ajob.nl Voorbeeld voor de gewone Nederlander' Baas in eigen tijd. Wat ik doe? Een aanrader! Kijk op www.baasineigentijd.nl als je meer wilt weten. l/oei P l Dat is voor mij erg belangrijk. Ik vind het heerlijk om mijn eigen tijd te kunnen indelen en mijn werk van huis uit te kunnen doen. Ik heb een aantal jaar met veel plezier als intercedente bij een uitzendbureau gewerkt. Via SpotAJob heb ik van huis uit mijn vak weer kunnen oppakken. Ik ben nu "ProSpotter" en draag uit mijn netwerk, en daarbuiten, geschikte kan didaten aan voor bepaalde vacatures. Een zelfstandige baan, waarin ik mijn eigen tijd en inkomen bepaal: een aan rader. SpotAJob geeft me daarnaast, vrijblijvend, professionele begeleiding. SpotAJob is op zoek naar professio nals die zelfstandig aan de slag willen. da^^oktöbe^OOS insaag eigen tijd beweft*" Nederlanders, die om de een of andere reden te weinig bewe gen. Bij een groot aantal fitness centra in het land kunnen zij nu voor 25 euro de eerste stap zet ten. Een maand trainen, inclu sief intakegesprek, aanvang- stest en evaluatie. Angela Groothuizen komt nor maal gesproken met gemak aan die 30 minuten per dag, maar zij ziet zichzelf wel als een 'gewone Nederlander'. "Na de tijd met de Dolly Dots heb ik altijd be hoefte gehad om onderdeel van het land te zijn. Ik wilde van het idoolschap af. Daarbij heb ik het geluk gehad dat ik door 'De uitdaging' midden in de maat schappij kwam te staan. En dat heb ik sindsdien vast kunnen houden. Ik koester de gewone dingen. Simpel op de fiets met de kinderen achterop bijvoor beeld..." Angela zegt dat ze zelf ook moeite moet doen om in condi tie te blijven maar aan de ande re kant noemt ze zich wel echt een beweger. "Ik kreeg een keer van een vriend een stappentel ler, zodat ik kon zien of ik wel actief genoeg ben. Ik geloof dat ik wel drie keer zoveel bleek te lopen als nodig om gezond te zijn." Begeleiding Na een periode, waar Angela door de ziekte van Pfeiffer niet aan bewegen toe kwam, heeft ze onlangs de draad weer opge pakt. Onder begeleiding van haar personal trainer Jarno Bonhof (www.jamobonhof.nl) zoekt ze twee keer per week het fitnesscentrum op. "Een derde keer in de week moet ik zelf doen, maar dat lukt me eigen lijk nooit," bekent Groothuizen. "Ik heb m'n eigen kantoor en de optredens. Dan heb ik wel een stok achter de deur nodig. Als Jarno me niet zou helpen, zou ik waarschijnlijk alleen gaan skeeleren door het park of op m'n gemak uren door de stad slenteren. Heerlijk, dat doe ik eigenlijk nog liever dan fietsen." De conditie van vroeger terug krijgen. Dat is eigenlijk wel het minste dat Angela wil. "Maar ik doe niet aan de lijn. Gewoon ge zond eten moet genoeg zijn om me lekker te blijven voelen. En bewegen. Als ik om wat voor een reden dan ook niet kan be wegen voel ik me gewoon niet lekker." Voorbeeld Vanuit haar eigen omgeving weet Angela hoe belangrijk het kan zijn om te bewegen. "Ik heb een schoonvader van 86 die nog elke week tennist. Als je gezond oud wilt worden moet je ge woon bewegen." Maar een ander voorbeeld zegt misschien nog wel veel meer. "Ik heb een vriend, waarbij vijf entwintig jaar geleden suiker ziekte werd geconstateerd. Op dat moment heeft hij zijn le vensstijl drastisch omgegooid en is heel veel gaan bewegen. Het gevolg was niet alleen dat hij er veel beter uit ging zien maar ook dat hij nooit hoefde te spuiten." Angela Groothuizen hoopt dat haar aansporingen een klein beetje helpen om ook anderen aan het sporten. Meer over An gela's eigen vorderingen is te le zen op www.angelagroothui- zen.nl. Wie zelf aan het sporten wil en wil kijken waar dat kan in hét ka der van de campagne gaat naar www.30minutenbewegen.nl. ben een actief persoon ik moet er ook wel voor doen." Angela is het gezicht campagne 'Lekker in Met 30 minuten be- lukt het wel!' Waar- "Ik vind het een leuk en maatschappe- erg belangrijk. Tegen al mensen die weinig be- zou ik willen zeggen; op mensen, pak eens trap in plaats van de lift." campagne 'Lekker in je vel? 30 minuten bewegen lukt wel!' richt zich op gewone

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 35