LTO Noord gaat op bezoek in Steinfurt Wijnproeven en -etiquette in restaurant Oale Toone Holtens Nieuwsblad 23 J MT de griep Nieuwbouw Kinderfilm Ratatouille Overig nieuws Eerste woningen De Liesen staan overeind HOLTEN - In restaurant De Oale Toone in Holten wordt woensdagavond 29 oktober een gezellige wijnproeverijavond ge houden, georganiseerd door slijterij Gall Gall Ondanks rookverbod wordt er bij café 't Keuntje gewoon doorgerookt Lezing over velden, geest en lichaam Project Kunst in uitvoering Dinsdag 21 oktober 2008 Keuntje wacht op boete re" HOLTEN - Het rookverbod in de horeca dat sinds 1 juli van kracht is, valt niet overal even goed. Bij café 't Keuntje in Holten heeft de wetswijziging niet tot veranderingen geleid, tenmin ste niet in het rookgedrag, want de klanten van 't Keuntje paffen vrolijk verder. In het café van Peter Janssen staan de asbakken nog gewoon op tafel en als het aan Janssen ligt, blijft dat ook zo. "Het gaat perfect zo", zegt Janssen die voor het weekend nog geen boete had gehad. "Eigenlijk zit ik te wachten op een boete, zo- HOLTEN - De kinderfilm Rata touille wordt woensdag 22 okto ber in dorpshuis de Boschkamp gedraaid. De ontmoetingsruim te wordt omgetoverd tot een ware bioscoop, waar kinderen gezellig een leuke film kunnen kijken. Ratatouille, een baan brekende komedie voor het he le gezin. Bekijk Parijs vanuit een geheel nieuw oogpunt met be toverende nieuwe figuren. In een van de beste restaurants in Parijs droomt Remy, een rat met een eigen willetje, er van om een beroemde Franse kok te worden. Hij staat in tweestrijd tussen wat zijn familie wil en zijn roeping. Samen met zijn vriendje Linguini zet Remy op hilarische wijze de Stad der Lief de op zijn kop. De kosten voor de kinderfilm bedragen 1,50 eu ro per persoon. Aanvang van de Hm is om 14.00 uur in de ont moetingsruimte van het dorps huis. Voor meer informatie of reser veringen, kan men contact op nemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tuinstraat 2,0548 36 27 55. dat we het voor de rechter kun nen gooien." Janssen heeft zich al een paar maanden aangeslo ten bij een landelijke vereniging van horecaondernemers die het rookverbod aanvechten. "Onze club wordt steeds groter, steeds meer ondernemers sluiten zich aan. Als de eerste boetes zijn uitgedeeld, dan laten we het voorkomen. We worden ge steund door een Brabants advo catenkantoor. Onze inzet is dat het verbod wordt terugge draaid. In Duitsland, Frankrijk en Spanje speelt het ook. Het zijn Europese regels, maar het wordt niet uniform nageleefd", De avond begint om 19.30 uur en Aaldrik Vos van Gall Gall zal uitleg geven over de ver schillende wijnsoorten die te vens geproefd kunnen worden. Daarnaast wordt een en ander verteld over de wijnetiquette, bijvoorbeeld: hoe proef je wijn en op welke manier wordt het glas vastgehouden. Een paar dames van Albert Heijn zullen lekkere hapjes verzorgen. Tij dens de proeverij kan men te vens wijn kopen en de tweede fles is dan voor de halve prijs. "Naast mijn praatje over de di verse wijnsoorten zal ik tevens uitleg geven over de Gall Gall (voordeel)kaart. Men kan tij- aldus Janssen die zegt de niet- rokers ook te betrekken bij de zaak. "Ik vraag ze regelmatig hoe ze er tegen aan kijken, maar ze hebben er geen problemen mee dat er bij ons wordt ger ookt. Het hoort erbij, zeggen ze, het is ingeburgerd in de hore- dens deze avond een gratis kaart ontvangen, geldig tot 1 ja nuari 2009. Normaal kost een kaart 10 euro per jaar", aldus Vos. In de winkel liggen in schrijvingsformulieren voor deze avond. Deze moeten ui- ca." Bij café 't Klavier in Holten is ook nog geen boete van 300 euro gevallen. "Dat kan ook niet, want hier wordt niet ger ookt en dat gaat ook niet gebeu ren", zegt barman Wilco van der Noort. "We doen aan het verbod mee sinds het van kracht is. Er wordt buiten ge paft, het is niet anders. We leg gen ons er bij neer, maar de klanten hebben er ook geen be hoefte aan óf ze komen niet meer." Op de vraag of de klan dizie minder is geworden, ant woordt Van den Noort bevesti gend. 