Sponsoren Perron Nul Holtens Nieuwsblad 17 !«K Herziening bestemming perceel Deventerweg Concert op de Deel met Widlund en Hoogland Nederlaag damesteam handbal Heren HV Holten Duizenden boeken en oliebollen bij veiling Hervormde Kerk Vrijmarkt Snuffelen tussen oude spulletjes Liberaal café Autocross Markelo Gemeente Aanvragen en vergunningen Dinsdag 30 september 2008 HOLTEN - Nog steeds geplaagd door veel blessures en tegenslag begonnen de dames van HV Holten sterk aan hun een na laatste oefenwedstrijd voordat de competitie op 12 oktober van start gaat. Al snel .kwamen ze op een 2-0 voorsprong. Daarna werd er door DSVD twee keer en penalty benut. Daarna werd er door DSVD veel op de break gespeeld wat de nodige proble men gaf voor de verdediging van HV Holten. Door twee mooie scores vanuit de hoek stond er een 6-12 ruststand op de klok. In de tweede helft werd er sterk begonnen en wisten de dames gelijk een aantal doel punten te maken. Helaas kon den ze dit niet voortzetten. DSVD kwamen verdedigend ver uit en scoorden er vanuit vele breaks lustig op los. De eind stand 12-30. HOLTEN - De heren van HV Holten speelden tegen titelkan didaat Achilles 2 uit Apeldoorn. Holten kon op het laatste ogen blik door ziekte met slechts 1 wissel aantreden. Achilles be schikt over een goed team met veel ervaring en kon op volle sterkte aantreden. Holten nam nog met 0-1 een voorsprong. Daarna ging het de eerste 10 mi nuten gelijk op. Holten combi neerde goed en wist tot 5-5 keu rig mee te gaan. Daarna werd Achilles sterker en liep de thuis ploeg uit naar 12-6. Holten ver zuimde in die tijd bij te blijven door o.a. 4 strafworpen te mis sen. Bij rust keek Holten tegen een 15-8 achterstand aan. Na rust liep Achilles vlot uit naar 22-10. Vooral via de break en aan de cirkel kwam Achilles vaak tot scoren. Toch wist Hol ten enigszins terug te komen en met fraaie scores van Arno Bun kers en Thys Jeurissen kwam Holten op 25-16. In de slotse conden bepaalde Fabian Dorlas met een fraaie lob de eindstand op 34-20. Veiling en boekenmarkt HOLTEN - Zeker tienduizend boeken en 3500 oliebollen zijn komende zaterdag (4 oktober) te koop bij de jaarlijkse veiling en boekenmarkt van de Her vormde Kerk Holten. Traditiegetrouw hebben de boeken en de oliebollen een grote aantrekkingskracht op de bezoekers. Het is dit jaar voor de elfde keer dat de veiling en boe kenmarkt bij Gebouw Irene aan de Kerkstraat wordt gehouden. Naast Gebouw Irene beschikt de organisatie over een tent van tien bij dertig meter en een tent van tien bij twintig meter. De talrijke kramen zullen in Ge bouw Irene en in de tenten wor den opgesteld. 'Voor de boeken houden we eenmaal per jaar een inzameling in het dorp", zegt Herman Koopman na mens de organisatie. "We heb ben minimaal tienduizend boe ken, waarvan zo'n duizend kin derboeken." De grote boekenmarkt begint 's morgens om negen uur. Naast de boekenmarkt is er ook een rommelmarkt die om half ne gen begint. Voor de veiling die 's middags om half twee begint heeft de organisatie 150 goede ren in de aanbieding. Het gaat daarbij niet alleen om antieke weegschalen, ouderwetse lam pen en spullen van emaille, maar ook om barkasten, spie gels en schrijfbureaus. Alle goe deren kunnen vanaf tien uur 's morgens bezichtigd worden. "Gedurende het hele jaar bren gen de mensen de spullen bij ons en wij slaan het dan op", legt Koopman de werkwijze uit. Om de goederen voor een mooie prijs aan de man te bren gen is veilingmeester Krijt uit Diepenveen ingehuurd. Voor dat de spullen bij de veiling on der de hamer gaan is er nog een verloting. De eerste prijs is een cadeaubon van 350 euro, de tweede een vleesschotel van 250 euro en de derde een jaar lang elke maand een bos bloe men. De prijzen zijn beschik baar gesteld door Van Bruggen, Brands en Marjo. De trekking is -nr 'i HOLTEN - De vrijmarkt was enkele weken uitgesteld, maar afgelopen zaterdag was het dan toch zover. Gezellig druk werd het bij de verschillende kraampjes die allerhande artikelen aanboden. Lekker snuffelen tussen potten en pannen en andere tweedehands spulletjes. