal. De minste neer slag viel op Schiphol: 35.0 mm. Gemiddeld over het land scheen de zon in september 158.0 uren tegen 136.0 normaal. Het zonnigst was Wilhelmina- dorp met 179.0 zonuren. In De Bilt scheen de zon 147.0 uren tegen een langjarig gemiddelde van 105.0 uren. Met name het tijdvak van 25 tot 28 september verliep op veel plaatsen zonnig. Bovendien stond er die dagen maar weinig wind waardoor het, ondanks de gematigde maxima van ca. 16.0 tot 19.0 graden, overdag toch zomers aanvoelde. Zo heeft september het dus nog niet zo slecht ge daan. Al was van echt nazomer weer geen sprake. Nu maar eens kijken wat oktober gaat doen op weergebied. Freddie Paalman HOLTEN - Beau Barvelink is Overijssels kampioen geworden in de klasse M tijdens de Eventing in Barchem. Eventing is een tak van de paardensport, die gaat over drie onderdelen. Allereerst moet er voor een jury een dressuurproef worden afgelegd, hiervoor krijgt de combinatie punten. Vervolgens moet er een springparcours worden gesprongen, en als beide onderdelen voldoende zijn gere den, mag de combinatie starten in de cross. Dit is een parcours van ongeveer drie kilometer door het bos, over akkers en weilanden. Hierbij moeten ongeveer twintig hindemissen worden gesprongen, dit zijn allemaal natuurlijk obstakels, zoals bijvoorbeeld bo men, opsprongen, afsprongen en natuurlijk watercombinaties. Dit alles moet binnen een bepaalde tijd zijn afgelegd. Het resultaat van de drie onderdelen wordt verwerkt in strafpunten en zo komt dan tot een uiteindelijk klassement. BATHMEN - De nieuwe revue Tis Trechte van de Battumse Revue gaat zaterdag 1 novem ber in première in theaterzaal Braakhekke in Bathmen. Een reeks van voorstellingen zal daarna nog volgen zodat het een drukke tijd wordt voor de leden. De kaartverkoop is ondertussen gestart. De verkoopadressen zijn Kadokido- Schoolstraat en The Readshop- Deventerweg. De speeldatazijn 1,4,7,8,11,14 en 15 november. Prijs 12.50 eu ro. HOLTEN - WD Rijssen-Holten houdt woensdag 22 oktober om 20.30 uur bij Woody's aan de Holterbergweg 11 in Holten een Liberaal Café. Spreker is WD-fractievoorzitter van de Eerste Kamer Uri Ro senthal. Onderwerp is: Politieke reflectie en actualiteit. Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp wordt woensdag 29 oktober van 13.30 tot 15.30 uur een leuke kinderworkshop ge houden: Breakdance. Breakdance staat ook wel be kend als 'breaking' of 'b- boying'. Het is meer dan alleen wat trucjes laten zien, het is een dans. Het vormt samen met rap, graf fiti en Dl-en de vier belangrijk ste onderdelen van HipHop. Bij breakdance zijn er ontelbaar veel verschillende moves te doen. Men kan het onderverdelen in 'uprocking' (waarbij je een ge vecht naspeelt), 'toprock' (free- style-dans, een intro van jezelf), 'freezes' (enkele seconden een acrobatische beweging vast houden), 'powermoves' (back- spin, windmill en headspin) en acrobatische bewegingen (sal to, flikflak en overslag). Het mooie van Breakdance is dat het een aantal vaste basis bewegingen heeft, maar eigen creativiteit staat voorop. De workshop is bedoeld voor jongens en meiden van 10 tot en met 12 jaar. De kosten be dragen 7,50 euro. Voor meer infonnatie of opgave kan men contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk: 0548-36 27 55. RUSSEN/ HOLTEN - Een stel bevriende ouderen dat zich stierlijk verveelt in het verzor- I gingstehuis heeft uit frustratie en woede het plan opgevat om 1 een overval te plegen op de ju- 1 weiier aan de overkant. Na een grondige voorbereiding waarin 1 niets aan het toeval wordt over gelaten gaat men over tot de uit- voering van de overval. De vol- f gende dag blijkt dat de overval I faliekant mislukt is. Of toch niet? I Er blijkt wel degelijk een grote I buit te zijn gemaakt. Maar geen I van de bewoners beweert hier I wat van af te weten. Ze komen al I snel tot de conclusie dat er een I mol in het spel is. De eens zo I hechte vriendengroep valt uit el- I kaar door wantrouwen, verraad I en achterdocht. I Dit is in het kort het verhaal van I de gezellige klucht "Oud gaat I voor goud". Met deze door de COV Holten voert hun eigen geschreven stuk op in het Parkge bouw in Rijssen. vereniging zelf geschreven voor stelling presenteert de Holtense toneelgroep COV zich op vrijdag 31 oktober in Het Parkgebouw aan het Rijssense publiek. Dat de toneelgroep hiermee zelf ook goud in handen heeft blijkt wel uit de drukbezochte voorstellin gen in Holten eerder dit jaar. Het publiek was lovend en enthou siast over de uitvoering en de ty pische humor van schrijver en regisseur Lianne Jongsma. "Oud gaat voor goud" speelt in op de actualiteit dat ouderen vandaag de dag nog vitaal en fit zijn. Met hun gedrevenheid en motivatie zijn ze zelfs tot een bizarre over val in staat. Dat doen ze zo goed dat zelfs de politie op het ver keerde been wordt gezet. De voorstelling op vrijdag 31 ok tober begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten 7,50 euro per stuk (exclusief reserveringskosten) kan men bestellen via Het Park gebouw theaterkassa: op werk dagen van 09.00 tot 15.00 uur en 45 minuten voor aanvang van de voorstellingen. Telefonische verkoop: op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer 0548-544140. Website: 24 uur per dag, 7 dagen per week op www.parkgebouw.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9