Holtens Nieuwsblad 5 Gastles Koelewijn op Dag van Respect Holtens Nieuwsblad Kabouterfeest met Appie, Eppie, Okkie en Ukkie C-J schilderijen Opbrengst collecte Oud-papier Bosschool Eén tegen allen Gezellige voorleesmarathon in bibliotheek HOLTEN - Dat de BBC niet in het zenderpakket zit van de providers van Reggefiber betekent niet dat mensen niet naar de BBC kunnen kijken. Dat zegt Hanneke Muller van Glashart Holten. Met behulp van Internet en een extra tv-kabeltje Museumnacht oudheidkamer Uinsdag 14 oktober 2008 BBC ook via glasvezel 5j2erk "Via internet is de BBC altijd te bekijken en met een kabeltje is aansluiting op de tv dan ook mogelijk. Dan heb je nog steeds superkwaliteit", aldus Muller die het ontbreken van BBC, in het pakket niet als een belem mering ziet voor de overstap naar de glasvezel. "Ik zou het zelf niet slim vinden om vanwe ge die reden af te zien van de glasvezel. Via internet zijn bijna alle zenders te zien. Dat is ook de toekomst. De mensen kun nen straks zelf hun eigen zen derpakket gaan bepalen. Via de glasvezel heb je 35 MB up- en download. Dit is gewoon een geweldig product. Er staan zó veel steden aan te dringen voor onze glasvezels. Dat zegt toch wel iets. Nu is het de kans om de toekomst in huis te halen. Hol ten heeft echt geluk", aldus Muller. De woordvoerster van Glashart Holten voegt er aan toe dat ook in plaatsen als Rijssen en Deventer het gemis van de BBC niet van invloed was op de overschakeling naar de glasve zel. Dat de Engelse zender ont breekt in het zenderpakket van de providers van Reggefiber, Solcom en Concepts ITS, ligt overigens niet aan onwil of on kunde bij de providers, maar aan de Engelse zender zelf. "Het heeft er niets te maken dat de BBC niet via de glasvezel zou kunnen. De BBC is gewoon wat strenger om mensen toe te la ten. Ze zijn behoudender. Maar onze providers zijn er heel druk mee bezig om ze binnen te krij gen. Op termijn verwacht ik ook dat het gaat lukken." Of Holten daadwerkelijk over schakelt op de glasvezel wordt in de week na 15 oktober be kend. Op 15 oktober sluit de aanmeldingstermijn en die wordt niet verlengd. "Zoals het er nu naar uitziet wordt de ter mijn niet verlengd", zegt Mul ler. "Het ziet er heel positief uit. De extra informatieavonden zijn heel goed bezocht. En ook in onze winkel komen veel mensen. Iedereen kan zich ook nog steeds aanmelden." De openingstijden van de winkel van Glashart in het oude ge meentehuis aan de Smidsbelt blijven dezelfde, na een eerdere verruiming. De openingstijden van Glashart zijn nu als volgt: op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur, donderdags van 13.00 tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 13.00 uur. (zie ook de website www.glashart.nl/holten). HOLTEN/ NIJVERDAL - Roel Verkerk uit Holten houdt tot en met februari 2009 in het bezoe kerscentrum Sallandse Heuvel rugvan Staatsbosbeheer aan de Grotestraat 281 in Nijverdal een schilderijenexpositie. Roel is in het dagelijks leven hovenier. Tot tien jaar geleden had hij een groot bedrijf in de Betuwe. Nu woont hij in Holten en dichter bij de natuur. Roel ervaart de natuur op de Sallandse Heuvel rug als onaangetast, die hem in spireert. Het korhoen symboliseert dit voor hem. Schilderen doet Roel al heel zijn leven. DIJKERHOEK - Burgemeester Bort Koelewijn zal donderdag 13 november een gastles ver zorgen op de basisschool in Dij- kerhoek. De Nederlandse samenleving wordt op alle fronten een hou ding van gebrek aan respect waargenomen. Ook jongeren kunnen zich wei nig verplaatsen in andermans mening, religie, cultuur en identiteit. Gebrek aan kennis over eikaars achtergrond speelt hierbij een grote rol. De Dag van Respect vraagt daarom op 13 november aan dacht voor respectvol gedrag en een respectvolle houding voor elkaar en de aarde. Niet alleen op die ene dag maar elke dag. De Stichting Dag van Respect wil bij jongeren het vermogen ontwikkelen om met een re spectvolle houding in het leven te staan. Een samenleving waarin iedereen openstaat voor de wereld om zich heen. Waarin mensen elkaar en hun omge ving respecteren. HOLTEN - In het kader van de Nationale Geschiedenisweek en de nationale campagne Verle den van Nederland wordt vrij dag 17 oktober de eerste Sal landse Museumnacht gehou den. Twaalf Sallandse musea zijn op die dag 's avonds geo pend, een initiatief