T Holtens Nieuwsblad 3 Opbrengst collecte Beatrixfonds Geslaagd Liberaal Café Kinderfilm 'Cliënten voelen zich thuis in Holten' Tekeningen Kulturhus goed ontvangen •WfPIWl TpRfrlT Agenda HOLTEN - Het 25-jarig jubileumfeest van Zozijn, het gezinsvervangend te huis voor gehandicapten dat vroeger Lathmer heette, is afgelopen za terdag een groot succes Column geworden. ft:Wil l i,--W MémiSi Sportagenda Dinsdag 14 oktober 2008 HOLTEN - De collecte voor het Prinses Beatrixfonds in Holten heeft 3697,78 euro opgebracht. Het Prinses Beatrix fonds zet zich al meer dan vijftig jaar in voor ziekten die de spieren ver lammen zoals de ziekte van Parkinson en Multiple Sclerose. Extra wetenschappelijk onder zoek naar spierziekten wordt mede mogelijk gemaakt door de opbrengst van de collecte. HOLTEN - Oud-plaatsgenoot drs. Jidde F. Wessels is aan de universiteit van Amsterdam ge slaagd voor het diploma register accountant. HOLTEN - WD houdt woens dag 22 oktober vanaf 20.30 uur in restaurant Woody's aan de Holterbergweg 11 in Holten een Liberaal Café. Spreker is Uri Ro senthal, fractie-voorzitter van de WD in de Eerste Kamer. HOLTEN - In De Boschkamp wordt woensdag 22 oktober de kinderfilm 'Ratatouille' ge draaid worden. De kosten voor de kinderfilm bedragen 1,50 eu ro per persoon. Aanvang van de film is om 14.00 uur in de ont moetingsruimte van het dorps huis. Reserveringen: 0548- 362755. Zozijn bestaat 25 jaar Van schrik kek ik op'n ka lender De gemeente Riess'n- Hoolt'n wil kauwgumbelas ting invoer'n. De börgem- eister oaverwèègt, det op ie der pakske kauwgum belas ting betaalt mött word'n, as biedrèège in de schöón- maakkost'n. Ik könnt neet geleum'n en lèèz'n ut nog is een kèèr wier. Ech woar, zie bint ter oaver an't steggeln, wiet de kauwgumrotzooi in Riess'n op mött ruum'n. Op'n kalender zag ik, det't toch ech oktober was en gen èèrs'n april. Ai in alle èèms met zukke dinge gangs bint, köi der gif op in nemm'n dai de Telegraaf haalt. Wöón- derlijke gedach'n, ma het kan nog gekker doar op't ge- meentehuus. De roads- leed'n Kreijkes en Lech'n- barg wilt gèème dai in Ries s'n vuur niks meugt perkèèr'n. Doar veuilt wat vuur te zegg'n. In Hoolt'n wiwwe gratis bliem'n perkèèr'n, dus det mött in Riess'n ök könn'n. Gróót ge- liek, gelieke monnikk'n, ge- lieke kapp'n, dan mött't ma geeld koss'n. Ma dat doar noe drek het Hoolt'nse Kul- tuurhuus bie noar vuurt'n mött word'n e haaltdet is neet zuuver. Het had de kèèrls e siert at ze een Ries- sens vuurbeeld hadd'n e neumt. Ma ja, det is politiek. In Hoolt'n hebt ze niks te verleez'n. Zie hebt neet in de gaat'n det ze zöö, nèèrig vedan goat met zoolt in de wóönn'n striek'n. Het is ne döödlööp'nden weg. Begint ter noe is met um de beire plaats'n liek en rech neuis mekaa te zett'n. Prebèèrt neet oavera één gehèèl van te maak'n. Het zal neet wark'n. In het Riess'nse heuij vaake zat, van Riess'n is Riess'n neet meer. Det kan'k mie begriep'n. Ma ai iedereene het ziene gunt en wilt loat'n höóld'n, möi as ter dinge bint, diej neet drek vuur mekaa kont krieg'n neet ofgèèm'n op de aande- re plaatse. Doar zuij met mekaa an mönn'n wark'n. Nog völle gekker is het ai lèèst, det de wonnigbouw- vereniging bange is, det ter op'n Kol völs te völle won- ning'n wordt e bouwt. Zie bint bange det ze leuig blieft. As klap op'n veurpijl gif de Enkco an, det ze nog lange neet weg goat van'n Kol. Vuur de gewone man is det neet te begriep'n. Róón- duut wichterwark. Loat de Heer'n roadsleed'n doar noe is duudelijkheid oaver gèèm'n. Het kan toch neet zó weer, det "De Lies'n" in tweiduuzendzeumtiene kaant vol is e bouwt, de Kol hallef leuig steet en nog al- tied met industrie