Computercursus Microsoft Excel Holtens Nieuwsblad Brandweeroefening bij supermarkt Albert Heijn Holtens Nieuwsblad 5 Bathmen Herdenking 'Ik wens vrede op aarde en geen oorlog meer' Quiz over de Bijbel Open Deur in Dorpskerk ESPELO - Leerlingen van de Bosschool in Es- pelo hebben dinsdagoch tend 14 oktober Marinus Stevens herdacht. Zij de den dat bij het monu ment aan de Haarlerweg. Marinus werd 64 jaar geleden doodgeschoten door Duitsers Verlenging inschrijving glasvezel HOLTEN-De Albert Heijn in Holten werd vo rige week woensdagoch tend ontruimd wegens een brandmelding. Marinus Stevens herdacht JSiïïr De kinderen droegen het ge dicht 'Recht op vrije meningsui ting' voor, waarna er bloemen werden gelegd door de groepen 6, 7 en 8, de heren Jan Tielbeek en Jan Marsman, de familie van Maurits Bachrach, en de familie van Gerrit Jan Piksen. Verder volgde een minuut stilte en werd er een bezoek gebracht aan de nabijgelegen schuilhut. "Marinus was nog maar 18 jaar oud toen.hij hier door Duitsers werd doodgeschoten", vertelt hoofd van de Bosschool, Johan Plantinga. "Het was in een tijd dat je niet mocht zeggen wat je wilde. Er waren heel veel regels, die beperkingen oplegden. Zo mocht je niet naar de radio lui steren en geen slechte dingen zeggen over de Duitsers. Deed je dat wel, dan kon je zware straffen krijgen. Bijvoorbeeld door het doodschieten van an dere mensen." Zowel Marinus, Gerrit Jan en Maurits werden doodgeschoten in een razzia op 14 oktober 1944. De vrienden van Marinus, Jan Marsman en Jan Tielbeek, overleefden deze dag. Tielbeek: "Het is 64 jaar geleden dat we het hier meemaakten. Zelf moesten we ook rennen en kruipen om aan de vijand te ontkomen. Het is een klein wonder dat we hier nog staan." Hij is blij dat de Bosschool het monument heeft geadopteerd. "Ik ben dankbaar dat zij elk jaar weer een herdenking houden. Want zelf lukt het me niet meer op deze leeftijd." Jan Marsman: "In 1997 hebben Jan Tielbeek en ik de Stichting Gedenkteken Heihuizen opge richt. We vonden dat we de ge beurtenissen aan de volgende generaties door moesten geven, omdat de jaren van de getuigen begonnen te tellen. Ook was dankbaarheid een drijfveer; wij hebben de verschrikking van de oorlog overleefd, Marinus Ste vens en veel andere onderdui kers niet. We kregen veel bijval voor ons plan een monument op te richten. Het moest komen op de plaats waar Marinus Ste vens neergeschoten is. Ook Ma rinus' broer Albert, die eerst wat terughoudend was, kon zich vinden in het plan. Hij heeft op 1 mei 1998 de onthulling ver richt. We kozen voor een zwerf kei, om het zwerversbestaan van de onderduikers te symbo liseren. Bovendien past de kei in de bosachtige omgeving. We houden jaarlijks een herden king, meestal op 14 oktober. Kinderen van de Bosschool uit Espelo hebben het monument geadopteerd en leggen dan bloemen. In 2000 is ook het on- derduikershol in ere hersteld." BATHMEN - De boeldag van PJB Bathmen worden zaterdag 25 oktober gehouden in mane ge 't Ruiterkamp in Bathmen. De opbrengst zal geschonken worden aan een vereniging/ in stelling in Batlimen. Dit jaar is dit onder meer: Koet- senvereniging d' Olde Mölle, Wereldwinkel Bathmen, V.D.H. Kringgroep Salland, Boeren- dansgroep Battumse Venne,Scouting James Lovell. De rommelmarkt begint om 10.00 uur. Ook kunnen vanaf 10.00 uur de veilingstukken be zichtigd worden. De veiling begint om 13.00 uur. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp start donderdag 13 november een nieuwe cursus Excel. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Excel is een reken programma. Van eenvoudig tot zeer ingewikkeld; alle bereke ningen zijn mogelijk in dit pro gramma. In deze cursus ligt de nadruk op de basiskennis. Voor al eigen toepasbare berekenin gen worden gemaakt, bijvoor beeld een kasboek of energiere kening bijhouden. Zelf hoeft men dan niets uit te rekenen, want het programma Excel zorgt voor het rekenwerk. De cursus Windows start don derdagavond 13 november. Overige data zijn: 20 november, 27 november, 4 december, 11 december en 18 december. De cursus vindt plaats van 19.30 tot 21.30 uur in dorpshuis 'de Boschkamp'. De kosten bedra gen 90 euro voor zes lessen, in clusief lesboek. Voor meer infor matie of opgave: 0548-36 27 55. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Films downloaden vraagt bijvoorbeeld nogal wat capaciteit en duurt via de huidi ge internetverbinding vaak een hele tijd. Met een snelle verbin ding via glasvezel kan niet al leen heel snel een film binnen gehaald worden of sneller een internetpagina geopend wor den, ook het versturen van fo to's zal sneller gaan. Daarnaast is een glasvezelnetwerk onge voelig voor onweer", aldus Mul ler. "Via glasvezel communi ceer je letterlijk met de snelheid van het licht, dat is zo'n 300.000 kilometer per seconde! Er kan enorm veel informatie onge looflijk snel overgeseind wor den. Daarmee komen vormen van dienstverlening binnen be reik die echt iets kunnen toe voegen voor scholen, gezond heidzorg, woningbouw- en cul turele organisaties. Het glasve zelnetwerk maakt nu al super snel internet, (beeld)telefonie en (digitale) radio en televisie mogelijk. Maar met een hoge bandbreed te is ook tweerichtingsverkeer mogelijk. Consumenten kun nen vanuit huis overleggen met hun huisarts, de klantenservice van hun woningcorporatie of een gemeenteambtenaar, waar bij men elkaar niet alleen hoort maar ook ziet. Ook kan tijdens tv-programma's doorgelinkt worden naar internet om verde re informatie te bekijken. Dat kan alleen optimaal via de glas vezelkabel." Glashart is geves tigd op de Smidsbelt 6 in Hol ten. (zie ook www.glashart.nl/holten.) Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De Open Deur Kring houdt maandag 28 oktober om 20.00 uur in de Kandelaar een speciale bijbelquiz wegens de landelijke BijbellOdaagse (24 oktober tot 3 november). Daar zal de kennis van'de Bij belse geschiedenis aan de hand van een aantal pittige vragen worden getest. Voelt men zich uitgedaagd? Doe dan mee met deze quiz. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zondag 2 november om 19.00 uur een Open Deurdienst gehouden met het thema van de BijbellOdaagse: Tussen trend en traditie. Muzikale bij dragen komen van het RK-koor St. Caecilia uit Goor. In deze dienst ook aandacht voor de let ters FCBH. Vanaf 18.30 uur kan men in de consistorie een kopje warme soep nuttigen. ESPELO - Kinderen van de Bosschool in Espelo hebben afgelopen dinsdag 14 oktober oorlogsslachtoffer Marinus Stevens herdacht Zij deden dit bij het monument aan de Helhuizerweg. Ze maakten onder meer vredeswensen aan bloemen, die bij het monument werden neergelegd. Met teksten als: 'Ik wens vrede op aarde en geen oorlog meer', 'Ik wens dat ik alles mag zeggen wat ik zelf wil', 'Ik wens dat er geen oorlog meer is in de hele wereld', foto: sander scheperman Met een grote ladderwagen voor.de deur, hielp de brand weer het personeel om zo snel mogelijk alle klanten naar bui ten te brengen. Binnen klonk een brandalarm om iedereen duidelijk de maken dat er er gens brand zou moeten zijn. Gelukkig bleek het uiteindelijk toch niet om een echte brand te gaan, maar om een oefening. Het was namelijk de nationale brandpreventieweek en dit werd aangegrepen om nu eens te oefenen bij een supermarkt. Voor het personeel ook een goed leermoment om de theo rie nu eens in de praktijk uit te proberen. Het deelnemende winkelend Personeel en het winkelend publiek werden verzameld op Kalf- stermansweide. publiek en personeel werd op Als dank voor hun medewer- Kalfstermansweide verzameld king, ontvingen zal allemaal een en toegesproken door de gratis brandmelder en een bos- brandweer. je bloemen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5