van de Stich ting Kunst Cultuur Overijssel. Ook de Oudheidkamer Hooit'n, in het voormalige gemeente huis van Holten aan de Dorps straat, is die avond van 20.00 tot 24.00 uur geopend. Het is zo ongeveer de laatste kans om de succesvolle thema expositie De Klearwinkel te be kijken. Komende weken wordt deze expositie ontmanteld, om eerst plaats te maken voor een expositie van de werkgroep Ma riniers en komend voorjaar voor een nieuwe themaLexpositie. Dus wie de De Klearwinkel nog wil bekijken, kom naar de oud heidkamer. Daarnaast worden op deze avond in de voormalige raadszaal film- en diavoorstel lingen, op een grootbeeld scherm, gegeven. Het program ma voor deze voorstellingen ziet er als volgt uit: - 20.00 - 21.00 uur Film van de familie Knapen met historische beelden uit de jaren 1955-1957, met veel bekende Holtenaren en een film van de VW uit 1941; - 21.00 - 22.00 uur Dia's van de kem van Holten uit de jaren 1950-1980; - 22.00 - 23.00 uur Film familie Knapen en Film VW 1941; - 23.00 - 24.00 uur Dia's van de korr, van Holten 1950-1980. Iedereen is ciezc awiitj van har te welkom bij de oudlieiaxomor aan de Dorpsstraat in Holten. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kolüngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De collecte voor het Fonds Verstandelijk Gehandi capten werd ook dit jaar ver zorgd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrouwen van Nu afdelingen Dijkerhoek, Espelo en Holten. De totale opbrengst was 3.481,96 euro. Alle collectanten en gevers har telijk dank hiervoor. ESPELO - Naast de andere ba sisscholen in Holten, staat er bij de Bosschool in Espelo op ge zette tijden ook een oudpapier- container. Iedereen kan hier oud-papier kwijt. De opbrengst wordt voor de school gebruikt. 1.8 november 2008; 2. 17 janu ari 2009; 3. 14 maart 2009; 4. 25 I april 2009; 5.27 juni 2009. HOLTEN/ ESPELO - De inmid dels bij velen bekende kabou ters Appie, Eppie, Okkie en Uk kie verzorgen zondag 19 okto ber bij Kinderboerderij Don- dertman een als vanouds oer gezellige middag met dolkomi sche avonturen. De voorstellin gen worden kosteloos aange boden door Dondertman, wel geldt de normale entreeprijs. Gratis parkeergelegenheid is ruimschoots aanwezig. De drie voorstellingen: om 14:00, 15:00 en 16:00 uur gaan over verschillende onderwer pen. Zo krijgen de kabouters te maken met groot nieuws, bele ven ze een avontuur met een heuse spreekbuis en is Okkie ja rig. Stuk voor stuk thema's die ongetwijfeld voor veel vermaak zorgen bij jong en oud. Om een optimale uitvoering te bewerkstelligen krijgt Dondert man versterking van een pro fessionele geluidsinstallatie. Ook het welbekende Ploplied klinkt meerdere malen over het terrein en vanzelfsprekend mo gen alle kinderen met Appie, Eppie, Okkie en Ukkie meedan sen- en -zingen en na afloop om een handtekening vragen. Om de kaboutermiddag extra glans te geven mogen kinderen verkleed als kabouter komen. HOLTEN - Vijftien leerlingen van de Regenboogschool hebben woensdag 8 oktober 's middags voorgelezen in de bibliótheek in Hol ten. Ze lazen voor aan kinderen tot en met 6 jaar uit hun favoriete boek. De leerlingen van de Regenboog hebben meegedaan aan het project 'Eén tegen allen' dat deel uit maakt van het productenaanbod van de bibliotheek Rijssen-Holten aan het basisonderwijs. 'Eén tegen allen' is een spel waarin de leerlingen het opnemen tegen de jeugdbibliothecaris. Binnen een vastgestelde periode moesten 80 vragen beantwoord worden naar aanleiding van verschillende boeken, en opdrachten werden uitgevoerd. Als de leerlingen dit voor elkaar kregen waren zij de winnaar, zo niet dan was de bibliothecaris de winnaar. De verliezer moeat een tegenprestatie leveren die in een officieel contract is vastgelegd. De leerlingen van de Regenboog gingen de uitdaging aan en wonnen van bibliothecaris Marga Schaafsma. Toch wilden zij iets doen voor de bibliotheek en kwamen zelf met het idee van de voorleesmarathon. Emmy, Jeke, Birgit, Laura, Julia, Bente, Jessie, Daniel, Willard, Danny, Noelle, Priscilla, Renske, Cera en Kirsten lazen allemaal voor uit hun favoriete boek. Ze lazen onder andere voor uit Jip en Janneke, Floddertje en de Mooiste vis van de zee. foto: sander scheperman Bij kinderboerderij Dondertman wordt zondag het Kabouter feest gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5