zit op e schèèpt. Wie möss'n toch ne inhaalslag maak'n, zó is óóns vuur e heul'n, of heiw- wet amoal wier verkèèrd begrepp'n? Wis en waar achtig neet. De Vèèrkaante Viefkop. "We hebben een heel mooi feest gehad", zegt Karin Stam, één van de begeleiders van Zo zijn. "De opkomst was goed, de zaal zat vol en het was héél ge zellig." Eén van de hoogtepun ten voor de cliënten van Zozijn was het begin van de festivitei ten, want ze werden met een brandweerwagen opgehaald. "Het was echt geweldig om al die reacties te zien", aldus Stam. Naast de bewoners van Zozijn, twaalf in getal waarvan zes jubi laris, waren tal van verwanten en vrijwilligers op het feest aan wezig die zich onder meer te goed konden doen aan een koud en warm buffet. De famili- leden kregen een dvd aangebo den met daarop filmmateriaal van de dagelijkse bezigheden in de woning. Óp hun beurt kre gen de begeleiders van Zozijn van de familieleden van de cliënten een geldbedrag aange boden voor de aankoop van een fototoestel en een tuinset. Met het doorknippen van een lint door Ronnie Nauta en voor malig burgemeester Van Rap- pard, werd 25 jaar geleden de woning voor mensen met een beperking aan de Haarstraat ge opend. Het werd één van de eerste woningen die Zozijn bui ten het terrein in Wilp liet bou wen. Inmiddels is de woning die toen is gebouwd afgebroken en vervangen door een woning waarin zich twee huiskamers bevinden met een eigen keu ken. De cliënten beschikken over een eigen zitslaapkamer ën een eigen badkamer. "In 25 jaar tijd hebben de cliënten een groot netwerk opgebouwd in Holten", zegt Karin Stam. "Dit is mede te danken aan veel en thousiaste vrijwilligers die zich inzetten bij de activiteiten waar cliënten aan deelnemen. Mede dankzij vrijwilligers is het moge lijk dat cliënten deel kunnen ne men aan de G-atletiek, paardrij den, soos of dansles. Ook zijn er vrijwilligers die voor de indivi duele cliënt komen. Zo zijn er vrijwilligers die met een cliënt meegaan naar de oudergym- nastiek, bijbelclub of wandelen. Voor cliënten betekent dit niet alleen het hebben van een leuke activiteit, maar ook aandacht die er aan hun wordt gegeven. 25 jaar al wordt er met veel ple zier in Holten gewoond. Cliën ten voelen zich er thuis en hier heeft de Holtense bevolking aan bijgedragen. Cliënten voelen zich opgeno men in de Holtense samenle ving. Thuis is Holten!" Zozijn kan nog vrijwilligers ge bruiken: 0548-368166. HOLTEN - Tijdens de Kultur- husdag van afgelopen zaterdag, konden bezoekers ook de plan nen voor het Kulturhus bekij ken. De tekeningen konden ingezien worden ingezien en over het al gemeen waren de reacties posi- tief, zo laat projectleider Johan Mensink weten. De meeste kri tiek is er op de achterkant van de multifunctionele zaal. Vol gens een aantal Holtenaren is de achterkant lelijk te noemen en lijkt de uitstulping van het theaterzaaldeel op een walvis. Mensink kan zich er wel wat bij voorstellen. "Het is een groot, grijs vlak en het moet wat speel ser worden. We gaan met de ar chitect aan tafel zitten om te kij ken wat we er aan kunnen doen. De insteek van de architect was dat het materiaal zink moest zijn en dat de omwonenden geen overlast moesten hebben. Daarom is er in eerste instantie gekozen voor een compacte, dichte zaal. Nu willen we het graag zo realiseren dat het func tioneel is én mooi", aldus Mensink. De verdere gang van zaken rond het Kulturhus is dat nu de be stemmingsplanprocedure wordt gestart, waarna de om wonenden zienswijzen kunnen indienen. Als er geen bezwaren komen, kan het college nog de ze maand uitspraak doen over het Kulturhuis, waarna de raad in december een besluit kan ne