Gratis inloopspreekuren verder uitgebreid fa ri nova Carinova Informatiebon Cursussen Themabijeenkomsten Andere activiteiten Cliënte Keppelerhof weer naar Amsterdam... Van ouder tot leerkracht Overzicht inloopspreekuren "Opgroeien Opvoeden" Bewegen en voedingsadvies voor kinderen groot succes Ouders gescheiden, wat nu? Fit4Kids Heino, startdatum: 11 november Raalter Kids on the Move Raalte, startdatum: 10 november Slimkids Dalfsen, startdatum3 november Borstvoeding, de beste start Raalte, startdatum: 23 oktober Deventer, startdatum: 27 november Ommen, startdatum: 27 november Babymassage Deventer, startdatum-. 5 november Raalte, startdatum: 7 november Hardenberg (Baalderveld), startdatum: 14 november Aanstaande ouders Colmschate, startdatum: 6 november leven met diabetes Daltsen, startdatum: 3 november Praten over peuters Deventer, startdatum: 27 oktober Dalfsen, startdatum: 25 november Informatie-en ontmoetingsbijeenkomst over diabetes mellitus Colmschate, datum: 11 november Weerbaarheid Dalfsen, datum: 5 november Regels en Grenzen Hardenberg (Baalderveld), datum: 5 november Raalte, datum: 18 november Workshop 'Graffiti' voor Jonge Mantelzorgers Diepenveen, datum: 29 oktober Ontmoetingsgroep Mantelzorgers van CVA-patiënten Deventer, startdatum: 5 november Op Dagcentrum voor Ouderen "de Keppelerhof" in Deventer was vrijdag 5 september het jaarlijks zomerfeest met o.a. een optreden van "Dorus" (Tom Manders), een heerlijk buffet en een "wensboom". "Dorus" zelf trok het winnende lot waarmee een droomwens in vervulling kon gaan. De winnares is met haar 93 jaar de oudste bezoeker van De Keppelerhof; zij bezoekt elke woensdag de groep voor mensen met een visuele beperking. Zij is van oorsprong een Amsterdamse en wilde nog eens graag naa°r het Rembrandt- plein, naar "Broodje van Kootje" en naar de Kalverstraat. Dankzij Taxi Rietman uit Deventer ging deze droomwens op 8 oktober in vervulling! De reis begon met een bezoek aan haar vroegere woning aan de Admiraal de Ruijterweg. Inloopspreekuren voor ouders van kinderen van 0-19 jaar worden steeds populairder. Vandaar dat Carinova het aantal inloopspreekuren, in samenwerking met de GGD Regio IJssel-Vecht verder heeft uitgebreid. De inloopspreekuren "Opgroeien Opvoeden" zijn bedoeld voor iedereen. Dat kunnen ouders verzorgers zijn, maar ook bijvoorbeeld leerkrachten of leidsters uit de kinderdag- opvang. Omdat het gaat over kinderen van O -19 jaar zijn ook de onderwerpen heel divers: van huilbaby's tot drukke kinderen. Van alcoholgebruik tot pesten. Van eetproblemen tot gebruik van internet. Samen met medewerkers van GGD Regio IJssel-Vecht en Carinova krijgt u antwoorden en mogelijke oplossingen aangedragen voor de problemen die zich met kinderen voordoen. Olst Adres: Tijdstip: Wijhe Adres: Tijdstip: Ommen Adres: Tijdstip: Averbergen 9 Dinsdag 09.15 - 09.45 uur Oranjelaan 18a Donderdag 09.15 - 09.45 uur Jhr. van Nahuysstraat 66 Donderdag 15.30 - 16.30 uur Dedemsvaart Adres: Schuttevaer 39 Tijdstip: Dinsdag 13.00 - 13.30 uur Hardenberg (Heemse) Adres: Meteoorlaan 2 Tijdstip: Dinsdag 09.00 - 09.30 uur Raalte Adres: Tijdstip: Dalfsen (jeugdgezondheidsplein) Adres: Ruitenborghlaan 30 Tijdstip: Maandag 15.30 -16.30 uur Woensdag 8.30 - 9.30 uur Bel voor informatie over inloopspreekuren naar (0900) 8662 (lokaal tarief) Ik wil meer weten over: O Personenalarmering O Particuliere zorg O Servicepakket O Ik wil lid worden 0 Mantelzorg O Overig Ik wil mij aanmelden als: O Alphahelpende 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) Naam: Voorletters: Adres: Carinova biedtal don niet in samenwerking met diverse partners, verschillende beweeg- en voedingsprogramma's voor kinderen, zoals FMKids, Wipwap, SlimKids en Kids on the move. Succesvolle programma's Overgewicht bij kinderen is een toenemend probleem. Maar liefst een op de zeven kinderen heeft overgewicht en dat kan in de toekomst voor allerlei gezondheidsproblemen zorgen. Maar met goede begeleiding is er heel veel aan te doen. Leest u maar mee over de resultaten van een groep Fit4Kids in Heino. Deze groep startte met 8 kinderen. Er is uiteraard veel aandacht besteed aan bewegen; de kinderen deden bijvoorbeeld mee aan de zwem- vierdaagse. Maar daarnaast zijn de kinderen, samen met hun ouders, ook aan de slag gegaan met hun voeding en hun voedingspatroon. De Blekstraat 34 Donderdag 13.00 -13.30 uur Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 W8 RAALTE. Het QevoiQ No afloop van het 3-maands-programma waren alle kinderen of gevallen en was hun BMI (Body Moss Index) verbeterd. Sommige verhuisden zelfs van de kolom "overgewicht" naar de kolom "gezond gewicht". Opvallend was dat veel kinderen ook meer zelfvertrouwen hebben gekregen, de kinderen elkaar enorm stimuleerden en heel kritisch waren als het om voedingsinformotie ging. Binnenkort starten weer diverse programma's, gericht op deze kinderen. U vindt de data en meer informatie in de rubriek "Cursussen" op de pagina en op www.carinova.nl, U kunt ook bellen met Carinova voor meer informatie (0900) 8662 (lokaal tarief). De gevolgen van een echtscheiding hebben ook op kinderen weel impact. Ze piekeren er over en hebben moeite zien aan to passen aan allerlei omstandigheden die plotseling zijn veranderd: het missen van vader of moeder, het moeten verhuizen, minder gezinsinkomen. Maar ook: schuldgevoel, onzekerheid en het gevoel te moeten kiezen waar je dat helemaal niet wilt. Speciaal voor deze kinderen heeft Carinova de groep "Kinderen van gescheiden ouders", voor kinderen van 10 tot 15 jaar. Zij praten samen en onder begeleiding van Carinova Maatschappelijk Werk over hun problemen en gevoelens. Elke groep telt maximaal 8 deelnemers, er zijn 8 bijeenkomsten van 1,5 uur. Binnenkort start in Ommen weer een groep. Bel voor meer informatie met Carinova, tel. (0900) 8662. Woont u in een andere plaats en bent u geïnteresseerd, ook dan graag contact opnemen met Carinova. de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Telefoon:

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15