'Ik denk wel dat het ietsje minder is geworden, maar het is terlijk op maandag 27 oktober worden ingeleverd zodat men weet hoeveel deelnemers men kan verwachten. De houders van een Gall Gall-kaart ont vangen een uitnodiging. nu ook een beetje een slappe tijd." In café De Biester wordt het rookverbod ook netjes opge volgd. De klanten roken buiten op de overdekte veranda. "We hebben nog geen boete gehad. Het gaat eigenlijk vrij makkelijk, de klanten roken gewoon bui ten", zegt Martijn Wessels die niets merkt van een terugloop aan omzet. "Ik denk gewoon dat het gelijk blijft. De mensen maken er geen probleem van. Of het fijn is dat er binnen niet wordt gerookt? Ach, ik ben zelf pas weer begonnen met ro ken..." HOLTEN - LTO Noord Rijssen- Holten houdt donderdag 6 no vember samen met de Studie groep Agrarische Uitwisseling Project (S.UA.P.) een studiereis naar Steinfurt. Steinfurt is de partner gemeente van Rijssen- Holten. Deze uitwisseling wordt ondersteund door Euregio, dat dit jaar haar 50-jarig bestaan viert en de Stichting Jumelage Rijssen-Holten. Met een touringcar gaat de reis naar de oosterburen waar eerst een kort bezoek wordt gebracht HOITENGROEP HOLTEN - De mensen die in aanmerking komen voor een gratis griepprik, krijgen auto matisch een uitnodiging thuis gestuurd. Hierop staat de tijd vermeld wanneer de mensen in de gymzaal worden verwacht. Er wordt gevaccineerd op woensdag 29 oktober tussen 15.00 en 18.30 uur in de gym zaal aan de Vrijheidslaan, ach ter de groepspraktijk van de huisartsen. Mensen die niet in aanmerking komen voor een gratis griepprik kunnen, indien zij toch een griepprik willen ontvangen, een recept afhalen bij de groepspraktijk. aan het Heimathaus. De bezoe kers gaan de geschiedenis van Steinfurt bekijken. Daarna zal een kijkje worden gemaakt bij hun Duitse collega-boeren. De dag wordt afgesloten met een inleiding van Wanink van DNL (is de Duitse stimulant). Het vertrek is om 8.45 uur vanaf het station in Holten. De kosten be dragen 20 per persoon, inclusief warme maaltijd. Opgave graag voor 2 november, bij Annemiek Veltkamp telefoon 0548-365286 of Poalmans_arf@planet.nl. HOLTEN - Donna Kleipool houdt woensdag 29 oktober in de Kandelaar een lezing over de MerKaBa. Donna Kleipool gaat dan uitleg gen wat de MerKaBa is en zal in gaan op wat de MerKaBa voor iedereen kan betekenen. MER zijn tegen elkaar in draai ende lichtvelden, KA is Geest en BA is lichaam. De MerKaBa bestaat uit tegen elkaar in draaiende elektromag netische velden die lichaam en geest naar een hogere frequen tie brengen. Voordat de MerKaBa geacti veerd kan worden, is het nodig dat de elektromagnetische vel den weer in orde worden ge bracht, omdat deze bij bijna ie dereen vervuild en vervormd zijn. Donna zegt over de Merkaba: "Het is je eigen energienetwerk. Het activeren van dit lichtvoer- tuig geeft je leven een enorme impuls. Je liefdeskracht, je le- vensplezier en je persoonlijke effectiviteit nemen sterk toe. Je kunt gaan leven in de absolute overtuiging dat alles perfect is". Donna Kleipool bespreekt ver der een uitbreiding van de Mer kaba met de Unity Breath Verdere informatie kan men vinden op wtvw.merkabalight.com Opgave voor deze lezing wordt zeer op prijs gesteld in verband met de zaalindeling. Bij voor keur per e-mail holten.bezie- ling@planet.nl of telefonisch 0548-361768., 0546-869076, 0570-654424 De entree bedraagt 8 euro in clusief twee consumpties. ELSENERBROEK - Naar aanlei ding van de vele enthousiaste reacties op de projecten Kunst in uitvoering, wordt er weer een project gehouden in theeschen- kerij/ galerie De Schutte aan de Plasdijk 20 in Elsenerbroek. Thema is Verkenning van vor men in klei onder leiding van Holtenaar Wim Kwakernaak. De tweedaagse workshop wordt gehouden op vrijdag 14 novem ber van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 15 november van 10.00 tot 16.00 uur. De expositie van de gemaakte werken is op zondag 16 novem ber van 14.00 tot 17.00 uur in de Schutte. Vrijdagmiddag wordt geoefend in het ontdekken en weer vorm geven van objecten. Vrijdag avond laat Wim Kwakernaak met behulp van een diapresen tatie de cursisten kennismaken met de uitgangspunten van ruimtelijke vomgeving. Zaterdag vanaf 15.30 uur gaan ze dan de (ongebakken) werken expositie klaarmaken. Zondag om 14.00 uur is de ope ning van de expositie. De kosten van deze workshop zijn voor twee dagen 25 euro (donateurs van de stichting be talen 20 euro.) Voor een dag 12,50 euro (dona teurs betalen 10 euro.) Maximaal dertig personen kun nen aan deze workshop deelne men. Wie nog mee wil doen, wordt gevraagd zich zo spoedig mogelijk per e-mail op te geven: secretariaat@kunststichting- markelo.nl .MM»*!" HOLTEN - De eerste wegen zijn al aangelegd en zelfs de eerste woningen staan er al. Nieuwbouwwijk De Liesen komt langzaam maar zeker uit de grond. Dit jaar zijn de eerste 45 woningen uitgegeven. In 2009 en 2010 zal de rest van fase I volgen: zo'n tachtig woningen, foto: sander scheperman Aaldrik Vos giet de wijn in om de bezoekers te laten proeven. FOTO: JOHAN BOL1NK

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23