Brinks klaar voor Diepe Hel Recordaantal bij bedrijvenloop Holtens Nieuwsblad 15 Najaarsconcert HMV in 't Mossink Veldrijden Markelo Diepe Hel Genieten van natuur tijdens hardloopwedstrijd Diepe Hel Holterbergloop Erkenning voor SV Bato Onderzoek naar woonwensen jAATSTg 7Al MARKELO - De elite van het Nederlandse veldrijden, met uitzondering van de beroeps renners, komen zaterdag 25 ok tober naar Markelo. Op een se lectief parcours op de Heriker- berg zullen dan de regionale kampioenschappen voor Noord en Oost-Nederland wor den verreden. De inschrijving is inmiddels in volle gang en de deelnemerslijst belooft veel spanning in een aantal categorieën. Ook het par cours met nogal wat hoogtever schil zal aan die spanning bij dragen. De toegang voor de wedstrijden is gratis. HOLTEN - Hij is de tel een beet je kwijt geraakt hoe vaak hij 'm heeft gelopen, maar Wim Brinks is wel klaar voor de 21e editie van de Diepe Hel Holter- bergloop. "Ik denk dat ik 'm tien, elf of twaalf keer heb gelo pen", zegt Brinks die deel uit maakt van de commissie Diepe Hel van AV Holten. De Holtense atletiekvereniging organiseert de Diepe Hel in samenwerking met Atletics uit Nijverdal, maar omdat dit jaar de start en finish in Nijverdal is, ligt het speer punt van de organisatie bij Aüe- tics en niet bij AV Holten. "We zijn er wel bij betrokken, maar het merendeel van de organisa tie en de eindverantwoording ligt in Nijverdal", zegt Brinks. De formule van omen om orga niseren wordt al vanaf het begin toegepast, weet Brinks. En hij kan het weten, want in 1987 was hij als voorzitter van AV Holten één van de initiatiefnemers van de loop over de Holterberg. "Het leefde al wat langer om een loop te organiseren over de Toeristenweg. Het is een uniek parcours en lopers als Gerard Nijboer en Marti ten Kate train den er altijd voor hun wedstrij den. Mede dankzij wethouder Westrik van Holten en voorzit ter Huis in 't Veld van Atletics is het gelukt om de wedstrijd te organiseren. Het was logistiek gezien logisch om het de ene keer vanuit Holten te doen en de andere keer vanuit Nijver dal." Trok de eerste loop zo'n 300 deelnemers, vorig jaar werd het record gebroken door de grens van 2000 lopers te passe ren. Deze keer worden er zo'n 2300 tot 2500 deelnemers ver wacht. Brinks: "De contacten met Nijverdal zijn heel goed. De commissie daar is wat groter ge maakt, ook omdat we groeien. Maar het gaat niet vanzelf, je moet er veel voor doen. Een evenement dat goed wordt ge organiseerd, groeit. Lopers die ergens een slechte ervaring op doen, zeggen van 'daar ga ik niet meer naar toe'. Wie weet halen we ooit 5000 deelnemers. Dat zou wel mooi zijn, maar het hóeft niet." Brinks hoopt zater dag de tien mijl in 1.18 lopen. "Ik heb 1.14 als snelste tijd staan, maar dat is al weer een aantal jaren geleden." Van de favorieten hebben Leon San- derman, Peter Bruinsma, Udo Zwijnenberg en de broertjes Geerdink hun komst toegezegd. "Kenianen hebben zich nog niet opgegeven, maar die mel den zich altijd pas op het laatst aan", weet Brinks. Voor de snel ste Nederlander onder de 54 minuten ligt een geldbedrag klaar van 200 euro.De vijf mijl begint om 12.30 uur, de tien mijl om 14.30 uur en de twee mijl om 14.40 uur. Finishing b.v; IJ HOLTEN - De 21ste TIB Fi nishing Diepe Hel Holterberg loop wordt zaterdag 25 oktober gehouden. De organisatie ligt dit jaar in handen van AV Atle tics in Nijverdal en de speciale commissie is al maanden bezig met de voorbereiding van dit hardloopevenement. De belangstelling onder indivi duele lopers en teams is dit jaar groot. Door gebruik te maken van voorinschrijving heeft zich al een record aantal deelnemers ingeschreven op de verschillen de afstanden. Vooral de belang stelling