Erik Huzen sponsort handbal Holtens Nieuwsblad 21 Nederlaag voor Blauw Wit Tennlsclinic Paul Haarhuis op visite bij tennisclub Dierendag op de Holterberg Jeugd handbal Dinsdag 30 september 2008 W Holten wint van Dieze West HOLTEN - Voor de eerste keer mocht Holten het zoet der over winning proeven na een com petitiewedstrijd dit seizoen. Na dat er vorig jaar nog twee keer werd verloren van Dieze West, trokken de Holtenaren deze keer aan het langste eind. On danks een ruime voorsprong na een kwartier lieten de bezoekers Dieze toch nog terug in de wed strijd komen. Maar matchwin ner Jeroen Bakker deed de thuisploeg uiteindelijk de das om. Voor het eerst dit seizoen stond Bakker in de basis, nadat hij in het tweede elftal al een paar keer zijn vorm had geëtaleerd. Met drie spitsen die geblesseerd zijn, mocht Bakker laten zien of hij zijn goede vorm ook op een niveau hoger kon vasthouden. De wedstrijd begon heel voor spoedig vóór de roodzwarten, al na vijf minuten haalde aanvoer der Edwin Knapen de brilstand van het scorebord. Een afgesla gen bal stuiterde voor zijn voe ten en met een bekeken schot legde hij de bal in de boven hoek. Dieze liet toen al gelijk zien dat het mentaal niet de sterkste ploeg van de vierde klasse H is. Er werd veel ge scholden en sommige spelers gaven er toen al de brui aan. Holten bleef voetballen en hield de gastheren op hun eigen helft. Na een kwartier liet Van der Wal zijn eerste treffer van het sei zoen aantekenen. Een aanval over rechts werd in drie pogin gen dan toch eindelijk binnen- gekegeld door het kanon van de selectie. Ondanks het betere spel van Holten en het soms ongemoti veerde spel bij sommige spelers van Dieze kwamen de Zwolle naren toch een paar keer ge vaarlijk opduiken voor Koetsier. Met katachtige reddingen en wat geluk bleef de nul op zijn naam staan. Maar na een half uur spelen ging de doelman niet helemaal vrijuit bij een halve volley van een middenvelder' van Dieze. Met 2-1 op de bor den leek Dieze weer in eigen kunnen te geloven en met inti midatie en soms knappe indivi duele acties wist het Holten af en toe in de moeilijkheden te brengen. Meest hachelijke mo ment was een grof staaltje van onsportief gedrag van een Zwolse middenvelder. Na een scheidsrechtersbal op de mid denlijn leek hij de bal terug te schieten naar Koetsier, maar hij probeerde a la Pelé de bal vanaf de middenlijn achter de Hol- tense doelman te krijgen. Ter nauwernood wist deze de bal nog via de lat te pareren. In de tweede partituur leek Hol ten helemaal van slag en moch ten de verschillende Dieze-spe- lers een aantal malen zo door de defensie slalommen. Ondank enkele waarschuwingsschotel bleef Holten soms teveel ruimti weggeven en zag dit uiteindelij] ook resulteren in de gelijkma ker. Dieze leek nu door te gaai pakken, daar waar Holten evei zijn kop leek te laten hanger Maar niets bleek minder waai Holten ging vol op jacht naard overwinning en leek wakker t zijn geschud. Van der Wal hai de winnende op zijn wree maar koos ervoor om het mt de binnenkant te doen en stuil te op de keeper. HOLTEN - Veel leden van de Wielervereniging Holten wisse len de racefiets om voor de mountainbike. Vanaf zondag 5 oktober starten de ATB-clubrit- ten. Een groep fietsers vertrekt dan elke zondag om 9.00 uur vanaf sporthal 't Mossink om een mooie rit in de omgeving te maken. De Wielervereniging Holten is aangesloten bij de Ne derlandse Toer Fiets Unie (NT- FU). Fietsen bij een vereniging is niet alleen gezellig maar biedt ook de mogelijkheid om kennis en ervaringen uit te wisselen. Een lidmaatschap betekent dat men kan profiteren van een pakket van producten en dien sten zoals onder meer een unie ke 'altrisk' verzekering voor fietsmateriaal, het FietsSport Magazine welke zes keer per jaar verschijnt, het Toerfiets Evenementen Programma (TEP) met ongeveer vierdui zend fietstochten in heel Neder land. Wie belangstelling heeft voor de Wielervereniging Hol ten, kan contact opnemen met secretaris Erwin de Valk, tele foon 0548-361607 of kan kijken op de website www.wvholten.nl HARFSEN - Ondanks het mooie weer en de vele meegereisde Blauw Wit supporters heeft Blauw Wit de goede reeks niet kunnen voortzetten. Door de eerste drie wedstrijden in deze competitie met goed combina tievoetbal te winnen is zaterdag tegen Harfsen deze rëeks onno dig verbroken. Door misschien onbewuste on- derschatting en niet geconcen treerd aan de wedstrijd te be ginnen heeft Blauw Wit deze wedstrijd al in de eerste helft verloren. Trainer Frans Zelle probeerde druk coachend langs de lijn de wedstrijd nog te laten kantelen maar uiteindelijk zon der resultaat. Harfsen startte vanaf het begin met veel werklust en felle duels de wedstrijd. Blauw Wit had in de eerste helft hier geen ant woord op en kwam daardoor nog voor de rust met 2-0 achter wat in de tweede helft niet meer goed gemaakt kon worden. Met de rust in zicht en hopend op een betere tweede helft ging het in de slotfase van deze eer ste helft toch nog mis voor