men. Hoeveel geld het Kultur huis precies gaat kosten is nog niet zeker, maar volgens Mens ink gaat het wel om miljoenen. De bouw kan in maart 2009 be ginnen, waarna in het voorjaar van 2010 het Kulturhus kan worden opgeleverd. In totaal zijn er 24 participanten, waar van er veertien onder de noe mer structurele gebruiker val len. Daarbij gaat het om een po litiepost, de VW, bibliotheek, wereldwinkel, stichting Welzijn Ouderen Rijssen Holten, Mu- ziekonderwijscentrum, sociaal cultureel werk, Thuiszorg Noordwest Twente, Gastouder bureau, Peuterspeelzaalwerk en een zorgloket van de gemeente. Het Centrum voor Jeugd en Ge zin krijgt wat Mensink betreft ook een plek in het nieuwe Kul turhus. Ook een flink aantal ver enigingen gaat gebruik maken van het Kulturhus. OKTOBER Voorleesmarathon De Regen boog Bibliotheek Holten woens dag 8 oktober 2008 14:00 17:00 Ledenvergadering W Holten Kantine Meermanskamp woens dag 8 oktober 2008 20:00 NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu Irene donderdag 9 oktober 20:00 Koffieochtend: dia's Oudheid kamer Hoolt'n Boschkamp vrijdag 10 oktober 2008 9:45 11:45 Kulturhusdag Holten zaterdag 11 oktober 2008 Motorcross MAC de Holterberg Zuurberg zaterdag 11 oktober 2008 zondag 12 oktober 2008 Herdenking Marinus Stevens Haarlerweg Holten dinsdag 14 oktober 2008 10:00 Bejaardensoos Irene dinsdag 14 oktober 2008 14:30 K&C Holten: Indiase miniatuur schilderkunst Boschkamp woens dag 15 oktober 2008 20:00 Sallandse Museumnacht Hol ten vrijdag 1 7 oktober 2008 Sallandse Museumnacht Na- tuurdiorama en Oudheidkamer Hoolt'n vrijdag 1 7 oktober 2008 19:30 0:00 Taxaties door Hessink Boerderij- museum De Pothaar, Pothaars- weg 8 Loo-Bathmen vrijdag 17 oktober 2008 20:00 0:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen Espelo maandag 20 oktober 2008 Vorming Toerusting Hol ten: acteur Thomas Borggrefe belicht proces^ dementerende vrouw Irene woensdag 22 okto ber 2008 20:00 Liberaal Café met WD-fractie- voorzitter Eerste Kamer Uri Ro senthal Restaurant Woody's, Hol terbergweg 11 Holten woensdag 22 oktober 2008 20:30 Roofvogelshow Erve Deijk, Churchillstraat 19 donderdag 23 oktober 2008 14:00 Filmhuis Holten: film Tussen stand Boschkamp donderdag 23 oktober 2008 20:15 Diepe Hel Holterbergloop Nij- verdal-Holten zaterdag 25 okto ber 2008 Nachtwandeling Natuurdiora- ma Holterberg zaterdag 25 okto ber 2008 21:30 Oudpapiercontainer De Re genboog, Schoolstraat 9 Holten maandag 27 oktober 2008 woensdag 29 oktober 2008 Oudpapiercontainer Haar- school, Ab Jansenstraat 30 Holten maandag 27 oktober 2008 vrij dag 31 oktober 2008 Oudpapiercontainer De Holte- renk, Holterenkstraat 1 Holten woensdag 29 oktober 2008 vrij dag 31 oktober 2008 Passage Holten: Schalk over stervensbegeleiding Kandelaar donderdag 30 oktober 20:00 Oudpapiercontainer Basis school Dijkerhoek, Dijkerhoekse- 30 Dijkerhoek vrijdag 31 ok tober 2008 11 -aandan 3 novem ber 2008 Speelgoedbeurs Boschkamp zaterdag 1 november 10:00 12:00 BLAUW WIT Zaterdag 18 oktober HSC 12-Blauw Wit 4 14.30 DES/N'dal DAI - Blw Wt DAI 12.00 Blauw Wit B2 - Holten B2 11.00 GFC MB1D - Blauw Wit MB1D 10.00 W HOLTEN Vrijdag 17 oktober Gorssel 2 - Holten 2 (futsal) 21.00 Zaterdag 18 oktober Holten BI - Twenthe Goor BI 14.30 Blauw Wit B2 - Holten B2D 11.00 Holten Cl D - Broekland Cl 13.30 Holten C2 - MW C2 13.00 Excelsior C8 - Holten C3M 9.00 Zondag 19 oktober Holten 2 - Bornerbroek 2 10.00 Holten 3 - Hellendoorn 9 10.00 Nijverdal 3 - Holten 6 11.00 Holten 7 - Buurse 5 9.30 Met een brandweerwagen werden de cliënten opgehaald, waarna het feest kon gaan beginnen, foto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3