op de hoofdafstand, de 10 Engelse mijlen is groot. "Door de wijziging van de start locatie van het centrum van Nij verdal naar de H. Limbeekstraat ligt het keerpunt op de Toeris tenweg 400 meter verder dan in de vorige editie. Dat betekent dat er na de Diepe Hel nog een extra klim in het parcours opge nomen is." aldus commissie voorzitter Klumperman. Zowel op de 5 als op de 10 En gelse mijlen zullen verschillen de regionale toppers aan de start verschijnen. Onder de deelnemers bevinden zich be kende lopers zoals Peter Bruins ma en Udo Zwijnenberg van het organiserende AV Atletics en Leon Sanderman van AV Rijs- sen en Erik Borg. Zij zullen ech ter ook tegenstand van buiten de regio kunnen verwachten zoals van bijvoorbeeld Neals Strik uit Baarn en Jay Sauer uit Arnhem. Hij werd onlangs der de bij de Masters op het NK Ma rathon in Eindhoven. Bij de dames is Ilse Pol uit Twei- lo kandidaat voor de hoogste podiumplek. Naast de 5 en 10 mijlen is er een loop over 2 mijl. Deze afstand is vooral bedoeld voor de oudere jeugd. Voor de jeugd van 8 tot 12 jaar is er de Stentor Kidsun. Deze loop over 1 km is dit jaar voor het eerst opgenomen in het lK-ru- naway circuit van de Atletiek- Unie. De winnaars in de ver schillende leeftijdscategorieën zullen worden uitgenodigd om tijdens het NK Indoor Atletiek - 14 en 15 februari in het nieuwe Omnisportcentrum in Apel doorn - te strijden om de natio nale titel op de 1 km. Via de scholen in de gemeente Hellen- doom hebben zich al veel kin deren aangemeld voor de Kids- run. Zij kunnen hun startnum mer, tegen betaling van 1 euro afhalen in de tent aan de Dui- venbreeweg. De start van de IK vindt plaats op de Bonteweg. Speciaal voor de schoolkinde ren uit de gemeente Hellen- doorn wordt er gestreden om de gemeentebokaal. De school met de snelste lopers in de ver schillende categorieën wint een wisselbeker. De inschrijving van teams voor de De Jong en Laan Bedrijfsloop verloopt erg voorspoedig. Door een goede samenwerking tus sen de sponsor van de bedrij- venloop en de organisatie is het aantal ingeschreven teams weer gestegen ten opzichte van de vorige editie. Op de 5 en de 10 mijl zullen in totaal zo'n 65 teams aan de start staan. Op de wedstrijddag zelf kunnen lopers zich nog inschrijven in de tent aan de Duivenbreeweg. Hier kan ingeschreven worden op alle afstanden, dus ook op de Stentor Kidsrun. Voor de deelnemers aan de 2, 5 en 10 mijl is er een praktische en waardevolle herinnering be schikbaar. Dankzij bemiddeling van Huub van Langen, eigenaar van Running Center Enschede en mede-hoofdsponsor van de DiepeHelHoiterbergloop, kun nen we deze groep lopers een paar kwaliteit hardloopsokken aanbieden. "Bij een hardloope venement van dit kaliber hoort een goede herinnering" aldus Huub van Langen. HOLTEN - Wim Brinks gaat er komende zaterdag weer voor. Dan wordt de Diepe Hel Holterbergloop gehouden op de Toeristenweg. Wim is zelfde tel kwijt, maar loopt hem al zo'n tien of twaalf keer. De hellingen in het parcours zorgen voor een goede uitdaging. Daarnaast is de natuur nu op z'n mooist, waardoor het ook genieten wordt voor de hardlopers én de toeschouwers aan de kant. FOTO: IOHAN BOLINK HOLTEN - De Holtense mu ziekvereniging HMV houdt za terdag 1 november om 20.00 uur haar jaarlijkse najaarscon cert in Sporthal 't Mossink. Het orkest besteedt tijdens het concert veel aandacht aan de verschillende instrumenten binnen het orkest. Zo zijn er meerdere solo's te horen, en worden verschillende instru mentengroepen in the spodight gezet. Zo hoort het publiek wat er allemaal mogelijk is met een bepaald instrument en hoe mooi bepaalde instrumenten klinken. De muziekstukken die gespeeld worden zijn heel ver schillend: van mooie