Erik Davids niet in de prijzen Verlies voor W Holten Holtens Nieuwsblad 17 Test huismerk Albert Heijn Blauw Wit fors onderuit Motorsport Modderdouche tijdens zijspanrace Eerste competitiewedstrijd handbalsters Toeristenweg toch niet eerder dicht? HOLTEN - Erik Davids heeft zich bij de ONK Mo- tocross van MAC de Hol- terberg op de eigen Zuur- berg niet in de prijzen kun nen rijden. Davids toch tevreden met resultaat Dinsdag 14 oktober 2008 HOLTEN - De Albert Heijn in Holten staat tot 20 oktober in het teken van de AH Huismer- kweken. Onder het motto: AH Huismerk. Minstens zo goed, stukken goedkoper, zal er op vrijdag 17 oktober van 12.30 tot 18.30 uur zaterdag 18 oktober van 10.30 tot 16.30 uur een blinde test plaatsvinden met vruchten siroop, leverworst of chocolade- mousse van het huismerk en een A-merk. lAlle inwoners van Holten zijn van harte welkom om dan de proef op de som te nemen. De Holtenaar finishte in de eer ste manche van de laatste wed strijd om het Open Nederlands Kampioenschap als zevende en in de tweede manche als veer tiende. Toch was Davids na af loop van de cross een tevreden man en dat had alles te maken met de crash van drie weken ge leden tijdens een training in Em- men. "Voor mij was het de eerste keer in drie weken dat ik weer op een motor zat. Ik ben er drie we ken uit geweest vanwege een ernstige valpartij. De motor liep vast en ik kwam 25 meter verder op terecht en kreeg de motor in mijn mg. Ik was bewusteloos en heb een stuk van mijn tong afge beten. Aanvankelijk dachten ze dat ik mijn nek had gebroken, maar gelukkig bleek in het zie kenhuis dat het meeviel. Wel had ik heel veel kneuzingen. De laatste weken heb ik alleen maar fysiotherapie gedaan en een beetje zwemmen. Ik wilde graag meedoen in Holten en voor mij was het een goede wedstrijd. Ik kan in ieder geval nog motorrij den!" In de eerste manche lag Davids in het begin tweede, maar die plek kon hij niet vast houden. In de tweede manche reed Davids zelfs een poos voor op, maar uiteindelijk zakte hij af naar de veertiende positie. "Ik had het ritme nog niet. Na een minuut of twintig kwam de man met de hamer. Ik heb er voor ge kozen om door te rijden met het oog op het EK Enduro komend weekend in Hengelo Gelderland. Daar ligt mijn prioriteit", aldus Davids die in het ONK Moto- cross al drie wedstrijden had ge mist. Op het EK Enduro ligt Da vids vooralsnog op de zesde plaats. "Ik hoop dat ik op kan rukken naar de vierde plaats, maar dat hangt er van af hoe fit ik ben. Na het ongeval heb ik het een aantal weken moeilijk ge had, maar bang ben ik er niet van geworden. Ik heb een paar ronden op kop gereden, dus de snelheid heb ik nog. Ik heb al leen dikke armen, maar dat is een kwestie van ritme." Alan Davids eindigde in Holten op de 21e en 20e plaats. In de zij- spanklasse reed Holtenaar Ha rold ten Veen met zijn nieuwe bakkenist Björn Roes naar de 12e en 13e plaats. HOLTEN - In Zelhem heeft Blauw Wit een pijnlijke 4-1-ne- derlaag geleden tegen titelkan didaat Zelos. Blauw Wit ging goed van start, maar liet vooral in de eerste helft verdedigend te veel steken vallen waardoor Ze- los eenvoudig de voorsprong mocht uitbouwen. Toch zag het er in de beginfase goed uit. Blauw Wit zocht direct de aan val en zette de thuisploeg onder druk. Uit een goed opgezette aanval via Remon Müller werd Stijn de Vrijer vrijgespeeld. He laas werd zijn schot goed gepa reerd door de doelman van Ze- los. Even later was het Harald Beldman die in scoringspositie kwam doch zijn schot ging over. In de volgende fase liet Blauw Wit volledig het initiatief aan de thuisploeg. Die maakten hier optimaal gebruik van. Nage noeg alle spelers van Blauw Wit speelden te ver van hun man af. Hierdoor ontstond veel ruimte en werden de duels