Blauw Wit. In de 41e minuut mocht Harfsen aan de rechter kant een vrije trap nemen die door de achterhoede slecht werd weggewerkt waardoor de bal van dichtbij op doel werd geschoten. In eerste instantie kon keeper William Kolkman nog redding brengen maar in de rebound werd alsnog gescoord door Bert Strookappe. Blauw Wit probeerde aan het eind van de eerste helft de stand nog ge lijk te trekken maar moest door onoplettendheid zelfs nog de 2- 0 incasseren. Door een inworp van Harfsen aan de linkerkant kon de bal eenvoudig doorge- kopt worden waardoor Tom Wilgenhof vrij met de bal het strafschopgebied in kon lopen en beheerst scoorde in de lange hoek. Na rust kwam Jurrian Paalman in de plaats voor Mar co van Dijk om zodoende meer druk te zetten op de verdediging van Harfsen. Dit resulteerde meteen in de 2e minuut al in een grote kans. Door een comer werd de bal doorgekopt waar door Harald Beldman vlak voor het doel een grote scoringskans kreeg maar had teveel tijd nodig waardoor het schot geblok keerd kon worden. Toch was dit een begin van een offensief wat resulteerde in de 9e minuut in de aansluitingstreffer. Door een mooie voetbeweging van (ordy Kamphuis werd Stefan Aan stoot aan de linkerkant in de loop aangespeeld die vrij kon doorlopen naar de achterlijn. De voorzet werd door Harald Beldman goed afgemaakt met een schot in de rechterhoek. Na deze opsteker geloofde ieder een weer in een goede afloop. Harfsen voelde de druk toene men en probeerde door veel overtredingen en blessures het ritme uit de aanvallen van Blauw Wit te halen. Met name de vele overtredingen op de spelmaker Stijn de Vrijer van Blauw Wit werd door de scheidsrechter Maathuis uit Bergentheim veel te laat met en gele kaart bestraft. In de 13e mi nuut kwam Stefan Aanstoot in botsing met de scheidsrechter en moest daarna vervangen worden door de licht gebles seerde Remon Müller. Blauw Wit kreeg in deze fase vele cor ners maar deze werden niet be nut Gert-Jan Ulfman was tot twee keer toe met het hoofd nog het gevaarlijkst uit deze comers maar de keeper van Harfsen, die een goede wedstrijd speel de, kon redden. In de 24e mi nuut kreeg ook Harfsen nog een kans door een van de spaarza me uitvallen maar deze bal werd van de doellijn gehaald. Na een halfuur kreeg Blauw Wit net buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen, na een harde tackle op Remon Müller, maar Stijn de Vrijer schoot net naast. i 111 'i it- HOLTEN - Tennisser Paul Haarhuis was afgelopen zaterdag te gast bij Tennisclub Holten om een clinic te geven. Vele Holtenaren kwamen langs om een balletje te werpen. Haarhuis gaf goed tips die de Holtense tennissers goed kunnen gebruiken. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Natuurdiorama Hc terberg viert zaterdag 4 oktot Dierendag. In en bij het natuurmuseum i de Holterberg zijn diverse ac viteiten: dierenverhalen fantastische meneer vos) var 13.00 uur; Kindematuurfil Roofvogelshow bij Wood; Pancakes Steaks vanaf 15. uur. Buiten kunnen kinderen f bos van Daantje Das bezoekt Daar is van alles te zien: spec tengaten,werkende mieren, s nen zoeken en er ligt hout c een wigwam mee te bouwen. Kinderen krijgen 20 proce korting op het entreekaar wanneer zij een foto meer men van hun favoriete dier. Meer informatie kan men v den op de website van Natui diorama Holterberg: www.n seumholterberg.nl Natuurdiorama Holterbe Holterbergweg 12, telefo 0548-361979, e-mail: mu: um@holterberg.nl. HOLTEN - Na vele jaren te heb ben gewacht op nieuwe shirts zijn op donderdag 25 septem ber ook de recreanten van FIV Holten voorzien van nieuwe handbalshirts. AD Autobedrijf Erik Huzen BV uit Holten is bereid gevonden dit gelouterde team voor een aantal jaren te sponsoren en de Handbalvereniging Holten is hier uiteraard zeer tevreden mee. Na enkele woorden van dank van de penningmeester werd Erik een heerlijk drankje overhandigd en voor zijn vrouw was er een mooi boeket bloe men. Hierna was het tijd om de ver richtingen van de dames eens te bekijken. Voor deze eerste wed strijd van het nieuwe seizoen was er direct een pittige tegen stander voor de recreanten, na- menlijk Nieuw Heeten. Na een russtand van 1-3 werd het uit eindelijk 1-7 voor de gasten. Ondanks deze kleine domper werd er na de wedstrijd samen met de sponsor nog even het glas geheven met de verwach ting dat het alleen maar beter zal gaan in de komende wed strijden. Dames Recreanten hebben nieuwe shirts gekregen. HOLTEN - Alle jeugdteams speelden hun eerste wedstrijd van de zaalcompetitie in sport hal 't Mossink. De jongste D- jeugd wist met 15-1 te winnen van Klarenbeek. De meiden van C2 wisten in hun wedstrijd te gen Voorwaarts al snel een voorsprong te nemen van 5-2. Voorwaarts kwam terug en stond in de rust 5-5 op de klok. In de tweede helft kreeg Holten moeite met de wijze waarop Voorwaarts ging verdedigen, en liep Voorwaart uit tot 8 -11. Tot de laatste minuut bleef Holten vechten. Eindstand 10-11.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21