langzame koralen tot bombastische ope ramuziek tot snelle Aziatische muziek, langzaam en snel, hard HOLTEN - Het aantal deelne mende teams aan de Jong Laan-bedrijvenloop 2008 is net als vorig jaar hoog. Tot nu toe hebben zo'n vijftig teams zich aangemeld en daarmee lijkt de organisatie wederom op een re cordaantal teams af te stevenen. De Jong Laan-bedrijvenloop vindt voor de vierde achtereen volgende keer plaats, dit jaar op zaterdag 25 oktober. De bedrij venloop is een onderdeel van de TIB Finishing diepehelholter- bergloop. Bij bedrijven bestaat veel animo voor deze loop van wege het informele karakter en de professionele organisatie. Teams kunnen kiezen uit een afstand van tien mijlen (16,1 ki lometer) of vijf mijlen (8,05 kilo meter). Geert Klumperman, voorzitter van de wedstrijdorganisatie van AV Atletics, vindt de bedrijven loop een welkome aanwinst op de TIB Finishing diepehelolter- bergloop. 'De bedrijvenloop is een onderdeel dat niet meer weg te denken is. iedere editie zien we een stijging van het aantal deelnemende teams. Vo rig jaar hadden we een record aantal van 57 teams. Hopelijk gaan we dat aantal evenaren', aldus Klumperman. Gert Romate van de Jong Laan in Nijverdal heeft ook dit jaar weer flink wat energie ge stoken in de organisatie van de bedrijvenloop. 'We besteden er bij dé Jong Laan behoorlijk wat tijd aan, omdat we vinden dat alles uitstekend geregeld moet zijn. Hoewel we dit evene ment voor de vierde keer spon soren en we onderhand weten wat we kunnen verwachten, zijn er ieder jaar toch zaken die extra aandacht verdienen. Zo'n bedrijvenloop vraagt van ons veel aandacht, maar wij vinden het absoluut de moeite waard om erin te investeren.' De startlocatie van de TIB Fi nishing Diepe Hel Holterberg loop bevindt zich dit jaar aan de rand van de Holterberg en wel op het kruispunt van de G.J. Pik- senstraat- H. Limbeekstraat, net buiten het centrum van Nijver dal. Ixjpers voor zowel de individu ele als de bedrijvenloop starten hier. Inschrijven voor de bedrij venloop kan uiterlijk tot en met 10 oktober 2008 via www.diepe- helholterbergloop.nl. en zacht; het orkest van HMV speelt het allemaal. De drumband gaat 8 november op concours in Appelscha. Zij gebruiken het Najaarsconcert als try-out om de laatste puntje op de 'i' te zetten voor deze be langrijke dag. De entree bedraagt 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kin deren tot 12 jaar. HOLTEN - SV Bato is opnieuw erkend door Calibris kenniscen trum voor leren in de praktijk in Zorg, Welzijn en Sport. De erkenning als sportleerbe- drijf is verleend voor de duur van vier jaar. De verlenging geldt voor de kwalificatie Sport Bewegen met als onderdelen Sport- en Bewegingscoördina tor en Sport- en Bewegingslei der. Een erkenning als leerbe drijf staat garant voor leermoge lijkheden en deskundige bege leiding. De verlenging is inmid dels vermeld in het openbare bedrijvenregister van Calibris. HOLTEN - Onder inwoners van Holten en van Rijssen wordt van 20 tot en met 31 oktober een telefonische enquête ge houden over woonwensen. Het onderzoek wordt door JEA Marketing en Onderzoek uitge voerd in opdracht van de ge meente Rijssen-Holten. De gemeente heeft JES Marke ting en Onderzoek gevraagd een onderzoek uit te voeren naar de woonwensen in zowel Holten (hele kern) als in Rijssen (specifiek Opbroek). De resulta ten van de enquête zijn ano niem en worden gebruikt ter onderbouwing van de woning bouwplannen. Voor Holten worden maximaal tweeduizend adressen bena derd, voor Rijssen zijn dat er tweehonderd. De enquête vraagt vijf tot tien minuten tijd. De gemeente stelt medewerking aan dit onder zoek bijzonder op prijs.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15