verloren. In een tijdsbestek van nog geen tien minuten werd er dan ook twee keer door de thuisploeg gescoord. De schoten waren fraai, mét andere woorden doelman Kolkman was kans loos. Maar bij beide doelpunten werd er slecht verdedigd. De spelers van Zelos mochten de bal aannemen, kappen en schieten zonder al te veel weer stand van de Blauw Wit verde digers. Kort voor rust werd het zelfs 3-0. Ook hier zag de ver dediging er niet sterk uit. In de rust zal hierover gesproken zijn want Blauw Wit startte agressief na rust. Ook nu waren de eerste kansen voor Blauw Wit. Dit maal was het Remon Müller die van dichtbij naast schoot. Blauw Wit bleef de aanval zoe ken hetgeen na ruim een kwar tier beloond werd. Uit een goed opgezette aanval door het mid den schoot Harald Beldman be heerst de 3 - 1 binnen. Het laat ste half uur leek nog spannend te worden daar de thuisploeg HOLTEN - Holten weet weer wat verliezen is. Op eigen veld verloor de ploeg met ruime cij fers van ZAC uit Zwolle. De 3-0 uitslag was wel wat geflatteerd. Holten begon goed aan de wed strijd en benutte de ruimtes die geboden werden goed. De ver dediging van de gasten was niet de sterkste linie en Holten kreeg dan ook kansen in overvloed. De twee spitsen van de Zwolle naren waren wel echte handen- kindertjes voor hun Holtense bewakers. Maar in de eerste helft kwamen zij dankzij goed verdedigend werk maar spora disch in scoringskans. Aan de andere kant waren er wel scoringskansen. Bakker had ®lfs zijn tellen naar vijf doel- HOLTEN - Op de Zuurberg werd afgelopen zondag de laatste wedstrijd van de ONK Motocross verreden. Naast de motoridasses MX2 en MX3, was er ook de zijspanrace. Onder andere Holtenaar Harold ten Veen deed hier met zijn nieuwe bakkenist Björn Roes aan mee. Zij behaalden een twaalfde en dertiende plaats, foto: iohan bolink door dit tegendoelpunt danig van streek was. Zodanig zelfs dat twee verdedigers en de doelman van Zelos in een scrimmage tegen elkaar knal den. Hierdoor werd het spel even stil gelegd, de doelman had een langdurige verzorging nodig en een verdediger werd zelfs gewisseld. Blauw Wit leek door te drukken maar miste precisie in de afwerking. Toch hield het de thuisploeg onder druk, met hard werken probeer de Blauw Wit alsnog een posi tief resultaat neer te zetten. Even later werd het duel alsnog beslist. Bij een verdedigende ac tie kreeg Arian Vorkink zijn tweede gele kaart voorgehou den hetgeen rood betekende. Met nog ruim een kwartier te voetballen, met tien man en een 3 -1 achterstand een onmogelij ke opgave. Toch viel het te prij zen dat Blauw Wit de aanval bleef zoeken en eigenlijk een tweede doelpunt verdiende. Helaas viel deze even later aan de andere kant. Uit een snelle tegenaanval was het invaller Maarten Kruimelaar die een speler van Zelos binnen de be ruchte lijnen ten val bracht. De scheidsrechter kon niet anders dan hiervoor een strafschop toe te kennen. Ook besloot hij hier voor direct een rode kaart te ge ven, gezien de erg lichte over treding wel een erg zware straf. Blauw Wit nam in de laatste fa se namelijk alle risico's, veel ver dedigers waren voorin te vin den waardoor er achter wel erg veel ruimte ontstond. Hiervan was Maarten Kruimelaar de du pe. Al met al een zeer leerzame wedstrijd. Met name dient er in alle linies beter en agressiever verdedigd worden. Komend weekend is er geen competitie. Hopelijk weet- Blauw Wit daarna de draad weer op te pakken om ondanks de goede competitie start de aansluiting met de top niet te verliezen. punten in drie wedstrijden kun nen helpen. Zijn eerste inzet met links werd echter door de keeper uit de hoek geranseld. Niet veel later nam diezelfde Bakker een bal uit de lucht fraai met links aan en leek hem on der de keeper door te schuiven