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Dat Perron Nul al ja ren in de dartsport aanwezig is was al meerdere malen te lezen in de media. Dat dit de laatste jaren met suc ces is in de eredivisie van de ste dendriehoek zal bij het bredere publiek misschien niet bekend zijn. De dartartiesten zijn de thuiswedstrijden te bewonde ren op de donderdagavond in sportarena dartlokal am bahn- hof die speciaal op de wensen van het team dit jaar rookvrij wordt gehouden,of dit in de prestaties naar voren zal komen wordt over 26 weken geëvalu eerd. Perron Nul was ook zeer con tent dat er drie sponsoren zich gemeld hadden bij td wampie om het team van dartshirts te voorzien. Na de kleding uitge zocht te hebben en voorzien van team- en sponsomamen werden de shirtjes afgelopen donderdag aangeboden aan het team. Dat het team prettig kon darten in de nieuwe kledij bleek wel uit -3 overwinning op angst- HOLTEN - B en W maken be kend dat voor een perceel, gele gen tussen de Deventerweg en de Oude Deventerweg in Hol ten, een herziening van het be stemmingsplan wordt voorbe reid. De raad heeft hiertoe een voorbereidingsbesluit geno men voor een perceel ten oos ten van de begraafplaats in Hol ten. Het voorbereidingsbesluit heeft tot doel in dit gebied ge wenste ontwikkelingen moge lijk te maken en ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. HOLTEN - Er wordt woensdag 22 oktober om 20.30 uur een Li beraal Café gehouden bij Woody's - Holterbergweg 11. Spreker: WD-Fractievoorzitter Eerste Kamer Uri Rosenthal. FOTO: SANDER SCHEPERMAN gegner qtebieters uit Dieren. Het team bedankte de spon soren dan ook voor deze gulle sponsoring Op de foto van links naar rechts: Bert Blaauw; Dennis Jansen; Marco Menum Jansen; Gerwin Pothaar Paalman; Td Roelf-Jan Wampie Warrink; Arjan Mul der; Paul Wansink; Henk Pot man; Robin Koning; Op de voorgrond de sponsoren Bart Vincentlpresident-direkteur B Vincent metselbedrijf); Rene Schoenmaker(exploitatie-ma- nager bierlokal am bahnhof); Bert Blauw (general uutvoerder Veluwse Bouw). De heren sponsoren werden bedankt met een flesje hartig heid en de sponsor dame met een bosje bloemen,op de foto ontbreekt Gerda Brands die met ziekte het bed moest houden De eerstvolgende thuiswed strijd zal zijn op donderdag 9 oktober tegen de kokkies uit Zutphen. De entree zal deze avond geheel gratis zijn maar kom op tijd want vol is vol. hun naam staan, zowel als solist als met ensembles. Op www.stichtingdeverrassing.nl vindt men foto's en biografieën. Toegang: 27,50 euro inclusief programma, koffie/ thee, buffet en drankje. Reserveer nu via: re- serveren@stichtingdeverras- sing.nl. Men ontvangt dan be vestiging en informatie over betaling en routebeschrijving. DIJKERHOEK - Het nieuwe sei zoen Concerten op de Deel be gint zondag 2 november om 16.00 uur met een uitgelezen pianotrio, bestaande uit Ri chard Wolfe viool, Bengt Wid lund cello en Stanley Hoogland fortepiano. Alle drie musici zijn zowel nationaal als internatio naal zeer bekend - ook als do cent - en zij hebben vele cd's op rond het middaguur. Met de organisatie van de vei ling en boekenmarkt zijn in to taal zo'n zestig vrijwilligers in touw die allerhande hand- en. spandiensten verrichten. De 3500 oliebollen komen van bak kerij Nijkamp uit Dijkerhoek. Over bezoekersaantallen laat Nijkamp weinig los. "Maar de veiling en boekenmarkt wordt altijd goed bezocht", aldus Koopman. "Vooral de oliebol len gingen vorig jaar als warme broodjes over de toonbank." Bouwaan vragen Atalanta 2, 05-09-08, bouwen woning, 200800723 Atalanta 33, 04-09-08, bouwen garage, 200800721 Broekweg 26, 04-09-08, plaat sen noodwoning, 200800711 Fabrieksweg ong., 04-09-08, bouwen bedrijfshal, 200800706 (le fase) Koolwitje 2 t/m 12 en 26 t/m 36, 04-09-08, vergroten woningen (meerwerkopties), 200800704 Ontwerpvergunningen Ontwetpvergunning artikel 3.6 Wet op de Ruimtelijke Orde ning (6 weken ter inzage) Hol ten Beusebergerweg 6, vergroten' woning, 200800585 Ontwerpbesluit artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening (losse ont heffing, niet in combinatie met een bouwvergunning, 6 weken ter inzage) Holten Atalanta 27, vergroten van een woning, 200800590 Artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening (2 weken ter inzage) Holten Doorlopendedijk 8, bouwen varkensstal, 200800390 Bouwvergunning Handelsweg 8, 08-09-08, plaat sen reclamezuil en 5 verwijsfra- mes, 200800469 APV 01-09-08, ten gehore brengeii van Griekse livemuziek, 10-10- 08 van 18.00 tot 24.00 uur, De Markies Rijssen 02-09-08, standplaats verkoop aardappelen, groente en fruit, zaterdagmorgen, parkeerplaats Jacobus Fruytierschool Rijssen 08-09-08, doorlopende collecte vergunning Nederlandse Stich ting voor het Gehandicapte Kind 08-09-08, vrije markt, 27-09-08, Smidsbelt Holten. MARKELO - Auto Sport Vereni ging Markelo, (ASVM) houdt zondag 5 oktober aan de Ens-: inkgoorsdijk 6 in Markelo haar jaarlijkse autocross. Ook dit jaar wordt de autocross gehouden aan de Ensinkgoorsdijk 6. De rijders dienen vóór 9.30 uur' op het terrein aanwezig te zijn. Voor het publiek zal er naar ver wachting mooie en spannende wedstrijden te zien zijn. Er zal gestart worden om ongeveer 11.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17