met zijn rechter. Maar de sluit post wist er toch nog een li chaamsdeel tegenaan te zetten waardoor de bal voor de lijn bleef. Een keer werd de keeper geassisteerd door een van zijn verdedigers toen een fraaie lob van de middencirkel van Stoe- venbelt van de lijn werd ge- HOLTEN - De eerste competi tiewedstrijd stond afgelopen weekend op het programma voor het handbaldamesteam. OBW uit Zevenaar was de te genstander. Holten begon sterk aan de wedstrijd. De verdedi ging stond sterk, er werd goed gekeken naar de tegenstander, die het vizier niet op scherp had staan. Vele ballen belanden op haald, nadat de keeper kansloos was gelaten. De laatste grote kans voor de spits was op aangeven van Arno Knapen, maar ook nu moest de aanvaller zijn meerdere erken nen in de Zwolse doelman. Wie dat ook moest was aanvoerder Edwin Knapen. Vlak voor rust gaf de culinair ogende man in het zwart een strafschop voor Holten na een onduidelijke struikelpartij van Bakker. Hol ten mocht niet klagen met deze beslissing omdat eerder aan de andere kant een buiteling van de spits van ZAC werd wegge- de paal of lat. Tot 2-2 ging het gelijk op waarna OBW uitliep naar 5-2, door goed uitgespeel de kansen en rake afstandscho ten. De meeste dreiging van OBW kwam van afstand. Toch stond Holten goed te verdedi gen, maar in de aanvallen liet men steken vallen. Er was wei nig dreiging en een aantal goe de kansen werden niet benut. wuifd door de arbiter. De cap tain nam zijn verantwoordelijk heid door de penalty voor zijn rekening te nemen. Helaas voor hem was de bal niet ver genoeg in de hoek geplaatst waardoor de keeper wederom een grote scoringskans voor Holten om zeep wist te helpen. Toch mocht Holten nog een beetje klagen over de arbitrage omdat vlak na de strafschop de doorgebroken Bakker werd vastgehouden, maar de fluiten de keukenprins dit niet als over treding beoordeelde. Na rust kreeg Holten het deksel OBW daarentegen was erg sterk in de aanval. Vooral fysiek wa ren zij in het voordeel en ze be nutten de kansen dan ook goed. De afstandschoten van OBW waren erg sterk en scherp. OBW liep uit naar 13-5. Holten her pakte zich enigszins met twee mooie passeerbewegingen van Jessica Smit, wat leidde tot een eindstand van 15-7. op de neus voor het missen van de vele kansen. Een onoplet tendheid zorgde ervoor dat de handige spits de bal op de borst kon aannemen op de vijfmeter en de bal onder Koetsier door binnenwerkte. Holten ging vol op de aanval en creëerde met de goed invallende Freek Knapen nog een paar kleine kansen, maar zag een kwartier voor tijd de wedstrijd in het slot vallen. Dom balverlies en verkeerd stappen bij buitenspel zorgde ervoor dat een van de twee spit sen vrij kon doorlopen op Koet sier. Met een fraaie lob ver schalkte hij de doelman van Holten. In de laatste minuten maakte diezelfde Zwollenaar er ook nog 3-0 van via een kopbal. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Op basis van die ar gumenten hadden ze het be sluit niet mogen nemen. Er was geen juridische basis. Maar het zou kunnen dat ze weer hetzelf de besluit nemen." "Of dat dan ook weer een beslis sing is waarop beroep mogelijk is bij de commissie van bezwaar en beroep weet ik niet. Als dat niet zo is, gaan we rechtstreeks naar de bestuursrechter. Be langrijk is ook dat de commissie zegt dat het vreemd is dat er nooit naar de gevolgen van de sluiting van de weg van 21.00 tot 09.00 uur is gekeken. Wat dat heeft opgeleverd voor de natuur weet niemand. De sluiting is in de jaren negentig ingevoerd in verband met de korhoenders, maar in het door ons aange vochten besluit wordt met geen woord gerept over korhoen ders. Dan gaat het ineens over reewild en verkeersongeluk ken."

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17